Jump to content

Да ли "Политикин Забавник" својим текстом "покушава" да оправда "банду" састављену од домаћих издајника?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Примећујем да много читате N1, Милане.

Медијску испоставу интелектуалаца тзв. "Друге Србије", фантомских невладиних организација са звучним именима и буквално сваког, али сваког ко у јавности жели да каже или напише нешто против Републике Српске, СПЦ, српске заједнице у ЦГ, било чега што има придев национално српског.

Узмимо само пример "Независног Друштва Новинара Војводине", чије згражавање над Љотићем преносите. Не постоји ниједна активност тог удружења коју N1 неће ставити на насловну страну и фингирати 10-ак стартних афирмативних коментара, а не ради се ни о каквом друштву новинара, него о невладиној организацији која својим именом плагира стварно "Друштво Новинара Војводине" и комплетну јавност доводи у заблуду. А ради се о невладиној организацији нетранспарентне структуре и финансирања, за коју тек из медија сазнајемо да је њен оснивач Муслиман из БиХ, дакле прави Војвођанин, а која на свом сајту директно линкује на сепаратистички портал "Аутономија Инфо", финансиран из истих извора. Узгред буди речено, ово "удружење" је протестовало и због тога што СПЦ активно учествује у годишњем обележавању "Рације". Смета им јер свакодневно Србе и СПЦ маркирају као фашисоидне елементе у друштву и о жртвама Рације би волели да се пише просто као о "жртвама фашизма", а не као о људима који су побијени по расном и верском кључу, као православни Срби.

Када се такви згражавају над нечим, на пример Политикиним Забавником, треба добро проверити шта је тамо уопште писало.

Извините ако грешим, али по избору тема имам благи утисак да сте помало против Вучића и да подржавате "суботаре" (суботње шетаче, како их називају по друштвеним мрежама). Тежак је избор када су на једној страни домаћи криминалци, а на другој најгори национални непријатељи и боље је бити и против обоје, него се у борби против једних сврставати уз друге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Tumaralo. рече

Auh brate pa nije toliko dramatično..

Samo je pitao čovek nešto o jednom istorijskom događaju...

Treba biti skeptičan sa obzirom na to da je ww2 istorija u nas do skoro bila ideološka priča skroz.

Brate, sve u vezi nacista i njima slicnih je uvek krajnje drasticno. Aj` da je neka laganija tema, pa u redu, ali zna se ko su i kakvi su oni bili; o tome postoje dokumenti, slike, to nisu prosto neki tamo losi ljudi, nego nacisti - dno i mulj covecanstva, najgori moguci zlotvor i izrod.

Neverovatno mi je da neko moze tako nonsalantno da se igra kviza kad su oni u pitanju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod mene u naselju postoji sumarak, oko kilometar i nesto od moje kuce, u kom su bas ljoticevci poklali neku tadasnju omladinu, nenaoruzanu, i ni krivu ni duznu. Za to ima svedoka i njihovih direktnih potomaka, i celo naselje to odlicno zna. I niko se ne pita ni sekunde da li su oni bili saradnici zla ili nisu.

Taj sumarak ni dan-danas niko se ne usudjuje ni da pipne, toliko je to ostavilo uzasa u ljudima.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, CutieBub рече

Када се такви згражавају над нечим, на пример Политикиним Забавником, треба добро проверити шта је тамо уопште писало.

Cenis da bi se jevrejsko udruzenje bunilo tek onako, radi parade? Neverovatno sta se sve ovde procita.

A sto se Milana tice, nek` ti on odgovori poduze ako bude imao volje, a ja cu kratko da ti kazem da si omasila svetlosnu godinu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@CutieBub 

I da - to bezumno i uzasavajuce polarisanje na "prvo i drugosrbijance", koje i ti sad pominjes, samo je dokaz u kakvom smo mi stanju danas kao narod. Duboko rascepljeni, u jednoj groznoj sizofrenoj pseudostvarnosti, vukuci na dve podjednako pogresne strane.

