Jump to content

Ко стварно жели брак а ко само да прича о томе?

Оцени ову тему


Flojd

Препоручена порука

пре 2 часа, Flojd рече

I jedno i drugo ti je skrnavljenje institucije braka. 

Spavas sa devojkom, budete godinu dana u vezi raskines i opet tako.

Malo je onda epitimija od godinu dana.

Не мора да значи. Можеш бити годину дана у љубави без секса. И то је упознавање.

У данашње време довољно је да упалиш телевизор па да оскрнавиш нешто тако да немој да се оптерећујеш превише.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko bre od vas nije isti, sta luptetate tu u prazno? Odi kod svog svestenika i radi u tajnosti i sa verom to sto mislis da treba. Zbog cega toliko mnogo govore o duhovnim stvarima i ponasanju? Imate li druga posla u zivotu ?

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Flojd рече

Crkva bi bila puna pravih vernika. A ovi sto su "vernici" na papiru cibo.

Joj nemoj molim te...čuj pravi vernici :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Н И Н Е рече

Кажу да треба бар годину дана упознавати се пре брака. Слажем се с тим. 

Зна ли неко шта је већи грех, предбрачни секс или развод?

Glupost, to je ono kao provera partnera, kao tiganji i šerpe u telešopu. Ne slažem se sa tim. Ako neko previše voli da birka i proverava, taj će se i  razvesti posle godinu dana i živeo u grehu pre toga. To kad jednom pođe od grešnih stavova, time se i završi.

  • Волим 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ekatarina_mala рече

Glupost, to je ono kao provera partnera, kao tiganji i šerpe u telešopu. Ne slažem se sa tim. Ako neko previše voli da birka i proverava, taj će se i  razvesti posle godinu dana i živeo u grehu pre toga. To kad jednom pođe od grešnih stavova, time se i završi.

За тебе глупост а за мене мудрост. Мене је то правило поштедело развода, био сам опијен погрешном женом.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Н И Н Е рече

За тебе глупост а за мене мудрост. Мене је то правило поштедело развода, био сам опијен погрешном женом.

A što bi druge žene stradale zbog te jedne pogrešne. Verujem da tu ima onoga, koga zmija ujede i guštera se plaši...ali meni nije uopšte cool to kako zvuči iz tvojeg prošlog posta. To izgleda kao proveravanje, i na kraju isto razvod...ali kao eto niste bili crkveno venčani...pobogu i to je razvod...nisi spašen ničega. Blud je i sama pomisao grešna ...  Kad si "opijen" nekim i ako probaš da li ti odgovara blud ne možeš izbeći...a onda ni razvod- ako ne odgovara.

Jedino si spasio pola stečene imovine, drugo ništa.

  • Волим 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Н И Н Е рече

Не мора да значи. Можеш бити годину дана у љубави без секса. И то је упознавање.

У данашње време довољно је да упалиш телевизор па да оскрнавиш нешто тако да немој да се оптерећујеш превише.

Verenicki staz traje 6 meseci.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni su najludji oni što su vereni po nekoliko godina i ne venčavaju se nikad. Moj verenik bez datuma...ne sestro, tvoj dečko/partner koji u sustini ne želi da se ženi :smeh1:.

Ili oni što hoće glam svadbu pa je planiraju godinu dana...idi bre :0426_feel:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Ekatarina_mala рече

A što bi druge žene stradale zbog te jedne pogrešne. Verujem da tu ima onoga, koga zmija ujede i guštera se plaši...ali meni nije uopšte cool to kako zvuči iz tvojeg prošlog posta. To izgleda kao proveravanje, 

Није то никакво страдање. Ако планираш цео живот да будеш с неким можеш издржати годину дана везе пре срљања у брак.

пре 6 часа, Ekatarina_mala рече

i na kraju isto razvod...ali kao eto niste bili crkveno venčani...pobogu i to je razvod...nisi spašen ničega. Blud je i sama pomisao grešna ...  Kad si "opijen" nekim i ako probaš da li ti odgovara blud ne možeš izbeći...a onda ni razvod- ako ne odgovara.

Jedino si spasio pola stečene imovine, drugo ništa.

Брак је света тајна, с тим се не игра. А где су деца, где су године, стрес? Имовина је најмањи проблем. 

Што се тиче блуда, ако су обоје црквени не мора бити блуда.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Flojd рече

Verenicki staz traje 6 meseci.

gde to piše?

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Н И Н Е рече

Није то никакво страдање. Ако планираш цео живот да будеш с неким можеш издржати годину дана везе пре срљања у брак.

Брак је света тајна, с тим се не игра. А где су деца, где су године, стрес? Имовина је најмањи проблем. 

Што се тиче блуда, ако су обоје црквени не мора бити блуда.

Smrtni greh djevojačkih suza lažnog nadanja i potrisenog vremena i časti.. 

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ekatarina_mala рече

Smrtni greh djevojačkih suza lažnog nadanja i potrisenog vremena i časti.. 

Исто важи и за момке. 

Част је лако сачувати, само треба рећи не. Годину дана није толико дуг период.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Н И Н Е рече

Исто важи и за момке. 

Част је лако сачувати, само треба рећи не. Годину дана није толико дуг период.

Dug je dosta.

Uglavnom za one ispod 30 nije a za one preko 30 jeste.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Flojd рече

Dug je dosta.

Uglavnom za one ispod 30 nije a za one preko 30 jeste.

E bila ja nekad curica.. Davno bese i dosje meni jedan mladi čovjek i onako.. Znaš ti si onako poštena, nisi imala tih momaka da se mi vencamo. Rekoh gde ja, moram završiti fakultet, pa ovo, pa ono... Ne ne završi ti sve to... I... Rekoh ja sebi, vidi pošten mladić, nema šta. Kad će ti on meni na to, tu tvoju foru, znaš godinu dana da mi vidimo... E odmah mi se smucio, oterala sam ga u tri lepe. Drazi su mi bili oni što nisu obećavali nista i hteli da me 'iskoriste' nego ti proračunati ljigavci.. Mislim tako nama djeluju ti uplašeni zecevi... Koji se boje razvoda, vjeruju u pravu i ne bi nikog mogli malo da potrpe. 

Izvini na okrutnoj iskrenosti... Ali eto možda i pomogne. 

Ali OK, šta ja znam.. Svako po svome. Flojd pisala sam ninu, tebe sam slučajno označila. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...