Jump to content

Проблеми у браку када је једна особа верујућа а друга није

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Шта под појмом секта подразумеваш, псеудохришћансе или окултистичке секте?

И једне и друге.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Лидија Миленковић рече

Kad sam bila dete, prikazivali su neku seriju o robovima. Mislim da se zvala  " Koreni ". Secam se da sam plakala gledajuci stradanja robova, i rekla tati da cu, kad porastem, da se udam za crnca. :stadaradim:

Кунта Кинте

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ћириличар рече

 

:)) Ова музика да иде у позадини, када први пут доведе снајку код својих на ручак. Може и неки женски cover.

пре 8 минута, Ненад Р. рече

И једне и друге.

Разумљиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милан Ракић рече

Кунта Кинте

Aha, i Kizi. 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Lady Godiva рече

 

:)) Ова музика да иде у позадини, када први пут доведе снајку код својих на ручак. Може и неки женски cover.

 

Ne može ta.Kada bi doveo rvaticu u kuću išle bi isključivo četničke pesme da je ateistiram:)) A i keva i ćale mi ne mirišu baš krvate tako da bi moglo da se desi i da me sa sve snajkom izbace napolje.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

Ne može ta.Kada bi doveo rvaticu u kuću išle bi isključivo četničke pesme da je ateistiram:)) A i keva i ćale mi ne mirišu baš krvate tako da bi moglo da se desi i da me sa sve snajkom izbace napolje.:smeh1:

Ok da ti nećeš da se oženiš Hrvaticom, ali šta se tu mama i tata pitaju? Msm, ne bi valjda živeo sa roditeljima i ženom u istoj kući?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poznajem jedan mešoviti brak, jevrejsko - pravoslavni :) načelno, ne vidim problem da dve osobe različite vere ili nevere budu zajedno, ako se vole, međusobno poštuju i ako imaju isti sistem vrednosti i životne ciljeve :)
a što se tiče dece, mislim da u slučaju mešovitog braka ih treba kulturološki upoznati i sa jednom i drugom verom, a detetu dati volju da samo svojim srcem odluči gde se oseća bliže Bogu :) upravo na tom principu funkcioniše onaj gorepomenuti brak, i mislim da su deca iz tog braka, iako imaju neke verske nedoumice (ništa više od dece iz jednovernih brakova), poprilično duhovna i žele da se približe Bogu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Кратос рече

Ne može ta.Kada bi doveo rvaticu u kuću išle bi isključivo četničke pesme da je ateistiram:)) A i keva i ćale mi ne mirišu baš krvate tako da bi moglo da se desi i da me sa sve snajkom izbace napolje.:smeh1:

-Сине, коју год да узмеш, само нека је теби добра и мени је добра. Али само немој неку муслиманку.

-Добро матеро, шта би онда да ти доведем у кућу једну Сиријку?

-А немој да ме зезаш, не би ваљда!?

-Па шта фали? Има и њих хришћана :smeh1:

Разговор са мојом матером :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Ok da ti nećeš da se oženiš Hrvaticom, ali šta se tu mama i tata pitaju? Msm, ne bi valjda živeo sa roditeljima i ženom u istoj kući?

Mislim sa tog ,,porodičnog,, ručka.Ne pitaju su tu oni ništa.Ja odlučujem.Oni samo mogu da prihvate.

Ne dozvoljavam nikom da se meša u mojoj odnos sa devojkom.

Obavezno odvojeno.Nikako sa roditeljima bilo njenim bilo mojim.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Mislim sa tog ,,porodičnog,, ručka.Ne pitaju su tu oni ništa.Ja odlučujem.Oni samo mogu da prihvate.

Ne dozvoljavam nikom da se meša u mojoj odnos sa devojkom.

Obavezno odvojeno.Nikako sa roditeljima bilo njenim bilo mojim.

To je najpametnije :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ћириличар рече

-Сине, коју год да узмеш, само нека је теби добра и мени је добра. Али само немој неку муслиманку.

-Добро матеро, шта би онда да ти доведем у кућу једну Сиријку?

-А немој да ме зезаш, не би ваљда!?

-Па шта фали? Има и њих хришћана :smeh1:

Разговор са мојом матером :D

Ne muči majku životinjo.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Nikola Stojanov рече

ja imam sina sa hrvaticom i to je to ,,ko ga cuva njegovo je ,,sta tu ima da bude problem i da se ispredaju price i teorije

Zanimljivo. Bi li podelio sa nama kako su tebe prihvatili njeni i nju tvoji. Kapiram da te ne tangira to previše, ali čisto kakve su bile reakcije okoline? Da li ste imali nekih problema?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Nikola Stojanov рече

ja imam sina sa hrvaticom i to je to ,,ko ga cuva njegovo je ,,sta tu ima da bude problem i da se ispredaju price i teorije

Ti ga čuvaš?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...