Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Ведран* рече

Ево и сусрета на нашим Свјатјејшим Патријархом...

 

 

 

шта ово тачно кажу од 3:31 до 3:44? нешто ми је нејасно и поред титлова...

шта им ово значи?

video.thumb.jpg.9e28b091017fddb289adad04531d24ed.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 23 минута, Vladan :::. рече

шта ово тачно кажу од 3:31 до 3:44? нешто ми је нејасно и поред титлова...

шта им ово значи?

video.thumb.jpg.9e28b091017fddb289adad04531d24ed.jpg

мани титлове, то је све погрешно, то су аутотитлови. 

"...Полажемо наде на братску Русију. А овако је патријарх изразио позицију СПЦ у вези Укр.... "

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Vladan :::. рече

дакле сада буквално ниједна црква тај догађај не сматра ни за шта... :)) 

А знаш шта је још занимљиво. Представници свих Цркава присутни на десетогодишњици интронизације п. Кирила служили су Литургију на којој се није помињао Вартоломеј. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ведран* рече

мани титлове, то је све погрешно, то су аутотитлови. 

"...Полажемо наде на братску Русију. А овако је патријарх изразио позицију СПЦ у вези Укр.... "

хвала на критици, требало је да укључим мозак и уши а не јутјуб :) мада сада чујем да и спикерка говори исто оно што пише на титлу па се опет збуњујем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

А знаш шта је још занимљиво. Представници свих Цркава присутни на десетогодишњици интронизације п. Кирила служили су Литургију на којој се није помињао Вартоломеј. 

практично као да је изопштен...  нема никаквог документа додуше мада опет где ћеш већи документ од такве евхаристије...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Vladan :::. рече

хвала на критици

савету Владане, савету. Ц ц ц ц

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vladan :::. рече

пусти ме да се смиравам видиш да сам горд... :D

Не него су ти заглунуте уши. :))

Спикерка говори  што ти ја пишем, а не јутјуб што ти пише. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ведран* рече

Спикерка говори  што ти ја пишем, а не јутјуб што ти пише. 

пре 49 минута, Ведран* рече

мани титлове, то је све погрешно, то су аутотитлови. 

"...Полажемо наде на братску Русију. А овако је патријарх изразио позицију СПЦ у вези Укр.... "

сад видех где се не капирамо, спикерка између "...полажемо наде на братску Русију"   и   "А овако је патријарх..."  каже нешто о некаквом предстојатељству, е то не разумем о чему се ради и какве везе има, овај жути део

video2.jpg.3b0af80a96709209b1ec06977aefff14.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече

сад видех где се не капирамо, спикерка између "...полажемо наде на братску Русију"   и   "А овако је патријарх..."  каже нешто о некаквом предстојатељству, е то не разумем о чему се ради и какве везе има, овај жути део

video2.jpg.3b0af80a96709209b1ec06977aefff14.jpg

Владане тепаћу те. :))

"Полажемо наде на братску Русију додао је предстојатељ СПЦ"

Не ваља ти то вино. Енглески чај да пијеш од сад. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Владане тепаћу те. :))

"Полажемо наде на братску Русију додао је предстојатељ СПЦ"

Не ваља ти то вино. Енглески чај да пијеш од сад. :))

е то ми реци бре... видиш колико сам зарђао па руски а још ми прескачеш и делове реченица... :)) 

а за енглески чај си у праву јер да је спикерка са CNN-а све би је разумео без проблема :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Из поздравног говора антиохијског патријарха на Литургији у Москви:

,,Делећи са Вама данашњу радост, желимо да изразимо колико је велики бол у нашим срцима због онога што се данас дешава у нашој Православној Цркви, због онога што се пројављује као резултат једностраних одлука, недостатка дијалога и саборности, због онога што се недавно десило у Украјини.

Осећам да је дошло време када морамо подићи свој глас, јер је ћутање пред неистином мрско ако се не претвори у ватрену молитву. Ја позивам сабраћу - Њихова Блаженства и Њихове Светости, Предстојатеље Аутокефалних Православних Цркава – с молбом да се окупимо и покажемо свету компактност Једне и Свете Православне Цркве, знајући да је Њена светост од Христове светлости, која је свагда величанствена и блистава.''

http://www.spc.rs/sr/iz_pozdravnog_govora_antiohijskog_patrijarha_na_liturgiji_u_moskvi

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ведран* рече

Једно од таквих је шта означава првенство у Православној Цркви.

Ово је први пут да из уста неког предстојатеља чујем да се потеже ово еклисиолошко и канонско питање и да се указује на потребу да се то питање озбиљно размотри и на њега одговори.

Mozda su culi za naseg Milanceta :945729: ,.... sav' se iskida :osmeh: da na forumu pokrene pitanje prvenstva iz perspektive odnosa licnosti u sv.Trojici......prvo predstojatelji da rese eklisioloska i kanonska pitanja , mozda na kraju dodje red i na Trijadoloska... :dedica:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цариград је започео ту опасну примену првенства на темељу тријадологије. Међутим, не смемо заборавити да је Бог на сваку опасност за Цркву извлачио све јаче вредности на јачање саме Цркве. Тако треба бити и са овим изазовом који Цариград ствара.

Теологија постаје све више примењивија у циљу јачања Цркве. Али пред нама су нове датости које теологија до сада није дефинисала. То значи да нам предстоји посао у тој борби за јединство Цркве на темељу Истине.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како би Думенко пропустио овакву добру пр шансу.

Посетио је иг Јефрема у болници.

Ако је судити по срдачности са фотографије онда сам ја био у заблуди што сам помислио да је Барт натерао Јефрема да иде тамо.

kievoy_efraim.jpg

http://svetogorskestaze.blogspot.com/2019/02/blog-post_96.html?m=1

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...