Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Августин рече

У Виници свештеник који је резервни пуковник срушио куполу са своје Цркве у знак протеста против фанара саопштавају неки антируски медији на руском и укирајинском.Да није бесмислено каже 15 година смо градили куполу а сад нам држава наређује да идемо у неку новоизмишљену цркву.

У па то је Црква Украјинске полицијске академије,а он је ту пуковник полиције.Зато је наређено да се преда расколницима и човек срушио куполу.Па кад су наши први почели значи да неће са њима лако изаћи на крај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Священник УПЦ МП в Виннице «в знак протеста» сбросил купол с храма, в котором совершал богослужения

38_tn.jpg

Настоятель расположенного на территории училища департамента полиции охраны МВД Украины храма св. Александра Невского в Виннице священник Виктор Парандюк сбросил купол со своего храма. Об этом 8 января сообщает «Гордон» со ссылкой на издание «На Париже».

Свой поступок полковник запаса и иерей объяснил тем, что его «выселяют» с ведомственной территории. В интервью «Стране» священник заявил, что община храма «15 лет устанавливала купол», а теперь его демонтировала «из-за отказа переходить в Православную Церковь Украины» (ПЦУ).

Иерей Виктор Парандюк известен в Виннице своей «откровенно пророссийской позицией и агрессией в отношении ПЦУ».

«Еще до объединительного Собора он пытался оказать давление на правящего архиерея, обвинять его и создавать «оппозицию»… Он продолжает настраивать верующих на сопротивление, подстрекать их и распространять фейки о мифических «захватах церквей», – пишет издание.

В связи с антигосударственной позицией Парандюка руководитель учебного заведения МВД Александр Железняк инициировал расторжение договора аренды помещения храма и договорных отношений с епархией УПЦ МП о проведении служб в ведомственном помещении.

Опубликовано: 08.01.2019 в 17:29

Рубрики: Главные новости, Лента новосте

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али има и озбиљнијих ствари почели су истрагу у Кијевопечерској лаври као нестале су неке иконе.Свашта ће ту да буде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пољски митрополит: Поглавар „украјинске цркве“ није свештеник

Митрополит Варшавски и целе Пољске Сава објаснио је у интервјуу за пољски лист „Политика“ зашто не признаје поглавара „нове украјинске цркве“ Епифанија Думенка.

Свештеник је рекао да га сматра „секуларним човеком“.

„У светлу канонског права он није свештеник. Он није рукоположен у канонској цркви“, објаснио је варшавски митрополит.

Према његовим речима, ситуација се може променити ако се „расколници врате у окриље православне цркве“, из које су се одвојили.

Осим тога, он је признао да се плаши погоршања верске ситуације у самој Пољској.

„Већ сам говорио о канонском праву. Његово кршење је лош преседан. Могуће је да ће се у Пољској, где живи више од милион Украјинаца, појавити група верника за које ће Филарет покушати да (овде) организује своје парохије. Недавно сам чуо да је ’Десни сектор‘ већ проучавао могућности посете Епифанија Пољској. Чека нас хаос“, сматра метрополит.

Он је нагласио да украјинске власти „морају прво да уједине земљу, окончају рат, а тек онда почну да се баве црквеним пословима“.

 

https://rs.sputniknews.com/evropa/201901081118430344-poljska-ukrajina-crkva/

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

Он је нагласио да украјинске власти „морају прво да уједине земљу, окончају рат, а тек онда почну да се баве црквеним пословима“.

Тачно, за уједињење земље и рат, али украјинске власти, ни било које друге влсти, никада не треба да се баве црквеним пословима.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Тачно, за уједињење земље и рат, али украјинске власти, ни било које друге влсти, никада не треба да се баве црквеним пословима.

