Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Леон Професионалац рече

Опа. Па онда сте и са мном студирали. 

Pa kad nećete da kažete ko ste.

Uglavnom, ako su u grupi bili npr. već pomenuti Milan Dragović, pa Milan Ristivojčević, pa Aco Starovlah, pa Nikica Jakšić, etc., onda(k) jesam. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 сат, Милан Ракић рече

Jači je imenjak od Slavka

Нема распон гласа као Славко а не познаје ни појање као Славко. Славко пева у славу Божју! То је најтеже. Ипак је ту Славко из куће понео далеко више него Милан + богословија. Миланче је после 2-3 године нишке електронике уписао ПБФ. А удова протиница Милена Аничић, супруга покојног проте Жарка, тек добро пева. 

Јован, пак, предаје појање у Либертвилу. Магистрирао на Грегоријани у Риму а докторирао у Солуну. Он убија. Волим и Милана али не може да се мери ни по музичком образовању а ни по даровима. Верујте на реч! 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милан Ракић рече

Pa kad nećete da kažete ko ste.

Uglavnom, ako su u grupi bili npr. već pomenuti Milan Dragović, pa Milan Ristivojčević, pa Aco Starovlah, pa Nikica Jakšić, etc., onda(k) jesam. 

Старовлах је млађи. Никица је старији. Ђе нађосте Никицу, он пева једино Драгану Мирковић ?

Риста и његове пчеле на Убу.

Па ту је Еп. Арсеније, па професори Милићевић, Пузовић, Таталовић и Убипариповић. ?

Плодна генерација, нема шта. 

Рећи ћу Вам али не сада.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Милан Ракић рече

Jači je imenjak od Slavka

Ради се о финесама које они, будући добри појци, одлично осете. Ето мало Јована и његовог гласа:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Јесте. Писао сам већ да је једини он спавао у мојој келији на бф. Како су услови били аскетски (дао сам кревет другоме, па сам спавао на поду), чак и Пера Крачун ми се топло захваљивао кад сам га нудио да спава код мене кад остане на бф прекасно. Хвала ти, драги брате, али ћу да погледам да нема негде друго слободно! Умирао сам од смеха!:))

Једно вече се враћам, Миланко на прозору ходника пуши и гледа у месец, а ја га питам шта ради? - Брате, нешто ме је гушило у келији па изађох да запалим.:))

Ha-ha. To je znaci taj Milanko. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Вукашин рече

Kaze Rafa, 'vata sa strane neposlusnu, olinjalu ovcu :smeh1:

Taj Milanko bio isto neki jurodivi? :D

Да није то онај који је продавао иконе и календаре по Београду, углавном код Маркове цркве. Онижи, ситни са великим челом преко темена?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Zoran Đurović рече

А Николај је, по људима „који га се сећају“ или који су понешто записали, заиста пушио... Има записана и дивна анегдота са једним протом који је у разговору са Николајем рекао „Е, владико код тебе је све добро, само ти једна ствар не ваља.“ Кад га је владика упитао о којој ствари се ради, прота му је одговорио: „То што пушиш, владико“. Николај, духовити Ваљевац, питао је онда проту да ли и он пуши. Прота је достојанствено одговорио – не. А Николај му је рекао: „Е, видиш прото – код тебе је једино то добро.“

А Св. Николај на овом месту уопште не износи неку врсту самохвале?

:skidamkapu:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, о.Небојша рече

 

Gledaj како је кроз ову причу провучена старогрчка и Хајдегерова о Логосу који је стидљив, који воли да се скрива? О траговима. То сам покушао да кажем Рођи који је остао са свећом која догорева у његовим рукама. Неки су тражили доказе моје светости, али тога нема. И нисам у питању ја него сведочанство које вам презентирам. 

Господ је сјајан уметник, добар скоро колико и ја:)), тако да му сваки дан смишљам неке вицеве. И он се изненади. Питао сам једном приликом мог оца: Тата, а да ли би ти могао да створиш бољи свет од овога? - Он се замисли и рече: Не бих! 

Другом приликом је хулио: Ако тај Бог постоји, што се нико није јавио из мртвих? 

- Кажи ми: Да ти сада умреш, и да после неки дан васкрснеш, да ли би течо Марко, твој пашеног, веровао? 

- Не би!

Тако је мој ћале схватио да је Бог сакривен. Хулио је он и даље, као и Рођа, али му је остајала нека магловита вера. И сада је међу анђелима. Да не препричавам шта је Мардарије из Режевића му рекао, а ја му прорекао и дан кад   ће прећи Господу. И то више од годину пре тога. Сам нисам веровао, а рекао сам да ћу кумовати на Сицилији Јефрему и да ће на дан његовог венчања мој отац умрети, и да ћу ја бити у беспарици. Телефон ми био искључен, на кревету сам лежао у хотелу да се одморим, нешто погледао служебник, и онда га бацио, он одскочио (био брачни кревет) и активирао телефон. Тада ме звала моја сестра и рекла да је умро. Увече сам куму, кога сам и венчао, рекао шта се десило. Он није могао да верује, јер сам му то давно испричао. Ова пак заједница скупи паре и могао сам да одлетим до Србије.

