Jump to content

Протести у Београду, јул 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 11.7.2020. at 16:54, Дејан рече

I koriste, i koristiće pa vi trčite pred rudu

Пред руду или у амбис који снс нуди. Нисмо у завидном положају као народ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, nikola a рече

Nosite maske, držite distancu, perite ruke, uzimajte vitamin D!
 

image.thumb.png.71648946b0ee004020d0dbb6e2dc6e8e.png


Ako to svi ne radimo biće još gore. A ako svi to radimo onda može da funkcioniše i zdravstvo i ekonomija i prevoz i škole i protesti.

Ovo je odlicno ... sada krece prirodna selekcija ... Ko ima pameti prezivi, ko nema sretan put..

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Вилер Текс рече

Пред руду или у амбис који снс нуди. Нисмо у завидном положају као народ.

Strpljen spašen. Ambis vam propoveda papa Antonije, a Bog uvek sve drrži u svojim rukama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Odahviing рече

Pa gde je ovde poziv na nasilje? Mislim da je većini to i jeste cilj, da se obore izbori koji su bili puni neregularnosti, gde džakovi i zapisnici nisu odgovarali jedni drugima, gde su ljudi slikali ličnu kartu i listiće, gde su ljudi stajali iza glasača i gledali šta rade.

 

Mnogo se vi pravite naivni. 

Srđan Nogo i njegove pristalice su još prve večeri krenuli sa upadima u Skupštinu i sa nasiljem su nastavili svako veče. 

Divljanja je bilo i u drugim gradovima. 

Gradska kuća u Novom Sadu oštećena, razbijeni prozori, palilo se i uništavalo uz aplauz onih koji su to posmatrali. 

Zbog čega ovacije i aplauz dok se lomi, pali i uništava? 

Zašto se taj deo građana koji ne odobravaju nasilje, nije povukao?

Zbog čega pojedini lideri opozicije nisu najoštrije osudili ponašanje huligana? 

Umesto oštrih osuda nasilja, oni su brže-bolje izjavili da su to Vučićevi. I onda su to i ostali prihvatili i ponavljaju kao papagaji. 

Ako su izbori bili puni neregularnosti, zašto se odmah nisu pobunili? 

Zašto nisu izašli 22. juna ili u narednih nedelju dana? 

Ne, nego se čekalo da Vučić najavi policijski čas i iskoristi nezadovoljstvo mladih ljudi. 

Početno izveštavanje novinara koji rade za medije koji su protiv Vučića i njegovog režima, bilo je isticanje policijske brutalnosti, a osvrt na divljanje huligana je bio minimalan. 

Tek kad su ti isti huligani počeli kamenicama, palicama, flašama i šipkama, da povredjuju njihove novinare i snimatelje, odjednom su počeli drugačije da gledaju i izveštavaju o brutalnosti huligana. 

Petar Gajić je pokazao mesta gde su iskopane velike betonske kocke, koje su nasilnici razbijali i njima gađali i povredjivali pripadnike policije. 

Imate snimak gde isti novinar ispituje Srdjana Noga i postavlja mu pitanja koja su na mestu. 

Kakvu je reakciju policije očekivao nakon njegovog upada u Narodnu skupštinu? 

Da nije jedini upao i da li je izabran da udje u Dom Narodne skupštine? 

Šta se dobija time što će ući u skupštinu? 

Srdjan Nogo nije nijednom rekao da su ti nasilnici Vučićevi, već da ti građani imaju pravo da udju u zgradu Skupštine Srbije. 

Ubrzo nakon njegove izjave, grupa demonstranata medju kojima je bio i Nogo, probila je ogradu ispred Narodne skupštine i pokušala nasilno da udje. Tada su oterali snimatelje i izbili mikrofon Petru Gajiću.

Što se tiče Stojadinovića, on je još prošle godine pisao "da će režim pasti na ulici i da će taj pad biti strašan." 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEWSPANEL.RS

Ne želim više da budem u MUP-u. “Ja sam pripadnik...

