Jump to content

Презвитер Игор Игњатов: Ноћ вештица - однос Православних хришћана према овој светковини (АУДИО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Кратос рече

Ne možeš slavu da nazoveš paganizmom jer niko ne veruje za svece da su bogovi već sveti ljudi u Hristu.

Истина. Као што нико не може маскенбал да назове сатанизацијом деце, слављењем вештица и којекаквих караконџула и да му даје нека мистична својства. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Lady Godiva рече

Знам, Зајо, спрдам се. :drugarstvo:

da, tamo je to tačno napisano, bolje to ni ne prevodit, prestrašno :)  

symbol wężokształtnego bóstwa chtonicznego, którego śmierć oznaczała początek nowego roku wegetacyjnego[2].

U kakve su sve grozote stari Srbi i stari Sloveni vjerovali, hvala Bogu i sv. Cirilu i Metodiju pa su se pokrstili :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, todor рече

Па лепо пише.

Ал Срби неће да читају. хд

Kod vas je još Halloween?

Kod nas je vec 3.11. praznik svetog Huberta.

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zayron рече

Kodf vas je još Halloween?

Kod nas je vec 3.11. praznik svetog Huberta.

:) 

Их, Сунце ти пољубим, једва ми учито ту страницу од силних клипова. :D

Нек вам је срећан Хубертдан. :)

Мада, ја не волим ловце, ал ајд сад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Џуманџи рече

Ахахаххах, који си ти краљ!! :D

Не знам, ја кад видим да свештена лица алармирају јавност око аеробика, Покемона и ријалити програма, то ми је као да пале тенк да би пуцали на муву. Православље може бити духовни одговор за људе који се траже другде, али га представљати као одговор на "машкаре"... то ме подсећа на оне онлајн тумаче Курана који преко Јутјуба уче муслимане зашто треба да се клоне Јутјуба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Вилер Текс рече

Сигуран сам да 90% људи,који учествују у томе, то схвата као језиву забаву. Али постоје ствари које човек ради несвесно и у незнању а које нису добре.

Црква се моли и за незнање народа. Тј против истог.

Мени су алармантнији они који носе крст око врата и икону на ретровизору, па се туку, пуцају или пијани седну у ауто и поубијају људе. То ми је веће незнање него отићи на маскенбал и попити сок. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дидим рече

Не знам, ја кад видим да свештена лица алармирају јавност око аеробика, Покемона и ријалити програма, то ми је као да пале тенк да би пуцали на муву. Православље може бити духовни одговор за људе који се траже другде, али га представљати као одговор на "машкаре"... то ме подсећа на оне онлајн тумаче Курана који преко Јутјуба уче муслимане зашто треба да се клоне Јутјуба.

Људи само износе своје мишљење на ту тему кад је актуелна, а оно се као такво провлачи одувек, нема никаквог аларма и панике, све је у реду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...