Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa ovo je strašno koliko ste se razmahali u mržnji i propagandi. Izabrao sam određena pisanija s teme i sajta i sa svojim objektivnim opširnim komentarom uputio u formi pisma ambasadi Ukrajine, Ministarstvu spoljnih poslova Ukrajine i nevladinim organizacijama. Ovo je čisti fašizam šta radi podmladak SPC! Napisaću i pismo Carigradskoj patrijaršiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Занимљиво. Фашизам је писати по форуму а тући канонско свештенство и верни народ и писати нацистичке графите по црквама је ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Знаимљиво. Фашизам је писати по форуму а тући канонско свештенство и писати нацистичке графите по црквама је ништа.

Ко зна да ли су те информације проверене, а и можда су то урадили убачени провокатори! Не бих се чудио да поједини свештеници сами шарају графите, можда је попадија дигла руку на попа јер гледа около жене па овај окривио украјинске националисте...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У име Бога који је љубав, позивам сву христољубиву браћу и сестре, да на форуму шире љубав а не мржњу према икоме. Спасење душа је највиши закон, па и црквених канона, и тиме се руководио свесвјатјејши патријарх Вартоломеј у Украјини! А ко шири мржњу, тај себе прво трује. А грехе почасног патријарха Филарета и других није моје да испитујем, имам своје. Овде влада инквизиторски дух!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Манојло рече

Pa ovo je strašno koliko ste se razmahali u mržnji i propagandi. Izabrao sam određena pisanija s teme i sajta i sa svojim objektivnim opširnim komentarom uputio u formi pisma ambasadi Ukrajine, Ministarstvu spoljnih poslova Ukrajine i nevladinim organizacijama. Ovo je čisti fašizam šta radi podmladak SPC! Napisaću i pismo Carigradskoj patrijaršiji.

И управи водовода и канализације пошаљи жалбу. Кажи им да смо преузели њихову улогу јер перемо и каналишемо смрад који овде просипаш. 

Једини који овде мрзитељски наступа према другоме човеку си ти друшкане. Ако неко овде мрзи зло, неправду, цркворушитељство, и то некоме смета, такав се сам показује као зао, неправедан, и цркворушитељ.

А такве сам Бог разара. 

А ти се показујеш подобно своме оцу лажи који те овде послао, као враг и клеветник.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

И управи водовода и канализације пошаљи жалбу. Кажи им да смо преузели њихову улогу јер перемо и каналишемо смрад који овде просипаш. 

Једини који овде мрзитељски наступа према другоме човеку си ти друшкане. Ако неко овде мрзи зло, неправду, цркворушитељство, и то некоме смета, такав се сам показује као зао, неправедан, и цркворушитељ.

А такве сам Бог разара. 

А ти се показујеш подобно своме оцу лажи који те овде послао, као враг и клеветник.

Пре него почнеш на другога бацати блато, погледај да ли сам чист. Само се руководим љубављу и истином. Веселим се јер су многи сада добили прилику да се спасу, а да овде влада острашћеност и инквизиторски дух, види се из авиона. А код свесвјатјејшег патријарха не одобравам штошта, кршење канона у заједничким молитвама са иновернима, предуге и неплодотворне преговоре са Римом, ако неће се оправославити, бирајмо ми правог папу, али би онда сада први био други... Само објективно и без мржње!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто се Москва боји изгубити Украјинску Цркву, зато јер би остала без свештеничког и монашког кадра. Велики Руси слабо хају за веру. Да маре давно би порушили Лењинове кумире и макли маузолеј, али не, Путин враћа сатанску и крваву од крви православних петокраку на тенкове и авионе. Улице Лењина, Маркса и Енгелса, чекиних и енкаведеових крвника на све стране...

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Ај` да прекинемо ово нагваждање.

Рекао си своје и нико ти не брани, као уосталом и до сада, без обзира на целокупно нијечење твог става да га износиш.

Но, немој да претерујеш. Наравно, слободан си да учиниш све што си рекао. Да пријавиш Форум, тј. писања на овој теми свим адресантима које си поменуо. Чак и постаји на загребачком Горњем граду. 

Али схвати, чак иако су сви други у криву, на такав начин комуницирања, ништа нећеш постићи сем одијума и коначног удаљавања са Форума. Појјј

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Манојло рече

Велики Руси слабо хају за веру. Да маре давно би порушили Лењинове кумире и макли маузолеј, али не, Путин враћа сатанску и крваву од крви православних петокраку на тенкове и авионе. Улице Лењина, Маркса и Енгелса, чекиних и енкаведеових крвника на све стране...

Никакав аргуменат

 

пре 17 минута, Манојло рече

Зашто се Москва боји изгубити Украјинску Цркву, зато јер би остала без свештеничког и монашког кадра

Глупост и клевета

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Просечан србенда рече

Никакав аргуменат

Msm da je i te kakav argument-istina u konkretnom u načelu nebitan, no se utopio u opštu poviku glede Manojla, tj. teme. To je navistinu činjenica, koliko god bili rusoljubi ili pak ne.

Svakako, da se nadovežem na Manojla, ne treba niko ikoga da ruši. Sa dužnim poštovanjem se treba odnosti ka svakom. Doprinos Crvene Armije u borbi protiv fašizma je nemerljiv; no ipak mislim da se malo "pregoni". No to nije tema ove teme. Nastavite. Manojlo je upozoren, vi ostali pišite kako god, samo bez ad hominem osvrta. Pojjj!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Милан Ракић рече

да прекинемо ово нагваждање.

Морам овоме Ракићу да лајкујем, иако је у Админу. 

Последња времена!!

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кроз моје писање увек провејава и одређена доза хумора, сатире, ироније; како кад и на коју тему. Стварно мислиш да бих ишао писати писма и пријаве. То исмејавам, слично Нушићу, оне који на све стране виде сумњива лица, нато и нво плаћенике и сл. Ово са попадијом која туче попа, попом који сам шара по фасади цркве - то је ниво украјинске пропаганде. Треба оштро и објективно и по једнима и по другима, а Бога ми, ми и по вама! Није ме дуго било на форуму и стварно кад навратим, па видим острашћеност, ниво и ове нове скојевце, шта рећи. А зашто не би били овде мало дипломатичнији кад је у питању украјинска тема. И једни и други су нам православна и словенска браћа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта сад кад сте написали моје име, шта мислите да нисам знао да знате ко сам? Ха, ха, ха. Ништа се није променило од Домановића и Нушића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дотични повокатор, сада вам могу открити, познат је широј интернтској јавности, има томе више од деценије.

Особито је знаменит, и становито се истакнуо у својим напорима у промиџби и афимисању своје "цркве", "хрватске православне цркве". Као и у ширењу "љубави", "помирбе", међу "словенском браћом" и свих осталих знаменитих тековина НДХ и њене матичне "православне цркве" гледе "српских варвара". 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...