Jump to content

Обраћање Епископа Митрофана и Епископа Кирила у вези са Ванредним црквеним сабором у Клирвотеру

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 часа, Golub рече

Што се тиче мојих ,,скриншотова'' ја их  не радим свакодневно, само кад удледам добре и корисне стари онда их запамтим и кад увидим да неко упорно греши, онда те небулозе запмтим, па их само показујем на увид ауторима тих истих небулоза, кад они, или због деменције или збох очигледне (зло)намерности  као забораве шта су некоћ писали ...   а то је све не би ли се како опоменули и дошли себи!?  

нпр. ова поп З(л)оћина небулоза:  ,,Зато су литије кост у грлу двојици декларисаних пријатеља, Милу и Амфилохију''  ће можда једног дана Авославу Римском бити од користи, јер кад се за ове речи поп Зоран буде покајао, свакако ће му тај скриншот бити од користи... 

а тек оне његове небулозе о оцу владике Теодосија и деди владике Максима... електронска хартија трпи свашта... :D

Људи, не тражим оправдања. Нарочито не таква да из њих извучем исти закључак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

Колико је Буловић супротан Максимовој пароли да је Вартоломеј узео тежак крст на себе и да ће време показати да је Вартоломеј био у праву! 

ORTHODOX-EUROPE.ORG

Bishop Irenei responds to questions about the meeting of primates in Amman.

 

Nego, ubedjen sam da se ove tvoje poruke pojavljuju na stranicama koje sam vec iscitao. Sasvim slucajno neku ugledam, kad se vratim nazad.

Bolje da te banuju, nego ovako da ti umecu poruke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Zoran Đurović рече

Да, пренео је и сајт МЦП (наравно да нису поменули Укра). Написаћу текстић о томе на Видовдану. И тог човека сви лично познају, и сам Амфилохије, јер је студирао дуго у Атини. На ватопедском сајту по први пут нису ставили фотке са обеда, а све друге су брисали да се овај не би видео, међутим неке су им промакле. Ватопед је признао Укре.  

Изненадио сам се за Јефрема, он је поштован духовник. Чуо сам да је било притисака на њега и да је то урадио због братства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вукашин рече

Nego, ubedjen sam da se ove tvoje poruke pojavljuju na stranicama koje sam vec iscitao. Sasvim slucajno neku ugledam, kad se vratim nazad.

Bolje da te banuju, nego ovako da ti umecu poruke.

То је због тога што је на одобравању. Многи не прочитају његове поруке зато што му накнадно убаце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Жика рече

То је због тога што је на одобравању. Многи не прочитају његове поруке зато што му накнадно убаце.

И мени је тужно када видим обавештење а да поруке нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо Може ли да се подеси да кад се некоме ко је на одобравању одобри порука, да порука буде постављена у време одобравања, а не да буде затрпана?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Golub рече

Дефинитивно, попе, пролупао си дибудус...  и до сад си лупао, али ово је врх...  да те није сколио корона вирус???  чујем да је исти напао Италију? 

:D

 

Амфилохије пре неки дан позвао све да не гласају за Мила и његову партију и два месеца предводи и подстиче литије, али је и даље Милов осведочени пријатељ и непријатељ литија (= пријатељ Закона о верским слободама).joooj

"Дивим се" свима који и даље, упркос свему, уважавају мишљење овог човека.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Zoran Đurović рече

Зато су литије кост у грлу двојици декларисаних пријатеља, Милу и Амфилохију.   

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упитао је који је тај народ који гласа за некога који безакоње проглашава за закон.

“Ја вјерујем докле се не скине то безакоње да нећете наћи ни једног ни Бокеља, ни Црногорца ни Брђанина који ће гласати за тако безакоње и за оне који тако безакоње отимања светиња устоличују први пут у историји Црне Горе. У Бога се надам да међу вама Бокељима неће бити оних који ће гласати за то безакоње и за оне који подржавају то безакоње, без обзира ко они били”, поручио је Владика Амфилохије.

https://mitropolija.com/2020/02/23/mitropolit-amfilohije-sa-litije-u-risnu-bezakonje-je-proglaseno-za-zakon-ne-glasajte-one-koji-ga-podrzavaju/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

@Поуке.орг инфо Може ли да се подеси да кад се некоме ко је на одобравању одобри порука, да порука буде постављена у време одобравања, а не да буде затрпана?

