Jump to content

Ниједан европски политичар неће стати у одбрану хришћанства!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Ћириличар рече

Управо зато што је хришћанство слабо на свим фронтовима, ствара се вакуум власти над душама људи, и онда се тај вакуум по инерцији мора попунити нечим другим. Ту не треба падати у замке завјерологије да је у питању нека директна намјера уништења хришћанства ( као што многи знају учинити ) - јер се тиме одговорност диже са самог хришћанства што онемогућава реално сагледавање проблема, а још се ни нема доказа за такву тврдњу па се испада лудо и глупо.

Хришћани су се одвојили од реалности, да се тако изразим. Имате свој затворени круг у којем говорите "држи се стадо мало, али изабрано", реалност сагледавате тако да је желите прилагодити својим стандардима умјесто да мало преиспитате да ли се ваши стандарди морају промијенити или макар другачије представити - а врхунац таквог стања је када чујеш неког попа или богослова како говори о созерцанијима ваведењским или чему већ, па га нико не разумије. Из личног искуства говорим - морао сам прво разумјети да говорите другачијим језиком ( што ми дое након пар година писања по форуму ), па тек онда сам почео да учим тај језик недавно.

А не бих то ни разумио нити бих тај језик научио да није било популарности оног Џордана Питерсона који је на лаички језик превео идеје и значај хришћанства кроз своја предавања. Након њега, потпуно нови свијет ми се отворио. Хришћанство има дивну поруку о потреби заједништва, својевољне љубави и бриге за друге људе, несебичне љубави која другоме ништа не намеће нити тражи заузврат ( већ је љубав сама себи сврха ), о потреби борбе са собом и својим страстима, фалинкама и предрасудама које не смију преовладати али које се не смију ни гледати као лоше саме по себи ( типа није секс прљав, него је блудничење, тј. распојасаност у сексу је у принципу штетна )... Гдје о томе причају и проповиједају наши попови? Нигдје у јавности, колико видим. Главно им је да ли ће бити геј бракова и да ли је еволуција истинита.

И све то може придобити и атеисту који можда неће рећи да је постао вјерник, али који ће сасвим сигурно рећи да му се свиђају ти принципи живота и да жели живјети по њима. Још се ту налазе клице квалитетног отпора према хипер индивидуализму који себичност ставља на прво мјесто на штету будућности појединца ( јер га не охрабрује да се преиспитује, него да "ради шта му је воља" - па онда кад заглиби у животу нико му није крив до он сам ) и заједнице ( јер се понаша као да друштвеност људске врсте не постоји, као да нисмо зоон политикон ), али исто тако постоји и потенцијал за репресију и наметање другима својих идеја ( на што требају пазити управо "пинк хришћани" који су изузетно критични према било каквом ауторитаризму и лицимјерју које иде уз њега ). Климава је клацкалица.

Nekako te razumem sta hoces da kazes. Stvarno. Iako, mozda malo karikiras stvari , ali, okey, bitna je poruka.

Tu poruku potpuno razumem i treba priznati da postoje neki objektivni problemi u samom hriscanstvu.

Sad, ono sto bih rekao, cak je i ovo stanje u kojem se nalazi hriscanstvo proreceno i u samom Pismu, :citac:...i na osnovu toga mozemo i naslutiti koliko je teska i komplikovana situacija u kojoj se nalazi danas hriscanstvo i vera....

Ono, dublje uzroke problema itd.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 128
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Кад смо код Енглеза, хехе...

Цитат

Poštovane sugrađanke i sugrađani,


prolazeći ovih dana ulicama našeg grada, obilazeći okolna mjesta, slušajući iskustva i doživljaje naših sugrađana i da ne nabrajam dalje, u meni se izmjenjuju osjećaji tuge, gorčine i odgovornosti kao gradonačelnika grada koji je obeščašćen i ponižen barbarizmom i nekulturom značajnog dijela mladih gostiju iz Engleske. Sama činjenica da su engleski gosti za naše prilike izrazito visoke platežne moći, nikome, pa ni njima, ne daje za pravo da se ponašaju na ovakav način koji domaće stanovnike ostavlja gotovo bespomoćnim pred naletom primitivizma, golotinje, pijanstva i razularenosti koju pokazuju ulicama našeg grada i apartmanima koje iznajmljuju i koriste u našem gradu.
Unatoč činjenici da smo od Ravnateljstva policije dobili značajna pojačanja temeljne, krim i interventne policije, unatoč zapošljavanju dvadesetak komunalnih redara i jednom broju zaštitara kojih koriste i iznajmljuju razne fizičke i pravne osobe na području Grada, stanje reda i sigurnosti ovih je dana ozbiljno ugroženo.
Pitam se kao gradonačelnik, da li se ti isti mladi mogu nekažnjeno ponašati ovako divlje u svojoj zemlji ili bi zbog ovakvog ponašanja bili promptno i strogo kažnjeni ?
Prije više godina jednom sam rekao da čovjek može ostati, ne daj Bože bez zdravlja, posla ili krova nad glavom, ali da je još uvijek biće vrijedno svakog poštovanja, ali kad se dovedemo u situaciju da moguće izgubimo ljudsko dostojanstvo koje nam svima po rođenju pripada, onda se postavlja pitanje kolika je tome cijena i da li „njegovo veličanstvo“ koje je otisnuto na komadu papira a zove se euro, da li ono može zamijeniti sve one temeljne vrijednosti koje smo naslijedili od svojih predaka… 
Stoga se kao gradonačelnik ispričavam svim svojim sugrađanima koje ovo ponašanje vrijeđa i koji su ogorčeni na sve ovo što ovih dana susrećemo na našim ulicama. Jedino što mogu obećati je da ću se svim silama truditi i boriti za dostojanstvo i ugled našeg grada koji su ozbiljno narušeni.

