Jump to content

Обраћање Епископа Митрофана и Епископа Кирила у вези са Ванредним црквеним сабором у Клирвотеру

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Па ајде, ако их имате, чему их чувате, набаците макар оне најупечатљивије. Уздати се да ћемо пре ући у ЕУ него што ће бити раскол.

Рецимо овај најновији скриншот је интересантан, посудио сам га од адвоката: 

image.thumb.png.9c92e53d79f3a72ce8b0e77c81ebfee4.png

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немојте толико осуђивати Ђуровића јер ће вас спопасти његова искушења. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Golub рече

посудио сам га од адвоката: 

Ајд само буди прецизнији, да неко не помисли да се ја бавим скриншотовањем туђих коментара и после то размењујем са другима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, RYLAH рече

Ајд само буди прецизнији, да неко не помисли да се ја бавим скриншотовањем туђих коментара и после то размењујем са другима.

Извињавам се, адвокат је Родољуб. 

Признајем грешку, људски је грешити... 

(додатно појашњење: сам сам снимио Родољубову поруку, он ми је није послао, јер је тема затворена и немогуће ју је цитирати, нажалост може се само ,,скриншотовати''...  ) 

 

 

  • Свиђа ми се 1

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Milan Nikolic рече

Немојте толико осуђивати Ђуровића јер ће вас спопасти његова искушења. :)

Боже сачувај ја га не осуђујем, само велим да је често недоследан!  

понесе га емоција, а уметници се тешко дају контролирати, не? :) 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

Немојте толико осуђивати Ђуровића јер ће вас спопасти његова искушења. :)

.

Ovo mu dodje kao kletva? ... nemoj da te stignu djurovićeva iskušenja. 

Bilo u jednom filmu, u sobi slika pape a iznad nje Elvisova.

.

.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tristatri рече

I zlo ima stepene. Nije isti greh ukrasti nešto iz samoposluge npr., i svedočiti lažno, a zbog čega će drugi imati posledice, ili, pak, šta još gore.

Ako neko piše ne mareći što se samodemantuje i 6 puta u 5 dana, nimalo nema obraza i ne stidi što će biti provaljen od onih koji datu temu prate, oda se čini i da ne piše radi njih nego radi drugih. Onih koji čitaju od vesti do vesti, od pretrage do pretrage, koji na takav tekst nalete i koji možda brzo i olako zaključuju. Ako je tako i ako to neko radi sam od sebe onda je izvorno zao. Ako pak pljuje i širi poluinformacije po nečijem nalogu, onda i to teško da je dobro ili bolje. A najgora je kombinacija tih dvaju.

Onda 'screenshoot perverzija', kako ti kažeš, i nije neko zlo naspram gore pomenutog. I masturbacija i ubistvo su nešto loše, samo, jasno, ne istog ranga. I dok za prvo i postoji dilema za ovo drugo malo ko sumnja da jeste.

A pokazati da neko laže, ne samo da nije greh. Verovatno ne, čak i kada se koriste njihova sredstva u postizanju tog cilja.

.

 

пре 2 часа, Golub рече

Нуто једне типичне ,,прверзије'':

 

Нешто слично се виђало на овом форуму, само не у оволиком временском раздобљу. Превртљивацу Милу су требале деценије, а овде на форуму су неки окренули ћурак наопако само за пар месеци, или у бољем случају за пар година... 

Стога, скриншотови знају бити од корист... :bu:

 

Ма све то стоји само не знам на коју особу мислите:0212_rolleyes: И @Golub није лепо упоређивати људе барем у овом случају јер ипак смо сви различити и свако је личност за себе.

 А не знам ни зашто је толико страшно када неко промени мишљење макар овде на форуму? Па живи смо људи ваљда и уз то још и грешни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, The Godfather рече
SERBORTH.ORG

Serbian Orthodox Church in North, Central, & South America of the Serbian...

 

Цитат

2. Ванредни Црквени сабор усваја одлуку Светог Архијерејског Синода Бр. 995 и 1009/зап. 638 од 25. септембра 2019. године која гласи: „Ставити ван снаге све одлуке Црквеног сабора Српске Православне Цркве у Северној и Јужној Америци…. које се тичу устројства српских православних епархија на том подручју“.

Да ли је ово везано само за онај устав од прошле године, или се тиче и пререгистрација из  2017. ?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 5 часа, Milan Nikolic рече

Немојте толико осуђивати Ђуровића јер ће вас спопасти његова искушења. :)

Не знам зашто би неко осуђивао Ђуровића по питању ове теме? Први је указао на ове радње епископског савета из САД, или како год да се зове...

Можда је био неко пре њега, али се ја не сећам. 

Дошли смо до тога да су поништене све одлуке епископа Иринеја, Максима и Лонгина. 

Дакле, када се ради конкретно о овој теми, Ђуровићу се нема шта замерити.

Није ствар у томе да ли поменути епископи у САД хоће у раскол, или не, већ се мора поништити све двосмислено и нејасно у том уставу, што такву могућност оставља као реалну, почевши од назива, па до власништва.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

^ Kada se govoriš o 'tim' nekim radnjama episkopskog saveta Srpske Pravoslavne Crkve u Severnoj, Srednjoj i Južnoj Americi, treba imati na umu da se zapravo to ne može odnositi na sve ... bar ne na dvojicu, ep. Mitrofana i ep. Kirila.

 

- -

Zašto, niko, baš niko, nema primedbe na način postavljanja informacija ovde, kako to npr. radi Aleksandar Živaljev. Pa prosto ... zato što je njegov način takav da se ne može ni imati primedbi. Očigledan je njegov ogroman rad, sveukupno, kao i onaj koji stoji iza svake pojedine poruke. Medjutim, to se često i ne primećuje, a to je zato što takvi ljudi sebe i ne stavljaju u prvi plan. 

