Jump to content

Протести у Београду, јул 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Dragi рече

Eto. I sad mi trebamo da se delimo, i ne samo da se delimo, nego i da se mrzimo i ne trpimo. To ja kritikujem.

To razumem ali shvati da nije u pitanju “Ne ljuti se covece”. Pocinjena su grozna krivicna dela, mnogi ljudi pa i citave porodice su stradale i fizicki i psihicki i materijalno. I to se nastavlja... Ako ne napravimo sistem koji to sankcionise, nece nista ostati od Srbije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, florenntina рече

To razumem ali shvati da nije u pitanju “Ne ljuti se covece”. Pocinjena su grozna krivicna dela, mnogi ljudi pa i citave porodice su stradale i fizicki i psihicki i materijalno. I to se nastavlja... Ako ne napravimo sistem koji to sankcionise, nece nista ostati od Srbije. 

Moramo prvo imati ljude koji ce biti u stanju da naprave dobar sistem ..

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bilbija рече

Moramo prvo imati ljude koji ce biti u stanju da naprave dobar sistem ..

Naravno da imamo. Treba li jos nesto ili bi to bilo sve za sada? Zelite li racun? ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, florenntina рече

To razumem ali shvati da nije u pitanju “Ne ljuti se covece”. Pocinjena su grozna krivicna dela, mnogi ljudi pa i citave porodice su stradale i fizicki i psihicki i materijalno. I to se nastavlja... Ako ne napravimo sistem koji to sankcionise, nece nista ostati od Srbije. 

Gde su počinjena krivična dela? Ko, i od koga? Gde su nastradale cele porodice, od čega? Od politike? Ni pre Vučića nije bilo bolje. Onomad su svi kukali na "žute" i da su Tadić & Co. rasprodali celu Srbiju i uništili vojsku. Kako mislimo da promenimo takvu politiku kad ni druga strana nije bolja? Samo mi nemojte reći sa fašizmom ili onog Filipa za kralja i onda su svi naši problemi rešeni. I ovo drugo je interesantno i koliko su se od 1 od 5 odjednom setili "kralja" nakon što im bojkot očigledno nije uspeo. A šta trebaju Aleksandar ili Filip da učine, pre svega što ne bi imali nikakvu vlast? A i da imaju vlast, rekoh, da ponovim: U reprezentativnoj demokratiji ne može da se vlada sam, nego mora da se ima široka organizacija - partija. Karađorđevići to nemaju. Propali bi kao muva! Dajte, ljudi, gde živite u kom svetu..?

A šta se tiče nasilja - nasilje su pokrenuli demonstranti! Za koje ili nije bilo, mislim na nasilje, a kad ne može da se ignoriše onda su to kao Vučićevi agenti provokatori. Jednom ovako, jednom onako... To ne ubeđuje jer samo sebi kontradiktarno! Nadam se da je logično.

A Crkva nema šta da se plaši. Naime, oni koji su se okrenuli protiv Crkve, oni su to već uradili. Otišli su u rusku ili grčku Crkvu, ili u para-crkve.... Nismo im dovoljni, mi srpska Crkva. Šta'š. Šta će da rade kada realizuju da ni ovi drugi nisu bolji od nas?

Najbolji su kada se smetaju na našem ekumenizmu a otišli su u carigradsku patrijaršiju i služe u rimokatoličkom hramu zajedno sa Rimokatolicima:

Facepalm GIF - Facepalm Sylvesterstallone Rockybalboa - Discover ...

Po ovme vidimo svu iracionalnost ovih pobuna.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bilbija рече

Nemamo. Imamo odgovarajuce ljude upravo za sistem, drzavu, vladu , parlament kakav imamo ...

Ma gde nemamo bre, sta ti je. Uzmi bilo koju poznatu kompaniju, univerzitet, sta hoces-svugde imas bar nekoliko nasih ljudi. Ima i u Srbiji mladog i talentovanog sveta koliko hoces ali ne dolaze do izrazaja.

Uz malo edukacije, bili bi super. A brate i nije uopste tesko biti bolji od ovih sto su sada na vlasti. Mnogo teze bi bilo naci nekog goreg...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Dragi рече

Gde su počinjena krivična dela? Ko, i od koga? Gde su nastradale cele porodice, od čega? Od politike? Ni pre Vučića nije bilo bolje. Onomad su svi kukali na "žute" i da su Tadić & Co. rasprodali celu Srbiju i uništili vojsku. Kako mislimo da promenimo takvu politiku kad ni druga strana nije bolja? Samo mi nemojte reći sa fašizmom ili onog Filipa za kralja i onda su svi naši problemi rešeni. I ovo drugo je interesantno i koliko su se od 1 od 5 odjednom setili "kralja" nakon što im bojkot očigledno nije uspeo. A šta trebaju Aleksandar ili Filip da učine, pre svega što ne bi imali nikakvu vlast? A i da imaju vlast, rekoh, da ponovim: U reprezentativnoj demokratiji ne može da se vlada sam, nego mora da se ima široka organizacija - partija. Karađorđevići to nemaju. Propali bi kao muva! Dajte, ljudi, gde živite u kom svetu..?

