Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 13 минута, Justin Waters рече

Niti je lisica lukava, niti je lav ikakav kralj životinja, pa tako niti zmija nije imala nikakve posebne atribute, zmija je bila i ostala samo gmizavac. 

Gledamo iz nase ljudske perspektive kako stoje stvari i prenosimo na smislenu i duhovnu ravan,

Ali, recimo, kako se oseca jedna orka ili delfin koji su zarobljeni u skucenom prostoru bazena, oni kojima je u prirodi i instiktu da slobodno krstare tamnim dubinama i nepreglednim pucinama mora ili orlu koji svojim krilima krstari po visokim nebesima, ako ga ogranicimo samo na cetiri zida zalostnog kaveza,....i, tako borave ceo zivot, koji zivot nije deo njihove prirode i ponasanja.... ( tako po analogiji i zmija )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 11 минута, Bokisd рече

Gledamo iz nase ljudske perspektive kako stoje stvari i prenosimo na smislenu i duhovnu ravan,

Ali, recimo, kako se oseca jedna orka ili delfin koji su zarobljeni u skucenom prostoru bazena, oni kojima je u prirodi i instiktu da slobodno krstare tamnim dubinama i nepreglednim pucinama mora ili orlu koji svojim krilima krstari po visokim nebesima, ako ga ogranicimo samo na cetiri zida zalostnog kaveza,....i, tako borave ceo zivot, koji zivot nije deo njihove prirode i ponasanja.... ( tako po analogiji i zmija )

Analogija ti nema nikakve veze s vezom. Zmije u životinjskom svijetu, još jednom ponavaljam nisu ni u kakvom podređenom položaju. Mnogo je teže puževima, glistama, antilopama itd..nego zmijama. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Analogija ti nema nikakve veze s vezom. Zmije u životinjskom svijetu, još jednom ponavaljam nisu ni u kakvom podređenom položaju. Mnogo je teže puževima, glistama, antilopama itd..nego zmijama. 

 

Pa, recimo, otkuda mi znamo kojoj je zivotinji lepse i bolje u zivotu od neke druge ?

Valjda se svaka zivotinja sama za sebe  kada je u svom prirodno polozaju i stanju najbolje oseca i postoji kao takva priroda i analogija je, da kada zivotinja nije u svom prirodnom polozaju i stanju, koju je cini bas tom zivotinjom, tada joj nije lepo i konforno ....:1319_womens:

( inace, zanimljivo je, da su po evoluciji i zivotinja i covek jedna te ista priroda i sad, nekako nema veze, ako covek poistovecuje zivotinju sa nekim svojim karakterima i cascava ih razlicitim postovanjima, pa, to je ista zivotinja u razlicitim vrstama.... dajte malo konzistentnosti,... :D .....ili, je covek nesto malo vise od zivotinje,...)

idem sutra ujki na cetrdeset dana, ( malo sam tuzan ), ajd cao svima,...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чим ме мало нема одма се овај хохштаплер Ђура и остали хохштаплерај разблебећу :)). Њихова срећа што сам ових дана имао ваздан неких обавеза па ме мрзело да читам те њихове неповезане глупости.

Ђура навик`о да се иживљава на некој деци, да лечи своју гомилу комплекса на њима, а у еволуцију се разуме к`о Драгојло...

 

mirko-babic-2.jpg

 

У ствари, горе од Драгојла, Драгојло би бар рекао оно "немо` се љутиш", али би признао да се не разуме у тематику, а овај никако да скапира да не зна. Необавештен :)).

Пазите, кад неко као Авокадо брани еволуционе сабране томове бајки и лажи, онда то свакако има смисла. Човек је очигледно у тој бранши, брани свој еснаф и, пре свега, своје ухлебљење. Ту има још пар неповеза који никако да укапирају да је еволуција глупост и лаж, али врло је вероватно да се и они професионално баве неком научном делатношћу па из колегијалности бране бајке. Једу исти `леба, има смисла.

