Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 30 минута, Рапсоди рече

А је ли ти видиш  да је Универзум великим словима ......:D атеЈисто...

Oces da kazes da ono kad je Hitler nekoliko puta sasvim sluajno izbegao sigurnu smrt od atentatora zapravo bog/ Univerzum umesao svoje prste! Evo zanimljivog verskog obrta! :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, cloudking рече

Oces da kazes da ono kad je Hitler nekoliko puta sasvim sluajno izbegao sigurnu smrt od atentatora zapravo bog/ Univerzum umesao svoje prste! Evo zanimljivog verskog obrta! :D

Код Хиџе су биле дојаве ....:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Рапсоди рече

Код Хиџе су биле дојаве ....:D

Još mu i tepaš. Kao Sloba, Rale i proče...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Oces da kazes da ono kad je Hitler nekoliko puta sasvim sluajno izbegao sigurnu smrt od atentatora zapravo bog/ Univerzum umesao svoje prste! Evo zanimljivog verskog obrta! :D

Avgustin je tačno rekao: «Sve ono što ne shvatajući smatramo da se dešava slučajno, nerazumno i bez ikakvog Božijeg Promisla, se u stvari dešava po Božijem ustrojstvu». Objasnimo to sledećim primerom: gazda šalje dvojicu sluga u jedno te isto mesto, ali različitim putevima, ne rekavši za to ni jednom ni drugom. Njihov susret u tom mestu je SLUČAJAN u odnosu na njih same: oni nisu znali da će se sresti, - ali nije slučajan u odnosu na gazdu. Tako siromah nalazi zakopano blago SLUČAJNO, ali za Boga, Koji je blagoizvoleo da blago bude tamo zakopano, kako bi ga siromah našao i obogatio se, - to već nije slučajnost, već Božiji očinski Promisao, Kojim obogaćuje siromaha. Kod Boga nema slučajnosti. Često se prevarimo nazivajući slučajnošću to, u čemu se otkriva najviša Božija Premudrost i Promisao.
 

Ниси ни ти случајно на Поукама :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Branka62 рече

I mene, kao @Avocado  interesuje ovo. Da li si ti (ili neko drugi) izračunao ovu verovatnoću i kako? I ako može link do tog proračuna.

Drugo, da li si ti (ili neko drugi) izračunao i verovatnoću da Bog stvori baš ovakav svet, sve sa baš ovakvim ljudima.

 

Знам да се математичка вероватноћа рачуна за неки будући догађај. Ово је била чисто философско-логичка констатација у смислу ''кад би било, шта би било''.

Што се тиче вероватноће да Бог створи баш овакав свет, са све оваквим људима, то немам намеру ни да доводим у питање из разлога што по мојој логици и верском убеђењу није могуће да нешто настане, а да нема својег узрока.

Што се тиче прорачуна за ово твоје прво питање, рекох ти, то је више била философско-логичка констатација, која се и надовезује на моју претходну мисао. Значи, ево објаснићу ти на два примера.

1. Што се тиче вероватноће настанка ДНК и човековог мозга, као најинтелигентијег створења на Земљи, питам се, колико је било потребно фактора да би се из једног праорганизма формирао данашњи човек (ово је констатација, не питање). Од бројности тих фактора зависи и ''математичка'' вероватноћа. Дакле, за више милијарди година..

2. Еволуционисти се ''куну'' у један експеримент и како је он доказао и још увек доказује да је из једне ''прасупе'', како они зову скупину почетних једињења, настао почетни ''потенцијал'' за формирање првих живих бића. Наиме, 1952. године је у контролисаним условима изведен Милер-Јуријев експеримент. Током експеримента је настало више аминокиселина, тј од неорганских једињења су настала органска. Након 2007. године је утврђено да је у конзервираним продуктима експеримента настало још доста аминокиселина. Дакле, добили су потврду да је могуће формирати хемијске продукте за настанак живота. Само, изоставили су један битан фактор. За тај експеримент је била потребна интелигенција. Заборавили су људски фактор који је управљао експериментом и то у контролисаним условима. Дакле, несвесно су потврдили да је ипак и за ту њихову ''прасупу'' била потребна нека интелигенција која би покренула цео ''механизам''.