A šta se tiče nasilja - nasilje su pokrenuli demonstranti! Za koje ili nije bilo, mislim na nasilje, a kad ne može da se ignoriše onda su to kao Vučićevi agenti provokatori. Jednom ovako, jednom onako... To ne ubeđuje jer samo sebi kontradiktarno! Nadam se da je logično.

A Crkva nema šta da se plaši. Naime, oni koji su se okrenuli protiv Crkve, oni su to već uradili. Otišli su u rusku ili grčku Crkvu, ili u para-crkve.... Nismo im dovoljni, mi srpska Crkva. Šta'š. Šta će da rade kada realizuju da ni ovi drugi nisu bolji od nas?

Najbolji su kada se smetaju na našem ekumenizmu a otišli su u carigradsku patrijaršiju i služe u rimokatoličkom hramu zajedno sa Rimokatolicima:

Facepalm GIF - Facepalm Sylvesterstallone Rockybalboa - Discover ...

Po ovme vidimo svu iracionalnost ovih pobuna.

Uh. Brate, jedan post-5 tema...Protesti, SPC, kralj...Rasplinuta dusa slovenska... A da malo popricamo i o smislu zivota kad smo vec tu ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, florenntina рече

Ma gde nemamo bre, sta ti je. Uzmi bilo koju poznatu kompaniju, univerzitet, sta hoces-svugde imas bar nekoliko nasih ljudi. Ima i u Srbiji mladog i talentovanog sveta koliko hoces ali ne dolaze do izrazaja.

Uz malo edukacije, bili bi super. A brate i nije uopste tesko biti bolji od ovih sto su sada na vlasti. Mnogo teze bi bilo naci nekog goreg...

To su pojedinci ... Oni koji glasaju odlucuju o vladi i sistemu ... I imamo vladu i drzavu koju smo izabrali.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bilbija рече

To su pojedinci ... Oni koji glasaju odlucuju o vladi i sistemu ... I imamo vladu i drzavu koju smo izabrali.

Pa naravno da su pojedinci. Celi svet pociva na hrabrim i vrednim pojedincima. Pojedinac Donald je okrenuo tok Americke istorije, zasto ne bi i neki (Kara)Djordje Srbije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, florenntina рече

Uh. Brate, jedan post-5 tema...Protesti, SPC, kralj...Rasplinuta dusa slovenska... A da malo popricamo i o smislu zivota kad smo vec tu ? 

Ne preteruj :) 

Pisao sam da mi je izgoreo automobil. Dok ne kupim novi, ja nemam automobil. Tek kad kupim novi odnosno kad mogu da kupim novi, meni se daje alternativa. Facit: Da bi imao alternativu moram da imam nešto konkretno. Nešto realno, stvarno.

Dakle, koja je alternativa Vučiću? Ali molim konkretno! Objektivno. Kad dođe ovaj ili onaj, crveni, beli, plavi, žuti, ješćemo zlatnim kašikama i viljuškama ja ne uvažujem.

Znaš, ja sam malo narcistoidan, ja nikad ne biram jer mi se sviđa nečije lice jer nema lice da mi se sviđa osim mojega (a da ima ja psiho sam ionako ljubomoran) ;)

Objektivno, stručno: Šta je alternativa za SNS?! Ja ću prvi da budem za tu alternativu. Ako je zaista alternativa a ne praznoslovlje.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, florenntina рече

Pa naravno da su pojedinci. Celi svet pociva na hrabrim i vrednim pojedincima. Pojedinac Donald je okrenuo tok Americke istorije, zasto ne bi i neki (Kara)Djordje Srbije. 

Evo da objsanim...

Kazes da ima sposobnih Srba po belom svetu? Jeste ali su okruzeni sposobnim kanjadjanima, nemcima, svedjanima ...Nije Svedska bogata i sistem im dobar i Volvo nije rezultat sposobnih pojedinaca iz Srbije ili Albanije vec zbog sposobnosti svih Svedjana i jos pride sposbnih stranaca ..

E vidis mi nismo Svedjani i nemamo svedsku vladu i parlament i ne proizvodimo ni Volvo.

Imamo Srpsku skupstinu, Vucica a imali smo i Zastavu kada smo je imali, sada ni nju nemam...

A to je rezultat Srba. I pojedinaca i Srba kao celine, jer ne mozes ocekivati da pojedinci uticu na ciste ulice, uredne javne toalete, proizvodnju automobila itd ... To radi obicno stanovnistvo a ono je u Srbiji sastavljeno od Srba a u Svedskoj od Svedjana. A rezultat su Srbija i Svedska. I Srbi idu rado u Svedsku da rade i zive i kupuju svedske automobile ali Svedjani ne dolaze u Srbiju da rade i zive i ne kupuju srpske automobile ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...