Али кад ће неки д`изгине :)):)) адвокатишући лажима и глупостима ко овај Ђура онда је то случај за посматрање, дефинитивно. Онда је тај стварно неки бисер, нит му род нит му пород, а човек изгуби овде сате и сате блебећући к`о да неко има времена да се бакће са тим његовим небулозама. Добро, бар на сваку cca 50-ту поруку каже нешто паметно што је наштребао тамо по Риму из патрологије, а што су рекли други. Углавном, све што препише је паметно, а све што сам помисли и каже је глупост потпуна :smeh1:. Њему је ногата змија највећи и кључни доказ еволуције :)). Колико човече неко мора да има ниску интелигенцију да помисли да је Бог пустао милионе година да "природа" заврши ствар уместо да је у пар генетских операција одради оно што је сам осмислио. То је отприлике као кад програмер хоће у програмском коду да нешто промени, он неће да чека милионе година како мисле Ђура и њему приближни "интелекти" већ ће да седне и да крене да вергла по тастатури. Али џаба неким да причаш кад су наметнули бандоглавост интелигенцији. "О тврда срца" што каже Господ.

 

Дакле, сви који прате имају две стране. Или-Или што би рекао Кјеркегор.

kjerkegor.jpg

 

Или да верују у еволуционе бајке које пропагирају овде безбожници и дворске луде, или да прихвате здрав и прав креационизам СПЦ који се јасно и недвосмислено ограђује од дарвинизма .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, о.Горан рече

Чим ме мало нема одма се овај хохштаплер Ђура и остали хохштаплерај разблебећу :)). Њихова срећа што сам ових дана имао ваздан неких обавеза па ме мрзело да читам те њихове неповезане глупости.

Ђура навик`о да се иживљава на некој деци, да лечи своју гомилу комплекса на њима, а у еволуцију се разуме к`о Драгојло...

 

mirko-babic-2.jpg

 

У ствари, горе од Драгојла, Драгојло би бар рекао оно "немо` се љутиш", али би признао да се не разуме у тематику, а овај никако да скапира да не зна. Необавештен :)).

Пазите, кад неко као Авокадо брани еволуционе сабране томове бајки и лажи, онда то свакако има смисла. Човек је очигледно у тој бранши, брани свој еснаф и, пре свега, своје ухлебљење. Ту има још пар неповеза који никако да укапирају да је еволуција глупост и лаж, али врло је вероватно да се и они професионално баве неком научном делатношћу па из колегијалности бране бајке. Једу исти `леба, има смисла.

Али кад ће неки д`изгине :)):)) адвокатишући лажима и глупостима ко овај Ђура онда је то случај за посматрање, дефинитивно. Онда је тај стварно неки бисер, нит му род нит му пород, а човек изгуби овде сате и сате блебећући к`о да неко има времена да се бакће са тим његовим небулозама. Добро, бар на сваку cca 50-ту поруку каже нешто паметно што је наштребао тамо по Риму из патрологије, а што су рекли други. Углавном, све што препише је паметно, а све што сам помисли и каже је глупост потпуна :smeh1:. Њему је ногата змија највећи и кључни доказ еволуције :)). Колико човече неко мора да има ниску интелигенцију да помисли да је Бог пустао милионе година да "природа" заврши ствар уместо да је у пар генетских операција одради оно што је сам осмислио. То је отприлике као кад програмер хоће у програмском коду да нешто промени, он неће да чека милионе година како мисле Ђура и њему приближни "интелекти" већ ће да седне и да крене да вергла по тастатури. Али џаба неким да причаш кад су наметнули бандоглавост интелигенцији. "О тврда срца" што каже Господ.

 

Дакле, сви који прате имају две стране. Или-Или што би рекао Кјеркегор.

kjerkegor.jpg

 

Или да верују у еволуционе бајке које пропагирају овде безбожници и дворске луде, или да прихвате здрав и прав креационизам СПЦ који се јасно и недвосмислено ограђује од дарвинизма .

