Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 12 часа, Bokisd рече

Kazi im da pametan covek pita kad nezna nesto... :D

Kazi im onda, .... ako je SPC dobila autokefaliju u 20. vek i crnogorci 1879..... koja je onda crkva postojala na tim prostorima od pocetka 13.veka i sv.Save prvog arhiepiskopa tih prostora..... jel to neka fantomska crkva,....:D

pa nek ti taj površni sufler kaže kako se točno zvala ta crkva od vreman sv. save...sigurno se nije zvala SPC i sigurno nije zauzimala teritorij koji danas formalno zauzima SPC !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kopitar рече

pa nek ti taj površni sufler kaže kako se točno zvala ta crkva od vreman sv. save...sigurno se nije zvala SPC i sigurno nije zauzimala teritorij koji danas formalno zauzima SPC !

Kazi im da kako se drzavne teritorije menjaju tako se priblizno menjaju i crkvene i kanonske teritorije, pa je SPC tada bila na tim teritorijama, danas na ovim. Recimo, MPC je jos uvek kanonski deo SPC i ako se nadje resenje za njenu autokefaliju i slozi se SPC, onda vise nece biti sastavni deo SPC.... tako se menja teritorija i crkvene oblasti.

I, mislim, ono, sv.Sava srpskog roda, u tadasnjoj Srbiji je ziveo, brat mu bio kralj Srbije, veliki Zicki sabor utvrdio srpskog kralja i simfoniju drzave i srpske crkve, sv.Sava sam rukopolagao episkope sa Srpsku crkvu i oblasti (grcke episkope zamenjivao srpskim), pa, naslednici Save se rukopolagali u Srbiji za srpsku drzavu,.... ako to nije autokefalnost Srpske crkve, onda ne znam sta je..... a, kako su Turci ukinuli Pecku patrijarsiju,.... :scratch_head:.... jel to neka imaginarna crkva,....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Управо, ако успијемо да изборимо аутокефалност ЦПЦ, са српством у Црној Гори ће бити готово''.

2020-02-28_130402.jpg.6edfc935ea214696111794704e0c0c84.jpg

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 7 часа, kopitar рече

pa nek ti taj površni sufler kaže kako se točno zvala ta crkva od vreman sv. save...sigurno se nije zvala SPC i sigurno nije zauzimala teritorij koji danas formalno zauzima SPC !

У праву си, територија је била већа. до Солуна, до Моравске, до Закавказја.

1949. СПЦ је Закавказје предала на духовно старање РПЦ.

Крајем 19. века је истамбулски патријарх дао Румунима томос за Румунију и Молдавију и одвојио од СПЦ. Патријарха су добили тек када је Краљ Александар узео тзв. румунску принцезу за жену. У мираз је ДАО велики део Баната. Има књига па читај.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, The Godfather рече

Као по обичају надриЦРКВЕНИаналитичар Радун лупета кад је у питању Црква. Он се разуме у црквена питања ко Марко Краљевић у стони тенис! :) 

Ако ћемо некога са Видовдана.орг да пренесемо овде, а да се разуме у збивање у Црној Гори је свакако Игуман Петар:

,,Свакако, огромну заслугу у том духовном васкрсењу Црне Горе носи и наш угледни и велики Митрополит Црногорско-приморски Г. Амфилохије. Тридесет пуних година је митрополит Амфилохије са својим свештенством и духовном децом полако, мудро, упорно и темељно, квасцем Христове науке заквашивао душу народа Црне Горе, и тесто народне душе је нарасло и прерасло сву приземну и безбожну плиткост црногорског режима и земаљских подељености. Оно се сада још боље подиже и завршно пече на жеравици најновијих искушења која су му силом наметнута али и Промислом Божијим одређена. Пред најновијим великим искушењима верни народ Црне Горе, са својим епископима и свештенством, сигурно се неће повући или нестати. Пре ће бити, а то је сада свима који макар донекле имају развијене духовне очи потпуно јасно, да ће са друштвене сцене Црне Горе ускоро нестати сви они који усвајањем безаконог закона о „Слободи вероисповести“, пљују на Небо, устају на своје свете српске претке и покушавају да огреховљеним људским шакама зауставе силовити ветар благодати Духа Светога и олују љубави Божије. Олују љубави Господње пред којом су сви злонамерни, трапави и бесмислени покушају црногорског режима само као суви јесењи лист који неумитно пада у блато тамног и срамног дела историје''.

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Новости онлине

Кад не могу све да прекрече, онда РУШЕ ЗИД: У Пљевљима режим ишао БАГЕРОМ НА ТРОБОЈКУ

Незадовољни грађани су снимали овај догађај

Услед немогућности да прекрече све тробојке које ничу у Пљевљима али и широм Црне Горе, власт се послужила новим триком.

