Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 сат, Кратос рече

Znači ipak je Bog stvarno šetao po vrtu,koji ste vi bukvalisti ...:)) Oš da postavljam tekstove sv.Otaca gde se jasno i nedvosmisleno govori o bestelesnom Logosu...0703_read

Кратосе душо, ај целивај икону. :D

Видиш ли да је и Адам под анастезијом док има операцију на ребрима. Све као што ваља и требује!

Целивај, ако си Хришћанин. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Кратос рече

Mogao si jednostavno da napišeš ne prolazi naučni metod...0703_read

To bih svakako i napisao da je Kratosov metod identičan naučnom metodu... a pošto nije, TE jeste proverena naučnim metodom tj. što bi ti rekao: "prolazi" naučni metod... a jednog dana ako ti uspe da naučni metod upodobiš Kratosovom metodu, onda će sve naravno biti drugačije... do tada Just_Cuz_19

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ведран* рече

Види! Христос! Све са црвено-плавом одеждом Богочовечанства својега.

:cheesy3:

@Ivan Marković @Bokisd @Кратос , има ли још ко (?) да пољубе екран и ову икону, због оне наше старе теме... :))

Stvaranje.jpg.a5a6e9b750443fa92c4bf61623d885cb.jpg

 

:aplauz: 

( gledam sad onu temu o preegzistenciji Isusa Hrista, neverovatno 130.000 pregleda i 517, strana, cudo od teme,... bas o.Zoran zna da pokrene pricu ... :ok: )

( jel' treba i da nesto potpisem, Vedrane, :D....)

Naravno da je ikona prva liga, i treba da se celiva i da se odaje ikonopoklonjenje,.... necemo valjda da crtamo prostog Logosa :D , nego tog predodredjenog pre vekova, koji se ovaplotio u vremenu,... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

jel' treba i da nesto potpisem, Vedrane, :D...

Само целивај за сада. Ипак се показујеш побожнији од Кратоса.:)))

Него рекао си нешто важно. Не можемо цртати "голог Логоса". Тако је! Али га не можемо ни описивати. Из истог разлога.

Ми таквога "голог Логоса" не познајемо, у њега не верујемо, њиме се не причешћујемо, њега не исповедамо. За нас постоји Исус Христос вечно Слово Божије, Богочовек. Не предумишљени, не планирани, не предодређени, него Он сам, оваплоћен у времену, како си поменуо, али оваплоћен једном за сва времена и за сву вечност. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ivan Marković рече

Али фале ту неки хомо хабилиси и аустралопитеци. Размислитте о томе док се шлихтате атеистима и поливате блатом друге ришћане. 

kakva vas je to epidemija zahvatila pa predjoste na ishranu male koale?:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Ведран* рече

Видиш ли да је и Адам под анастезијом док има операцију на ребрима.

Ево једна авината светоотачка која ми сада паде на памет, јер сам још болан: Ово ми личи на пророчку префигурацију васкрсења. Адам је успаван, Хр на крсту је мртав. Пробадају му ребро одакле истиче крв и вода (ема ке идор). Обоје су симболи живота (крв=душа), вода вода живота из Јн. Од Адамовог ребра имамо Еву, чије име значи мајка живих.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Ведран* рече

Ми таквога "голог Логоса" не познајемо, у њега не верујемо, њиме се не причешћујемо, њега не исповедамо. За нас постоји Исус Христос вечно Слово Божије, Богочовек. Не предумишљени, не планирани, не предодређени, него Он сам, оваплоћен у времену, како си поменуо, али оваплоћен једном за сва времена и за сву вечност. 

Ne znam što je teško shvatiti, ili prihvatiti. Sve što hrišćani znaju o Sv.Trojici, znaju jer je to Bogočovjek obznanio. Mnogi će uzeti SZ i citirati razne dijelove koji ukazuju na Sv.Trojicu, ali ništa od toga nije bilo moguće ljudim razumjeti u suštini dok Hristos nije objavio tajnu Boga. Em što je rekao sam za sebe da je Alfa i Omega, početak i završetak...i ljudi opet vole retroaktivno sjeckati.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Ведран* рече

Само целивај за сада. Ипак се показујеш побожнији од Кратоса.:)))

Него рекао си нешто важно. Не можемо цртати "голог Логоса". Тако је! Али га не можемо ни описивати. Из истог разлога.

Ми таквога "голог Логоса" не познајемо, у њега не верујемо, њиме се не причешћујемо, њега не исповедамо. За нас постоји Исус Христос вечно Слово Божије, Богочовек. Не предумишљени, не планирани, не предодређени, него Он сам, оваплоћен у времену, како си поменуо, али оваплоћен једном за сва времена и за сву вечност. 

Okey, ovaploceni Bog i tako verujemo  ( da ne sirimo temu, ima tamo , pa neka citaju  ljudi koje interesuje ,...ima dosta strana, pa polako uz kaficu,... 0703_read )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, ana čarnojević рече

Nisam pažljivo čitala tu čuvenu  Avinu i Bokijevu temu, jel to ona sa Gimnastičkom Trojicom?

Ma, de' moja,:D.... Ava je tu glavni za pokretanje  price,..

( ova tema )

https://pouke.org/forum/index.php?/topic/48539-зоран-ђуровић-преегзистенција-исуса-христа/ 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, ana čarnojević рече

Nisam pažljivo čitala tu čuvenu  Avinu i Bokijevu temu, jel to ona sa Gimnastičkom Trojicom?

I da jesam, ništa ne bih razumela verovatno, ali ovu tvoju rečenicu razumem. Možda čak pre...verujem joj, zato što osećam tvoju ljubav prema (i takvom) Spasitelju.