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Dragi рече

Ne preteruj :) 

Pisao sam da mi je izgoreo automobil. Dok ne kupim novi, ja nemam automobil. Tek kad kupim novi odnosno kad mogu da kupim novi, meni se daje alternativa. Facit: Da bi imao alternativu moram da imam nešto konkretno. Nešto realno, stvarno.

Dakle, koja je alternativa Vučiću? Ali molim konkretno! Objektivno. Kad dođe ovaj ili onaj, crveni, beli, plavi, žuti, ješćemo zlatnim kašikama i viljuškama ja ne uvažujem.

Znaš, ja sam malo narcistoidan, ja nikad ne biram jer mi se sviđa nečije lice jer nema lice da mi se sviđa osim mojega (a da ima ja psiho sam ionako ljubomoran) ;)

Objektivno, stručno: Šta je alternativa za SNS?! Ja ću prvi da budem za tu alternativu. Ako je zaista alternativa a ne praznoslovlje.

Moze moze i da posudis i da uzmes line of credit i lizing i da koristis car-share, da nadjes posao gde ce ti dati auto na upotrebu, uber...Ih, alternativa kol’ko hoces, samo ako si voljan resiti problem ?

Ja bih trenutno u Srbiji daleko najpre podrzala DJB mada su mi i mnoge druge opcije bar malo bolje od Vucica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Vasilije. рече

Srbiji treba Pinochet i dosta goriva.

A gorivo nikada jeftinije. Pre nekoliko nedelja barel nafte je bio dostigao oko -37$ (da, minus!).

Dakle, obezbedis skladiste i punis dok ima prostora a oni ti jos i placaju za to 37$ po barelu. Ovi moji berzasi sa foruma su pravili racunicu koliko bi zaradili ako napune kadu, koliko ako napune bazen itd itd ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече

Ma njemu je sve nepravda, taj samo trazi nepravdu da se bori protiv nje i da glumi borca protiv nepravde. Neartikulisan je.

Slazem se, zato i kazem da ga ne razumem. Ipak, bar nikome nije napravio nikakvu stetu, sto mu ovih dana dodje jos i Boze pomozi... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bilbija рече

Evo da objsanim...

Kazes da ima sposobnih Srba po belom svetu? Jeste ali su okruzeni sposobnim kanjadjanima, nemcima, svedjanima ...Nije Svedska bogata i sistem im dobar i Volvo nije rezultat sposobnih pojedinaca iz Srbije ili Albanije vec zbog sposobnosti svih Svedjana i jos pride sposbnih stranaca ..

E vidis mi nismo Svedjani i nemamo svedsku vladu i parlament i ne proizvodimo ni Volvo.

Imamo Srpsku skupstinu, Vucica a imali smo i Zastavu kada smo je imali, sada ni nju nemam...

A to je rezultat Srba. I pojedinaca i Srba kao celine, jer ne mozes ocekivati da pojedinci uticu na ciste ulice, uredne javne toalete, proizvodnju automobila itd ... To radi obicno stanovnistvo a ono je u Srbiji sastavljeno od Srba a u Svedskoj od Svedjana. A rezultat su Srbija i Svedska. I Srbi idu rado u Svedsku da rade i zive i kupuju svedske automobile ali Svedjani ne dolaze u Srbiju da rade i zive i ne kupuju srpske automobile ...

 

Brate, i sam si preduzetnik i dobro znas kako se stvari mogu brzo promeniti kad se hoce.

Pa nije to roket sajans niti treba da izmisljamo toplu vodu. Ispade kao da je Vucic jedina i najbolja alternativa Srbije a sistem sudba kleta. Pa nemoj da se salimo! Oslobodis sudstvo, smanjis poreze, poukidas gomilu izmisljenih i nepotrebnih korisnika budzeta, privatizujes te krseve i monopole sto su ostali, potpuno otvoris trziste, elektronizujes i uvezes to malo gavrmenta i Bog da te vidi. 

