Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

У петак, 7. фебруара 2020. око 23 часа, приликом уласка у Црну Гору из Србије, на граничном прелазу Добраково, полиција је претресала возило Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија.
Владика је тражио налог на шта су му службеници полиције казали да имају налог, али га нијесу показали, те да могу да дају записник о претресу, који су и дали након дужег чекања, око 40 минута.
Епископ Јоаникије је рекао да су овакви поступци полиције вид притиска на свештенство да се одустане од даље борбе за вјерска права у Црној Гори, што заправо значи да је сваки онај који се бори за своја права у Црној Гори означен као непријатељ државе. То је, додао је владика, својствено аутократији, а не демократији.
„Разумијем да полиција треба да ради свој посао и јасно ми је да код самих полицајаца, који су вршили претрес, није било зле воље, али ми није јасно због чега сам сумњив полицији и због чега се на мени примјењује ово правило Закона“, казао је Епископ Јоаникије.
У записнику који је полиција уручила стоји:
„Претресање је извршено без наредбе суда на основу члана 33 став 2 Закона о граничној контроли, јер постоје основи сумње о посједовању забрањених ствари које има код себе или у саобраћајном средству“.

84828244_1623817604423759_2211509829288067072_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=M659eH26cLMAX9D_7Zg&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=d02e3a039510d4797b85f2d96bbb71c3&oe=5EBF7C18

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ромејац рече

У петак, 7. фебруара 2020. око 23 часа, приликом уласка у Црну Гору из Србије, на граничном прелазу Добраково, полиција је претресала возило Епископа будимљанско-никшићког г. Јоаникија.
Владика је тражио налог на шта су му службеници полиције казали да имају налог, али га нијесу показали, те да могу да дају записник о претресу, који су и дали након дужег чекања, око 40 минута.
Епископ Јоаникије је рекао да су овакви поступци полиције вид притиска на свештенство да се одустане од даље борбе за вјерска права у Црној Гори, што заправо значи да је сваки онај који се бори за своја права у Црној Гори означен као непријатељ државе. То је, додао је владика, својствено аутократији, а не демократији.
„Разумијем да полиција треба да ради свој посао и јасно ми је да код самих полицајаца, који су вршили претрес, није било зле воље, али ми није јасно због чега сам сумњив полицији и због чега се на мени примјењује ово правило Закона“, казао је Епископ Јоаникије.
У записнику који је полиција уручила стоји:
„Претресање је извршено без наредбе суда на основу члана 33 став 2 Закона о граничној контроли, јер постоје основи сумње о посједовању забрањених ствари које има код себе или у саобраћајном средству“.

84828244_1623817604423759_2211509829288067072_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=M659eH26cLMAX9D_7Zg&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=d02e3a039510d4797b85f2d96bbb71c3&oe=5EBF7C18

   Записник написан ћирилицом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Званична Подгорица објавила: Сведочимо незапамћеном, интензивном нападу Србије

Све ово што се догађа у вези са Законом о слободи вероисповести прерасло је у политички обрачун са државом. Сведочимо незапамћеној, веома интензивној кампањи напада на Црну Гору из Србије, са свих нивоа, тврди министар одбране Црне Горе Предраг Бошковић.

Поручује да је, упркос томе, Влада одлучна у намери да неће толерисати ескалацију протеста и било коју врсту сукоба.

„Безбедносна ситуација у Црној Гори је стабилна. Надлежни ресори, а ту пре свега мислим на Управу полиције и њене припаднике, свакодневно прате дешавања и учиниће све како би се сваки грађанин, без обзира на вјерску, националну или политичку припадност, осећао безбедно и своје дневне активности обављао несметано. Сходно томе, актуелна ситуација у земљи не захтева ангажовање припадника Војске Црне Горе, која обавља своје редовне мирнодопске активности“, казао је Бошковић у интервјуу за „Побједу“.

Додаје како са НАТО партнерима разговарају у континуитету о свим изазовима кад је Црна Гора у питању.