I svi kao satro zabrinuti za Srbiju, i "prvi" i "drugi", a u stvari, i jedni i drugi samo duvaju u svoje partizanske i ideoloske svirale. Ne postoje crno-bele podele, ne postoje samo dobri i samo losi, to bi barem Hriscani trebali da znaju.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, obi-wan рече

Da l` si bre pri sebi, sta pricas to?? Mislis da bi iko tvrdio tako nesto jezivo i uzasno tek onako, da nema nijednog dokaza i pokaza?! Nije valjda da mislis da si ti sad prvi u istoriji koji je postavio takvo pitanje??? Imas slike, fotografije, prelistaj malo pre nego sto pitas ovako nesto gadno, i na ovom forumu imas teme sa takvim slikama.

Neverovatno je dokle se ide u tim ideoloskim slepilima... opasuljite se ljudi vise, dok niste zagazili u zivo blato iz kog nema izlaska.

Pa daj sve to,čak i kod komunjara smo učili da su nemci bili ti koji su organizovali i izvršili streljanje..

Kako god šta god ko mislio on je bio svetosavski nacionalista,baš onakav kakvog ga Nikolaj opisuje ;):

 

Dimitrije Ljotić bio je državnik, učitelj i hrišćanin. On nije bio samo državnik, on je bio hrišćanski državnik. Za poslednjih sto pedeset godina, mi smo imali velikih političara, velikih ljudi kao što su Garašanin, Jovan Ristić i Nikola Pašić, ali to su ljudi bili veliki za svoje vreme, i u granicama Srbije dok je Dimitrije Ljotić zašao u velike krugove svetske politike. To je bio političar sa krstom. Imao sam prilike da ga čujem u manastiru Žiči kada je rekao: “Srpski narod neće biti srećan dok sav svet ne bude srećan.”

On je bio učitelj koji je učio najpre delima, pa teko onda rečima, upućivao je, i sam je bio primer. Nikada nije govorio a da delom nije pokazao. Ništa nije bilo da je govorio, a da nije delom ostvario. O, da su takvi bili naši učitelji! Hristos je rekao: “Treba raditi pa učiti, a ne samo učiti.” O njemu će se govoriti kao čoveku, državniku i dubokom hrišćaninu, i tu je on bio najveći. On počinje od sebe, a to koristi svetu. Ako pocinješ od periferije, od drugog, a ne od sebe onda ne koristiš nikome. To je bilo njegovo geslo, Dimitrije Ljotić je bio čovek duboke vere. On je kao ministar Pravde dodavao kadionicu svešteniku u crkvi. Mnogi su se tome rugali, ali on se nije stideo. On je govorio: “Ja idem da ispitujem volju Gospodnju, pa kad je saznam ići ću za njom, ne obazirući se ni levo ni desno.” Bez Dimitrija Ljotića oseća se velika Praznina, a to je praznina koja se ne može lako popuniti.

http://www.princip.info/2014/06/05/vladika-nikolaj-velimirovic-o-dimitriju-ljoticu/#

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Heraklit рече

Kako god šta god ko mislio on je bio svetosavski nacionalista,baš onakav kakvog ga Nikolaj opisuje

On je bio saradnik okupatora i zlikovaca. Pod njegovom komandom su bile trupe koje su saucestvovale u egzekuciji jevrejskih i srpskih civila.

I sto se tice jevandjelskog etosa - tu se svaka dalja prica zavrsava.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Heraklit 

I ovo, vrlo bitno: u Crkvi se sve i svako proverava samom Crkvom kao celinom. Nema izuzetaka, niti moze da ih bude.

Niko od ljudi nije nepogresiv, niti blizu toga, pa ni vl. Nikolaj.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

On je bio saradnik okupatora i zlikovaca. Pod njegovom komandom su bile trupe koje su saucestvovale u egzekuciji jevrejskih i srpskih civila.

I sto se tice jevandjelskog etosa - tu se svaka dalja prica zavrsava.

Pa el Nikolaj delio vrednosti tog etosa?Ako jeste kako je onda mogao da takvog(po tebi) monstruma nazove hrišćaninom,čovekom duboke vere?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Heraklit рече

Pa el Nikolaj delio vrednosti tog etosa?Ako jeste kako je onda mogao da takvog(po tebi) monstruma nazove hrišćaninom,čovekom duboke vere?

