Jump to content

Stepinac dobio spomenik u Jerusalimu

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 11.8.2019. at 15:04, kopitar рече

Čuo sam da je Nikolaj bio ekumenista ali da se kasnije povukao. Zašto?

 

Мислим да је био екумениста до краја. Такође постоје гласине да је био и масон.

Ко ће то знати. Ми Срби не гоњамо све те доказе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 279
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Ovo je ublažena varijanta za "odmetnute koljačke bande koji su posle kapitulacije vojske Kraljevine usled vojnog poraza pred Vermahtom i posle sramnog bekstva kralja i celokupne vlade, nastavili da se smucaju po šumama  i da guraju Srbe u pogibiju protiv stostruko jačeg neprijatelja a sve za račun Engleza?"

Ово је ублажена љотићевска реторика. Љотане би видиш могли поредити са усташама, јер имали су идеологију и били блиски нацизму.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Ово је ублажена љотићевска реторика.

 

Simpatizeri ljotićevaca ne propuštaju da pomenu to u raspravi sa simpatizerima četnika.

Međutim to jeste istina.

Baš kao što je istina da su ljotićevci hapsili ljude po Kragujevcu i vodili ih na streljanje za račun Nemaca. A priče o tome da su činili sve da minimiziraju žrtve i da poture raznorazne "loše ljude" kako bi poštedeli "srpske domaćine" nekako ne pije vodu.

Treba biti objektivan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жичанин рече

Талибан остаје Талибан, како по питању књиге Постања тако по питању историје 2. св. рата

Treba biti razuman i priznati da klanje brice iz Lapova zbog "širenja defetizma" i nije baš bogzna kakav vojni uspeh niti može dovesti do oslobođenja srpstva.

To je baš nešto što bi uradio, recimo, neki sluđeni anglofilski taliban.

Raznorazne talibane i vehabije osnivala je obaveštajna služba Gordog Albiona, tako da imaju oni iskustva sa time, samo kažem.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жичанин рече

Неколико хиљада Хрвата је било у Југословенској Војсци. Доста је било и муслимана, као и Словенаца и Македонаца.

Тако да никаквог национализма у Четника нема. 

Onda ostaje samo pitanje zbog čega su činili zločine.

Činili su zločine čak i partizani ali u manjoj mjeri i iz ideoloških razloga.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Tumaralo. рече

Ovo je ublažena varijanta za "odmetnute koljačke bande koje su posle kapitulacije vojske Kraljevine usled vojnog poraza pred Vermahtom i posle sramnog bekstva kralja i celokupne vlade, nastavili da se smucaju po šumama  i da guraju Srbe u pogibiju protiv stostruko jačeg neprijatelja a sve za račun Engleza?"

Ovo je stav službene Srbije i to se još uvijek uči u školi?

Zašto onda vjernici ne vjeruju povjesničarima nego imaju svoju verziju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Onda ostaje samo pitanje zbog čega su činili zločine.

Činili su zločine čak i partizani ali u manjoj mjeri i iz ideoloških razloga.

Partizani nisu imali toliko prilike da čine zločine jer su bili proterani iz okupirane Srbije na teritoriju NDH gde su blejali do 5do12.

Onda je Milovan Đilas, po sopstvenom priznanju, visio po Zagrebu, išao u kino i kupovao četkice za zube.

Međutim, posle "oslobođenja" komunjuare su imale priliku da zablistaju te su u miru likvidirali više od 100 000 "stvarnih i potencijalnih narodnih neprijatelja".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

Ovo je stav službene Srbije i to se još uvijek uči u školi?

Zašto onda vjernici ne vjeruju povjesničarima nego imaju svoju verziju.

Tako je, ja sam Visoki Službenik Republike Srbije.

Da li su me epolete odale?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, kopitar рече

Onda ostaje samo pitanje zbog čega su činili zločine.

Činili su zločine čak i partizani ali u manjoj mjeri i iz ideoloških razloga.

Углавном из освете. Али ти злочини као што рекох нису плански, систематски и нису државни пројекат него испади. Свакако за сваку осуду.

На овај део о партизанима могу сам да кажем буди Бог с нама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жичанин рече

Којим? Комунистичким или усташким?

 Mislim da se niko ne igra sa činjenicama jer ako si slušao hrvatskog povjesničara Hrvoja Klasnića i nekog vašeg isto će govoriti jer se ne može protiv struke i činjenica jednostavno bi bio izbačen iz znanstvene zajednice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Жичанин рече

Па да... си гледао Прла и Тихог...

"Мићо, не бој се! Имам лаку руку. Нећеш ни осетити."

:ladan:

"Мисирац, допусти господину министру да објасни свој поступак" :buba:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Tumaralo. рече

Simpatizeri ljotićevaca ne propuštaju da pomenu to u raspravi sa simpatizerima četnika.

Međutim to jeste istina.

Baš kao što je istina da su ljotićevci hapsili ljude po Kragujevcu i vodili ih na streljanje za račun Nemaca. A priče o tome da su činili sve da minimiziraju žrtve i da poture raznorazne "loše ljude" kako bi poštedeli "srpske domaćine" nekako ne pije vodu.

Treba biti objektivan.

Аси обективан јбт. Сва ти је српска историја у знаку хајдучије и ти си сад наједном обективан. Још два корака и постао си Хрват.

Није проблем у објективности, него куда си пошао.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Tumaralo. рече

Partizani nisu imali toliko prilike da čine zločine jer su bili proterani iz okupirane Srbije na teritoriju NDH gde su blejali do 5do12.

Onda je Milovan Đilas, po sopstvenom priznanju, visio po Zagrebu, išao u kino i kupovao četkice za zube.

Međutim, posle "oslobođenja" komunjuare su imale priliku da zablistaju te su u miru likvidirali više od 100 000 "stvarnih i potencijalnih narodnih neprijatelja".

A bitke na Neretvi, Sutjesci , Igmanski marš, desant na Drvar, koliko je partizana poginulo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...