Jump to content

АНКЕТА: Мишљење о пројектима Поуке.орг, Живе Речи, Кана...?

Оцени ову тему


Иван Ц.

Препоручена порука

Драги моји,

потребни су ми конструктивни одговори на ову тему. Како сам у завршној фази мастер рада на Религиологији, а управо је везан за мисију Цркве на примеру сајта Поуке, уз све пројекте додатне које радим, потребна ми је ваша помоћ, ако желите у овоме да учествујете.

Дакле, потребно је да онако одговорно, чиста срца, без неких безразложних хвала и критика изнесете ваше мишљење.

- Предности

- Мане

- Унапређења у будућности

- Ваше искуство са нашим пројектима

 

Ако пратите оно чиме са бавим, мислим да вам неће бити превише тешко да одговорите на ово. Било ми ми изузетно драго да што више вас у овоме учествује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, ја ћу учествовати, колико ми то време дозвољава у разговору. Покушати да нешто браним а нешто и да нападам :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поуке.орг

Предности: Феноменално место са дигиталним верзијама Библије, одличним ауторским текстовима, саопштењима из епархија. Форум са угледним члановима, свештеним лицима, теолозима који пишу под именом и презименом. Такође и место где много сјајних и интелигентих људи пише под псеудонимом, такође одговорно и конструктивно, подједнако религиозни и атеисти (RYLAH, Avocado и многи други).

Мане: Поново форум. Организација: хаотичан је са премного пот-потфорума и под-подсекција, некад је врло тешко наћи неку неактивну тему. Такође проблем са агресивним и неодговорним форумашима који овај форум користе као платформу за малтретирање других и рекламирање свог родољубља/православља, а успевају то да чине довољно дуго испод радара и на граници кажњивости. Једноставно, ово није форум навијача Партизана или Црвене Звезде, морамо некако да постанемо свесни да је свака реч коју овде напишемо огледало и форума и нас као православних верника, а не бунар за истеривање личне правде и неправде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je super

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:dobro:

U vremenu socijalnih medija potrebno je imati jednu crkvenu internet prezentaciju i jedan pravoslavni forum. To je moranje. Ne samo radi druženja, još više radi informisanja. Svi smo uočili da danas imamo bezbroj pravih i lažnih vesti i svakojakih informacija pa i samim time raznih propaganda i agitacija. U svetu socijalnih medija jedini je odgovor da smo i mi prisutni, da učestvujemo, da se ne odvajamo - nismo sekta nego Crkva! - da informišemo, dajemo odgovore i razbijamo laži. Ovo je obaveza, za moj pojam. 

Oko foruma ne bi trebalo da bude sumnje. Drugo je rad foruma i šta li bi trebalo drugačije uraditi. U ovo se ne mešam. Ionako nikad neće svako da bude zadovoljan. Samo nemojte da gasite slobodu, ali isto tako nemojte da dozvoljavate uvrede, pretnje itd. i razne anticrkvene propagande.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да, све похвале за Кану, као идеју. Пројекте тог типа ћу и материјално да подржим. Неколико позитивних искустава смо имали прилике да видимо како се помињу на форуму, надам се да их у пракси има и много више.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Иван Ц. рече

Дакле, потребно је да онако одговорно, чиста срца, без неких безразложних хвала и критика изнесете ваше мишљење.

- Предности

- Мане

- Унапређења у будућности

- Ваше искуство са нашим пројектима

prednosti sajta 

ovo je jedini forum pravoslavaca i drugih koje to interesuje, pa i drugih vjera koje nas interesuju. zato treba i malo slobode ostavit ljudima da pričaju. jer ja prvi ako kažem da je rafailo boljević arbanas i nema veze sa pravoslavnom tradicijom mog kraja u dijelu crne gore neko će se uvrijedit. ali tu nema prostora da se neko vrijeđa po meni. ali je interesantan podatak, kao i to da miroljub nije neka posebna pravoslavna tradicija da se slijedi, ili srbin-crnogorac tradicionalno, on je arbanas kao neki dio srba i potomak turskih plaćenika po meni, pa onda plaćenik petrovića, nije potomak đurađa kastriotić skenderbega. kao što ja nijesam potomak nemanjića, i moji preci su bili srbi i saveznici-plaćenici španskog kralja kao i mnogi ođe, tokom postojanja svete lige i živjeli su od pomorstva ili ovoga uvoza sjemena paradajza, paprike i ostalog iz amerike u srpske teritorije. zaplijenjivali brodove turcima... smatram da to nije razlog da se neko ijedi ili ljuti što bi rekli jer pričamo otvoreno. čak da se nesložimo mi članovi, to je normalno i predhodi nekoj daljoj priči i razumijevanju možda...

mana sajta 

neđe u razgovoru na šanku pored moje kancelarije, pričam sa nekim mocima i rekoše mi da ih je strah u kanu da se učlane, jer niko ne prikazuje rodoslove zbirne prilikom upoznavanja, to je veliko iskušenje onda. jer što kaže jedan brat na temi o množenstvu. poslije lgbt će se incest  legalizovat. ali nije tako, to je već legalizovano ali indirektno na način da osobe iz takvih zajendica stupaju u brak sa ovima koji to nijesu. znači nijesamo krali ali jesmo vreću nosili. ako postoji dokaz da će tako bilo koja strana ostvariti spasenje, onda je to dobro. ali na takav slučaj nijesam naišo. inače neću se bavit tom temom, ateisti su nezainteresovani kolko vidim.