Након недавног рушења табле на којој је насликана тробојка, овога пута одлучено је да се употреби машина.

Незадовољни грађани су снимали овај догађај.

На лице места дошла је и Комунална полиција да помогне овом, од државне важности, хитном подухвату.

Не сумњамо да ће Пљевљаци, попут обновљене табле са насликаном тробојком, и неки нови зид украсити најлепшим бојама.

Остаје питање да ли ће власт наставити своју рушилачку тенденцију док не остане иједан зид у овоме граду.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПРЕДСЕДНИК Савета министара Бугарске Бојко Борисов је током сусрета у Софији са црногорским председником Владе Душком Марковићем рекао да Бугарска осуђује све изграде и вандализме који произилазе из верских поворки у Црној Гори!

WWW.NOVOSTI.RS

Црногорском председнику Владе Душку Марковићу Бојко Борисов рекао да Бугарска осуђује све изграде који...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milan Nikolic рече

ПРЕДСЕДНИК Савета министара Бугарске Бојко Борисов је током сусрета у Софији са црногорским председником Владе Душком Марковићем рекао да Бугарска осуђује све изграде и вандализме који произилазе из верских поворки у Црној Гори!

WWW.NOVOSTI.RS

Црногорском председнику Владе Душку Марковићу Бојко Борисов рекао да Бугарска осуђује све изграде који...

 

И Бугарима неки удбаши унапред казали да ће бити вандализма и изгреда, па Бојко измишља бој којег нема... 

Извук'о изјаву из бафера и ,,пророштва'' аналитичара и политилара... :)   

Али их је Ђедо све у'ватио за врат, сад се копрцају са већ припремљеним изјавама,  ,,Ал' тирјанство ухватити за врат, Довести га к познанију права, То је људска дужност најсветија!

 

IMG_9749.JPG

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Milan Nikolic рече

 

Новости онлине

Кад не могу све да прекрече, онда РУШЕ ЗИД: У Пљевљима режим ишао БАГЕРОМ НА ТРОБОЈКУ

Незадовољни грађани су снимали овај догађај

Услед немогућности да прекрече све тробојке које ничу у Пљевљима али и широм Црне Горе, власт се послужила новим триком.

Након недавног рушења табле на којој је насликана тробојка, овога пута одлучено је да се употреби машина.

Незадовољни грађани су снимали овај догађај.

На лице места дошла је и Комунална полиција да помогне овом, од државне важности, хитном подухвату.

Не сумњамо да ће Пљевљаци, попут обновљене табле са насликаном тробојком, и неки нови зид украсити најлепшим бојама.

Остаје питање да ли ће власт наставити своју рушилачку тенденцију док не остане иједан зид у овоме граду.

 

Тробојка на неку од Милових некретнина, које нема,  па нека руше.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Golub рече

Као по обичају надриЦРКВЕНИаналитичар Радун лупета кад је у питању Црква. Он се разуме у црквена питања ко Марко Краљевић у стони тенис! :) 

Ако ћемо некога са Видовдана.орг да пренесемо овде, а да се разуме у збивање у Црној Гори је свакако Игуман Петар:

,,Свакако, огромну заслугу у том духовном васкрсењу Црне Горе носи и наш угледни и велики Митрополит Црногорско-приморски Г. Амфилохије. Тридесет пуних година је митрополит Амфилохије са својим свештенством и духовном децом полако, мудро, упорно и темељно, квасцем Христове науке заквашивао душу народа Црне Горе, и тесто народне душе је нарасло и прерасло сву приземну и безбожну плиткост црногорског режима и земаљских подељености. Оно се сада још боље подиже и завршно пече на жеравици најновијих искушења која су му силом наметнута али и Промислом Божијим одређена. Пред најновијим великим искушењима верни народ Црне Горе, са својим епископима и свештенством, сигурно се неће повући или нестати. Пре ће бити, а то је сада свима који макар донекле имају развијене духовне очи потпуно јасно, да ће са друштвене сцене Црне Горе ускоро нестати сви они који усвајањем безаконог закона о „Слободи вероисповести“, пљују на Небо, устају на своје свете српске претке и покушавају да огреховљеним људским шакама зауставе силовити ветар благодати Духа Светога и олују љубави Божије. Олују љубави Господње пред којом су сви злонамерни, трапави и бесмислени покушају црногорског режима само као суви јесењи лист који неумитно пада у блато тамног и срамног дела историје''.

 

E, stvarno je neverovatno da po ovom Radunu u tom njegovm  tekstu m.Amfilohije nema bas ni malo udela u budjenju naroda u odbrani svetinja i crkve,.... daj Radune bar malo neku zaslugu, pa da je mitropolit samo sedeo u CG i ni rec jednu rekao, opet bi valjda imao neku zaslugu,.... :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...