Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Bokisd рече

Ako negiramo sjedinjenje priroda u Ipostasi, onda nemamo ovaplocenje Boga, a to niko od nas nigde na forumu nije rekao. 
 

Па ја ти то и кажем. Кад би улетела та људска природа у божанску ипостас, она би се променила. Дакле, та људска природа се никад и није сјединила са Неизмењивим Богом Логосом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па ја ти то и кажем. Кад би улетела та људска природа у божанску ипостас, она би се променила. Дакле, та људска природа се никад и није сјединила са Неизмењивим Богом Логосом. 

Ma stvarno si čudan, pa kako bre ljudska priroda nije uletela u Božansku Ipostast, naravno da je uletela ali je ona mala i neznačajna da bi napravila promenu. :)) 

Osim tog momenta uletela :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Па ја ти то и кажем. Кад би улетела та људска природа у божанску ипостас, она би се променила. Дакле, та људска природа се никад и није сјединила са Неизмењивим Богом Логосом.

Naravno da je ljudska priroda ostala neslivena sa Bozanskom. Ali, kako je onda postao Bogocovek ? Mislim, da cemo se sloziti da je preko jedne nedeljive Ipostasi Hristove.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Pa, na kraju ispade da sam bio u pravu. Eno, i sv. Ilarije kaze da je Lot imao viziju andjela.
 

Аман, човече, лепо ти кажем да си у праву и захваљујем ти се како си нам протумачио Иларија, шта је сада спорно? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma jasno mi je mi idemo u Crkvu ustvari da plaćamo bioskopsku kartu. :))

Idemo narode izvolte najnovije vaskršnje vizije na prodaju, imamo razna izdanja za 2017......

Ukoliko ste kojim slučajem ostali bez kvalitetnih vizija, dođite u našu crkvu naše vizije su daleko naprednije i kvalitetnije od drugih.

Sadržaj naših vizija kopira nekoliko crkvi koje se samo tako tradicionalno zovu, nekoliko sekti i poneka satanistička banda....

Nemojte uzimati kopije i oskrnavljene vizije od drugih izvolite naše originale večno ćete nam biti zadovoljni i zahvalni....

Idemo narode najnovije vaskršnje vizije za 2017.....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече
пре 3 часа, Матусал рече

Видео сам једну икону Господа Исуса Христа у рају са Адамом и Евом и има изображене ране од клинова на рукама. Шта рећи на тако нешто.

Чиста јерес!:))

То онда мора да си ти Аво иконописао. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Naravno da je ljudska priroda ostala neslivena sa Bozanskom. Ali, kako je onda postao Bogocovek ? Mislim, da cemo se sloziti da je preko jedne nedeljive Ipostasi Hristove.
 

Па то и ја кажем. Те природе се нису сјединиле јер би то унело промену у ипостаси Логоса. Или мислиш да је ипостас Логоса променљива?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Аман, човече, лепо ти кажем да си у праву и захваљујем ти се како си нам протумачио Иларија, шта је сада спорно?

Pa, nije Ilarije kao sveto Pismo pa da ga tumacimo. :945729:

Covek napisao , prostim narodskim jezikom i samo treba da procitamo,....po Vuku....:citac:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

A, moras i druge da 'kontekstujes' :ani_biggrin: , ....da bi ih razumela, .....kao moje postove...:)))

Немре твоје! Твоји су сухоједење. :whackado:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.

Ne znam o kakvoj slavi je reč ovde ali ja pretpostavljam da je reč o punoći slave Hristove, dakle Hristos dolazi sa Carstvom Nebeskim kao potpunim i završenim, kao realnost a ne nešto što će doći kad on siđe.

Dakle ako Hristos dolazi sa slavom ta slava je već sa njim, neće on doći pa se proslaviti.

Nadalje da budem jasniji ja se osećam kao pokajani razbojnik prikovan za krst i čekam svoju zasluženu i pravedno dobijenu smrt.

Međutim zaista se osećam kao pokajani razbojnik, jer pored mene visi takođe prikovan čovek , koji ničim nije zaslužio smrt, i njegova nevina krv mi nije jasna, nije mi jasna krv nevina koja može da presuši i istruli. 

Zato verujem kao što veruje i pokajani razbojnik, da je ta nevina krv sama krv večnoga života večnoga Carstva Božjeg jer druge nevine krvi od adama na ovamo, pa sve do vučića i vučićevića, pa sve preko mojih otaca, dedova baba,strina, ne videh niti ću je ikada videti.

Zato razbojnik ispoveda nevinu krv kao besmrtnu i veruje da je pored njega onaj koji je vlasnik Carstva Božjeg.

Vera pokajanog razbojnika je jača i od vere kojoj se začudi sam Gospod kad mu kapetan kaže: Reci samo reč Gospode, jer ja sam vojnik i meni je samom dovoljno da kažem samo reč i moja reč će se učiniti, tako i ti ne dolazi k meni na noge jer sa nedostojan tebe nego reci samo reč i biće dovoljno.

Pokajani razbojnik, valjda svedok nevine krvi i svestan njene bemrtnosti, kaže Gospodu seti me se u Carstvu Tvom.

Ej prijatelju!! Dovoljno je to da se Gospod Isus Hristos samo seti i Razbojnik je već u raju, ne treba mu ni suđenje, ni presuda, ni obrazloženje presude, ne treba ni REČ SUDA, dovoljno je da ga se Sud samo seti.

 Hriste Isuse seti me se u svojoj slavi molim te!

:dobro:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Pa, nije Ilarije kao sveto Pismo pa da ga tumacimo. :945729:

Covek napisao , prostim narodskim jezikom i samo treba da procitamo,....po Vuku....:citac:

 

Извини, пошто сам ја професионалац, упамтио сам да си рекао интерпретација Хиларијевих речи. Па те нешто мало после Ведран изрибао. Иначе не постоје никакаве интерпретације отачких текстова, дисертације на те теме, јер се то одмах капира. Ја сам овде само бифлао напамет те текстове, јер ту нема шта да се разуме. Зато си ти у праву што презиреш школе. То је губљење времена. И те књиге што се пишу на отачке текстове, то је уствари Насина завера само да би се зарађивале паре на те књиге. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Ali, kako je onda postao Bogocovek ? Mislim, da cemo se sloziti da je preko jedne nedeljive Ipostasi Hristove.

Ava ne voli slike, jer slika svaki dan :D zato ja volim slike. 

Evo, slikovito objasnjenje strukture Bogocovjeka:

Fphoto-17198609-2KP.jpg

Casa je Logos

Voda Bozanska priroda

Ulje ljudska. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Zato se kaze da bi covjek sreo ovaplocenog Hrista i da taj navodno istorijski Adam nije zgresio.

А да ли би могао да га једе?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Па то и ја кажем. Те природе се нису сјединиле јер би то унело промену у ипостаси Логоса. Или мислиш да је ипостас Логоса променљива?

Da,. Uvela bi se promenu u Bozanstvo. Ne moze da se sjedini netvarna priroda i materijalna priroda,  po prirodi stvari. Ne mozemo smesati nesmesljivo.

Mislim, da je ipostas Sina Logosa ta' ista Ipostas  koja se primila telo, nesliveno. Ali, licnost covekova je sada ta Licnost Ovaplocenog Hrista itd.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...