Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Рапсоди рече

@zivkov Ако преживиш Аву, :D победио си себе  и уписао се у ред могуће светих ....:smeh1:

Е, Рапсо, иако се у многим ствфарима не слажемо, али морамо признати да се познајемо по духу (духовитости)! Овај клинац дошао овде да нам дели лекције... Зато Ава узме бамбус у руке, ишиба то и отера у ћошак док се не смири!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 44 минута, zivkov рече

Ево "стручњак" за све се јавио. Не може нико ништа да напише да не добије коментар "свезнајућег генија" на овој теми. Онда кад се критикује овде на овој теми неко други као да је свезнајући, уопште се не примећује ко се овде сматра свезнајућим. И мешање у сваку тему овде авокада при чему самим мешањем себе у све на тај начин карактерише се као свезнајући.

Nikada sebe nisam predstavio kao stručnjaka za bilo šta osim za građansko pravo (i to jedan uži deo građanskog prava), a pogotovo ne kao nekog ko je sveznajuć... naročito nisam stručan za biologiju... problem je u tome što neko ko bilo šta zna o biologiji je praktično kao doktor nauka u odnosu na prosečnog kreacionistu... zato vam izgleda i smeta kad komentarišem...

 

Цитат

Овде је и тотална глупост да атеиста даје коментаре на Билију, добро да још не крену атеисти да проповедају у црквама.

Znači nije komentar glupost, nego je glupo što se usuđujem da komentarišem... šta nije u redu sa tobom?

 

Цитат

Као прво нисам уопште тражио никакав коментар неког атеисте о чему се ради у Постању.

A što bi mene tangiralo šta si ti tražio? Za slučaj da nekako to nisi shvatio, razlika između privatnih poruka i javnog foruma je u tome što na forumu svako može da odgovori na ono što napišeš... iskreno me čudi da to još nisi skontao... i to me čudi uzevši u obzir da od kreacionista nemam baš visoka očekivanja...

 

Цитат

Као друго, коментар је био у вези змије, а не неких других животиња.

Pa?

 

Цитат

Видим да си овде лепо изгуглао са неког атеистичког, ругачког сајта шта си могао, да прикажеш писца Постања као неког идиота који не зна ништа о животињама.

Niti sam guglao, niti je bilo potrebe za tim (u pitanju je najosnovnije opšte obrazovanje), niti sam pokušao da pisca Postanja predstavim kao idiota (jasno napisah da svi ljudi u to vreme nisu imali današnje informacije o životinjama i imali su mnoge pogrešne ideje o životinjama, pa ne možeš da pođeš od toga da je znao nešto što danas znamo).

 

Цитат

Што се тиче тога да ли су древни знали нешто о животињама; што се тиче змије ту су засигурно знали тотално, тотално очиту и једноставну ствар, а то је да змија не једе земљу, прах као храну, него лови мање животиње. То је нешто било тотално очито и нема везе ни са каквим зецом.

Na osnovu čega to tvrdiš? Zašto bi morali da znaju to o zmiji ako nisu znali druge nama totalno očite i jednostavne stvari o životinjama?

(naravno uzevši u obzir zamisao da zmije jedu zemlju i manje životinje)

 

Цитат

Што се тиче зеца, не знам напамет шта тачно пише, а с обзиром да је то неко атеистички, необјективно, ругачко тумачење, то онда сигурно није ни истина.

Pa ostavljen ti je izvor gde to piše, pa si mogao da pogledaš... ali naravno lakše je samo učitati predrasudu da je u pitanju "ateistički, neobjektivno, rugačko tumačenje" koje "sigurno nije ni istina", nego uključiti mozak i nešto saznati ili proveriti... jer naravno, sve i da proveriš i utvrdiš da jeste istina, nećeš promeniti svoje predrasude, jel da? Tako da moram da priznam da ti je ovaj modus operandi dosta efikasan... što da gubiš vreme na proveravanje kad unapred znaš šta je istina, a šta nije, samo na osnovu toga ko je izneo tvrdnju...

 

Цитат

Даље, што се тиче казне за змију, написао сам Зорану да то и није нека посебна казна за змију, него је то више облик понижења за змију, у смислу да гмиже по земљи

Umesto da leti po vazduhu, kao po običaju... :D

 

Цитат

и да једе прах.

Zmije ne jedu prah tj. zemlju.

 

Цитат

Што се тиче тога шта тачно пише. Змија и једе ето прах на тај начин што јој и служи за детекцију, тако да све то има смисла.

Zmija ne jede prah tj. zemlju. Zmija jezikom detektuje hemikalije u vazduhu i na svim stvarima koje dodirne jezikom, uključujući i zemlju. Nema smisla da neko napiše da zmija jede zemlju da bi opisao nešto sasvim drugo... a malo je i bez veze da pisce Biblije predstavljate kao najgore "komunikatore" u istoriji čovečanstva, koji ne umeju svoje misli lepo da prenesu drugima, samo zato što ne želite da prihvatite to što su jesu zaista napisali... već bi da njihovom pisaniju dodelite neko drugo značenje...

 

Цитат

Али, нормално то нећеш прихватити с обзиром да су атеисти тотално необјективни кад се ради о расправљању о својим непријатељима, а то је вера у Бога, Библија, и остало. Знам добро како мисле атеисти.