И да изведем закључак. Зашто да буде једноставно, када може да буде компликовано.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Плаво Небо рече

 За тај експеримент је била потребна интелигенција. Заборавили су људски фактор који је управљао експериментом и то у контролисаним условима. Дакле, несвесно су потврдили да је ипак и за ту њихову ''прасупу'' била потребна нека интелигенција која би покренула цео ''механизам''.

Ako ti inteligentno napraviš eksperiment tako što inteligentno uzmeš neki predmet od gvožđa, staviš ga inteligentno u posudu sa vodom i onda inteligentno dođeš posle nekog vremena da proveriš da li je zarđao... da li si time:

a) potvrdio da gvožđe rđa pod uslovima kakvi su u eksperimentu (kada je potopljeno u vodu)

ili

b) si potvrdio da je za rđanje gvožđa neophodna neka inteligencija koja bi pokrenula ceo mehanizam rđe???

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Avocado рече
1 hour ago, Плаво Небо рече

 За тај експеримент је била потребна интелигенција. Заборавили су људски фактор који је управљао експериментом и то у контролисаним условима. Дакле, несвесно су потврдили да је ипак и за ту њихову ''прасупу'' била потребна нека интелигенција која би покренула цео ''механизам''.

Ako ti inteligentno napraviš eksperiment tako što inteligentno uzmeš neki predmet od gvožđa, staviš ga inteligentno u posudu sa vodom i onda inteligentno dođeš posle nekog vremena da proveriš da li je zarđao... da li si time:

a) potvrdio da gvožđe rđa pod uslovima kakvi su u eksperimentu (kada je potopljeno u vodu)

ili

b) si potvrdio da je za rđanje gvožđa neophodna neka inteligencija koja bi pokrenula ceo mehanizam rđe???

(nema zbora, sala mora... :D)

ispade Avocado da si skoro resio misteriju i zagonetku stvaranja iz nezive materije, dovoljno je samo da pokrenemo neke procese, nista vise i nista manje,..... i eto zivota.... :D

https://hr.wikipedia.org/wiki/Abiogeneza

....istraživana kroz kombinaciju laboratorijskih eksperimenata i proučavanja genetičkihinformacija modernih organizama kako bi se došlo do razumnih pretpostavki o tome koja su kemijska zbivanja dovela do nastanka živih sistema...

znaci, treba sve to provuci kroz razumne pretpostavke (inteligencija) da bi se mozda stiglo (jer pretpostavke nuzno ne vode do resenja) i tek mozda dobilo neko resenje o tim hemijskim zbivanjima, ( nije to bas tako , ajd da probamo da sastavimo neke aminokiseline, mozda nam se i posreci....:D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 54 минута, Плаво Небо рече

питам се, колико је било потребно фактора да би се из једног праорганизма формирао данашњи човек (ово је констатација, не питање).

Ništa ne razumem. Jal se pitaš, jal konstatuješ?

 

пре 54 минута, Плаво Небо рече

Знам да се математичка вероватноћа рачуна за неки будући догађај

Nije se moje pitanje odnosilo na ovo. To @Bokisd uneo pometnju:D.

