Jump to content

Професор Здравко Пено: Против дарвинизма аргументима Светог Максима Исповедника (Апел на апел - наставак)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 14 часа, Кратос рече

ja govorim o tome da bez smrti nas Bog nije mogao da stvori ako ćeš da prihvatiš TE kao istinu stvaranja.

Еволуција коју наука објашњава не може бити библијско стварање. О библијском стварању (човека) не постоји начин разговора као о егзактној науци као што је теорија еволуције. Зато су еволуфилисти у истој заблуди као шестодневци.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Јанко рече


Кад се дочепам компа...

 

 

Да не буде да је само Јанково мишљење.

Ја и о. Сава се овде потпуно слажемо, с тим да је он ауторитет а ја "лево сметало".

Праштајте на чекању, ево сад стигох до рачунаљке, па реко` да одржим обећање...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво Здравко Пено. Само шарлатани могу да прогутају теорију постдарвиниста! Бог није створио биолошку смрт, што имплицирају постдарвинисти! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Milan Nikolic рече

Otac Sava se dobro spetljao u vrzino kolo evolufilista i šestodnevaca. Nema ko se nije spetljao od savremenika koji se trude da prokljuve ovaj problem.

Милане, уз дужно поштовање твоје личности...

Заиста не знам куд мислиш да стигнеш са твојом преегзистенцијом Адама и Еве пре првих 6 дана. Дакле, твој концепт у односу на оно што је рекао о. Сава није спетљавање, већ промашај елементарних поставки Постања...

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ИВАН KARINGTON рече

Бог није створио биолошку смрт, што имплицирају постдарвинисти! 

(Post)darvinisti ne "impliciraju" bogu ništa, pa ni to da je stvorio smrt. U stvari, njih bog ne interesuje. Oni (post/darvinisti) se bave naukom.

 

пре 7 минута, ИВАН KARINGTON рече

Само шарлатани могу да прогутају теорију постдарвиниста! 

Ko su šarlatani? Biolozi? Genetičari? Naučnici uopšte? Il` neki četvrti-peti?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao prvo KOJA BRE NAUKA?! Teorija evolucije je sarlatanska nedokazna, potencirana iz antihriscanskih krugova, lazna i ooboriva teorija. Kako Pravoslavni Hriscanin moze uopste da proguta to?! Postoje Pravoslavni a i Protestanstski naucnici, da i kreacionisti cak! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ИВАН KARINGTON рече

Kao prvo KOJA BRE NAUKA?! Teorija evolucije je sarlatanska nedokazna, potencirana iz antihriscanskih krugova, lazna i ooboriva teorija. Kako Pravoslavni Hriscanin moze uopste da proguta to!! Postoje Pravoslavni a i Protestanstski naucnici, da i kreacionisti cak! 

CIAO!

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, ИВАН KARINGTON рече

Kao prvo KOJA BRE NAUKA?! Teorija evolucije je sarlatanska nedokazna, potencirana iz antihriscanskih krugova, lazna i ooboriva teorija.

12:smeha::))12:smeha::aplauz::smeh1::))12:smeha:
 

Цитат

Kako Pravoslavni Hriscanin moze uopste da proguta to?! Postoje Pravoslavni a i Protestanstski naucnici, da i kreacionisti cak! 

 

Naravno da postoje naučnici raznih veroispovesti... i njihova veroispovest nema veze sa naukom...

Kreacionisti se ne bave naukom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Јанко рече

Милане, уз дужно поштовање твоје личности...

Заиста не знам куд мислиш да стигнеш са твојом преегзистенцијом Адама и Еве пре првих 6 дана. Дакле, твој концепт у односу на оно што је рекао о. Сава није спетљавање, већ промашај елементарних поставки Постања...

 

Елементарна поставка Постања не сме бити Велики прасак, што би било исто као и поставка да се Сунце врти око Земље. Не знам само докле ће се више говорити о научној еволуцији као и библијском стварању.

Првобитно, библијско стварање, није оно које можемо да сагледавамо биолошком и космолошком еволуцијом, него се налази преко граница егзактних наука. Првобитни космос је постојао пре класичног Великог праска.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Првобитно космос је постојао пре класичног Великог праска.

Ваљда си обавештен да си на клизавом терену, јер су за то попили анатему Ориген и Евагрије?... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њихове заблуде немају исто значење као тврдња да је космос доживео Велико сажимање у Велики прасак. Говорим о једном космосу који је створен и који је доживео пад услед Адамовог сагрешења, као што Библија казује.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

Првобитно, библијско стварање, није оно које можемо да сагледавамо биолошком и космолошком еволуцијом

Ali zato moramo insistirati na Adamu i Evi koje sagledavamo iskljucivo literarno. :D

P.S. okani se koriscenja tabloidarnih imenica, ne prilici ti.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Milan Nikolic рече

Њихове заблуде немају исто значење као тврдња да је космос доживео Велико сажимање у Велики прасак. Говорим о једном космосу који је створен и који је доживео пад услед Адамовог сагрешења, као што Библија казује.

Најбоље би било да напишеш један текст о томе. Овако да се ловимо и наслућујемо шта ко мисли, не иде...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Џуманџи рече

Ali zato moramo insistirati na Adamu i Evi koje sagledavamo iskljucivo literarno. :D

Баш супротно, Адаму и Еви морамо приступити као конкретним личностима. Они су првостворени и наши прародитељи.

Не знам шта то данас вуче у другу страну да Адама и Еву, као конкретне личности и узрочнике свих људи, одбацимо као непостојеће. Зар је научна еволуција толико јак разлог за то?

Да нема еволуционизма, постојање конкретних личности Адама и Еве не би се доводило у питање, било би као што предање казује. Можда је све ово данас изазов са разлогом, да бисмо боље сагледали битност веровања у конкретне личности Адама и Еве, као првостворене, прародитеље и узрочнике свих људи.

Изгледа све ово као страшно велики изазов. Показује се да теорија о библијском почетку кроз научни Велики прасак узима данак, као својевремено геоцентризам.

Међутим, треба се извући из тога. Не морамо тврдити да су Адам и Ева метафора за еволутивна племена, не морамо тврдити да је Сунце настало пре биљака у библијском стварању. Требамо бити доследни (библијском веровању) и довољно паметани да бисмо избегли модерне заблуде.

Зато је најбоље да учесници у овим темама узму у руке књиге из пупуларне науке, које говоре о квантној космологији. Није толико страшно као што није било ни Коперниково становиште својевремено.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...