Jump to content

Како унапредити "КАНУ", помоћ за оне који желе да упознају особу за брак

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Брада рече

Да, прилазио, имала је близу осамдесет :)  и рекох јој: Хајде бако да те повезем, тешко ти је старој, пешице ићи. Младих слабо има на служби, ја сам први нередован, Бог да прости. 

@Liga Džentlmena Мислим да назив клуба, упознавање ради брака, одбија један број људи. Православнима је вероватно јасно да клуб не служи за мување, ради шема, необавезних веза и осталог. Не мора сваки контакт и порука да буде директно усмерена на упознавање ради брака, јер су људи тада у грчу од комуникације и разговора. Значи да не почињу ништа, ако није разлог брак. Ко ти гарантује да ће после сто порука да ти се свиди особа, можда ти се тек тада не буде допала. Опуштено, упознаш неког, па можда се брзо сконтате, можда почне другарски па прерасте у брак, ако ништа, бар си упознао православну особу, новог пријатеља и никако ниси на губитку. Прилика да се упознају људи сличних схватања, исте вере, истих вредности, које можда нећеш срести увече у граду или на утакмици :) Нема ту неке филозофије, нити треба људима цртати како да комуницирају, па бар је поруку лако послати, ако неком већ уживо не иде. 

Oke, baki, ja sam bio malo radikalan sa tim naslovom i sa mojim stavovima. Ako moze admin neka izmeni text da pise to malo laganije i jednostavnije.

U pravu si za sve. Ja sam bolji uzivo ali sam salab sa strpljenjem.... Sa nekim manama se prosto, tesko boris.....

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Liga Džentlmena рече

Treba brate imati o cemu da pricas kada je ona nezainteresovana, ne mozes da joj kidas reci iz usta, a jos manje da budes uporan. Gde je granica izmedju upornosti i dosade. Sad oke, posto pricas iz iskustva postujem.  Zelim ti sve najbolje u vezi.

Хвала.

Наравно да нећемо бити ни досадни ни упорни ако је незаинтересована. Али како ћемо знати да ли је незаинтересована ако јој не приђемо и не ступимо са њом у комуникацију. Ништа не треба на силу радити, него ослушкивати шта је воља Божија. Значи, покушавати док се не појави она која ће бити заинтересована. На ту упорност и истрајност сам ја мислио. 

Поздрав и свако добро од Господа.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Petar-M рече

Хвала.

Наравно да нећемо бити ни досадни ни упорни ако је незаинтересована. Али како ћемо знати да ли је незаинтересована ако јој не приђемо и не ступимо са њом у комуникацију. Ништа не треба на силу радити, него ослушкивати шта је воља Божија. Значи, покушавати док се не појави она која ће бити заинтересована. На ту упорност и истрајност сам ја мислио. 

Поздрав и свако добро од Господа.

To je vec bolje receno. :)

Covek treba da prelomi, pa posle sve i de glatko, al dok ne prelomis... :)

 

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aman bre, ljudi. Tesko to ide. 
Mnogo ideala, neverovatna ocekivanja, sve neke zavijene forme u kojima itekako krijemo nasu gordost i slabost. Sa druge strane, sve je to za ljude i svako se trudi da nesto postigne na svoj neki nacin. 

Ponekad se zamislim nad tom mislju koju sam nekada i ja sam gradio - ti si kao crkven, sve si jadan prepodoban, a onda dodje u crkvu jedna neverovatna visoka (prirodna) plavusa, sretnu vam se pogledi, prepoznate se i ona naravno pristane da se uda za tebe, a ti si ono na sedmom nebu. Za 10 meseci vec vas je troje i zivite srecno do kraja zivota...
E pa, dragi moji. To bas tesko ide. Cak i da upoznate neku devojku/decka u crkvi, do momenta dok ne pocnete da izlazite ili jos teze zabavljate, dug je put. I to se odmah nekako zna na pocetku. Nema tu sada on je juri, ona kao igra "hard to get" ili obratno. Ljudi se ili prepoznaju ili ne. Devojke te zele odmah za nekog blizeg ili ne. Muskarci zele neku devojku za zenu odmah ili ne zele uopste. Spasite sebe i svoje vreme zavlacenja i tracenja snage i vere. 

Devojke se ne jure po crkvi, kako god to bilo strasno ili tesko za prihvatiti. A devojke se jure. I muskarci jure. A one, buduci dame, treba da budu SLOBODNE da odluce da li zele da budu "uhvacene" ili ne. I sve je to rizik. I bice tako dok je veka i vremena. 

