Jump to content

Због чега су Адам и Ева помислили да нису "као богови" (Пост 3:5)


Џуманџи

Препоручена порука

Управо сада, Кратос рече

Ok ali onda ispada da je Bog stavio to drvo da iskuša,testira na neki način ...

Па не бих рекла искуша, али рецимо да их доведе до тога, као што строги Отац води кроз СЗ дајући деци законе не би ли дошли до НЗ који на два закона виси. Ствар је увек била у поверењу.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 122
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Koliki uzrast možeš li to da prevedeš na čovečje godine?

Pa, ne znam, govori se o duhovnim 'godinama' i uzrastu.

I, to, cini mi se u odredjenom smislu, jer, Adam je bio prosvecen visnjim znanjem od Boga, jer, kako kazu oci, to se vidi kada je davao imena svim zivotinjskim vrstama ( to je vlast koja prilici Bogu, koju je On dao Adamu ), ali, bio je sa druge strane, neiskusan u drugim duhovnim stvarima, koje je trebao da razvija poslusanjem Bogu kroz duhovno napredovanje i usavrsavanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pridružujem se pitanju ali sa dopunom, da mene više zanima šta ih je to nagnalo da prebacuju krivicu adam na evu eva na zmiju, kad je očigledno da su bili u razgovoru sa Milosrdnim Bogom,koji je od njih očekivao pokajanje za to delo.

Mozda neka mesavina straha i stida.:scratch_head: Meni je upalo u oci to sto je Adam brze-bolje prebacio krivicu na Evu. Sebicnost? Nedostatak ljubavi? Kukavicluk? 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

    12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.
 

Zar nije ovde Adam rekao istinu pred Bogom kako se sve odigralo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

Па не бих рекла искуша, али рецимо да их доведе до тога, као што строги Отац води кроз СЗ дајући деци законе не би ли дошли до НЗ који на два закона виси. Ствар је увек била у поверењу.

Misliš da je čoveku bilo nužna spoznaja dobra i zla?

Nije li se Bog zadržavao samo na planu Oboženja čoveka štedeći ga od svakog poznanja zla? Zar nije zato izrekao upozorenje Rečju i postavio posred vrta to upozorenje. možda da ga ne bi našli upravo na kraju vrta, pa pomislili kako Bog od njih pokušava nešto da sakrije?

Dakle imaš upozorenje i Rečju i slikom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Svetlana Pecin-Saraguda рече

. . . да би као зрели и одрасли људи имали прилику да потпуно свесно и самоодговорно одлуче да прихватају Господа Бога

Нисам на то циљала, нити ме интересују године-интерпретације (ово је уопштено, упућено свима на теми). Занима ме Писмо. Као што каже у стиху 5: "Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати што је добро што ли зло."

Дакле, моје питање гласи: на основу чега су Адам и Ева закључили да нису као богови (а јесу то закључили чим им је понуда била примамљива)? Овде бих такође оставила по страни и проширивање типа "да ли су уопште имали идеју о томе шта је смрт и шта значи умрети" или "како су знали да не знају "што је добро што ли зло"",  јер је непотребно, интересује ме овај детаљ,. :)

П.С. Знам да сам досадна са Књигом Постања, замис'ите како је тек мени са мном. :D:D

Edit: или: због чега су помислили да су "им очи затворене"?

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

 A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.

Zar nije ovde Adam rekao istinu pred Bogom kako se sve odigralo?

Jeste rekao istinu, Ali Bog ga nije pitao : Zasto si jeo ? ili Ko ti je dao da pojedes ? Dakle na pitanje koje mu je Bog postavio trebalo je da odgovori samo : DA ! 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Лидија Миленковић рече

Jeste rekao istinu, Ali Bog ga nije pitao : Zasto si jeo ? ili Ko ti je dao da pojedes ? Dakle na pitanje koje mu je Bog postavio trebalo je da odgovori samo : DA ! 

Pa rekao je i da,nije negirao,da nije jeo,reče te jedoh.Tako da je odgovorio na Božije pitanje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Misliš da je čoveku bilo nužna spoznaja dobra i zla?

Nije li se Bog zadržavao samo na planu Oboženja čoveka štedeći ga od svakog poznanja zla? Zar nije zato izrekao upozorenje Rečju i postavio posred vrta to upozorenje. možda da ga ne bi našli upravo na kraju vrta, pa pomislili kako Bog od njih pokušava nešto da sakrije?

Dakle imaš upozorenje i Rečju i slikom.

Несам школована, али из неке моје перспективе, како ћеш да знаш шта је добро ако не знаш шта је зло. То је из перспективе изгнаног човека, е сад, оно што сам ја читала, дрво је прво Божје учење о посту и суздржавању.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Justin Waters рече

Nije to nikakav splet okolnosti.

Ako ostavis dijete malo negdje blizu uticnice, velika je vjerovatnoca da ce pokusati gurnuti prst u nju. Isto tako ako ostavis malo dijete pored nastrojenog pedofila, velika je vjerovatnoca da ce ga pokusat obljubiti. 

Zašto će drvo poznanja dobra i zla koje ne smije da dira, pored neiskusnih ljudi, i šta će jedan kušač koji će ih sigurno prevariti pored također naivnih ljudi?

 

Govorimo o duhovno malom detetu, koje, nije bilo nerazumno za shvatanje osnovnih zakona svoga postojanja i zakona raja u kome se nalazio ( Adam ). Uz to, od strane Boga mu je data zapovest i pozitivna i negativno fomulisana, kojom mu je skrenuta paznja na moguce posledice pogresnog delovanja.

Ali, djavlo je iskoristio sve to i kroz njegov lukav predlog  se prvi covek 'upecao' u pogresan izbor u neverovanju Bogu. Sad, zbog cega je dosao i kusac, je drugo pitanje. Kako i zbog cega je Bog stvorio coveka i duhovni svet i kako su na svoju stetu iskoristili svoju slobodu i Boziju dobrotu .

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Pa rekao je i da,nije negirao da nije jeo reče te jedoh.Tako da je odgovorio na Božije pitanje.

Nisam ni rekla da je negirao, ali je odmah sebe pokusao da opravda prebacivsi krivicu na Evu. 

 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pridružujem se pitanju ali sa dopunom, da mene više zanima šta ih je to nagnalo da prebacuju krivicu adam na evu eva na zmiju

Ок, само што ово уопште није допуна, него потпуно друга тема. Може сплит. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Лидија Миленковић рече

Nisam ni rekla da je negirao, ali je odmah sebe pokusao da opravda prebacivsi krivicu na Evu. 

 

A što je reći istinu prebacivanje krivice?O tome piše i sam apostol Pavle gde nedvosmisleno kaže da Adam se ne prevari nego žena....ne prebacuje valjda apostol Pavle krivicu na Evu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Кратос рече

A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

    12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.
 

Zar nije ovde Adam rekao istinu pred Bogom kako se sve odigralo?

Bilo bi okey, da nije postojala zapovest direktno Adamu upucena. I, Bog pominje tu' zadatu zapovest ( u pitanju Adamu ). Nekako ga je, polako privodio pokajanju i uocavanju greske koju je pocinio. I, opet, Adamu je bilo lakse da okrivi drugog, nego sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...