Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Да, мој речник је различит, али је Дух исти. То имаш и у Писмима. Различити речници; једни интелектуалци, други пастири, Михеј ти залепи балегу на фацу! 

Не. Живим у Господу. 

Нисам омануо. Него треба да каналишеш твоју сексуалност. Зато сам те зезао. 

dragi moj grešiš, duh je isti (rečnik manje više, mada je i on po duhu isti) a ti se ovde upinješ da objasniš kako su i sveti EVENTUALNO nekom poveravali svoje darove ALI duh vam je različit.

navedi mi primere kada svet čovek za sebe govori tako kako ti govoriš, kada se na svaku nepravdu (opravdanu ili ne opravdanu) buni kako se ti buniš, kada se na lični animozitet toliko osvrće koliko se ti osvrćeš i u krajnjem slučaju kada je za sebe neki sveti govorio da je on top i uvek u vrhu svih svetskih dostignuća. aman da li si toliko slep

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Колико је ово истинито:

Rekao mi je Starac:

– Bog ti je podario mnoge blagodatne darove. Obdario te je retkim darovima. Osećaš li to? Neprekidno Mu zbog toga blagodari i smiravaj se u NJegovoj ljubavi.

Moli se da ti Bog pošalje sveto smirenje. Ne ono koje se samo izražava rečima: „ja sam poslednji”, „ja sam ništavan”. To je satansko smirenje. Sveto smirenje je dar Božiji. Čuješ li? Dar. Blagodat.

Ава: Смирење или смерност, је бити свестан себе. Како у добру, тако у злу. И помирити се са тиме. Ја сам у потпуном миру са Господом и сведочим да живим у његовом присуству. Иако сам са објективним гресима, али ме они не могу удаљити од њега. Ти су греси моје слабости, али нису греси усмерени ка другима, да правим штету другим људима. Али ме држе овде везаног да не бих помислио да парам небесима. Свети, који су себе јасно видели грешницима, су то реално видели и реално су били грешници. И Порфирије је заиста био грешник. То у коцкасту Рођину главу не може да уђе. И испада да ја сада хулим на свеца јер кажем да је заиста био грешник! Јесте, али је блажен онај коме Бог не уписује грех. Не уписује му га јер има љубав. То покрива све наше недостатке. Зато ја нисам опседнут својим гресима. Мада то нису ови греси које је Рођа узео да разобличи. 

Прочитаћемо у Порф да каже за себе да је последњи и никакав, али то није сатанско смирење. Није недоследан, него говори о овоме о чему вам сада пишем. Људи без духовног искуства то не разумеју. Светлост божанске благодати осветљава човека и показује му неред који је у његовој кући. Али та иста светлост не баца човека у очајање. То је богоостављеност, када се Господ повуче и остави те самог себи. Од тога нема ништа страшније. Како је Ис рекао Силуану кад је пао на под: Овако само горди страдају! И није га слагао! Био је Силуан горд, али је тај случај требао све нас да научи. И не бисмо то знали да он то није испричао. 

Као млад сам се подвизавао као из неког житија, јео једампут дневно, молитвао стално, спавао у планини на напуштеном гробљу, у келији на поду го, у зимско време, са отвореним прозором итд. Али ме посети Господ и смири. Рођа би рекао: Уђе ђаво у подвижника!:)) Од тада ме уши нису храниле. Сада трпим и подносим све и свашта што ме снађе. Подвиг ми је друге природе. Наредан сам свему. 

Ето вам поуке о божанском смирењу.    

Па нашао мени Порфирија да цитира. Стварно невероватно! confused1

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, dragisa рече

navedi mi primere kada svet čovek za sebe govori tako kako ti govoriš, kada se na svaku nepravdu (opravdanu ili ne opravdanu) buni kako se ti buniš, kada se na lični animozitet toliko osvrće koliko se ti osvrćeš i u krajnjem slučaju kada je za sebe neki sveti govorio da je on top i uvek u vrhu svih svetskih dostignuća. aman da li si toliko slep

Григорије Богослов. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Јелена011 рече

Grickam kokice (kobajagi) i cekam da se neko javi sa, obrtom zvanim- Bog je i pravedan, ne samo ljubav, dakle post iznurivanje podvig i tako to:POPOcorn1::))

Da iskoristim ovaj tvoj poziv Jeco, ja mislim da kroz podvig i sve sto nosi sam duhovni podvig kao sto je recimo prosto receno borba sa samim sobom kroz pokajanje i sa druge strane sticanje vrlina , samo na taj nacin kroz podvig i kroz nase duhovno izgradjivanje i usavrsavanje mozemo da stignemo do ljubavi, koja je cilj i plod tog covekovog podviga,..... da ne pricamo o ljubavi i smirenju koju poseduju svetitelji...... koje su plodovi njihovog velikog podviga.