„Сведочимо незапамћеној, веома интензивној кампањи напада на Црну Гору од стране Србије са свих нивоа подржане радикалним елементима на политичкој и вјерској сцени Црне Горе и из тог разлога смо стручну тј. експертску подршку затражили од наших партнера, а са циљем јачања националних капацитета за препознавање и разумијевање пријетњи, а затим и за ефикасније суочавање и одвраћање истих. Од експерата из НАТО земаља, који су упознати са дешавањима у Црној Гори, као и са веома интензивном кампањом дезинформисања која се води против наше државе, добили смо веома корисне савете и смернице који ће нам помоћи у даљем јачању институционалних капацитета за суочавање са хибридним претњама, као и приликом израде потребног правног оквира у овој области. Том приликом експерти су позитивно оценили проактиван приступ који црногорска Влада има према овом питању и нагласили да Црна Гора, као пуноправна и равноправна чланица Алијансе, у сваком тренутку може рачунати на подршку земаља-чланица НАТО-а, а у складу са темељним принципом солидарности на којем почива савезништво“, додаје он.

Влада неће толерисати ескалацију протеста

Каже како је Влада одлучна у намери да неће толерисати ескалацију протеста и било коју врсту сукоба.

„Све ово што сваког дана гледамо и што се догађа у вези са Законом о слободи вероисповести прерасло је у политички обрачун са државом Црном Гором и њеним сувереним правом да самостално уређује унутрашња питања. Изгледа да и након 14 година од обнове независности свима морамо поновити како би било јасно да је Црна Гора независна држава свих грађана и чланица НАТО-а. Опозиционим структурама мора бити јасно да је политичким надметањима место у парламенту, а не на улицама. Влада поздравља сваки вид протеста који има за циљ легитиман, конструктиван и демократски вид исказивања ставова и мишљења зарад бољитка живота грађана. Када су у питању негативна превирања и притисци, црногорске институције већ су показале спремност да заштите црногорски уставно-правни поредак. У складу са актуелним тежњама Црне Горе ка Европској унији, а у светлу реализованих евроатлантских интеграција показали смо и свакодневно показујемо да су, не сукоби, него свијетла будућност оно чему тежимо, а држава Црна Гора и њене институције ће, као и до сада, осигурати мир унутар својих граница и несметано функционисање свих сегмената друштва“, каже Бошковић за „Побједу“.

 

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002091121682470-zvanicna-podgorica-objavila-svjedocimo-nezapamcenom-intenzivnom-napadu-srbije/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

TREBINJELIVE.INFO

U litiji od Mrkonjića do Trebinja učestvuje više hiljada vjernika. Litija se trenutno prolazi kroz selo

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Pontifex Emeritus рече

Изјава је за домаћу употребу. Рекло би се да је режим у Подгорици прилично узнемирен изостанком било какве јасне и отворене подршке европских и NATO савезника. 

Да, хватају се за сламку, па сад играју на излизану карту великосрпког хегемонизма.

Сада морају да измисле непријатеља, Србија ни у лудилу не сме да им да нити један разлог да могу да се закаче.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сазнајемо: Суспендована учитељица из Бара кренула у литију дугу 13 километара /видео/

Рада Вишњић, која је суспендована са посла зато што су њени ђаци на часу ликовног цртали Штрумпфове у тробојци, предводиће вечерас литију у Херцег Новом.

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Рада Вишњић, која је суспендована са посла зато што су њени ђаци на часу ликовног цртали Штрумпфове у...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Pontifex Emeritus рече

Јелена NATO Милић врло оштро говорила против Миловог Закона о отимању светиња. Значи да Ђукановић у тој ствари нема подршку Брисела. 

WWW.NSPM.RS

 У односу на друге државе Црна Гора је додатно изложена хибридним операцијама јер је географски и демографски мала, има специфичну...

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Pontifex Emeritus рече

Ја сам је слушао на телевизији (мислим на новосадској) одмах на почетку литија, где је врло оштро критиковала закон и начин његовог доношења. А не делује ми ни сад да је променила став. Она овде говори о позивима да се оружане снаге (војска и полиција) ставе на страну народа који протестује, што се може тумачити као позив на пуч. Ми не знамо да ли такви позиви долазе из Москве и да ли их неки курир преноси црногорским полицијским и војним заповедницима. Она није осудила литије, него тврди да неки имају намеру да литије искористе како би у ЦГ успоставили проруски режим. 

Ово као када дете тврди да се није укакило а сви осете колико смрди! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...