Konstantin likes this :ani_biggrin:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Napravise celu Odiseju od Tomosa, na kraju ce Porosenko da pevusi :

Niko ne zna sta ga ceka, dan sta nosi
svako juce ostavlja nam trag u kosi
doba proslo i buduce, (Tomos) prica ista,
... sve sto sija i ne mora da zablista

Odiseja, odiseja
staza trnja ili staza orhideja
odiseja, odiseja
,...(Tomos) to je samo nova odiseja

:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПАТРІАРХ СВЯТОСЛАВ: «ЄДНАННЯ МІЖ УГКЦ ТА ПРАВОСЛАВНОЮ ЦЕРКВОЮ УКРАЇНИ ЦІЛКОМ РЕАЛЬНЕ»

 
8 січня 2019, 10:41 | Міжцерковні стосунки | 4 |   | Код для блогу |  | 
 

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною Церквою України в перспективі є утопічним. Таку позицію висловив Предстоятель УГКЦ у традиційному різдвяному інтерв’ю для «5 каналу», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

syatoslav_epifanii.jpg

«Навпаки, – сказав Блаженніший Святослав, – це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя».

За його словами, мова не йде про відновлення якихось структур чи перепідпорядкування однієї Церкви іншій.

«Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, а відтак у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної Церкви України», – заявив Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав відзначив, що він домовився із Предстоятелем Епіфанієм про співпрацю.

«Найперше, – розповів Предстоятель, – ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-Католицька Церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської Церкви. Православна Церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах...».

Глава УГКЦ наголосив, що обом Церквам спільно слід займатися розвитком богословської традиції, вдосконалювати душпастирське служіння.

«Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися», – наголосив першоєрарх.

Патріарх Святослав висловив сподівання, що Православна Церква України, яка тепер отримуватиме міжнародне визнання, увійде у вселенський рух пошуку єдності Христової Церкви.

«З православного боку очолює цей процес Вселенський Патріарх, а з католицького боку – Римська апостольська столиця. До речі, після всіх намірів дати Православній Церкві України автокефалію, Москва вийшла з цього екуменічного діалогу… Гадаю, Українська Церква має активно до нього входити, активно долучатися до цього руху і тоді в Україні ми побачимо його реальні плоди. Бо, мабуть, ніхто, так як ми, – українці, так потребуємо вселенського єднання Церков», – сказав Предстоятель УГКЦ.

ПА НА КОЈОЈ ОСНОВИ УНИЈАТСКИ ПАТРИЈАРХ МИСЛИ ДА СЕ СЈЕДИЊУЈЕ СА НОВОМ НАЗОВИ ЦРКВОМ.ОВИ КАО ДА СУ ИЗАШЛИ ИЗ ЦРТАНОГ ФИЛМА.ОДМАХ СУ СЕ СЛИКАЛИ ЗАЈЕДНО.ОНИ ИЗГЛЕДА ТАМО ПРАВЕ НЕКУ БАШ И ДОГМАТСКИ НАЦИОНАЛНУ ЦРКВУ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Ведран* рече

Тачно, за уједињење земље и рат, али украјинске власти, ни било које друге влсти, никада не треба да се баве црквеним пословима.

Мислим да је пољски митрополит свестан шта је рекао.Отприлике-мешаш се у оно што није Твој посао а не можеш да средиш оно што ти је посао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Orthophill рече

Томос се јави! Ваистину се јави потписан! 

(Вест објављена на фб профил ВП.)

 

Шта блејиш да га нису Теби потписали:navijanje::navijanje::navijanje:Томос цркви која би се звала Расколничка црква Бивпе југословенске републике Македоније ,Северне Македоније и Јужне Србије.Нико не би имао тако лепо име.Што су га потписивали да се није мастило избрисало.Зашто је вест објављена на фејсбук профилу Војне полиције(ВП).:whackado::whackado::whackado::cheesy3::cheesy3::cheesy3:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.1.2019. at 12:45, Milan Nikolic рече

Ко су нови расколници, а ко нови божији војници (видео)

 

https://youtu.be/9ea_fyE8XdA

https://youtu.be/4vPaFxzj2kI

https://youtu.be/E_XfM94xFIw

https://youtu.be/XxFz1En7lB0

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...