Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 45 минута, Ivan Marković рече

Адаму као бесмртном (по благодати, не по природи) би био потребан оваплоћени Христос да би се обожио. Сама бесмртност по себи не значи обожење. А тебе демантује Картагина.

Ma nije bio potreban ovaploćeni Hristos jer se Hristos ovaplotio na nadvremenskom nivou i pre nastanka Adama,njegov pad je iluzija i mi svi živimo u matriksu.:sunce:

Mada mislim da je ovaploćeni Hristos pleonazam,čim kažeš Hristos znači ovaploćeni Bog i u obrnutom smeru,oboženi čovek.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Bokisd рече

Pa, nije korektno VSB.

Da li hoces da ti odgovorim na ceo post ? Ali, prvo da mi se izvines sto si rekao da nipodastavam struku o.Zorana.
 

Neću to ću da ostavim o.Zoranu da se izjasni, ja stojim iza svega što sam rekao.

Naravno da hoću da mi odgovoriš na svaku stavku u postu i kažeš gde sam nekorektan a posle toga neka svaki učesnik koga sam naveo sam odgovori na tvoj odgovrr koji se konkretno njegove ličnosti tiče.

Ja stojim iza svake reči i imam potvrdu siguran sam u tim ljudima koji će svako za sebe već reći svoju reč o ovome. Takođe uvek mogu da ti citiram delove gde se ti ljudi svaki ponaosob čude što tražiš opet od njih odgovor a oni su ti ga lično dali već barem 5 puta.

Idemo samo jako.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

Ma nije bio potreban ovaploćeni Hristos jer se Hristos ovaplotio na nadvremenskom nivou i pre nastanka Adama,njegov pad je iluzija i mi svi živimo u matriksu.:sunce:

Mada mislim da je ovaploćeni Hristos pleonazam,čim kažeš Hristos znači ovaploćeni Bog i u obrnutom smeru,oboženi čovek.

A potrebno je da uđe po vama el da?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

A potrebno je da uđe po vama el da?

Potrebno je sjediniti se sa Logosom,nerazlučno i nesliveno.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Justin Wolters došao u pomoć (on te još ne zna dovoljno čudiće se kasnije

Bokisd ima 1856 poruka, dosao je tek 2016 u septembru, nije ni nepunu godinu s nama. Ti si na forumu 7 godina, ja sam jos duze. Ono ste meni licno smeta je recimo to sto sad tvrdis kako znas Bokisd-a, a zapravo ga ne znas. Kako mozesa da ga znas, ako ga ne znas licno?? Ja kad se sjetim sebe i svojih pocetaka sramote kakve sam stavove imao, ponajvise u vezi kreacionizma, ali dosta sam naucio toga uz forum, a narocito mi je drago sto nisam napustio forum kad je Ava Zoran stigao jer njegovi teoloski pogledi su nesto sto smatram sustinskim za dalje suceljavanje hriscanske misli sa modernim izazovima koje nosi nauka i drustvo u cjelini, i puno ucim od njegovih stavova.  

Dakle Bokisd je jos zelen, dajte mu malo strpljenja kao i bilo kome ko nije otvoreni trol. Na ovom forumu je puno ljudi promjenulo ili nadogradilo svoje misljenje i to je njegova osnovna vrijednost, a ne lov na vjestice.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Neću to ću da ostavim o.Zoranu da se izjasni, ja stojim iza svega što sam rekao.

Naravno da hoću da mi odgovoriš na svaku stavku u postu i kažeš gde sam nekorektan a posle toga neka svaki učesnik koga sam naveo sam odgovori na tvoj odgovrr koji se konkretno njegove ličnosti tiče.

Ja stojim iza svake reči i imam potvrdu siguran sam u tim ljudima koji će svako za sebe već reći svoju reč o ovome. Takođe uvek mogu da ti citiram delove gde se ti ljudi svaki ponaosob čude što tražiš opet od njih odgovor a oni su ti ga lično dali već barem 5 puta.

Idemo samo jako.

