Jump to content

Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Милан Ракић рече

Broj parohija u jednoj eparhiji*broj eparhija/0,3

А јеси ли ти сигуран да ниси мислио х0.3 (пута 0.3) а не /0.3 (дељено 0.3)? 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 248
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Ведран* рече

А јеси ли ти сигуран да ниси мислио х0.3 (пута 0.3) а не /0.3 (дељено 0.3)? 12:smeha:

to sam pope mislio 

ujbga

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милан Ракић рече

to sam pope mislio 

ujbga

Kakav bi ti bio vojni sveštenik, nemaju pojma šta gube.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kakav bi ti bio vojni sveštenik, nemaju pojma šta gube.

Требало је јавно да припрети! Или, или 12:smeha:

(Акој читао тему знаће шта значи)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Требало је јавно да припрети! Или, или 12:smeha:

(Акој читао тему знаће шта значи)

Misliš, blagosloveno je prositi? :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече нам поп Бер (Џон) једном приликом, главни посао свештеника је да убија. Кад сахрањује, убија (тело), кад приноси Жртву, убија, кад проповеда, убија итд. 

Даклем, не мош бити свештеник док макар не научиш да претиш. Како ћеш после да убијаш кад ниси научио ни да поштено запретиш. 12:smeha: 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ено у шумадијској сад има богата упражњена парохија. :)

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Тиме је овај Велики Сабор заиста наставио дјело Васељенских сабора: следујући Светим Оцима уградио је у своју Посланицу (Орос), на првом мјесту, саборно исповједање истина православне вјере, као и односа једне, свете, саборне и апостолске Цркве према хришћанским заједницама, иступившим из ње лажним учењима и етосом и одвојившим се од ње (римокатолицизам, протестантизам, новији етнофилетистички расколи унутар Православља).

:D Poveznica:https://beleskesasabora.blogspot.rs/2017/05/

Tako Amfilohije interpretira Krit. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ivan Marković рече

"Тиме је овај Велики Сабор заиста наставио дјело Васељенских сабора: следујући Светим Оцима уградио је у своју Посланицу (Орос), на првом мјесту, саборно исповједање истина православне вјере, као и односа једне, свете, саборне и апостолске Цркве према хришћанским заједницама, иступившим из ње лажним учењима и етосом и одвојившим се од ње (римокатолицизам, протестантизам, новији етнофилетистички расколи унутар Православља).

И што се ти онда жалиш да је пропао Сабор? :tongue:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Vaša opcija je pukla na Kreti.

Ovo ja napisah. A da li će sam Sabor biti recipiran ili ne, kako će se postupiti sa spornim dokumentima koje nisu svi potpisali, kao i mnoge druge stvari, to tek ostaje da se vidi...moje je mišljenje da će se dosta teško uskladiti prilično suprotna gledišta nekih teologa koji su tamo prisustvovali. Primer: Jerotej Vlahos vs Jovan Zizjulas i tako dalje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ivan Marković рече

Tako Amfilohije interpretira Krit. 

Његова интерпретација је потпуно нетачна. Нијесу имали снаге ни да донесу Орос Сабора, а све раније Саборе које су Таса и он хтјели да прогласе васељенским (што је био и званични предлог САСабора СПЦ који послије нико није изнио ни бранио на Криту!?) су заправо релативизовали само их набрајајући у Енциклици. Уосталом, да ли си прочитао да је ико осим митрополита Амфилохија дао такву интерпретацију Крита? Најближи му је став Сабора Атинске архиепископије, изнет у посланици чија је намена да Грке убједе да није издата православна вјера на Криту (као и што заиста није), али су далеко од митрополитових учитавања.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста и ја се изненадих читајући шта тамо пише. Изгледа да је почела битка за интерпретацију одлука. 

А тако то и буде кад су одлуке нејасне или двосмислене. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ivan Marković рече

Али ако то знамо ми, верујте да још боље зна свештеноначалије наше Цркве."

Tihon Ševnukov, episkop i Putinov ispovednik.

Наравно, владика Тихон у свештеноначалију амортизује, сасвим неправедне ударе на "екуменисту и жидовствујућег" митрополита Илариона (Алфејева). У "црквеној огради" има места и за "традиционалније" и за "модерније". Владика Тихон је (још док није био у архијерејском сану) најзаслужнији за васпостављање пуног евхаристијског и канонског (уз аутономију) јединства са Руском заграничном црквом. Е, сада су ту занимљиве двије ствари: владика Тихон је на скорашњем Сабору одбацио тезу, наравно на основу историјских докумената, о наводном ритуалном "жидовствујућем" убиству царске породице. (Ово на шта алудира наш Никодим). Друго, подршку групацијама које се одвајају од свештеноначалија Московске патријаршије и Руске заграничне цркве управо на идеолошкој Никодимовој платформи, дају руски "либерални", проукрајински и антипутиновски сајтови специјализовани за црквена питања, као credo.ru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...