Nego ti u svojoj argumentaciji  koristiš nauku ( verovatnoću) tamo gde misliš da ti odgovara a kada ti ne odgovara, onda nauka nije bitna. Čak i da je neko proračunao verovatnoću nastanka sveta bez Boga i da je ustanovio da je ta verovatnoća veoma mala, čak i da teži nuli, odatle ne sledi automatski Bog je. Šta ako je verovatnoća da je Bog stvorio svet još manja ili da, takodje, teži nuli? Ukratko, ne možeš porediti koji od dva dogadjaja je verovatniji tako što ćeš u obzir uzeti samo verovatnoću jednog dogadjaja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Avocado рече

a) potvrdio da gvožđe rđa pod uslovima kakvi su u eksperimentu (kada je potopljeno u vodu)

Ајд чик мајмун то нек схвати :)))

 

пре 35 минута, Avocado рече

b) si potvrdio da je za rđanje gvožđa neophodna neka inteligencija koja bi pokrenula ceo mehanizam rđe???

Не, јер, тако нешто не бих ни радио :)))Траћио бих време узалуд, као што су они траћили, ''трла баба лан..'':)))!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Плаво Небо рече

Што се тиче вероватноће да Бог створи баш овакав свет, са све оваквим људима, то немам намеру ни да доводим у питање из разлога што по мојој логици и верском убеђењу није могуће да нешто настане, а да нема својег узрока.

Ni ovo ti nije povezana misao. Mogao je Bog da stvori i drugačiji svet i taj svet  bi, opet, imao uzrok.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Branka62 рече

Ukratko, ne možeš porediti koji od dva dogadjaja je verovatniji tako što ćeš u obzir uzeti samo verovatnoću jednog dogadjaja.

ovo je i meni logicno (iako nisam bas do kraja ispratio pricu izmedju vas dvoje) i prica po meni (1306_womens) ide u tom pravcu da imamo verovatnoce za dva razlicita dogadjaja, kao mogucnost da li se desilo ovo ili ono,...ili, mozda na kraju krajeva postoje i neke odredjene slicnosti u nekim stvarima ( ne bas u svemu)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Branka62 рече
1 hour ago, Плаво Небо рече

Што се тиче вероватноће да Бог створи баш овакав свет, са све оваквим људима, то немам намеру ни да доводим у питање из разлога што по мојој логици и верском убеђењу није могуће да нешто настане, а да нема својег узрока.

Ni ovo ti nije povezana misao. Mogao je Bog da stvori i drugačiji svet i taj svet  bi, opet, imao uzrok.

Branka, ovo je hipoteticki tacno, ... (mala sala ) dobro razmisljas u pravcu inteligentnog dizajna... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

prica po meni (1306_womens) ide u tom pravcu da imamo verovatnoce za dva razlicita dogadjaja, kao mogucnost da li se desilo ovo ili ono

Tako je. Samo što ni tu nije kraj priče. Sasvim je moguće da se desi manje verovatan dogadjaj. To što je verovatnoća da ti, iz prvog bacanja, izadje 6 samo 1/6 a verovatnoća da izadje bilo koji od preostalih brojeva 5/6, ne znači da je nemoguće da iz prvog bacanja dobiješ 6.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

Nego ti u svojoj argumentaciji  koristiš nauku

Што се тиче вероватноће, ''математичке'', иако сам логички констатовао, и философски наравно (јер и то су науке), сигурно се може израчунати и математички оно што сам ти написао: ''..колико је било потребно фактора да би се из једног праорганизма формирао данашњи човек.. Од бројности тих фактора зависи и ''математичка'' вероватноћа. Дакле, за више милијарди година..''. Е сад, додајем, јер, ставио сам тачкице па нисам до краја рекао шта сам требао, да је логички закључити да је за тај временски период, по еволуционистичком становишту, био потребан огроман број фактора да од праорганизма настане данашњи човек, тако да, можемо констатовати, да је и вероватноћа да су се ти фактори сами ускладили једнака 0.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Плаво Небо рече

да је и вероватноћа да су се ти фактори сами ускладили једнака 0.

Sasvim su sigurno jednaki nuli kao i milioni svakodnevnih događaja i doživaljaja u svijetu koji se opet dešavaju. Matematička vjerovatnoća nema nikakve veze s time da li se nešto može ili ne može dogoditi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...