Jump to content

Molitva za bliznje

Оцени ову тему


Препоручена порука

"Љуби ближњег свог као самога себе." Мислим да то подразумева и молитву за ближњег.

Али, да ли знамо и за себе да се молимо, а тек за другог !?  И да ли нам је то што од Господа тражимо за себе или ближњег увек на спасење?

Велика је то одговорност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто не знам да се молим као старци , немам тешкоће.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...u pravoslavnom molitveniku postoji molitva za bližnje kou čitam,  kada palim sveće za zdravlje namenim za bližnje i to je to...ako me zamoli neko od prijatelja baš da ga posebno pomenem iz nekog razloga ili da mu upalim sveću za zdravlje, to onda i učinim, posledice toga? ne razmišljam o tome tog trenutka, nekako splet okolnosti takav bude da iz ljubavi to uradim jer mi je stalo do te osobe...ali ako je neku u nekim jako velikim iskušenjima, a meni je stalo do osobe, onda dam ime te osobe da se u nekoj Svetinji pomene....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имајте љубав међу собом...

не знам за те тешкоће, шта то прецизно значи

и колико се молитва за пријатеље разликује од молитве за оне са којима нисмо измирени

заиста нисам размишљала о томе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико се не би молио да постоји таква врста тешкоћа, тад бисмо били немилостиви (духовно).

Десило се да поменем неког кога нисам видела давно, у што скорије време добијем вест о тој особи.

Молитва за другог је израз љубави. Никад не знамо по чијем се заступништву спасавамо. Повезани смо јер смо удови једног Тела.

 

п.с. леле што знам да блебећем :D 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
starac%2Bproklo.jpg
"Нека вас Бог помогне!
Моја молитва је: "Господе, помози онима који су прешли мој праг да достигнy рај!" Јер ако се молим да достигну Небо, Бог ће и мене прихватити ...Јер то је оно што ми је отац рекао, ако се молим само за себе, онда добри Господ ме неће примити самога у рај ... Али ако се молим да свако ко је дошао код мене, буде  примљени у рај, онда сам и ја примљен ... Ми имамо одговорност да се молимо једни за друге [Јаков 5:16] ...Колико год можете ... без духовног Оца је опасно ... види, то је то ... "
Старац Прокло

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитва за друге је потпуно у складу са самом суштином хришћанства у коме се спасавамо у заједници.Поред тога она је делотворна јер је плод чисте љубави без личног интереса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некад је боље молити се за друге нег за себе.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate mili, molim se za sve. Pomenem imena onih koje se poimence molim, a onda i za sve ostale duse, od one koja se, upravo, zacela do one koja Mu se, upravo, predade. Kad su u pitanju upokojeni, obavezno Ga molim za svakog usnulog slugu Njegovog, od Avelja, do onog koji mu, upravo predade dusu, i medju njima....( tu redjam imena onih koje poimence pominjem). 

Naravno, moja molitva je tu, a volja neka bude Gospodnja. On najbolje zna. 

Sto kaze poslovoca " Covek predlaze, a Gospod raspolaze" ! 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, kosmopolit рече

Hvala svima na trudu. Medjutim, kao sto vidite ja nisam pitao da li treba da se molimo za nekoga vec da li to donosi teskoce.

Не!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја просто имам потребу да се молим за ближње. често наилазим и на супростављена мишљења да ли се треба молити за некрштене. ја се молим за своју мајку која није крштена. савест ми тако налаже. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, kosmopolit рече

Hvala svima na trudu. Medjutim, kao sto vidite ja nisam pitao da li treba da se molimo za nekoga vec da li to donosi teskoce.

Bogu hvala za sve!
Ako se ja počnem Bogu moliti za tebe, i danas doživim nekakve neprijatnosti  - da li je to dvoje
u uzročno-posredničnoj veui? Ne znam.
Ono što znam jeste da me lepo baš briga da li imam ili nemam poteškoće,
jer ceo ovaj život je moja "laka nevolja" i nadasve privremena aktivnost,
a za tebe ću se Bogu pomoliti da od sada pa "do zauvek" sa Njime u zajedništvu budeš.
Da te On Svojim blagodaću iznenadi i oduševi!
Bogu hvala za sve!

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад будеш спознао моћ молитве за другог, нећеш питати ово.

Питаћеш јел има још .

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...