Zamenujes teze VSB., samo tako.

Ceo ovaj nas razgovor je na licnoj osnovi, jer, ti se bavis mojim odnosom sa drugim forumasima. Svasta. Ako neko ima nesto da mi kaze , obratice mi se direktno, i resicemo problem. Nemoj ti da tumacih necije prepiske. Odakle ti pravo.

Izvinjavam se,  tebi licno, zato sto sam rekao, da ne poznajes dovoljno ovu tematiku. I nisam rekao da me mrzis, nego da me diskreditujes na licnoj osnovi. Nije isto.

Ajd, da zavrsavamo stvar.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако:

Боксит и екипа у блоку одбацују целокупну доникејску, али богме и каснију христолошку интерпретацију ове теофаније. Јустин, Иринеј, Тертулијан, Климент Александријски, Oриген, а затим и Новацијан, Јевсевије Кесаријски, Цар Константин, Aтанасије, Григорије из Елвире, Хиларије, Кромације Аквилејски, Апостолске конституције, Созомен, Теодорит Кирски и Јован Златоусти говоре о Христу у пратњи двојице (углавном анђела). Имамо јасних места где се вели да је у месу дошао, иако се то Августину чини неприхватљивим, мада да наведем само Тертулијана (Иван нека преведе Бокситу): Carn. Chr. 6.6–7 (SC 216:236): inter angelos illos ipse Dominus [in context, clearly, Christus] apparuit, sine nativitate, cum carne! Зато је моје тумачење сасвим легитимно. Тек касније ће се развити тринитарна интерпретација, мада је она и овде садржана у клици.

Боксит не зна шта је интерпретација јер то никада није студирао, али му је битно само да моје тумачење не може никако да стоји.

А о сједињењу природа у Христу, не бих да трошим речи, јер се јасно видело да га је анатемисао Кирило Александријски.  
  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Dakle Bokisd je jos zelen, dajte mu malo strpljenja kao i bilo kome ko nije otvoreni trol. Isto to mislim i za Vasijana i ostale. Niko od njih ne zasluzuje da se naziva bilo kakvim, a narocito niko od nas ne treba da glumi prozorljivce.

Sve je jasno Justine.

Samo zaboravljaš da smo svi na forumu prošli tu školu i da smo u jednom zavidnom trenutku prastali da učimo one koji bolje znaju od nas.

Ako si ti mogao da učiniš taj napor i ako sam ja mogao može i Biksid.

Šta sam ja trebalo da vrištim i prijavljujem postove kad su meni ukazivali na greške?

Boksid ima 1856 poruka kažeš a ne znaš da ima 1800 poruka na teološkim temama koje ja redovno pratim, tako da je boksidu već 1800 puta skrenuta pažnja da uradi ono što si i ti učinio a to je da vodi računa ako mu se skrene pažnja na neki stav i da mu niko nije skrenuo pažnju nenaučen a pogotovo mu to nije učinio doktor teologije.

Svi se uveliko trudimo oko Boksida evo već 1800 puta i zašto misliš da sada nije pravo vreme da izrazimo proteste?

Sa ovim završavam, ja bi voleo da vidim gde sam ja uputio Boksidu uvredu na koju se on u svakom postu poziva a pri tom je nikada nije citirao.

1800 poruka od kojih si ti Justine pročitao 30 a ja 1800 jeste razlika prevelika koja meni daje pravo na protest a tebi nikakvo pravo da mi taj protest uskraćuješ.

Na koliko teoloških tema si Justine imao prilike da razgovaraš sa Boksidom?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Боксит не зна шта је интерпретација јер то никада није студирао, али му је битно само да моје тумачење не може никако да стоји.

ETO POENTE ZA RAZLOG MOG PROTESTA.

Ja i dalje želim da Boksid učestvuje na teološkim temama ali ovako dalje stvarno ne može više i moj protest je u smeru nesmetanih daljih diskusija pogotovo što si i ti Justine dobro video da je o.Zoran od dolaska na ovaj forum oživeo teološke teme a to je ovom forumu neophodna hrana.

