Jump to content

Препоручена порука

пре 3 часа, Milica Bajic рече

Ја сам, уласком неких побожних људи у мој живот, веома осетила благодат њихове молитве за мене. Не осећам се више усамљено као раније. Поготово људи које преко овог сајта познајем, виртуелно или лично.

При сваком читању псалтира, осећам духовно заједништво нас свих и трудим се да дам све од себе да свим срцем присуствујем. 

О негативним ефектима молитве за другог (за које верујем да нису од Бога) мислим да не треба ни размишљати.

 

Starac Porfirije je savetovao da se molimo za druge kako bi naucili da ih volimo i kako bi im smirili misli ili ih uspokojili. Tako da  moleci se za druge molis se za sebe. Tj tvoja molitva je za tebe naj ucinkovitija pa samim tim se bolje osecas tj. osecas ljubav i to prenosis na druge ljude, tvoje molitve postaju ucinkovitije jer ljudi osecaju ljubav kroz molitvu. 

Al sam se zavrzo sa objasnjenjem. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.12.2018. at 11:35, Adelaida рече

Da dodam samo i da sam blokirala osobu, ne otvaram vrata kada zvoni, ne odgovaram na poruke koje mi salje sa drugih, tudjih, brojeva, ne javljam se na nepoznate brojeve nekim odredjenim danima u godini...i tako, pomaze i to...ali ni u tome nisam mogla da istrajem ranije, bez Boga. 

Ne znam...cudan opit...to da sto se vise molis za mir i ljubav, vise stradas od drugoga za koga se molis...i onda odjednom ...puf...ko da nista nije bilo. Spominjem tu osobu u molitvi svaki put na Liturgiji samo, i super...deluje.

Cesto je to moguce (smirena molitva za drugog) ali samo ako smo na zdravoj distanci od osobe koja nas iritira.

Jer slabi smo da i sebe podnesemo a kamo li drugog. Taj drugi nam tada sluzi da preispitamo odakle u nama bura negativnih osecanja i da se pozabavimo time....kad isteramo ale iz nas posle nekog vremena upornim podvigom, drukcije i tu osobu posmatramo , drukcije reagujemo...ali ipak, obzirom da onaj ne spava, potreban je stalan oprez i stalna molitva:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bitno je svaku konfliktnu relaciju napustiti pre nego sto negativna osecanja sasvim naruse unutrasnji mir.

Povuci se radi samoispitivanja i molitve...kloniti se jednostavno, da bismo sacuvali dusevno zdravlje. Jer, od koristi smo drugima samo kada smo i sami stabilni.

Bolje je i izbeci nekog pomocu sitne neistine nego upasti u razarajuci gnev...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 21.12.2018. at 20:12, Ana B. рече

Šta mislite šta se dešava kada se molimo za drugog? Da li to može da bude ko neki baksuz u prevodu i te grehove treba neko da plati, nije dovoljno samo moliti se. O tome su govorili i neki monasi kako nije baš jednostavno moliti se za nekog, jer treba da poneseš i teret grehova. Jedan monah je odbio da se moli za nekog čoveka, jer mu se u snu javilo da je čovek jako grešan i jednostavno nije bio spreman da ponese taj teret... 

Meni se cini da se onda stavljamo u poziciju da sudimo drugom, a to, ipak nije na nama. Ko moze da tvrdi da taj monah nije bio u prelesti ?  

Nemam problem sa negativnim efektima molitve. Ne osecam ih, ne prepoznahwm, i, sto rece Milica, i ako postoje sigurna sam da nisu od Boga.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Лична молитва, сама по себи, треба да је саборна, односно свеобухватна и свеопшта. Срце се на молитви шири да би обухватило патње и туговања целокупног напаћеног човечанства. Само у том духу појединци се могу истински сусретати као „браћа“, односно као живи чланови Цркве, и истински се слагати око питања која ће као заједница постављати Господу. С друге стране, можемо рећи да је заједничка молитва и лична дужност и обавеза сваког ко има удела у заједничкој ризници спасења.

О. Георгије Флоровски

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старац Порфирије каже да : "Ако имамо према неком лоше мисли, треба да поменемо име те особе и да кажемо, пимоли се за мене. Онда се мењају и твоје мисли и мисли те особе. "

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...