E to si dobro rekao, kratko i jasno što bi Bog čekao milione godina ko da Njegova inteligencija nije iznad prirode i svega stvorenog :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.10.2018. at 12:44, ana čarnojević рече

 Znam da su morali da ispovedaju. Mene zanima samo jedna reč u sledećoj rečenici iz saopštenja profesora, zato sam htela da vidim šta to piše Vladika Maksim....Хришћанска вера у тројичног Бога, који је слободни творац света и живота, уопште није (нужно) у сукобу са теоријом еволуције. 

Zanima me šta bi sve moglo da znači ovo - ... (nužno) ...

 

 

Како није, вл.Максим је требао мало боље да промисли ствари пре него што је иступио у јавности. Он може тим текстом да одушевљава разне овде који неће и не желе довољно да промисле о овој теми. То су разне самонабеђене теолошке и научне величине. Еволуциона бајка је осмишљена као натуралистичко-материјалистичка хипотеза per se. Њој не треба никакав Створитељ, никакво Стварање, та бајка се одиграва сасвим комотно сама по себи, без икакве интервенције интелигентног бића. И најниже интелигенције, а камоли Премудрог Творца. Унижавање Бога у преводу.

Испада да Бог није могао да ствара врсте одма` него је морао да чека милионе и милијарде година да се смилују и да се претварају једна у другу по једном бајковитом сценарију који вређа интелигенцију. Наравно да су ово дијаметрално супротне агенде, сем за ове који никако да укапирају трик :smeh1:.

Да не причам о томе да је Дарвин развијао и идеје саморазвијајуће ћелије која је татко свим осталима док су ови касније вештији кад су видели да то баш дибидус нема везе с мозгом, па ни толико, чак и мање него каснији бајковити сценарио. Ето, да не поверујеш, и наспрам еволуционе бајке постоји нешто што има мање логике :smeh1:, а то је абиогенеза. Пазите, која није решена, а на њој се заснива цела бајка:)). Да будем искрен, мислио сам да Ђура неће да поверује у све то, али сам га дебело преценио, а после свог његовог овде млатарања видим да сам га потценио и много више :smeh1:.

Друго, сви потписници тог срамног апела за који су морали да пишу исповедно писмо су написали да је теорија еволуције једина научно прихваћена теорија итд., да не препричавам све то, није вредно препричавања. Каква срамна ода данашњем научном гулагу у који стављају ови псеудо научни демагози са својим полтронима здравомислеће научнике. О том истом интелектуалном гулагу, у преводу покушају да те праве будалом, говоре научници са врло конкретним научним резултатима као што су Гиљермо Гонзалес, Берлински, Ричард Маркс Други, Маћеј Гиртих, Егнор и многи, многи други. Опет кажем, ја те демагоге разумем, њихове дипломе, основно ухлебљење зависе од те лажи. Па кад би пукла еволуциона бајка, одоше њихове дипломе у неповрат, питаће их неко шта су то уопште радили толике деценије, зашто су пропагирали нешто нетачно. Они су дакле дубоко загазили у рикверц и ту малтене нема повратка, али ови бисери су врх комике. Као Дел Бој и Родни, где је Дел бој профи еволуциониста који живи од преваре, а Родни залутали у причи као поједини овде, на челу са Ђуром:)). У ствари, Ђура му дође баш Родни :)).


Only-Fools-aNd-Horses-1044473.jpg

Да не причам о томе да су поједини антицрквени медији једва дочекали овај турбо-апел и то следећим речима "Ovo pismo profesora Bogoslovije je nešto najbolje što se desilo darvinizmu u Srbiji"

 

А ово што неко каже да ова тема није толико битна, па ко кога тера да пише овде или чита ову тему. Колико знам, нико никога, коме тема није занимљива или битна, само је не прати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, о.Горан рече

Колико човече неко мора да има ниску интелигенцију да помисли да је Бог пустао милионе година ............. уместо да је у пар генетских операција одради оно што је сам осмислио. То је отприлике као кад програмер хоће у програмском коду да нешто промени, он неће да чека милионе година

За овако високу интелигенцију препоручих Кратосу да не блебеће него да узме да чита Свето Писмо. 