Znaci, bez podviga nema svega onoga sto su plodovi (podviga) , gde je ljubav krajnji i glavni cilj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, не, не. Ово нису реални ликови. Просто не могу да верујем да се  толико примају. 

Овај Драгиша је обећавао а види, он је архипримач! :))

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

А, не, не. Ово нису реални ликови. Просто не могу да верујем да се  толико примају. 

Овај Драгиша је обећавао а види, он је архипримач! :))

a šta ovo je kao sve fora i oč ovo ne misli ozbiljno o sebi? ajde da ga pitamo jel oziljno misliš sve što si rekao o.Zorane

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Успут. Порфирија су покушали неки од данашњих духовника да оспоре углавном спочитавајући му да је пренаглашавао љубав.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, dragisa рече

a šta ovo je kao sve fora i oč ovo ne misli ozbiljno o sebi? ajde da ga pitamo jel oziljno misliš sve što si rekao o.Zorane

Не познајете човека. Да га познајете Ви га ово не би питали.

Шта год да одговори биће Вам крив. 

Просто, Зоран не упада у Ваше калупе тј. не уклапа се у Вашу слику како по Вама треба да изгледа један светитељ. Чим није по Вашим мерилима - одмах не ваља! 

А многи и даље не контате, он игра смултанку с већином. Забавља се.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

Не познајете човека. Да га познајете Ви га ово не би питали.

Шта год да одговори биће Вам крив. 

Просто, Зоран не упада у Ваше калупе тј. не уклапа се у Вашу слику како по Вама треба да изгледа један светитељ. Чим није по Вашим мерилима - одмах не ваља! 

А многи и даље не контате, он игра смултанку с већином. Забавља се.

vidi ti ga poznaješ pa verovatno znaš o čemu se radi al onda lepo recite došli smo da se zajebavamo i provociramo.

al pošto ja mislim da grešiš, mislim da mu ništa gore nisi mogao reći nego to što si rekao: u prevodu oče znamo da igreš simultanku i da ne tvrdiš ozbiljno da imaš darove DS i da si "svet", "prorok", "čudotvorac"....

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

Екумениста, ми нисмо раслабљени па да нас ти превариш!:))12:smeha::))

"Господ прихвата све који падају, и исправља све погнуте." 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zoran Đurović рече

Дођи сутра: 

 

Нисам ја оче код тог Николе. Него код Светог Николе од Толентина:

https://www.google.com/search?q=Via+di+S.+Nicola+da+Tolentino%2C+22%2C+00187+Roma+RM%2C+Italy&oq=Via+di+S.+Nicola+da+Tolentino%2C+22%2C+00187+Roma+RM%2C+Italy&aqs=chrome..69i57.2018j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

ја сам мислио да сте ви на сицилију. Кад сам био на кафу са професором у Риму, Владимиром.. тада сам чуо за вас као уметника и свештеника. мсм. да смо били у Наполи тада...

Сад сам био на михољску превлаку тако је О.Бенедихт. Па сам се вратио у краљево. кад будем долазио у Рим, свратит ћу обавезно. можемо да попијемо кафу оче увек. има тамо пуно наших... ја иначе у цркву одем пар пута годишње. Видите и сами да покушавам да схватим о чему се ту ради у нијансама.

немојте мислит да мени треба покајање због проститутки из италије. нисам ја луд да се заразим, иако су ме многе спопадале :osmeh:, свратит ћу на причешће па идемо на кафу негде ако будемо имали времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, dragisa рече

vidi ti ga poznaješ pa verovatno znaš o čemu se radi al onda lepo recite došli smo da se zajebavamo i provociramo.

al pošto ja mislim da grešiš, mislim da mu ništa gore nisi mogao reći nego to što si rekao: u prevodu oče znamo da igreš simultanku i da ne tvrdiš ozbiljno da imaš darove DS i da si "svet", "prorok", "čudotvorac"....

Не. Нисам то рекао. Унеколико сам појаснио шта значе његове речи у контексту Литургије и у контексту отаца. Нико није хтео да чита. Сви се хватате за шта стигнете. А он се забавља. Почео сам и ја да се забављам. 

Могу поново. Али другим редом.

Да ли је логично да неки оспоравају нечију светост а ништа не знају о њему. Има ли ту логике?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

Не. Нисам то рекао. Унеколико сам појаснио шта значе његове речи у контексту Литургије и у контексту отаца. Нико није хтео да чита. Сви се хватате за шта стигнете. А он се забавља. Почео сам и ја да се забављам. 

Могу поново. Али другим редом.

Да ли је логично да неки оспоравају нечију светост а ништа не знају о њему. Има ли ту логике?

naravno da ima logike, ne moraš uopšte da poznaješ čoveka da bi video kakvog je duha

jel to tebi ne logično?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...