Jump to content

Православни хришћански креационизам


Препоручена порука

пре 4 минута, Александар Милојков рече

Не само да сам читао Ћирковића већ сам са њим и учествовао на трибини. :)

Molim te, ako Boga znate, nemojte više s tim tribinama, reci Vukašinu, inače će broj ateista sa sadašnjihpet odsto da ode na trideset. Pa kad se pretvortimo u Češku, nemojte posle meni da se žalite kad vam ukinu veronauku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 231
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Molim te, ako Boga znate, nemojte više s tim tribinama, reci Vukašinu, inače će broj ateista sa sadašnjihpet odsto da ode na trideset. Pa kad se pretvortimo u Češku, nemojte posle meni da se žalite kad vam ukinu veronauku.

Добро, извини. Мисло сам да си за озбиљну дискусију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Ко је обрисао под?

Đape brutalno, "misemože" na finjaka...pri tome vam je ispod radara prošlo da "misemože" propoveda svoju religiju. A vi samo nastavite lov na kreacioniste...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Добро, извини. Мисло сам да си за озбиљну дискусију.

Aco, jesam za ozbiljnu diskusiju. Ovaj cinizam sam pokupio od Đurovića. To mi se kod njega najviše dopalo. Ne shvati ovo lično. Prosto, mislim da opasno grešite. Meni ni iz džepa ni u džep. Osim što sam vernik SPC, nemam nikakve druge veze (u smislu da sam klirik, zaposleni ili slično). Nemam od ovoga baš nikakvu dobit (sem možda duhovne, jer zadržavam mogućnost da i ja grešim).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Александар Милојков рече

Добро, извини. Мисло сам да си за озбиљну дискусију.

Ma jeste, samo je ljubomoran što njega niko ne zove na te debate i ne zarezuje baš mnogo... a čovek skroz razbucao nauku... neshvaćeni genije... nije to lako...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ivan Marković рече

Znam. Gledao sam vas. Sve vas, plus tvog velikog obožavatelja Đapeta Neznalicu Stojadinovića. Znači, nemoj da se ljutiš, ali obrisali su pod sa vama...

To je zato sto moderni teolozi imaju u startu neki kapitulantski odnos. Sve u fazaonu ono kao ljubav. More kakva bre ljubav isutiraj debelog bumbara. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеизам је лигитиман интелектуални став, исто као и теизам. За разлику од псеудо научног креационизма који је глупост. Ја то покушавам да објасним. Да људима укажем на потребу испаравног позиционирања вере, теолгоје, философије и природних наука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Креционизам, ако представља теолошки и философски став јесте легитиман. Ако представља "научну теорију", онда је псеудо наука. Укратко речено. Бог, као појам, има смисла само у теологији и философији. У науци тај појам нема места, јер је невидљив за сам научни метод.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ivan Marković рече

Ali, svetovi u kojima imate šest prstiju ili šest ruku ili šest glava postoje, kao i svaki drugi svet o kome se može misliti bez logičke kontradikcije. Mogu li prasići da lete? Naravno, jer nema ničeg kontradiktornog u vezi sa prasićima sa krilima. U beskonačnosti mogućih svetova postoje i zemlje Oz ili Mu, grčki bogovi na Olimpu, i gotovo sve što se može zamisliti. Svaki roman je mogući svet, dakle postojeći u Luisovom multiverzumu. Negde milioni Ahaba love kitove. Svaka vrsta svemira postoji ukoliko je logički konzistentna. 

Мене ово подсећа на свет фантазије и маште, као и на духовни простор наших помисли о којима говоре оци цркве. Фантазија може бити бесконачна а човек у своме уму може да искреира читаве светове који му се чине као стварности, наравно саучесник овога је демон који тежи да створи лажни свет у човеку, тај свет је завеса између нас и Бога и заслепљује наш ум. Тај духовни простор се можда може сматрати као нечија тренутна индивидуална стварност али опет по оцима уистину постојеће је само оно што је вечно тј. утемељено у Логосу, све остало има свој крај и биће уништено Божијом интервенцијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Александар Милојков рече

Ћирковић говори о научним хипотезама, од којих је хипотеза мултиверзума једна од.

"Linde je počeo sa razvijanjem radikalno nove teorije univerzuma – ona koja je otpočela kao poboljšanje standardne kosmologije Velikog praska, ali koja nam danas sugeriše postojanje ogromnog, možda i beskonačnog broja drugih svemira! " 

Iako kvantna teorija predviđa da se jedna klasična realnost zapravo cepa u superpozicije mnogo takvih realnosti" 

Iam toga još. Ali me mrzi. Pronađite sami. A u Čudnom slučaju...se baš razulario. Možda zato to čudo nikako ne mogu da nađem na netu. Ali imam knjigu kući.:ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Ma jeste, samo je ljubomoran što njega niko ne zove na te debate i ne zarezuje baš mnogo... a čovek skroz razbucao nauku... neshvaćeni genije... nije to lako...

 

пре 12 минута, Ivan Marković рече

Meni ni iz džepa ni u džep. Osim što sam vernik SPC, nemam nikakve druge veze (u smislu da sam klirik, zaposleni ili slično). Nemam od ovoga baš nikakvu dobit (sem možda duhovne, jer zadržavam mogućnost da i ja grešim).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Матусал рече

Мене ово подсећа на свет фантазије и маште, као и на духовни простор наших помисли о којима говоре оци цркве. Фантазија може бити бесконачна а човек у своме уму може да искреира читаве светове који му се чине као стварности, наравно саучесник овога је демон који тежи да створи лажни свет у човеку, тај свет је завеса између нас и Бога и заслепљује наш ум. Тај духовни простор се можда може сматрати као нечија тренутна индивидуална стварност али опет по оцима уистину постојеће је само оно што је вечно тј. утемељено у Логосу, све остало има свој крај и биће уништено Божијом интервенцијом.

Ćuti, ti jedan kreatardu:ani_biggrin:. Zar da ovakva naučna dostignuća proglašavaš bajkama? Sram te bilo.:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

A multiverzum?

Само као хипотеза. Не може се доказати. То је више научна, или боље рећи философска космолошка спекулација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...