Вашем свештенству :))) не могу то рећи, али .,....:nene:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, о.Горан рече

Испада да Бог није могао да ствара врсте одма` него је морао да чека милионе и милијарде година

Паки и паки!

А што је морао да "чека" 6 дана?

confused1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ana B. рече

E to si dobro rekao, kratko i jasno što bi Bog čekao milione godina ko da Njegova inteligencija nije iznad prirode i svega stvorenog :)

Ана душо, :D, не допушћај да те овај наш поп заводи,.... инославним учењима.

Бог ништа не чека. "Али ово једно да вам не буде непознато, љубазни, да је један дан пред Господом као хиљада година, и хиљада година као један дан." 

Зато и упућујем дотичну господу да се поуче из Св Писма. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Ведран* рече

Паки и паки!

А што је морао да "чека" 6 дана?

confused1

Прихваташ ли ти теорију еволуције, да се ми не играмо жмурке овде? Да или не? Јер ми је мука од тих округлих па на ћоше к`о ти.

Ја лично верујем у то да је библијски Бог Створитељ и 100% сам сигуран да је теорија еволуције нетачна тј. да је лаж. Шест дана Стварања, шта год то значило, спадају у домен вере,а не науке. Зато ја и не форсирам ту причу на нивоу егзактности, већ ми је ти стално импутираш. И онај кловн Родни:)).

Али теорија еволуције је већ у домену науке и то је пропала хипотеза која се вештачки одржава због личних интереса многих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Ведран* рече

један дан пред Господом као хиљада година, и хиљада година као један дан." 

Ал` није речено милијарде година. А за промишљање о еволуцији треба имати и бистрину сем поводљивости и снобизма.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, о.Горан рече

Чим ме мало нема одма се овај хохштаплер Ђура и остали хохштаплерај разблебећу :)). Њихова срећа што сам ових дана имао ваздан неких обавеза па ме мрзело да читам те њихове неповезане глупости.

Ђура навик`о да се иживљава на некој деци, да лечи своју гомилу комплекса на њима, а у еволуцију се разуме к`о Драгојло...

 

mirko-babic-2.jpg

 

У ствари, горе од Драгојла, Драгојло би бар рекао оно "немо` се љутиш", али би признао да се не разуме у тематику, а овај никако да скапира да не зна. Необавештен :)).

Пазите, кад неко као Авокадо брани еволуционе сабране томове бајки и лажи, онда то свакако има смисла. Човек је очигледно у тој бранши, брани свој еснаф и, пре свега, своје ухлебљење. Ту има још пар неповеза који никако да укапирају да је еволуција глупост и лаж, али врло је вероватно да се и они професионално баве неком научном делатношћу па из колегијалности бране бајке. Једу исти `леба, има смисла.

Али кад ће неки д`изгине :)):)) адвокатишући лажима и глупостима ко овај Ђура онда је то случај за посматрање, дефинитивно. Онда је тај стварно неки бисер, нит му род нит му пород, а човек изгуби овде сате и сате блебећући к`о да неко има времена да се бакће са тим његовим небулозама. Добро, бар на сваку cca 50-ту поруку каже нешто паметно што је наштребао тамо по Риму из патрологије, а што су рекли други. Углавном, све што препише је паметно, а све што сам помисли и каже је глупост потпуна :smeh1:. Њему је ногата змија највећи и кључни доказ еволуције :)). Колико човече неко мора да има ниску интелигенцију да помисли да је Бог пустао милионе година да "природа" заврши ствар уместо да је у пар генетских операција одради оно што је сам осмислио. То је отприлике као кад програмер хоће у програмском коду да нешто промени, он неће да чека милионе година како мисле Ђура и њему приближни "интелекти" већ ће да седне и да крене да вергла по тастатури. Али џаба неким да причаш кад су наметнули бандоглавост интелигенцији. "О тврда срца" што каже Господ.

 

Дакле, сви који прате имају две стране. Или-Или што би рекао Кјеркегор.

kjerkegor.jpg

 

Или да верују у еволуционе бајке које пропагирају овде безбожници и дворске луде, или да прихвате здрав и прав креационизам СПЦ који се јасно и недвосмислено ограђује од дарвинизма .

