Jump to content

Др Јована Стојковић - Све што сте желели да знате о вакцинама али је на ТВ цензурисано

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, Paradoksologija рече

Hajde da zamislimo i taj scenario. Misliš da bi abortirani fetus koji bi svakako bio abortiran odbio da mu deo ćelija bude iskorišćen da spase mnoge živote? Razmisli pre nego što napišeš.

Да ли би ти многи животи или један живот , захтевали од једног  нерођеног фетуса или милионе  фетуса ( у коме леже животи  нерођених  бића, са душом удахнутом од Бога)  да се жртвују  због  њихових  живота. Размисли пре него што напишеш. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 527
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Рапсоди рече

То готово мења ствар. Значи да ниси 100 посто сигуран да нису, а пишеш  и браниш став као да  100 посто нису, без то готово. 

Nista u nauci nije 100% sigurno... ali "radili smo gomilu istrazivanja poredeci decu koja jesu i koja nisu primila vakcine i broj autisticne dece je procentualno isti u obe grupe, te smo gotovo sigurni da vakcine ne izazivaju autizam"

je daleeeeeeeeekoooo racionalniji stav nego

"ne umem da smislim nista drugo osim vakcina sto bi moglo da uzrokuje autizam pa cu to da uzmem kao ozbiljnu hipotezu uprkos svim pomenutim istrazivanjima sve dok mi Bog ne javi da to 100% nije tako"

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Odahviing рече

Inače ni ja ne verujem državi ništa, za mene je idealna država ono što se zove "Night-watchman state". Međutim u nekim situacijama u nekim državam neophodno je da se deca zaštite od nesavisnih roditelja, kroz razne zabrane i primoravanja, a kod nas u slučaju vakcinisanja je svakako slučaj.

Do skoro nisam verovao da je tako, ali zbog izbijanja edpidemije boginja. A kako smatram da je obaveza države da brani štiti svoje građane, smatram i da vakcinisanje mora da bude obavezno dok se stanje ne promeni.

Сагласна, уз проверене и квалитетне вакцине.....за сада стање није такво. ...и имамо проблем и дебату. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Да ли би ти многи животи или један живот , захтевали од једног  нерођеног фетуса или милионе  фетуса ( у коме леже животи  нерођених  бића, са душом удахнутом од Бога)  да се жртвују  због  њихових  живота. Размисли пре него што напишеш. 

Problem je što oni ne zahtevaju da taj fetus bude ubijen. On je već mrtav, abortus je izvršen. Pitanje je samo da li ga baciti u kantu ili ga koristiti za vakcine koje će spasiti milione života. Za mene lično odluka je prilično laka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

( prica je izmedju Avocada, Rapsodi i mene, pa, tu je negde i odgovor )

 

 аааа, па опростите што ометам ваш интимни разговор :smeh1:

П.С. претпостављам да је одговор у твојим порукама :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Да ли би ти многи животи или један живот , захтевали од једног  нерођеног фетуса или милионе  фетуса ( у коме леже животи  нерођених  бића, са душом удахнутом од Бога)  да се жртвују  због  њихових  живота. Размисли пре него што напишеш. 

Nema miliona fetusa u ovoj prici, to ti je vec objasnjeno.

Nema ni informacije da je razlog predmetnog abortusa bio da bi mu se uzele celije odnosno da je predmetni fetus zrtvovan radi toga, a ne zato sto je majka iz ko zna kojih razloga zelela da abortira.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Да ли би ти многи животи или један живот , захтевали од једног  нерођеног фетуса или милионе  фетуса ( у коме леже животи  нерођених  бића, са душом удахнутом од Бога)  да се жртвују  због  њихових  живота. Размисли пре него што напишеш. 

Ne govorimo o žrtvi zarad vakcina, jer abortus je već svakako izvršen. Govorimo o upotrebi za spasavanje života nakon već svakako izvršenog abortusa. Razmisli pre nego što napišeš.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

 аааа, па опростите што ометам ваш интимни разговор :smeh1:

П.С. претпостављам да је одговор у твојим порукама :smeh1:

:D

пре 3 минута, Снежана рече

П.С. претпостављам да је одговор у твојим порукама :smeh1:

podrazumeva se,.... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Сагласна, уз проверене и квалитетне вакцине.....за сада стање није такво. ...и имамо проблем и дебату. 