Devojke i momci se upoznaju u gradu, u selu, kod prijatelja, preko fejsa, instagrama, tindera, na fakultetu, kod lekara, u redu za cekanje itd. I sve to danas postoji da nam "pomogne", a odmaze. Realno. Odjednom smo svi svesni "mogucnosti" a zapravo je sve to velika laz. Na internetu sve vrvi od lepotana i lepotica i naravno da ti srce ide 3 puta dnevno za nekom/nekim. I naravno da cemo svi da kazemo da nam sve to nije bitno, da nam je bitno, jelte kakav je neko covek u dusi itd... sto znaci sledece: moramo da ulazemo u sebe. Da se ide na trcanje, kopanje, plivanje, branje malina i slicno. Po drva, u prodavnicu, na izvore hladne vode, duboko u sumu. Dakle, da se nema vremena za prazne misli, totalno demoralisuce. Da se cita, pise, smeska i mnogo seta. I tako u krug. Rad, rad i samo rad. A onda, zivot namesti situaciju i gle, ona stvarno bude dobra. I onda bude ono: i zivese. A zivece dobro. Uz Boga samo dobro i moze.

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U principu nismo svi satkani od iste materije i nemamo isto razmisljanje. najgore je to sto iz svakog kontakta nesto ocekujemo, pa se onda vezes za to ocekivanje i onda se razocaras ako nq bude nista od toga, ustvari bitno je samo podici glavu i ici napred. Sve se skocka kada za to dodje vreme. Samo treba biti strpljiv... ko moze naravno...

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, ninaana рече

Ne razumem, pojasni, molim te. 


Ako je do ljubavi šta očekujemo da zalivana pričom nikne i poraste u plodno drvo? Ako je do vere kome će prah pogled ka nebu razbistriti? Gospod srcu daje što srcu pristaje. A ovi se ovde igraju kao i na drugim temama, prljaju izvor svete vode. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Дидим рече

Реално, пројекат не може бити бољи од онога какав већ јесте.

Тренутно да, али говоримо о будућим унапређењима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Никола Поповић рече

Aman bre, ljudi. Tesko to ide. 
Mnogo ideala, neverovatna ocekivanja, sve neke zavijene forme u kojima itekako krijemo nasu gordost i slabost. Sa druge strane, sve je to za ljude i svako se trudi da nesto postigne na svoj neki nacin. 

Ponekad se zamislim nad tom mislju koju sam nekada i ja sam gradio - ti si kao crkven, sve si jadan prepodoban, a onda dodje u crkvu jedna neverovatna visoka (prirodna) plavusa, sretnu vam se pogledi, prepoznate se i ona naravno pristane da se uda za tebe, a ti si ono na sedmom nebu. Za 10 meseci vec vas je troje i zivite srecno do kraja zivota...
E pa, dragi moji. To bas tesko ide. Cak i da upoznate neku devojku/decka u crkvi, do momenta dok ne pocnete da izlazite ili jos teze zabavljate, dug je put. I to se odmah nekako zna na pocetku. Nema tu sada on je juri, ona kao igra "hard to get" ili obratno. Ljudi se ili prepoznaju ili ne. Devojke te zele odmah za nekog blizeg ili ne. Muskarci zele neku devojku za zenu odmah ili ne zele uopste. Spasite sebe i svoje vreme zavlacenja i tracenja snage i vere. 

Devojke se ne jure po crkvi, kako god to bilo strasno ili tesko za prihvatiti. A devojke se jure. I muskarci jure. A one, buduci dame, treba da budu SLOBODNE da odluce da li zele da budu "uhvacene" ili ne. I sve je to rizik. I bice tako dok je veka i vremena. 

Devojke i momci se upoznaju u gradu, u selu, kod prijatelja, preko fejsa, instagrama, tindera, na fakultetu, kod lekara, u redu za cekanje itd. I sve to danas postoji da nam "pomogne", a odmaze. Realno. Odjednom smo svi svesni "mogucnosti" a zapravo je sve to velika laz. Na internetu sve vrvi od lepotana i lepotica i naravno da ti srce ide 3 puta dnevno za nekom/nekim. I naravno da cemo svi da kazemo da nam sve to nije bitno, da nam je bitno, jelte kakav je neko covek u dusi itd... sto znaci sledece: moramo da ulazemo u sebe. Da se ide na trcanje, kopanje, plivanje, branje malina i slicno. Po drva, u prodavnicu, na izvore hladne vode, duboko u sumu. Dakle, da se nema vremena za prazne misli, totalno demoralisuce. Da se cita, pise, smeska i mnogo seta. I tako u krug. Rad, rad i samo rad. A onda, zivot namesti situaciju i gle, ona stvarno bude dobra. I onda bude ono: i zivese. A zivece dobro. Uz Boga samo dobro i moze.

