Jump to content

Др Јована Стојковић - Све што сте желели да знате о вакцинама али је на ТВ цензурисано

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 26 минута, Paradoksologija рече

Na stranu sve drugo. Zamisli da se radi o odrasloj osobi koju je neko upravo ubio. Da li lekar koji organe ubijene osobe presadi u one kojima će to spasti život direktno učestvuje u ubistvu (ne zaboravi da SPC podržava transplantaciju, baš kao i vakcine)? Da li lekari koji uče anatomiju na kadaveru ubijene osobe da bi spasavali živote direktno učestvuju u ubistvu? Da li forenzičari koji uče o povredama uzrokovanim različitim tipovima oružja na kadaveru ubijene osobe da bi hvatali ubice i spasavali živote direktno učestvuju u ubistvu? 

Sto se tice SPC, licno, ( vec sam negde naveo ), po savesti ne bih prihvatio presadjene organe ( makar se radilo o pitanju zivota i smrti,.. nadam se da bih izdrzao u nameri,. )

Sto se tice drugoga, prica je, da li je ista stvar, ako se koristi celije abortusa ( za vakcine ) bez obzira da li doktor jeste ili nije direktno ucestvovao ( u abortusu ). Pa, ako je to ubistvo ( bez obzira na vreme kada se dogodilo ) i ako se koriste delovi tela ( celije ) za vakcine i ako vakcinacija zakonski postane obavezna , onda, onaj koji drugacije misli i ne zeli da primi vakcinu, .... na silu se vakcinise.

Kod donacija delova mrtvih tela, sve je na slobodnoj bazi, to je sustinska razlika, pa, svako odlucuje po svojoj savesti.

Radi spasavanja zivota, mora da se prodje kroz praksu anatomije ( ili forenzike ) , takva je stvar, odrade se vezbe i telo se sahranjuje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 527
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 минута, Paradoksologija рече

Zamisli da se radi o odrasloj osobi koju je neko upravo ubio. Da li lekar koji organe ubijene osobe presadi u one kojima će to spasti život direktno učestvuje u ubistvu

Заборавила си врло битну ставку у питању. А то је,  да ли је убијена особа раније ( пре убиства ) била сагласна, да ли је потписала донорску картицу. А шта ћемо са фетусом....где је ту сагласност ?   

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Samo si rekao da kada neko uzme celije, onda ih je uzeo... i da je abortus ubistvo... ako mislis da si nekako povezao da je ovaj sto je uzeo celije odgovoran za abortus/ubistvo, omasio si nesto... 

 

Pa, govorimo o moralnoj perspektivi, zar ne ?

( kao sto je nemoralno i kaznjivo zakonom, ako, neko kupi  kola bez papira, koja su ukradena,.... kriv je, manje od lopova, ali je krivica tu'....)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Рапсоди рече

Заборавила си врло битну ставку у питању. А то је,  да ли је убијена особа раније ( пре убиства ) била сагласна, да ли је потписала донорску картицу. А шта ћемо са фетусом....где је ту сагласност ?   

Bez potrebe da ulazimo u razlike u pravnom statusu embriona/fetusa u odnosu na rođenog građanina, svakako i u slučaju smrti maloletne osobe roditelji daju saglasnost za donaciju organa i tkiva, ne traži se saglasnost od deteta.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Рапсоди рече

Заборавила си врло битну ставку у питању. А то је,  да ли је убијена особа раније ( пре убиства ) била сагласна, да ли је потписала донорску картицу. А шта ћемо са фетусом....где је ту сагласност ?   

чија сагласност? родитеља? па њима да је стало не би ни вршили абортус?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Avocado рече

Skoro svi slucajevi autizma se dese posle primanja vakcina... skoro sve bolesti... skoro sve nesrece... skoro sve smrti... sto je logicna posledica toga da prve vakcine primamo dan po rodjenju pa je tesko da se nesto od navedenog desi pre primanja vakcina. :)

ММР ( она је најспорнија, зар не ) вакцина се даје у 2 год.живота, после првог рођендана, значи не по рођењу. И одмах после  мали милион случајева радикалних промена. ДА ли имаш случајно податак ( статистику) пошто видим бараташ тиме....Колико је  оболелих од аутизма било рецимо  седамдесетих година , а колико сада....рецимо у земљи Србији ? Шта се дешава, шта је у питању , ако  статистика каже  да аутизма скоро и да није било или у доста мањем проценту рецимо  седамдесетих у односу на данас ? Онда не можемо окретати главу и рећи да проблем не постоји. Можемо да закључимо само да су у питању вакцине лошег и непровереног квалитета....зарад чега и кога, не морам посебно објашњавати.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

чија сагласност? родитеља? па њима да је стало не би ни вршили абортус?