 

Ante Dabo, gradonačelnik

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта мислите зашто је Пилат ставио онај натпис на три језика( грчком,јеврејском и латинском)? Да ли је хтео да се наруга јеврејима или је пак остало нешто у њему, неки траг, промена или неки необјашњиви утисак и осећај?

 

crux-1-689x364-720x380.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Матусал рече

Шта мислите зашто је Пилат ставио онај натпис на три језика( грчком,јеврејском и латинском)? Да ли је хтео да се наруга јеврејима или је пак остало нешто у њему, неки траг, промена или неки необјашњиви утисак и осећај?




 

crux-1-689x364-720x380.jpg

Mozda, zbog toga sto i jeste car Judejski.

Ovi Jevreji  hteli da Pilat promeni naziv, da je Isus sam to rekao za sebe, ali,.....vec je 'steta' ucinjenja po njih same :)))

Ostade da je On car Judejski, ne u fizickom , nego u duhovnom smislu .:945729:

I, ne samo njihov. Da se razglasi na svim jezicima, .....kako stoje stvari i ko je dosao na zemlju i ko se zrtvovao za nas ljude, ...na tom Krstu itd.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ћириличар рече

У поређењу са деведесетима када си имао хиперинфлацију ( једну од највећих у историји свијета ), редове за основне намирнице и процвјетало црно тржиште... да, цвјетамо. Не онако како бисмо требали, како смо могли и како смо хтјели, али "цвјетамо" макар у односу на раније.

Kako da ti objasnim da je hiperinflacija uz sve neoosporno loše strane omogućila većini građana Srbije da za male pare postanu vlasnici enormnog broja nekretnina tj stanova i da ovaj bankarski kartel to ne može nikad da prežali?Stvarno ne znam.....

I jedna još stvar postojanje crnog tržišta posledica sankcija jer pod sankcijama ništa nije legalno,sve je na crno,da smo tada toliko bili ljubitelji lagalizma verovatno bismo pocrkali.

Sloba je najbolji učenik bankarske škole,može se čak i reći da je genije mešetarstva,broker kakvog svet nije video.;)

пре 3 часа, Ћириличар рече

Срби перу српске паре. 

Sva sreća pa Švajcarci peru samo svoje pare.Naše neće,možda eventualno Canetove koje uzgred budi rečeno pod sankcijama sarađuje sa kaubojskim kompanijama direktno.Što je stavljo nekad Đinđić kao moto DS-a na plakate-pošteno.:ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Матусал рече

Шта мислите зашто је Пилат ставио онај натпис на три језика( грчком,јеврејском и латинском)? Да ли је хтео да се наруга јеврејима или је пак остало нешто у њему, неки траг, промена или неки необјашњиви утисак и осећај?

 

crux-1-689x364-720x380.jpg

Možda zato što su to tad bili svetski jezici,najzastupljeniji sa jasnom porukom da ko god umisli da je car biće krunisan istovetnom krunom.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ћириличар рече

10 кила зла је опет боље од 20 кила зла.

Не. Зло је зло, макар и грам. Није то скала бола, па колико те боли од 1 до 10.

10, 20, пола киле или грам, исто ти је, када је зло у питању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Матусал рече

Шта мислите зашто је Пилат ставио онај натпис на три језика( грчком,јеврејском и латинском)? Да ли је хтео да се наруга јеврејима или је пак остало нешто у њему, неки траг, промена или неки необјашњиви утисак и осећај?

Тадашња Галилеја је била пуна грчке дијаспоре, латински је био званични светски и окупатроски, а  хебрејски домаћи. Али утисак је да је овде по промислу Божијем откривено и предсказано много тога, и мимо Пилатове намере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, АлександраВ рече

Не. Зло је зло, макар и грам. Није то скала бола, па колико те боли од 1 до 10.

10, 20, пола киле или грам, исто ти је, када је зло у питању.

Zlo je nemerljivo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, АлександраВ рече

Па то је бол, за то постоји "скала", то није зло

Их, објасни ти то бијеноме..:) Шала мала...време за спавање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...