Jump to content

Маните се љубави, ко би да се жени? Удаје?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 24 минута, Juanito рече

Изузетак су једино бракови између дугогодишњих пријатеља. 

Vrlo zanimljiv stav... mozes li malo sire da pojasnis ovakvo misljenje?

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Vrlo zanimljiv stav... mozes li malo sire da pojasnis ovakvo misljenje?

Па једино дугогодишњи пријатељи имају шансу да се стварно заволе пре него што уђу у брак. Има таквих бракова. Друже се годинама, прођу све и свашта, заволе се као људи и на крају сконтају да нису само пријатељи и да се не воле само као пријатељи, те се венчају. Они прескоче почетну заљубљеност и уђу у брак из љубави. Остали мање или више ризикују уласком у брак из заљубљености, па се онда или заволе или не, што зависи и од среће и од пређашњег искуства и од самих људи и њихове спремности на труд итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Па једино дугогодишњи пријатељи имају шансу да се стварно заволе пре него што уђу у брак. Има таквих бракова. Друже се годинама, прођу све и свашта, заволе се као људи и на крају сконтају да нису само пријатељи и да се не воле само као пријатељи, те се венчају. Они прескоче почетну заљубљеност и уђу у брак из љубави. Остали мање или више ризикују уласком у брак из заљубљености, па се онда или заволе или не, што зависи и од среће и од пређашњег искуства и од самих људи и њихове спремности на труд итд.

Amin. Potpuno se slazem. :dobro:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Juanito рече

Па једино дугогодишњи пријатељи имају шансу да се стварно заволе пре него што уђу у брак. Има таквих бракова. Друже се годинама, прођу све и свашта, заволе се као људи и на крају сконтају да нису само пријатељи и да се не воле само као пријатељи, те се венчају. Они прескоче почетну заљубљеност и уђу у брак из љубави. Остали мање или више ризикују уласком у браком из заљубљености, па онда се или заволе или не, што зависи и од среће и од пређашњег искуства и од самих људи и њихове спремности на труд итд.

Брак мојих бакуте и декуте је био склопљен, нису се ни познавали, а камо ли упознали, проживели, живели пре брака и слично , а у браку су се волели бескрајно :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћански бракови не би требало да се заснивају на  лото систему .

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел могуће да оде тема у заборав [emoji1]


С’ вером у Бога!
За крст часни и слободу златну!

Са вером у Бога

За крст часни и слободу златну!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.11.2018. at 17:12, Ivan1984 рече

Stavite me na lager, upisite me, promesajte karte pa sta god da ispadne.. PS.. obicno tada ispadne najbolje ?

А ти би сам да исценираш тај део?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.11.2018. at 18:11, Рапсоди рече

Мислим да не треба да се живи заједно. Битно је да  се упознају (није неопходно телесно) откривају,  деле ту исту  тајну сладости будућег живота. Ако обоје гледају на исту страну (у Бога... најважнии предуслов, мислим на хришћане ) видеће у том припремном периоду да ли су једно за друго . Ако делимично имају иста интересовања,  свесност   о  крстоносном  процветалом путу,  свесност  о страстима, острашћености, ако им је глава у облацима а ноге чврсто на земљи , мале су шансе да такви бракови не успеју .       

И за све то је то потребан пробни период - типа годину дан. ( то могу да потврдим из искуства).

On 6.11.2018. at 18:11, Рапсоди рече

Мислим да не треба да се живи заједно. Битно је да  се упознају (није неопходно телесно).

Ако овде мислиш конкретно на сех пре брака.

Да није неопходно, али су сви остали телесни контакти неопходни да би све опстало и наравно договор око тих  "уздржавања" током празника и осталих "лудорија". Ја сам имао баш такав однос са бившом девојком, она је желела да се сачува за брак, али није била толико побожна да се толико уздржава кад је за причест ок остало зелено светло. Она је знала и да преспава код мене, чак смо и становали месец дана заједно. И тежили смо истој ствари, разумели смо се добро, поштовали. Али добро после годину дана  смо схватили да на крају није то било то ( читали смо молитву за брак у једном манастиру, недуго затим смо се растали).