Ne verujem da su vakcine ne kvalitetne i en proverene, da su takve države (barem neka) ne bi dale dozvolu da se koriste i prodaju. 

Sada naravno da postoje nuspojave i naravno da nisu savršene, i mislim da se svi slažemo sa tim da kvalitet kako vakcina tako i svega treba da se povećava u toku vremena.

Problem je što je korist vakcina daleko, daleko veća od tih nuspojava, a nevakcinisanjem svog deteta direktno ga stavljaš u nepotrebni rizik za dobijanje nekih od veoma teških bolesti, i ne samo svoje dete nego i ostalu decu koja iz nekog razloga nisu u mogućnosti da prime vakcinu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Odahviing рече

Ne verujem da su vakcine ne kvalitetne i en proverene, da su takve države (barem neka) ne bi dale dozvolu da se koriste i prodaju. 

Sada naravno da postoje nuspojave i naravno da nisu savršene, i mislim da se svi slažemo sa tim da kvalitet kako vakcina tako i svega treba da se povećava u toku vremena.

Problem je što je korist vakcina daleko, daleko veća od tih nuspojava, a nevakcinisanjem svog deteta direktno ga stavljaš u nepotrebni rizik za dobijanje nekih od veoma teških bolesti, i ne samo svoje dete nego i ostalu decu koja iz nekog razloga nisu u mogućnosti da prime vakcinu.

 

Волела бих да верујем у ово, али не верујем. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Paradoksologija рече

Ne govorimo o žrtvi zarad vakcina, jer abortus je već svakako izvršen. Govorimo o upotrebi za spasavanje života nakon već svakako izvršenog abortusa. Razmisli pre nego što napišeš.

Како си ми поставилља питање, тако сам ти и одговорила . Хипотетичко, па скоро нереално питање. ...да можемо да питамо фетус......и доста реалније питање.....да можемо да питамо живе, ако хоће да живе да ли би питали фетус да се жртвује за њих. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Paradoksologija рече

Ne govorimo o žrtvi zarad vakcina, jer abortus je već svakako izvršen. Govorimo o upotrebi za spasavanje života nakon već svakako izvršenog abortusa. Razmisli pre nego što napišeš.

 

пре 5 минута, Avocado рече

Nema ni informacije da je razlog predmetnog abortusa bio da bi mu se uzele celije odnosno da je predmetni fetus zrtvovan radi toga, a ne zato sto je majka iz ko zna kojih razloga zelela da abortira.

Ali ,ubistvo,...je ubistvo ( moralna stvar )....ili,  nema veze kako je zavrsila zivot zrtva ? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Како си ми поставилља питање, тако сам ти и одговорила . Хипотетичко, па скоро нереално питање. ...да можемо да питамо фетус......и доста реалније питање.....да можемо да питамо живе, ако хоће да живе да ли би питали фетус да се жртвује за њих. 

Zato što si ti prethodno postavila pitanje da li bi fetus dao pristanak da mu se ćelije koriste u medicinske svrhe, kao što to uglavnom čine punoletni donori organa.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, молим вас да ми неко каже, може и докторка домаћин теме, ако ће се појавити поново уопште и ако може на то питање да одговори непристрасно, да ли је могуће вакцине правити без употребе ћелија људског организма (фетуса - Господе опрости им, не знају шта чине)? Рецимо да ли се у исту сврху могу користити ћелије неког другог живог организма ( рецимо пилета) ?

Да се разумемо, моје дете је уредно вакцинисано и подржавам чињеницу да су вакцине спасиле човечанство, само ова теорија о скрнављењу абортираног  фетуса превазилази све моје границе људског разумевања. Не могу да се не сетим блаженопочившег патријарха који би пре пристао да буде и последњи Србин, да нестане и велика и мала Србија, а не би пристао на нељудство и нечовештво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...