Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

Црногорска полиција спречила је вернике да пешке оду ка манастиру Острог, објавио је портал ИН4С.

Полицијски аутомобили били су паркирани близу Даниловграда, на скретању ка манастиру Ждребаоник, објавио је тај портал, позивајући се на незваничне изворе.

Полиција није навела из ког разлога не дозвољава верницима да прођу.

Такође, по сазнањима овог портала, данас су долазили полицајци и фотографисали манастир и порту.

Црногорска полиција забранила је данас верницима да уђу у Храм Христовог Васкрсења у Подгорици, а у манастиру Михољска Превлака полицијске снаге су хапсиле и легитимисале вернике.

https://rs.sputniknews.com/regioni/202005101122548274-blokada-crnogorska-policija-sprecila-vernika-da-odu-do-manastira-ostrog/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Владики Јоаникију и свештеницима одређен притвор до 72 сата

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Епископу будимљанско-нишићком Јоаникију и...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Др Александар Раковић коментарише актуелне догађаје у суседној држави.

WWW.NOVOSTI.RS

Дух српства у Црној Гори је неуништив. Сматрам да је компромис наше цркве и Ђукановићевог режима немогућ

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У ЦГ готово да нема короне. Власт је позвала туристе да слободно долазе.

Са друге стране, у Никшићу се сваке године деценијама окупља народ на светог Василија, тако да литија није ни имала политичку конотацију, али власт је брже боље искористила прилику да закомпликује ситуацију. Мада, слабо има шта да ураде да спасу своје лоповске позиције.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Milan Nikolic said:

У ЦГ готово да нема короне.

znaci ima korone...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Desiderius Erasmus said:

A, jel' može neko da mi objasni - jer nisam baš upućen - da li je u CG i dalje, zbog pandemije, na snazi zabrana javnih okupljanja? Ako jeste, zašto se nije sačekalo sa litijama dok se zabrana ne ukine?

Постоји за СПЦ. За остале не постоји. 

Оно што је било за св Василија нису литије попут оних с почетка године. Ово је "редовна" литија за св Василија, коју су верници самоиницијативно организовали. 

И ником ништа не би било да ови нису покушали да тренирају строгоћу и хапсе народ. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Desiderius Erasmus рече

A, jel' može neko da mi objasni - jer nisam baš upućen - da li je u CG i dalje, zbog pandemije, na snazi zabrana javnih okupljanja? Ako jeste, zašto se nije sačekalo sa litijama dok se zabrana ne ukine?

Да је народ чекао да власт укине забране не би никада изашао на Литију. Корону, земљотрес у Камбоџи или било шта друго, власт у Црној Гори ће искористити да удари на Цркву.

Народ је изашао да прослави Светог Василије Острошког Чудотворца као што је увек и радио, поптуно спонтано и из срца а то је свакако нешто што нема силе, болести и опасности која ће народ спречити. Дакле то је ствар вере која помера планине и не боји се смрти него верује у живот и Васкрсење.

Друга ствар ако погледамо чисто рационално, у Црној Гори све финкционише нормално, маркети, ресторани, кафићи, централна подгоричка улица пуна шетача, званично нема нових случајева данима и то је здраворазумски сигнал да се може и изаћи у литију Светог Василија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свештеник Никола Радовић нападнут је испред Парохијског дома у Старом Бару

21. мaja, у вечерњим часовима, испред парохијског дома у Старом Бару, одиграо се један немили догађај. Група младића који су се враћали са прославе независности Црне Горе, зауставили су се колима испред Цркве Светог Николе и уз буку сирена и неприличне и увредљиве поруке, вређали оца Николу Радовића, старјешину цркве Светог Николе. Отац Никола је за радио “Светигора” рекао да је један младић покушао и физички да насрне на њега. “То су биле буквално нацистичке поруке“, нагласио је отац Никола.

Отац Никола је такође истакао да је полиција града Бара ревносно одрадила свој посао, те да су привели једног младића чије је регистарске таблице умио да запамти.

“Тај младић је 2000. годиште и он се не сјећа онога свега чије посљедице сада осјећамо, ја желим максимално да га заштитим јер се искрено покајао када се лично сусрео са мном“, рекао је између осталог отац Никола Радовић.

Младић је прихватио да као знак извињења уплати одређену суму у добротворне сврхе. “Ја сам му предложио да позове своје другаре да му помогну, као и они који су одговорни за све ово“, рекао је отац Никола, додајући да се он понудио да помогне при исплати, ако други не буду хтјели, с обзиром да младић није запослен и нема приходе.

Ово није први пут да се сличне ствари догађају у Старом Бару. Отац Никола је још једном позвао на мир и љубав и оно на чему се друштво Бара и темељи, а то је међурелигијски и међунационални склад.

SVETIGORA.COM

21. мaja, у вечерњим часовима, испред парохијског дома у Старом Бару, одиграо се један немили догађај. Група...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...