Али подржавам заљубљеност, ону здраву исконску. Какав је то брак, веза без заљубљености, јер она на крају прераста у љубав? 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.11.2018. at 18:37, Лубеница рече

Брак мојих бакуте и декуте је био склопљен, нису се ни познавали, а камо ли упознали, проживели, живели пре брака и слично , а у браку су се волели бескрајно :0212_rolleyes:

Да ли би у данашње време било то изводљиво?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Али подржавам заљубљеност, ону здраву исконску. Какав је то брак, веза без заљубљености, јер она на крају прераста у љубав? 

А шта ако  заљубљеност не прерасте у љубав  ? 

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Али добро после годину дана  смо схватили да на крају није то било то ( читали смо молитву за брак у једном манастиру, недуго затим смо се растали).

Свако има своје искуство, не могу баш да схватим, шта није " то било то " и шта је то, то.... 

Мислим свхватам ја тебе, ако је то био период веренички, који не мора да заврши са браком. Али годину дана је и превише да се види на чему си. 

После годину дана  та заљубљеност о којој ти причаш може да нестане, а ти (условно ти) можеш да се навучеш на тај осећај лептирића односно заљубљености....и шта онда...никада краја, од једне заљубљености до друге, па треће и тако редом, може да се деси да никада и не ступиш у брак ( многима се дешава). 

Ако сте заљубљени, гледате на исту страну (у Христа ) имате нека слична интересовања,  карактери и нарави на препознатљивим фреквенцијама.....и шта ту одуговлачаити....јер ризикујеш да заљубљеност престане, и да поново пожелиш тај осећај са неком другом.     

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.11.2018. at 18:37, Лубеница рече

Брак мојих бакуте и декуте је био склопљен, нису се ни познавали, а камо ли упознали, проживели, живели пре брака и слично , а у браку су се волели бескрајно :0212_rolleyes:

Al mi smo mnogo zahtevnija generacija :) Lepo je sve to i moguće, al ne priznajem brak bez strasti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ana B. рече

Al mi smo mnogo zahtevnija generacija :) Lepo je sve to i moguće, al ne priznajem brak bez strasti..

Страст без љубави не иде. А пта ћеш кад прође страст? Када остариш па ти није до тога? Мора нешто да вас веже и у старости - а то је оно што остаје после страсти.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Рапсоди рече

А шта ако  заљубљеност не прерасте у љубав  ? 

Онда та особа није била за тебе и наставиш даље. 

пре 20 минута, Рапсоди рече

 

Свако има своје искуство, не могу баш да схватим, шта није " то било то " и шта је то, то.... 

Мислим свхватам ја тебе, ако је то био период веренички, који не мора да заврши са браком. Али годину дана је и превише да се види на чему си. 

То, значи да је то права особа за тебе.

Не, није био веренички период ( ако се држиш Шугајева), чак мислим да није ни потребан. Ако се  и после годину дана волите, лако ће те се и верити и венчати. Поздрављам оне који тако могу.

Ја нпр, док сам био са њом нисам тражио ни једну са стране, није ми била потребна пажња ни једне друге девојке. Ако сам се њој обећао, не обећавам се дугима. Био сам са њом срећан. Чак и после раскида ја о њој имам изузетно позитивно мишљење. Али као што рекох није заљубљеност прерасла у љубав.

пре 27 минута, Рапсоди рече

 

 

пре 30 минута, Рапсоди рече

 

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Liga Džentlmena рече

Онда та особа није била за тебе и наставиш даље. 

То, значи да је то права особа за тебе.

Не, није био веренички период ( ако се држиш Шугајева), чак мислим да није ни потребан. Ако се  и после годину дана волите, лако ће те се и верити и венчати. Поздрављам оне који тако могу.

Ја нпр, док сам био са њом нисам тражио ни једну са стране, није ми била потребна пажња ни једне друге девојке. Ако сам се њој обећао, не обећавам се дугима. Био сам са њом срећан. Чак и после раскида ја о њој имам изузетно позитивно мишљење. Али као што рекох није заљубљеност прерасла у љубав.

 

 

Не знам, превише сам старомодна, не могу да те скапирам. Ако си се њој обећао.....ниси се обећао. Био си са њом срећан  док сте били занесени, опијени, односно заљубљени, односно острашћени....нема велике разлике између заљубљености и острашћености. Но прости мени грешној, старомодној....:smeh1:     

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...