JA bi voleo da sebe vidim kao što poneki vide mene ovde i da ja sada pametujem i pametujem ali bojim se da to nije tako i da je moj protest upravo zbog toga da se teološke diskusije svedu na jedan prihvatljiv i akademski nivo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Justin Waters рече

Ono ste meni licno smeta je recimo to sto sad tvrdis kako znas Bokisd-a, a zapravo ga ne znas. Kako mozesa da ga znas, ako ga ne znas licno??

Justine znam mu stavove a ne njegovu ličnost, što on uporno počinje da provlači možda upravo zbog vas koji ste pročitali ukupno njegovih 30 postova.

Dakle ne znam čoveka opšte ali znam koji su mu stavovi i znam da nijedan njemu ukazan propust nije prihvatio a da nas nije mrcvario u sledećih 5 strana teme.

Koliko strana si ti morao da mu pokažeš ispravnu definiciju sjedinjenja da bi ti na kraju rekao pa to sam ja sve vreme i tvrdio i znao.

I onda ispada da je o.Zoran ustvari nešto lupetao kad mu je skrenuo pažnju da obrati pažnju na ispravnu definiciju sjedinjenja a koja je bila bitna za propust na koji mu je ukazivao prilikom rasprave o tome da li anđeli jedu i piju.....

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече
пре 35 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta je po tebi besmrtan po blagodati.

Obožen čovek ili telesno ne umirajući čovek ako za smrtnost vs život uzmemo reper življenje a ne postojanje?

Postojaće mnogi i u večnim mukama, pa ja to ne mogu nazvati besmrtno življenje. Nema tu ni Ž od Života, jer je Hristos Život, Istina i Put.

Djavdjav postoji ali u njemu nema ništa Hristovog, u njemu nema Života,Istine i Puta. Dakle ako u njemu nema života onda postoji samo u smrtnom postojanju.

Sabor govori da je blagodaću moguće i pored smrtne prirode čoveka, čoveka dovesti do Oboženog stanja, dakle besmrtnog postojanja u življenju, besmrtnog života.

Већ смо о томе причали. Зашто ме вртиш? И докле ћеш да ме вртиш? Тврдим да Картагински сабор изопштава све који верују да би Адам умро и да није сагрешио. Ако мислиш да ја нисам у праву, терет доказа је на теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

VSB, sve bi to bilo u redu, da su to samo moji licni stavovi i licna misljenja. Nisam ja sam na forumu, i sad, Boki ovo ne valja, ono ne valja.

Ucestvovao sam sa mnogim drugim kolegama u diskusijma na raznim temama, i delili smo iste teoloske stavove povodom mnogih pitanja. Da li treba da pominjem o.Savu sa kojim se slazem u svim njegovim stavovima po mnogim pitanjima. I otac je sam ucestvovao u nasim raspravama i bili smo na istim pozicijama sa njim.

Dakle, nisu to samo moja licna misljenja, delim iste stavove sa mnogim kolegama na forumu.

Necu vise komentarisati, dovoljno je bilo.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због оних који желе да уче, превешћу ускоро Атанасијеве халуцинације, еда ли се Кратос неће зацрвенет, али и Боксит! :)) Поново ме мучи притисак, а глупости ми га дижу... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

VSB, sve bi to bilo u redu, da su to samo moji licni stavovi i licna misljenja. Nisam ja sam na forumu, i sad, Boki ovo ne valja, ono ne valja.

Opet mrcvarenje u nedogled.

Naravno da su to tvoji lični stavovi jer mi nemamo problem kad citiraš svete oce nego kad počneš da nam prepričavaš šta je sveti otac hteo da kaže u tom citatu i da to prepričavanje upotrebiš u daljoj diskusiji.

Dakle to vađenje na čiuvanje i revnovanje pravoslavne istine jer su tvoji stavovi ne samo tvoji nego potpuno pravoslavni ostavi za debile jer ja debil nisam pročitao sam najmanje tvojih 1800 stavova.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...