Сагласнос фетуса ( од зачетка има душу, зар не ) . Сагласни смо да Творац ( онај ко удахњује душу, није сагласан.) Бог даје децу, ваљда  Он и треба да се пита !?   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Сагласнос фетуса ( од зачетка има душу, зар не ) . Сагласни смо да Творац ( онај ко удахњује душу, није сагласан.) Бог даје децу, ваљда  Он и треба да се пита !?   

сагласност фетуса??? да ли понекад прочиташ и размислиш о ономе што пишеш...

онда по тој логици ја требада питам моје једногодишње дете да ли жели да се вакцинише или не!?!

стварно, на шта ћете све даспаднете да би бранили неодбрањиво

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

ако  статистика каже  да аутизма скоро и да није било или у доста мањем проценту рецимо  седамдесетих у односу на данас ? Онда не можемо окретати главу и рећи да проблем не постоји. Можемо да закључимо само да су у питању вакцине лошег и непровереног квалитета

Na stranu to što je uzročno-posledična veza između MMR vakcine i autizma dokazano nepostojeća i čak ni avaksi više ne pominju tu priču, kako je moguće da napraviš ovakav skok u logici u ovako malo teksta?

Statistika kaže da se davljenje u bazenima dešava češće u periodu kada se jede više sladoleda - možemo da zaključimo samo da je sladoled kriv za davljenje!

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Сагласнос фетуса ( од зачетка има душу, зар не ) . Сагласни смо да Творац ( онај ко удахњује душу, није сагласан.) Бог даје децу, ваљда  Он и треба да се пита !?   

Želiš da tražiš pismenu saglasnost Boga za upotrebu svih ćelija, tkiva i organa ljudskih bića svih uzrasta za spasavanje ljudskih života, jer On se valjda pita za sve? 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Снежана рече

сагласност фетуса??? да ли понекад прочиташ и размислиш о ономе што пишеш...

онда по тој логици ја требада питам моје једногодишње дете да ли жели да се вакцинише или не!?!

стварно, на шта ћете све даспаднете да би бранили неодбрањиво

Ma, ne Snezo, nego, saglasnost fetusa,....u kontekstu,.  da niko nema pravo da ubije fetus ( koje ne moze da se brani )....to je ubistvo,.... zbog toga i Rapsodi kaze, da je Bog dao dusu detetu jos dok je u utrobi majke ( kao fetus )....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Paradoksologija рече

Statistika kaže da se davljenje u bazenima dešava češće u periodu kada se jede više sladoleda - možemo da zaključimo samo da je sladoled kriv za davljenje!

Sladoledzijama da se ne dozvoli pricest.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Снежана рече

сагласност фетуса??? да ли понекад прочиташ и размислиш о ономе што пишеш...

Не заборави да је фетус, нерођено људско биће, коме је удахнута душа. И да може да се пита....шта мислиш  која би његова одлука била?  Размисли пре него што напишеш.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Не заборави да је фетус, нерођено људско биће, коме је удахнута душа. И да може да се пита....шта мислиш  која би његова одлука била?  Размисли пре него што напишеш.  

Kontamda svaki bi čovek, ako sebe smatra za koliko toliko moralnog, izabrao da njegovo telo nakon smrti spasi makar jedan život, a kamo li milione.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Paradoksologija рече

Statistika kaže da se davljenje u bazenima dešava češće u periodu kada se jede više sladoleda - možemo da zaključimo samo da je sladoled kriv za davljenje! 

Kada bi se povecao broj Torlakovih zamrzivaca sa tradicionalnim srpskim sladoledima, mislim da bi se ta statistika bitno promenila.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...