...

Управо сада, obi-wan рече

@Heraklit 

I ovo, vrlo bitno: u Crkvi se sve i svako proverava samom Crkvom kao celinom. Nema izuzetaka, niti moze da ih bude.

Niko od ljudi nije nepogresiv, niti blizu toga, pa ni vl. Nikolaj.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

@Heraklit 

I ovo, vrlo bitno: u Crkvi se sve i svako proverava samom Crkvom kao celinom. Nema izuzetaka, niti moze da ih bude.

Niko od ljudi nije nepogresiv, niti blizu toga, pa ni vl. Nikolaj.

Ne razumem iskreno,šta znači ta provera Crkvom kao celinom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I tačno je da je bio antisemita,kao i mnogi tada u svetu,kao i mnogi oci Crkve,antisemitizam je bio raširen svuda i kroz prostor i kroz vreme.To nije opravdanje al ako se toliko Ljotić za to napada napadnimo onda Zlatoustog,Ignjatija ako se ne varam pa i samog Hrista koji kaže otac je njihov đavo,pa zbornica sostonina i sl,doduše ima i gde kažu da su oni gospodari a ostali narodi psi...al to su već neke druge tematike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Heraklit рече

Ne razumem iskreno,šta znači ta provera Crkvom kao celinom?

Tragicno je to sto ne razumes, a pozivas se na vl. Nikolaja. Ali odgovoricu, da ne bude da sam namcor.

Nijedan covek sam po sebi nije svet, nego zivim Bogom, i kroz Crkvu, koja je Telo Hristovo, i koja mu je i omogucila da se posveti. Svaki covek, ma koliko svet, gresio je u svom zivotu, manje ili vise, nije ga bezgresnost ucinila svetim - jer nema i ne moze da bude bezgresnih ljudi - nego metanoja, preumljenje, pokajanje, tj. stalno popravljanje i ispravljanje samog sebe.

Svi sveti su imali faze u svom zivotu, kao i svaki drugi covek. To su faze duhovnog rasta, koji nalik telesnom pocinje od malog pa ide na sve vece. Sve sto su sveti kazali, napisali i ostavili iza sebe, ne uzima se automatski, zato sto je od tog-i-tog svetog, nego se proveri je li to zaista u skladu sa etosom kojim Crkva zivi, ili nije.

Npr. sv. Grigorije iz Nise, veliki i slavni Otac Crkve, za sebe (kao svoje misljenje) drzao se apokatastaze - jeresi, koja je saborski osudjena i odbacena od Crkve. Obzirom da on to nije nametao kao opste misljenje, nego ga je zadrzao kao svoje, to mu nije smetalo da ga Crkva prepozna kao svetog, odbacujuci ta njegova ucenja koja nisu ni malo jevandjelska.

Eto, to znaci da se svako u Crkvi proverava samom Crvkom, tj. Njenim ukupnim zivotom i iskustvom. U tome je sva lepota Njene sabornosti.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Heraklit

I da se razumemo: vl. Nikolaj je jedan od najvecih Srba koji su ikad ziveli, o. Justin ga naziva "najvecim Srbinom posle svetog Save", ali - `fala velikome Bogu - nije bio nepogresiv, niko to nije od nas ljudi. Svet covek nije nepogresiv, nego pokajan i duhovno zreo, to je vazno da se zapamti.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

@Heraklit

I da se razumemo: vl. Nikolaj je jedan od najvecih Srba koji su ikad ziveli, o. Justin ga naziva "najvecim Srbinom posle svetog Save, ali - `fala velikome Bogu - nije bio nepogresiv. Svet nije = nepogresiv, to dobro zapamti.

Nisam ni mislio da je nepogrešiv al ne verujem da bi Nikolaj kao najveći Srbin posle Sv.Save  hvalio nekog monstruma koji bi odveo srpske đake na streljanje,nešto mi je tu nespojivo da ne kažem smrdi mi na komunističku propagandu..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...