Jump to content

Danas: Патријарх одбио захтев 14 владика за ванредни Сабор; Direktno.rs: Текст захтева

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нисам одмах могла да се сетим шта ми смета, јер слаба ми памет, а и знање из специфичних области. 

А онда сам се коначно сетила..сви ти неименовани извори блиски некоме, или некој високој институцији, сви ти тенденциозни новински чланци о чијој се садржини заправо расправља, иако нико не признаје ауторе тих чланака као носиоце тачних и поузданих информација...

 Затим те детективске радње гледе чланова форума. И онда дискусије искоче из колосека

Питам се да ли то неко заправо жели...да се бавимо искривљеним темама, уствари да их минимализујемо..

Онда сам закључила да ипак верујем да здрав разум неће допустити одлазак у тзв. теорије завере

Има једно правило код нас у просвети: - Држ се теме! Старо је веома, препотопско, али увек делује.

Елем, надам се да ћемо ускоро чути и прочитати све у вези са овом темом, а што је релевантно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Sofija_ рече

 

Screenshot_20191008-175830.png

А онда за пар година ударна вест из Информера: 

Поглавар српске ''цркве'' АV у посети албанској православној цркви обишао Дечане, Призрен, пећ... 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bezuhova рече

Ja nisam Jeca i nista ne najavljujem, samo sam otvoreno pitala nakon citanja par tema ovdje zasto smetaju informacije u medijima i sta je to lose da i obicni narod zna i sazna.

Zato što dumre nume da prepozna informaciju, osim ako joj nije diktirana.

Pa tako za svoje tekstove koristi koske i mamce koje joj bacaju oni koji su primetili njen talenat u istraživačkom novinarstvu.

Takvog kvaliteta su joj tekstovi koji bi po njenoj ambiciji trebali informisati širu javnost.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Bezuhova рече

Je li ja dobro tumacima da vecini ucesnika ovog foruma nije milo da javnost sazna za dogadjaje vezane za Sinod, za probleme u funkcionisanju i uopsteno radu Sinoda i tijela Crkve, pa se zato bune sto "cure" pisma, izjave, odluke i sl?

Mislim da se ne radi niokakvoj "vecini ucesnika ovog foruma", vec samo o trenutno glasnijim clanovima kojima se sve propusta kroz prste. Oni koji su osudjivacki nastrojeni su na ceni u ocima administracije, jer se povecava rejting forumu. Vrlo prosta stvar. Autenticni Hriscani se, nadam se mole za svakog brata ili sestru u Hristu, a ponajvise za zabludele. Gospod zna ko je ko. Poverenje je u Onom Koji Zivot daje! Kad je najteze, kazu stari - udri brigu na veselje! Dobro ti nama dosla.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварају се питања поузданог информисања и преламају се све недоумице о некаквим струјама моћним којима се треба приволети, или не. А ја мислим да је то карикирање.Како читам, а шта разумем, није увек исто. Мој професор историје је говорио да је вештина читања између редова непревазиђена. Прешла сам пола столећа, и напросто неке механизме препознајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, "Tamo daleko" рече

Autenticni Hriscani se, nadam se mole za svakog brata ili sestru u Hristu, a ponajvise za zabludele

Ih pa ti dade sada značku Vučiću.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bezuhova рече

Upravu ste, jeste sekundarno, ali ipak ne sasvim nevazno, sta vise. I zato ne shvatam reakciju i ostrascenost. Oprosticete mi, ali tek se ukljucujem u ovu pricu i zelim da se i informisem i samostalno zakljucim sta je ovdje istina i pravda.

Znaci, tek si dosla(dosao) i bas na ovu temu? Koja slucajnost :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ih pa ti dade sada značku Vučiću.

Ne, to ostavljamo za Milana Nikolica da mu uruci, a Cirilicar mu je internet duhovnik, pa se ne brinemo za AV.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bezuhova Сори на прозивању, ја упорно уместо Безухова читам Безуба :smeh1: и чудим се и констатујем и питам се истовремено, ко може сам себи пришити  такво име. Оплаках :mahmah:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bezuhova рече

Bas na ovu temu upravo iz razloga sto zelim da saznam o cemu se radi, o kakvom razlazu je rijec. E sad, da li biste mi vi to vjerovali ili ne-to ce vec biti do vas.

Ko si ti, ko te poslao??!! :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Родољуб Лазић рече

Живо ме занима чији је први потпис у левој колони (изнад Максимовог).

Десна колона:

1. митрополит црногорско-приморски Амфилохије
2. еп. будимљанско-никшићки Јоаникије
3. еп. милешевски Атанасије
4. еп. славонски Јован
5. еп. диселдорфки Григорије
6. еп. рашко-призренски Теодосије
7. еп. захумско-херцеговачки Димитрије
8. еп. источноамерички Иринеј
9. еп. викарни диоклијски Методије
10. еп. браничевски Игњатије

Лијева колона:
11. (еп. бихаћко-петровачки Сергије) Ипак Јустин Жички(измена админа)
12. еп. западноамерички Максим
13. еп. шабачки Лаврентије
14. еп. буеносајрески Кирило
15. еп. западноевропски Лука (потписао га неко други)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Родољуб Лазић рече

Живо ме занима чији је први потпис у левој колони (изнад Максимовог).

Јустин жички. Ја га рашчитао. Да је Јустинов потпис: 1) Жича, 2) Крит гр, 3) Крит ен. Изгубио сам 2 сата у претрагама. Сада дајем овде. 

IwfSVkD.jpg

AoyU8Yu.jpg

TglWAcI.jpg

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Јустин жички. Ја га рашчитао. Да је Јустинов потпис: 1) Жича, 2) Крит гр, 3) Крит ен. Изгубио сам 2 сата у претрагама. Сада дајем овде. 

IwfSVkD.jpg

AoyU8Yu.jpg

TglWAcI.jpg

 

 

Mea culpa! Mea culpa! Mea MAXIMA culpa!

Svaka čast, oče! Sergije ima sličan potpis, pa sam mislio da je on.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Sofija_ рече

Znaci, tek si dosla(dosao) i bas na ovu temu? Koja slucajnost :D

Ако је неко нов направио налог то је ок, али, овде толико има дуплих, десетодуплих и ко зна колико још налога и на многим другим темама које појединци отварају. Чим почне нека расправа на некој теми одмах се појаве нови налози који ''тапшу'' те поједине. Уопште није чудо колико је то провидно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...