Dobra ti ovo fora... odes sa foruma na jedan dan i onda se vratis restartovan bez potrebe da odgovaras na pitanja ili da probas da se odbranis zbog lazi u kojima si uhvacen. Nego sve ispocetka... niko mi nije postavio nikakvo pitanje, niko mi nije razbucao mozak u paramparcad argumentima, nikome ne moram da se pravdam sto lazem u svakom postu! Nikose ne seca sta je bilo juce! IDEMO DALJE! 

:D:D:D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, о.Горан рече

Јер ми је мука од тих округлих па на ћоше к`о ти.

Зато имаш проблем с Богом.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, о.Горан рече

Ал` није речено милијарде година.

Рече поп ово. 

А онда ово:

пре 5 минута, о.Горан рече

А за промишљање о еволуцији треба имати и бистрину сем поводљивости и снобизма.

12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Како није, вл.Максим је требао мало боље да промисли ствари пре него што је иступио у јавности. Он може тим текстом да одушевљава разне овде који неће и не желе довољно да промисле о овој теми. То су разне самонабеђене теолошке и научне величине. Еволуциона бајка је осмишљена као натуралистичко-материјалистичка хипотеза per se. Њој не треба никакав Створитељ, никакво Стварање, та бајка се одиграва сасвим комотно сама по себи, без икакве интервенције интелигентног бића. И најниже интелигенције, а камоли Премудрог Творца. Унижавање Бога у преводу.

Испада да Бог није могао да ствара врсте одма` него је морао да чека милионе и милијарде година да се смилују и да се претварају једна у другу по једном бајковитом сценарију који вређа интелигенцију. Наравно да су ово дијаметрално супротне агенде, сем за ове који никако да укапирају трик :smeh1:.

Да не причам о томе да је Дарвин развијао и идеје саморазвијајуће ћелије која је татко свим осталима док су ови касније вештији кад су видели да то баш дибидус нема везе с мозгом, па ни толико, чак и мање него каснији бајковити сценарио. Ето, да не поверујеш, и наспрам еволуционе бајке постоји нешто што има мање логике :smeh1:, а то је абиогенеза. Пазите, која није решена, а на њој се заснива цела бајка:)). Да будем искрен, мислио сам да Ђура неће да поверује у све то, али сам га дебело преценио, а после свог његовог овде млатарања видим да сам га потценио и много више :smeh1:.

Друго, сви потписници тог срамног апела за који су морали да пишу исповедно писмо су написали да је теорија еволуције једина научно прихваћена теорија итд., да не препричавам све то, није вредно препричавања. Каква срамна ода данашњем научном гулагу у који стављају ови псеудо научни демагози са својим полтронима здравомислеће научнике. О том истом интелектуалном гулагу, у преводу покушају да те праве будалом, говоре научници са врло конкретним научним резултатима као што су Гиљермо Гонзалес, Берлински, Ричард Маркс Други, Маћеј Гиртих, Егнор и многи, многи други. Опет кажем, ја те демагоге разумем, њихове дипломе, основно ухлебљење зависе од те лажи. Па кад би пукла еволуциона бајка, одоше њихове дипломе у неповрат, питаће их неко шта су то уопште радили толике деценије, зашто су пропагирали нешто нетачно. Они су дакле дубоко загазили у рикверц и ту малтене нема повратка, али ови бисери су врх комике. Као Дел Бој и Родни, где је Дел бој профи еволуциониста који живи од преваре, а Родни залутали у причи као поједини овде, на челу са Ђуром:)). У ствари, Ђура му дође баш Родни :)).


Only-Fools-aNd-Horses-1044473.jpg

Да не причам о томе да су поједини антицрквени медији једва дочекали овај турбо-апел и то следећим речима "Ovo pismo profesora Bogoslovije je nešto najbolje što se desilo darvinizmu u Srbiji"

 

А ово што неко каже да ова тема није толико битна, па ко кога тера да пише овде или чита ову тему. Колико знам, нико никога, коме тема није занимљива или битна, само је не прати. 

.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...