Srbija je k’o jedan veci grad, cirka 7-8 mil stanovnika. U danasnje vreme i tehnologiju koja nam stoji na raspolaganju to moze da se sredi ocas posla. Postavis bazu kako treba pa posle nek’ vlada ko hoce... Cim ljudi osete da im je svaki dan bar malo bolje nego prethodni, odmah ce biti motivisani da se trude jos vise. Done!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, florenntina рече

Brate, i sam si preduzetnik i dobro znas kako se stvari mogu brzo promeniti kad se hoce.

Pa nije to roket sajans niti treba da izmisljamo toplu vodu. Ispade kao da je Vucic jedina i najbolja alternativa Srbije a sistem sudba kleta. Pa nemoj da se salimo! Oslobodis sudstvo, smanjis poreze, poukidas gomilu izmisljenih i nepotrebnih korisnika budzeta, privatizujes te krseve i monopole sto su ostali, potpuno otvoris trziste, elektronizujes i uvezes to malo gavrmenta i Bog da te vidi. 

Srbija je k’o jedan veci grad, cirka 7-8 mil stanovnika. U danasnje vreme i tehnologiju koja nam stoji na raspolaganju to moze da se sredi ocas posla. Postavis bazu kako treba pa posle nek’ vlada ko hoce... Cim ljudi osete da im je svaki dan bar malo bolje nego prethodni, odmah ce biti motivisani da se trude jos vise. Done!

 

Ako je tako lako onda ti pokusaj da naucis Srbe da ne idu preko reda kod lekara ili da ne traze vezu kad idu u opstinu. Cim ti to podje za rukom videces da ce Srbija biti kao Svedska i neces morati vise nista da menjas, ni sistem, ni vladu, ni Vucica ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bilbija svedska ti je odlican primer zasto Florentina jeste u pravu. Oni su izgradili ekonomiju sa visokim slobodnim trzistem. Onda su roknuli onaj svedski \nordijski welfare o kom ti pricas. Onda je ekonomija krenula da im propada. Krenula je na dole.

Onda su imali 2 tax cuta(smanjenja poreskih stopa ) jer su videli kolike su posledice visokih poreza stopa. Oba puta su imali povecanje poreskog prihoda i skok privrede.

Kompletna evropa sve te bogate zemlje sa sada visokim porezima su svoju ekonomiju prvo izgradili na niskim poreskim stopama i regulacijama a onda su krenuli socijalisti da otimaju vlast i uvode "kocnice" u vidu socijalsitickih mera.

Al znas kako, kada ekonomija krene, lakse ce iste kocnice da zaustave vozilo koje ide 20 na sat nego ono koje ide 120 na sat.

Razlika izmedju Srbije i svedske jeste sto svedska ima vise ljudi ko sto je Florentina, koji su fiskalno konzervativni koji zahtevaju fiskalno konzervativne mere. A srbija nema.. imali smo 50 godina komunizma kog nikako da se oslobodimo... kod nas zive ljude koji misle da je ovde neki tvrdi kapitalizam kakvog nema nigde u svetu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bilbija рече

Ako je tako lako onda ti pokusaj da naucis Srbe da ne idu preko reda kod lekara ili da ne traze vezu kad idu u opstinu. Cim ti to podje za rukom videces da ce Srbija biti kao Svedska i neces morati vise nista da menjas, ni sistem, ni vladu, ni Vucica ...


Da ljudi "postuju" sistem, komunizam bi svuda izrodio divne rezultate. I svedjanin kada bi dosao u Srbiju isao bi preko reda kod lekara i trazio vezu kad ide u opstinu. Nije svedska bolja od SRbije zato sto tamo ne idu preko reda kod lekara i ne traze veze u opstini, nego je birokratija znacajno manja, pa ne moras preko reda kod lekara.

Uvedi svedjanima komunizam, dobices iste rezultate kao u Srbiji. Prihvatanje korupcije, nepotizma, veza, jurenje drzavnog posla i sve preko "veze".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...