Sad me zanima, zašto bi nekom Hrišćaninu smetala ta tvrdnja? Meni tu ništa nije sporno, ali zato što sam neznalica. Praštajte, ali stvarno dosta naučim na Poukama, svaki put kad se uključim...pa ako neko ima vremena da mi objasni bila bih zahvalna. 

Problem je pregzistencija ljudske prirode i time totalna anihilacija Hrista kao Bogočoveka ...jednom rečju uništavanje temeljnog učenja Crkve.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

To bih svakako i napisao da je Kratosov metod identičan naučnom metodu... a pošto nije, TE jeste proverena naučnim metodom tj. što bi ti rekao: "prolazi" naučni metod... a jednog dana ako ti uspe da naučni metod upodobiš Kratosovom metodu, onda će sve naravno biti drugačije... do tada Just_Cuz_19

Štosi se umusio tolko?Pa eno ti postavljen naučni metod,zvaničan..što se nisi kao i svaki put advokatski potrudio da nam pokažeš kako vaša hipoteza o zajedničkom pretku prolazi kroz taj proces?A da nema dokaza da je zajednički predak ni postojao...0703_read

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Štosi se umusio tolko?Pa eno ti postavljen naučni metod,zvaničan..što se nisi kao i svaki put advokatski potrudio da nam pokažeš kako vaša hipoteza o zajedničkom pretku prolazi kroz taj proces?A da nema dokaza da je zajednički predak ni postojao...0703_read

Nisam se uopšte umusio, nego smaraš... objašnjeno ti je već mnogo puta da naučni metod podrazumeva i posmatranje i testiranje dokaza o nekim fenomenima... samo Kratosov metod (a ne naučni) se svodi isključivo na posmatranje samog fenomena i zabranjuje izvođenje zaključaka o fenomenu iz dokaza... prosto, samo smaraš sa svojim pogrešnim viđenjem naučnog metoda... već ti je objašnjeno, ispao si glup u vezi sa tim, nisi inače glup, hajde da idemo dalje... a ne još i da pride dodaješ nove gluposti poput toga da je sve što ne prolazi Kratosov metod "čista spekulacija i nagađanje"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.10.2018. at 12:53, Zoran Đurović рече

Реци ми: да ли си ти сагрешио или твоји преци па ти је Бог онемогућио да користиш мозак?

Писмо каже да ће се хранити прахом земаљским док је жива. Теби је слободно да пишеш своју Библију, памет не смета, како ти већ рекох.

Лепо сам објаснио аргументовано. Нисам ни очекивао интелигентнији одговор, него ову глупост.

Ђубре од одговора.

"Прах ћеш јести" значи ако змија и једе прах, али не за исхрану него за детектовање помоћу Јакобсон органа и слично, то уопште не значи да се односи на једење за исхрану. Змија и једе прах на тај начин, а други је проблем ако ти хоћеш да ставиш своје тумачење Библије као есктремно примитивне књиге. Барем би људи из прошлости и знали да змија не живи о земљи, по том систему не би морала ни да лови, него би се лепо најела земље и готово. хаха

Стварно бесмислено тумачити једење земље у смислу исхране за живот узимајући у обзир све факторе шта би могло да значи.

На овај начин што змија једе земљу то је одраз понижења те животиње, такође и гмизање по земљи представља понижење. Иако то све и није нека посебна казна за змију, већ је уствари обележје да је преко те животиње ушао грех у човечанство. Овако тумачење је пуно боље и логично одрживије него да змија једе земљу за исхрану.

Ја сам барем овде користио мозак, а видим ти у поруци ниси уопште. Изгледа да си се превише најео оне змијине земље па ти ударила у главу.

We few, we happy few, we band of brothers

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, cloudking рече

Taj tvoj hriscanski bog ne bi ni umeo drugacije da stvara nego abrakadabra PUF! metodom

Evolucija je ipak prozivod dosta kompleksnih procesa i taj tvoj takav bog nikad ne bi ni umeo da izadje na kraj sa takvim konceptom stvaranja. Zamilsi nekog ko jedina zna za abrakadabra PUF odjednom krene da razmislja naucno i da fino podesava zilion sitnih paramtetara koje treba uklopiti u koherentan sistem sa vidljivim rezultatima... nema teorije. Takav bog tako nesto jednostavno ne bi umeo niti mogao...

Nego lepo, puf- zemlja, puf- voda, puf- sunce, puf-andromeda, puf- fosili (cisto da podjebavamo naucnike) i hopla vec dosla nedelja, dan za moitvu i rostiljanje s drustvom u eshatonu..

Pa, ( bre ) Cloudking i sa Veliki Prasak  je bilo samo puf i gotovo, nastade sve i svasta. :D

Velika i kontrolisana sila, kao sto je Bog svesilan i svemudrica (:cheesy3:) i tako imamo puf,....i tamo, i ovamo,... :ok:

E, sad, ako je evollucija skup kompleksnih procesa i koncept fino podesenih miliona parametara koji daju vidljive rezultate ( smislene rezultate ),....onda je to valjda kreacija. :smeh1: ..... TE je valjda slucajna i nasumicno prilagodjavanje uslovima ( koji mogu i da se menjaju ) i kada evolucija pocne, ona nema , ne poznaje  svoj krajnji rezultat, nema svrsishodno i fino podeseno stvaranje, inace, priblizavas se kreacionizmu.

( mora sala,.....tako da, lepo pricaju ovi moji,...u vama se kriju latentni vernici i kreacionisti ... :D )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...