Слажем углавном са овим што си написао сем у једној ствари. Због чега мислиш да не би требало у цркви тражити девојку ? Где ћеш упознати своју будућу жену нема апсолутно никаких правила. Све ово што си ти набројао стоји али ни црква није искључена. Поставља се питање само због чега неки од нас црквених људи не би желели да буду са исто таквом девојком. Можда због тога што се још нисмо одрекли оног старог човека, па би још да уживамо у нашим "безобразлусцима", мирно и спокојно користећи брак као оправдање. Не кажем да су сви такви али верујем да нас има, полазећи од себе на првом месту. 

Дакле не треба одбацивати ниједно место као могућност упознавања, а по најмање не цркву, већ се препустити и користити сваку прилику за то, где год да се она укаже. Понајлепше би било да то буде спонтано.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

treba prvo definisati taj poduhvat oženiti se- udati se. to je jedna od najsloženijih akcija koju neko preduzima. to je toliko teško da je gotovo i nemoguće. čoveku je jasan tek neki procenat te celokupne priče a ostalo, kao kod mene naprimer, sve je obavijeno velom tajne. ništa ne može da se ubrza. dobar je klub. ne znam šta tu treba menjati... svet je prodro u sve nas... niko više nije hrišćanin. i to je gotovo nemoguće. treba se boriti na indivulnom planu. a i neuspeh treba uzeti kao realnu situaciju. kažem još jednom- brak je možda najkopleksniji poduhvat. samo to želim da istaknem. jako je teško naći partnera. to je realnost. ali svaki trud u tom pravcu pozdravljam pa i ovaj da se unapredi klub.

ta- ta- tatira!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Petar-M рече

Слажем углавном са овим што си написао сем у једној ствари. Због чега мислиш да не би требало у цркви тражити девојку ? Где ћеш упознати своју будућу жену нема апсолутно никаких правила. Све ово што си ти набројао стоји али ни црква није искључена. Поставља се питање само због чега неки од нас црквених људи не би желели да буду са исто таквом девојком. Можда због тога што се још нисмо одрекли оног старог човека, па би још да уживамо у нашим "безобразлусцима", мирно и спокојно користећи брак као оправдање. Не кажем да су сви такви али верујем да нас има, полазећи од себе на првом месту. 

Дакле не треба одбацивати ниједно место као могућност упознавања, а по најмање не цркву, већ се препустити и користити сваку прилику за то, где год да се она укаже. Понајлепше би било да то буде спонтано.

Zato sto u Crkvu ljudi dolaze da se mole i po duhovni mir. Bar bi tako trebalo.

Naravno, ne bih ni ja iskljucio Crkvu kao opciju i svakako se slazem za spontanost, ali cini mi se (iz licnog iskustva) da cesto te simpatije u Crkvi umeju da odvedu na neku drugu stranu. Onda se vreme, umesto na molitvu iskoristi da se gleda naokolo, posmatra, razmislja o toj nekoj osobi umesto da se um i dusa usredsrede na molitvu itd. I, mozda po meni najopasnije, krece se sa svim paketom ideala.

Ona ili on je tu, u Crkvi. Automatski im prepisemo da su oni pazljivi, fini, da imaju cilj sticanje Duha Svetoga i/ili ostvarivanje prave zdrave i duhovne zajednice itd... a nekada to nema veze sa tim. Prosto se neko nasao tu i dosao po mir, po unutrasnjeg sebe. I sada, zamisli devojku koja je tu dosla po mir i unutrasnju sebe, ili mozda po neki odgovor, a ono sa druge strane njih trojica je gledaju i gutaju je pogledom. Zaista se cesto desava da su momci pri Crkvi malo nepazljivi kada je u pitanju udvaranje i vrlo nekada direktni sto nekako moze stvoriti i dodatno opterecenje, a da ne pricam da mogu i da oteraju osobu iz Crkve, sto nije to mala stvar. 

A o intrigama necu ni da pricam. Onda se raspada i zajednica i sve zivo. Zato mislim da Crkva nije mesto gde se jure devojke. Prosto se predlozi neko drugo mesto ili setnja i onda se posmatra ta osoba van konteksta crkve i kako se ponasa ovako, u "svetu". Svi smo mi tamo predobni i dobri, ali hajde da se vidimo napolju, bas onako kao sto je sveti Serafim napisao "Cekam te napolju". 

 

 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...