У суштини то би значило да администратор мења време поруке... тако да то не радимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Вукашин рече

Nego, ubedjen sam da se ove tvoje poruke pojavljuju na stranicama koje sam vec iscitao. Sasvim slucajno neku ugledam, kad se vratim nazad.

Bolje da te banuju, nego ovako da ti umecu poruke.

Нико му ништа неумеће, већ је на одобравању. Све поруке у којима вређа епископе и људе на форуму не пролазе, тако да је то све веома једноставно. А одобравају се онда кад администратор буде на сајту, тако да је и време када је порука написана, а не када је администратор одобрио.

Бојим се да и Ви нисте схватили да нећемо дозволити оно што је рађено до сада.

Једно је разговор, друго је прављење конструкција, уметање, исмејавање... Ено, има таквих сајтова по нету колико хоћете... овде је то недопустиво.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Нико му ништа неумеће, већ је на одобравању. Све поруке у којима вређа епископе и људе на форуму не пролазе, тако да је то све веома једноставно. А одобравају се онда кад администратор буде на сајту, тако да је и време када је порука написана, а не када је администратор одобрио.

Бојим се да и Ви нисте схватили да нећемо дозволити оно што је рађено до сада.

Једно је разговор, друго је прављење конструкција, уметање, исмејавање... Ено, има таквих сајтова по нету колико хоћете... овде је то недопустиво.

 

Vase pravo, kazem da nema mnogo smisla pustiti poruku, kada je vec zatrpana desetinama drugih. 

Ili ga banujte, ili mu dozvolite da pise. Ovo nema mnogo smisla.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вукашин рече

Ili ga banujte, ili mu dozvolite da pise. Ovo nema mnogo smisla.

Оставите да Администрација ради свој посао...

Кад увидимо да је ситуација нормализована, да је речник прилагођен Поукама, реаговаћемо... за сада је овако...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта нас чека на Сабору на Флориди?

28. фебруара 2020.
2105741_0215-marina-lopicic-patrijarh-ir
 
Поделите:

FacebookTwitterEmailViberFacebook Messenger

У последњим тренуцима пред почетак рада Сабора СПЦ у Америци откривају се детаљи нечасног и завереничког деловања епископа Иринеја Добријевића и Максима Васиљевића. Тако на површину избијају раније скривани детаљи, који доказују непорециве намере да Сабор, чије је сазивање наредио Синод, буде саботиран, попут чињенице да је програмом више времена предвиђено за кафе паузе, ручкове и регистрацију делегата, него за саме дискусије. Уједно процурела је и вест да је партиципација делегата на Сабору (овај пут као никада до сада) наплаћена 250 долара. Ако се узме у обзир да је већ сâм избор места одржавања Сабора – монденско летовалиште у Мексичком заливу с предвиђених 25 степени у хладу само по себи прескупо туристичко место, јер црквене општине саме плаћају учествовање, јасно је да су тројица владика имали намеру да број делегата на овом Сабору буде миноран, или барем попуњен њима склоним делегатима.

Поставља се легитимно питање: А зашто то они желе? С којим циљем? Шта они крију и шта намеравају?

Иако су се медијски упрегли да преко фантомских новостворених сајтова попут Саборника или Политикона себе прикажу као невине и праведнике, а све друге као заверенике и ниткове, учињена дела, стварност и чињенице говоре другачије. Тројац америчких епископа своја недела покушавају прикрити испразном реториком и отвореним лагање, међутим, већина часних Срба ипак признаје само чињенице и тешко прихвата причу: Да ли ти верујеш мени, или својим очима?