unaprijeđenje

rodoslovi koje pomenuh, a i pronać način da ateisti i skeptici vode rodoslove jer matičare to ne interesuje. takođe pametno bi bilo napravit opciju da može domaće vino ili rakija zajednički da se pravi, recimo ko ima podatak za najbolje grožđe i cijenu, najbolji transport, dal imaju neke nove sorte ili autohtone. ja godinama tražim dalmatinski kadarun a samo makedonsko grožđe imam priliku da kupim. dal neko pravi medovinu, ja bi kupio recimo ako je prava iz hrastovih bačvi. nema prave, samo slovensku neku nabavljam i nije jeftina uopšte da mogu bačvu od 100 litara da priuštim. slovenci traže 50 eura za litru, bez transporta, carine, pdv…

isksustvo

tek sam došao. upozoren sam jednom a bez da mi kažu što sam uvrijedio nekoga, jer ja bih se izvinuo. onda kad krenem priču zaključaju mi temu. ali đeca su vidim i neiskusni, stidljivi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Nikk рече

jer što kaže jedan brat na temi o množenstvu. poslije lgbt će se incest  legalizovat.

za razliku od nekog zapažanja na temu foruma. ovo što citiram nije u kontekstu foruma, nego globalizma i nekih trendova.

a tema koju sam pročitao je bila o mnogoženstvu, kad čovjek ima više supruga ili đevojaka i pedofilije istovremeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Nikk рече

 

mana sajta 

neđe u razgovoru na šanku pored moje kancelarije, 

Šank pored kancelarije?

Daj adresu gde mogu da pošaljem CV :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo ostalo slabo pratim, pa ne mogu da kazem nista o tome, ali za mene je svakako najbolji deo, osim foruma, Sveto Pismo - vrlo zgodno za svakodnevnu upotrebu, pregledno, nema nikakve seljanije u izgledu, mnogo razlicitih prevoda na istom mestu.

Ja sam, inace, ovo Pismo jos odavno naveo u literaturi za moj diplomski ispit.

...

slika-10.thumb.jpg.26c42bd47fd5faab77c4757ffc1c18f2.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Дејан рече

Šank pored kancelarije?

Daj adresu gde mogu da pošaljem CV :D

nije baš pored mene, ali jest blizu.

ođe je propala sezona, pad ekonomije strahovit i nezaposlenost raste. pitanje oće li biti plata u javnom sektoru i penzija od novembra.

to je blizu ovog manastira.

WWW.MEDIAS.RS

Burna istorija Boke Kotorske u velikoj meri je sačuvana u sakralnoj umetnosti, koja okupana netaknutom prirodnom lepotom skriva hramove sazidane od IX do XIX veka. Veličanstven zaliv koji je...

ovaj šank i restorana je dosta blizu mene, od gospodina davidovića. ovo im je sajt. pa možeš poslat cv što da ne

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, obi-wan рече

Sveto Pismo - vrlo zgodno za svakodnevnu upotrebu, pregledno, nema nikakve seljanije u izgledu, mnogo razlicitih prevoda na istom mestu.

da imam više vremena, nego ja se bavim važnim pitanjima oko razvoja visokih tehnologija. pa nemam vremena i žena i sedmero đece su obaveza. inače bi ja o bogoslovlju mogo svaki vikend da se bavim ođe. konkretno sad pravim dasku za surfovanje na elktrični pogon sa baterijom, da ide oko 70 km, na čas, da mogu od herceg novog do bara da odem sa jednim punjenjem baterije. to vidim kao turističku perspektivu, to je jetsurf electric, kao ovaj šablon

TOPJETSURFING.COM

Buy Jetsurf Electric with us is very simple. Direct delivery from Europe. Payment by cash or card. Order by number +393883805638 (Whatsapp - Telegram)

ali opet nije ni šteta sad za vas. dug je život, polako. bio sam i ja mlad i neoženjen, tad se moralo poć do splita, mostara, beograda radi ženskih koje su u gomilu da bira čovjek. a ođe sve vidim lakše, samo eto taj rodoslov ne moš viđet kao i nekad dok ne sjedneš kod njezinih u kuću.

jer to je veliki promašaj žena kad se priđe muškaracu u komunizmu, nikad neće htjet da priča odakle su njeni preci, dal ima nekih poklapanja krvi i sl. davno je to bilo kad je mene jedna pitala jesam li ja peder, pa tako stojim kao da ne postoji, nit bi je za ruku uhvatio, nit poljubio. ja se mislim nijesam ja peder, pa joj rekoh otvoreno, da neće naša karijera počet njenim slatkim osmijehom nego prvo da vidim odakle su njeni. nije shvatila i pošla kao da sam ne znam što reko. dugo vremena je prošlo da je ona shvatila. podsjeti me, kako sam joj pametno reko to oko porijekla, kako je ona mislila da je to vezano za finansije i imovinu porodice. a tačno nabasala na čovjeka kojem su roditelji rođaci, zatrudnjela pa se udala, tuko je kao vreću jer je čovjek kao hitler specijalan i ona nije mogla da isprati te promjene raspoloženja i čita misli čovjeku. sjećanja ta šta je čovjek zacrtao u datom periodu godišnjeg doba. ona se nije razvela nego pobjegla pa se razvela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...