 

- -

Nažalost, imamo i druge, po delima suprotne, a koji se koriste informacijama, poluinformacijama i lažima pakovanim i umotanim zajedno. I to tako. kada je i kako potrebno, a radi 'podizanja mulja u kome se potom lovi'. Takodje nažalost, imamo i rulju, ili pak grupicu, opčinjenu takvim 'majstorima', koja će te 'majstore' ćesto prati, braniti ih i klicati im. Ali srećom privremeno, jer konačno progledaju ... bar do novih neprilika. Džaba je onima koji prenose vesti, makar bili i prvi u tome, ako to rade krajnje pristrasno i sa krajnje prizemnim i ličnim aspiracijama, Dakle, jedno je samo prenositi vesti, a drugo je hteti njima nešto loše postići. Apsurdno je i govoriti.

.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Tristatri рече

.

^ Kada se govoriš o 'tim' nekim radnjama episkopskog saveta Srpske Pravoslavne Crkve u Severnoj, Srednjoj i Južnoj Americi, treba imati na umu da se zapravo to ne može odnositi na sve ... bar ne na dvojicu, ep. Mitrofana i ep. Kirila.

 

- -

Zašto, niko, baš niko, nema primedbe na način postavljanja informacija ovde, kako to npr. radi Aleksandar Živaljev. Pa prosto ... zato što je njegov način takav da se ne može ni imati primedbi. Očigledan je njegov ogroman rad, sveukupno, kao i onaj koji stoji iza svake pojedine poruke. Medjutim, to se često i ne primećuje, a to je zato što takvi ljudi sebe i ne stavljaju u prvi plan. 

 

- -

Nažalost, imamo i druge, po delima suprotne, a koji se koriste informacijama, poluinformacijama i lažima pakovanim i umotanim zajedno. I to tako. kada je i kako potrebno, a radi 'podizanja mulja u kome se potom lovi'. Takodje nažalost, imamo i rulju, ili pak grupicu, opčinjenu takvim 'majstorima', koja će te 'majstore' ćesto prati, braniti ih i klicati im. Ali srećom privremeno, jer konačno progledaju ... bar do novih neprilika. Džaba je onima koji prenose vesti, makar bili i prvi u tome, ako to rade krajnje pristrasno i sa krajnje prizemnim i ličnim aspiracijama, Dakle, jedno je samo prenositi vesti, a drugo je hteti njima nešto loše postići. Apsurdno je i govoriti.

.

 

 

 

 

Брате поштујем твоје мишљење али колико сам приметио А. Живаљев не пише ауторске текстове на теме дешавања у Цркви већ само формално преноси туђе чланке и извештаје уз понеки коментар на њих, тако да нико и не износи критику на то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вукашин рече

Да ли је ово везано само за онај устав од прошле године, или се тиче и пререгистрација из  2017. ?

 

Ne znam. Sacekacemo pojasnjenje - ako ga bude

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да сви који су писали да је овај устав мањкав требају примити честитке, да је господства - од стране бранилаца, јер догађаји их потврђују.

Присјетимо се слично је било са факултетом и ту се појављивали дежурни правници са споре црквену аутономију унутар државе и универзитета.

 

Овде је и нама лаицима било јасно да устав има превише и премало могућности.

Међутим ствар још није завршена, јуче ме свештеномонах у Тврдошу спопдне да сам нечовјек јер поштујем Давида - односно нећу да пљунем на њега, повуци потегни нађе се да је Давиду грјех што је неког "никаквог" поставијо негдје.

Елем дођосмо и до Атанасијеве тврдње да је Давида Патријарх поставио на факултет због књиге о мравима, што је неистина, на српском лаж, јер сам био на Давидовој одбрани и мање више свима је јасно да је један од наших најобразовамијих Владика, неодолих да упоредим овај докторат са докторатом Преосвечемог Григорија надалеко чувеним само по морално другачијим узусима.

Мене због своје браће заиста забрињава секташки менталитет по коме је довољно да не мислим о нечему као њихов духовник па да ме презру и тихо гоне.

 

Просто странка кроз коју су се многи на нечасан начин афирмисали и томе се мора наћи крај. А за напредобање у странци је довољно бити на линији.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Међутим стварн још није завршена, јуче ме свештеномонах у Тврдошу спиадне да сам нечовјек јер поштујем Давида - односно нећу да пљунем на њега, повуци потегни нађе се да је Давиду грјех што је неког "никаквог" поставијо негдје.
Елем дођосмо и до Атанасијеве тврдње да је Дабида Патријарх поставио на факултет због књиге о мравима, што је неистина јер сам био на Давидовој одбрани и мање више свима је јасно да је један од наших најобразовамијих Владика, неодолих да упоредим овај докторат са докторатом Преосвечемог Григорија надалеко чувеним само по другачијим узусима.
Мене због своје браће заиста забрињава секташки менталитет по коме је довољно да не мислим о нечему као њихов духовник па да ме презру и тихо гоне.

По чему се оваква "духовна чеда" разликују од оних које је однеговао Марко (некдашњи Артемије)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По чему се оваква "духовна чеда" разликују од оних које је однеговао Марко (некдашњи Артемије)?

По много чему, када се дешавао Артемије посвађао сам се са својим другом Срђаном из Сарајева и са Академије СПЦ, са којим самни планинарио и љепо се дружио, ишли у Ниш код јеримонаха Илије из Јерусалима, у моменту смо стали схвативши да спор није до нас. Невиђамо се и не дружимо, али мислим да нема ништа на мене и да ми је брат, а ови ме сатанизују и гоне.

 

Осим тога говорим ко сликар, ови сви изгледају зблануто и лажу ко с послом.

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...