Sudeći po tome šta pišeš, ne znaš ni gde je levo, a ne nešto više od toga...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado  Зар се тако дочекују почетници  ?

:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

@Avocado  Зар се тако дочекују почетници  ?

:smeh1:

Samo kad su bezobrazni... čist reciprocitet... kao i uvek...

 

P.S. Mogao je umesto one poruke i da lepo da popuni formular:

r247a.jpg

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Nisam se uopšte umusio, nego smaraš... objašnjeno ti je već mnogo puta da naučni metod podrazumeva i posmatranje i testiranje dokaza o nekim fenomenima... samo Kratosov metod (a ne naučni) se svodi isključivo na posmatranje samog fenomena i zabranjuje izvođenje zaključaka o fenomenu iz dokaza... prosto, samo smaraš sa svojim pogrešnim viđenjem naučnog metoda... već ti je objašnjeno, ispao si glup u vezi sa tim, nisi inače glup, hajde da idemo dalje... a ne još i da pride dodaješ nove gluposti poput toga da je sve što ne prolazi Kratosov metod "čista spekulacija i nagađanje"...

Koji su dokazi da je postojao zajednički predak?To sam vas prvo pitao...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@zivkov Ево да ти демонстрирам како си неписмен и глуп. Авокадо, иако атеиста, није кажњен од Бога неупотребом мозга. Рекао ти је истину. Св. Јован Златоусти, живео у 4. веку, неких 15 векова после Мојсија, или најмање 10 векова после редакције Писма за време Немије и Јездре, тврди да је Бог буквално казнио змију. И пита уместо Облачка из свог времена: Зашто је змија била кажњена кад је била само оруђе? Наводи пример човека који убије убицу неког од њему ближњих (убио му нпр. дете) и узме и поломи му мач на комаде, а не да га задржи и има користи од њега. Говори о менталитету. Као кад тенисер поломи рекет који му ништа није крив. Дакле, змија је кажњена по овој матрици. Казна се састојала да не може да хода и да "једина од свих животиња се храни земљом" (На Постање, 17, 7).

Да ли је Јн био глуп? Не, него једноставно није био зоолог. Као ни Мојсије.

Нама близу, св. Филарет Дроздов наводи св. Василија Великог, који у беседи на Рај говори да је Бог или одузео змији нешто, па сада пузе, или је вратио у њен хабитат (испод земље, што је у складу са археолошким репертима и сада скоро победничком тезом да су се змије развиле од подземних животиња, а не од водоземаца) из кога ју је извео ђаво. Васа вели да ће јој храна бити помешана са земљом (ово је напредак у односу на Златоуста). Дроздов помиње да Василије има право па је змија кажњена (наводи древне изворе) па тако још и сада има крилатих змија (Боксит да чује!), као и оних који се хране само земљом. 

Буквално тумачење налазимо и код Нила Синајског, али он то користи, у другој инстанци, да упозори људе да не пузу по земљи и да се не хране њоме.      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Кратос рече

Koji su dokazi da je postojao zajednički predak?To sam vas prvo pitao...

Šta bi ti prihvatio kao dokaz da jeste postojao zajednički predak?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Šta bi ti prihvatio kao dokaz da jeste postojao zajednički predak?

Вероватно да нађемо фосил коме на челу пише "Ја сам заједнички предак, нашли сте ме!"

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, GeniusAtWork рече

Вероватно да нађемо фосил коме на челу пише "Ја сам заједнички предак, нашли сте ме!"

:) 

Тада ће да крене да пориче аутентичност записа на пчелу (дабогда га ујела чела за пчело не би ли се отрезнио!)!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

. Дроздов помиње да Василије има право па је змија кажњена (наводи древне изворе) па тако још и сада има крилатих змија (Боксит да чује!), као и оних који се хране само земљом. 

( te krilate zmije , ko neki supersonic avijon',.. :D )

Neka ih, u sustini zmije gmizu na trbuhu po zemlji ( mislim da je to glavni kontekst oko ove price za ovu nasu zmiju , .... ostali kontekst tvoje poruke mi se svidja, bas sam hteo Cloudkingu da citiram Zlatoustog koji ono kaze i za orudje kojim je izvrseno neko zlo delo.... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, GeniusAtWork рече

Вероватно да нађемо фосил коме на челу пише "Ја сам заједнички предак, нашли сте ме!"

:) 

Po Hovindovom "argumentu" na kojeg se Kratos loži, ne bi bilo dovoljno ni desetine miliona fosila (iz svake generacije po jedan)...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, ana čarnojević рече

Sad me zanima, zašto bi nekom Hrišćaninu smetala ta tvrdnja? Meni tu ništa nije sporno

Питаш Бокија :D али ене он препоручује да се уз кафицу (требаће неклико литара :))) прочита тема. 

Што јест , јест. Има тамо свашта. :)))

Некима смета та тврдња зато што је не разумеју правилно. Најпростије речено.

Бога ограничавају временом и више воле да замишљају нека виђења (као на филмском платну), него реализам нашега Спасења.

То је исти ментлни склоп који и на овој теми одбија неке од чињеничних ствари ради, по сваку цену, одржавања свога убеђења у своје менталне конструкције.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bokisd рече

И твоја, и твоја, тема. :))

Немој да си претерано скроман.

Ти си тамо био главни Авокадо. И то Авокадо diaboli. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...