Нема Бога, кажу неки...      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Gledaj како је кроз ову причу провучена старогрчка и Хајдегерова о Логосу који је стидљив, који воли да се скрива? О траговима. То сам покушао да кажем Рођи који је остао са свећом која догорева у његовим рукама. Неки су тражили доказе моје светости, али тога нема. И нисам у питању ја него сведочанство које вам презентирам. 

Господ је сјајан уметник, добар скоро колико и ја:)), тако да му сваки дан смишљам неке вицеве. И он се изненади. Питао сам једном приликом мог оца: Тата, а да ли би ти могао да створиш бољи свет од овога? - Он се замисли и рече: Не бих! 

Другом приликом је хулио: Ако тај Бог постоји, што се нико није јавио из мртвих? 

- Кажи ми: Да ти сада умреш, и да после неки дан васкрснеш, да ли би течо Марко, твој пашеног, веровао? 

- Не би!

Тако је мој ћале схватио да је Бог сакривен. Хулио је он и даље, као и Рођа, али му је остајала нека магловита вера. И сада је међу анђелима. Да не препричавам шта је Мардарије из Режевића му рекао, а ја му прорекао и дан кад   ће прећи Господу. И то више од годину пре тога. Сам нисам веровао, а рекао сам да ћу кумовати на Сицилији Јефрему и да ће на дан његовог венчања мој отац умрети, и да ћу ја бити у беспарици. Телефон ми био искључен, на кревету сам лежао у хотелу да се одморим, нешто погледао служебник, и онда га бацио, он одскочио (био брачни кревет) и активирао телефон. Тада ме звала моја сестра и рекла да је умро. Увече сам куму, кога сам и венчао, рекао шта се десило. Он није могао да верује, јер сам му то давно испричао. Ова пак заједница скупи паре и могао сам да одлетим до Србије.

Нема Бога, кажу неки...      

Потврђујем да је све било од речи до речи како је написано. Баш све.

Има ту још детаља о којима бисмо могли попе. Реци им нпр. ко је кум Јефрем... 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

Потврђујем да је све било од речи до речи како је написано. Баш све.

Има ту још детаља о којима бисмо могли попе. Реци им нпр. ко је кум Јефрем... 

Немој, рекао сам да у цео свет не би стале књиге. Сваки дан сам затрпан стварима које ме превазилазе. Јефрем је свети човек. Био францисканац, сада је православан, и гледамо да га поставимо за попа, али нечастиви упорно не да, јер зна да би са његовим постављењем процветале лозе на југу Италије. Једноставно немам времена да пишем, а са човеком радим стално. Има ту цела група. Но, доцкан сам... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам који је рекао: Ради до избезумљености... Можда Ава Римски!:))

Кад се избезумиш онда видиш колико је Господ благ... И у том падању на колена се види преображење. Не можемо у овом телу да стојимо на ногама у другом свету. Каже: Не може човек видети лице Божије и остати жив! Мојсије га виде, па се појављује на Тавору. Јован пак каже да нико никад није видео Бога. Мисли на Оца. Али Јединороднога видесмо и у њему Оца. Јер тако каза Филипу. Не би било ове наше жудње да га видимо да га нисмо видели. Господ се уселио у нас, подигао шатру. Зато нам је овде лепо бити, што је говорио Петар изсебљен. Није знао шта говори. Јер морамо да живимо наше животе без обзира што је Христос победио свет. Али ако овде не живимо њиме, нећемо ни тамо.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Не знам који је рекао: Ради до избезумљености... Можда Ава Римски!:))

Кад се избезумиш онда видиш колико је Господ благ... И у том падању на колена се види преображење. Не можемо у овом телу да стојимо на ногама у другом свету. Каже: Не може човек видети лице Божије и остати жив! Мојсије га виде, па се појављује на Тавору. Јован пак каже да нико никад није видео Бога. Мисли на Оца. Али Јединороднога видесмо и у њему Оца. Јер тако каза Филипу. Не би било ове наше жудње да га видимо да га нисмо видели. Господ се уселио у нас, подигао шатру. Зато нам је овде лепо бити, што је говорио Петар изсебљен. Није знао шта говори. Јер морамо да живимо наше животе без обзира што је Христос победио свет. Али ако овде не живимо њиме, нећемо ни тамо.   

Апсолутно разумем овај део ?

Јован то јако лепо бележи:

А Логос постаде тело и настани се међу нама, и видесмо славу његову, славу као Јединородног од Оца,
пун благодати и истине. (Јн. 1,14)

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Zoran Đurović рече

Кад се избезумиш онда видиш колико је Господ благ...

Sto mi nesto poznato12:smeha:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...