Но, очи виде јасно чињенице које су неумољиве и њих је таксативно набројао епископ канадски др Митрофан. Нема им се шта додати нити одузети. Оне показују да је тројац америчких епископа већ неколико година уназад пред америчким властима вршио преузимање имовине црквених општина на Епархије, а потом променио име Српске цркве, све без знања и дозволе црквених власти у Београду, и без обавештавања својих верника. У прикривању својих недела починили су велике пропусте и грешке, које сада долазе на видело, што их чини нервозним. Поједини сматрају да су им намере да одвоје СПЦ у Америци од Сабора у Београду те да све раде у том смеру.
 
Због тога, након што су увидели да излажирана писма подршке, наручени интервјуи, патетично понављање оданости СПЦ и остала јефтина пропаганда и манипулација не доноси жељене резултате, почели су са систематским нападом на све око себе, од новина, преко појединаца па до институција, попут Синода и Сабора СПЦ. Сад од једном криве неке проте који су писали о томе или новине, и Синод који “није ништа схватио” и сви други, само не они? Овај ирационалан покушај прављења драме и дизања тензија не само да не води никуда, него не умањује чињенице, које су не само свима познате него и јавне и доступне на интернету. Владика Максим конкретно је прошао читаву лепезу изјава од тога да Синод није схватио како треба тему Устава, па све до последње изјаве да све ради у сагласности са Синодом.
Ипак, и поред свих двосмислених изјава, превара и опструкција Сабор је сазван, делегати ће доћи и отворено разговарати са својим Патријархом. Овај Сабор неће имати неке велике одлуке, он има само једну тачку и једну одлуку, а то је поништење свих превара и нечасних дела која су тројица епископа урадили и одбацивање лажног и штетног Макисмовог Устава. О неким канонским последицама, овог нечувеног покушаја пуча и преваре, пресудиће редовни Мајски сабор у Београду, када буду присутни сви епископи. 
 
У том смислу, присуство Патријарха и представника Светог Синода, није било потребно, него је доказ љубави и бриге Патријарха за наш народ у Америци. Присуство је уједно и гаранција регуларности рада Сабора, првенствено гаранција слободе говора делегата и изношења њиховог мишљења, будући да се епископи Иринеј Добријевић и Максим Васиљевић нису прославили у тим цивилизацијским вредностима и достигнућима. Познато је да су на прошлом Сабору у креираној атмосфери хаоса и без значајније дискусије покушали да акламацијом Устав прогласе усвојеним (иако сад тврде да нису опет по принципу јел верујеш мени или својим очима). Међутим, овај пут присуство Патријарха гарантује ред и мир.
Непорецива је истина да Српска црква у Америци треба модеран и адекватан Устав који ће јој омогућити раст и напредак, ни Патријарх ни Синод ни Сабор немају ништа против тога, што су својим одлукама више пута потврдили.  Сасвим је друга чињеница да Устав који су припремили двојац Иринеј-Максим, а саучествовао Лонгин, не само да није тај Устав, који је потребан СПЦ у Америци, него је разарајући по јединство српског народа и Цркве. Управо зато се не сме дозволити замена теза како Београд нешто брани, како Патријарјх не разуме стварност наше Цркве у Америци итд. 
У том смислу обарање и поништење Максимовог и Добријевићевог Устава јесте само први корак ка томе да се СПЦ у Америци врати на прави пут, да се обнови јединство и саборност нашег народа и да се поставе здрави темељи и одреде јасни принципи на основу којих ће се правити нови Устав СПЦ у Америци. Ништа више од тога и ништа мање од тога.
 
Но, изгледа да то двојцу Добријевић и Васиљевић није довољно, јер последњи потези и изјаве дају утисак да су спремни да крену Артемијевим путем. Не дао Бог!
 
Василије Милановић
 
VIDOVDAN.ORG

У последњим тренуцима пред почетак рада Сабора СПЦ у Америци откривају се детаљи нечасног и завереничког...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozadina patrijarhove posete Floridi: Srpske vladike osnovale NOVU CRKVU u Americi

WWW.NOVOSTI.RS

Kanadski Mitrofan i južnoamerički Kirilo osudili ovakav potez

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...