Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, о.Горан рече

Требало би, кога занимају ове теме тј. да чује другу страну, ону која се не слаже са мејнстрим еволуционим бајкама, да прочита следећу литературу за почетак. Није никаква обавеза, већ добронамеран савет:

Iza-kulisa-bozje-stvaranje-ili-evolucijaAriel-Rot-POSTANJE_slika_O_75035645.jpg

  evolucija_ili_stvaranje_vv.jpg 9780091524500-us.jpg

27033210588900756c7369c1481a.jpgNAUKA-OTKRIVA-BOGA-Arijel-Rot_slika_O_83

 

Ниједна од ових књига није скупа.

 

 

 

Čitao sam smećare poput Ariela Rota. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 20 минута, о.Горан рече

Рећи ћу ти кад те крсти Ђура :smeh1:. Мада мораш да сачекаш да се човек опорави.

Pošto kao i obično bežiš od odgovora, morao sam da potražim da vidim šta tvoje kolege tvrde... sudeći po ovom timeline-u:

http://www.teachinghearts.org/dre00timeline.html

Glavno zaleđivanje mamuta se desilo u roku od najviše 2 godine posle Potopa jer dve godine nakon Potopa se desilo ovo:

Tower of Babel migration. The earth was divided into many languages. (Genesis 10: 25)

a pre toga su na timeline smestili:

12900BC Black Matte. Clovis artifacts and large land animals disappear in North America
12900BC Younger Dryas Event. 1000 year long cooling period begins

a to (oko 12k godina BC) je period kada je najveći broj mamuta umro... iako su neki preživeli još par hiljada godina (do oko 10k g. BC) ali to ne pravi nikakvu razliku na kreacionističkoj skali... ne računam dva ostrva (jedno kod Aljaske i jedno kod Rusije) gde su preživeli mnogo duže ali u veoma malim brojevima...

Pošto onaj prethodni timeline smešta Vavilonsku kulu u period od 148 godina posle Potopa, možemo da uzmemo i tu cifru (ne menja baš mnogo stvari)

Dakle, uzevši u obzir navedeno, kao i ovo što si napisao:

1 hour ago, о.Горан рече

Јесте, али су помрли после Потопа због вансеријских услова климе која је наступила.

Професор Кеит Елтрингам са Кембриџа, који нема везе са креационизмом колико ми је познато, проценио је да су кљове бар око 45.000 сибирских мамута продате у последњих 300 година. Такође, процена др Џозефа Дилоуа је да је морало постојати око 5 милиона ових животиња.

da li bi bio ljubazan da objasniš kako zamišljaš da je od 2 mamuta sa Nojeve barke u roku od 2 godine ili 148 godina nastalo 5 miliona mamuta (ili 45.000 mamuta)? 

Jel su se ti mamuti razmnožavali ćelijskom deobom kao bakterije?  :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

da li bi bio ljubazan da objasniš kako zamišljaš da je od 2 mamuta sa Nojeve barke u roku od 2 godine ili 148 godina nastalo 5 miliona mamuta (ili 45.000 mamuta)? 

Jel su se ti mamuti razmnožavali ćelijskom deobom kao bakterije?  :D

крстио си попакако бог заповеда:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Bakterije, virusi, komarci, razne druge klice, i mirkobi su dakle postojali, ali nisu imali nikakvog efekta na ljude u rajskom stanju? Bog ih je stvorio znači unaprijed znavši da će čovjek pasti i povući materiju u smrtno stanje? Svašta čovjek da pročita....

Bog je Adama stvorio ovakvog kakav jeste, sa polnim organima, zelucem, crevima jer je znao za covekov pad. Posledica je nastupila pre akcije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, grigorije22 рече

Bog je Adama stvorio ovakvog kakav jeste, sa polnim organima, zelucem, crevima jer je znao za covekov pad. Posledica je nastupila pre akcije.

Totalna besmislica. Ispada da je Adam bio sačinjen od potpuno nefunkconalnih organa, ili organa koji tad nisu imali funkciju, a koje su svoju svrhu i funkcionalnost dobili tek kada je tvorevina pala. Koliko je to samo besmiselno, kada kreacionisti onanišu na funkcionalnost svih organa od kojih je sačinjen čovjek diveći se inteligenciji Božijoj, a zapravo ta funkcionalnost nastupa tek onda kada se desilo nešto što se nije trebalo desiti. confused1

Ne znam samo kako nekom ko u ovo sve vjeruje, uspjeva da evolucija svemira i živog svijeta bude nelogična. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Totalna besmislica. Ispada da je Adam bio sačinjen od potpuno nefunkconalnih organa, ili organa koji tad nisu imali funkciju, a koje su svoju svrhu i funkcionalnost dobili tek kada je tvorevina pala. Koliko je to samo besmiselno, kada kreacionisti onanišu na funkcionalnost svih organa od kojih je sačinjen čovjek diveći se inteligenciji Božijoj, a zapravo ta funkcionalnost nastupa tek onda kada se desilo nešto što se nije trebalo desiti. confused1

Ne znam samo kako nekom ko u ovo sve vjeruje, uspjeva da evolucija svemira i živog svijeta bude nelogična. 

To nije kreacionisticko vec otacko tumacenje. Nakon sveopsteg vaskrsenja ljudi ce da imaju sve organe kao sto ih imaju i sada koji nece da budu funkcionalni. Bog nece da nas stvori oble kao balone. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Justin Waters рече

Koliko je to samo besmiselno, kada kreacionisti onanišu na funkcionalnost svih organa od kojih je sačinjen čovjek diveći se inteligenciji Božijoj, a zapravo ta funkcionalnost nastupa tek onda kada se desilo nešto što se nije trebalo desiti.

E to. To je meni novootkriven idiotluk kreacionista...

Da li se svet padom "pokvario" u ovo sto imamo danas, ili je ovo sto imamo danas velicanstven manifest bozijeg stvaranja?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, о.Горан рече

Ниједна од ових књига није скупа.

Spram kvaliteta i cena.

 

I nemoj da nudis krecionsiticke knjige ljudima... one i nisu pisane da ih kuuje bilo ko osim budala koje bi dale pare za to djubre... to i autori vrlo dobro znaju.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Не постоји ниједна хипотеза у мејнстрин науци, а која се дакле заснива на еволуционој бајци за недорасле, да са сигурношћу може да потврди зашто су нестали диносауруси са лица земље, а нису нестале многе друге врсте као нпр. лавови, хијене итд.

Nestale su mnoge vrste pored dinosaurusa. Justa ti je reko, ja sam ti reko... al ti ces idalje da prdis u istu tikvu normalno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Justin Waters рече

Totalna besmislica. Ispada da je Adam bio sačinjen od potpuno nefunkconalnih organa, ili organa koji tad nisu imali funkciju, a koje su svoju svrhu i funkcionalnost dobili tek kada je tvorevina pala. Koliko je to samo besmiselno, kada kreacionisti onanišu na funkcionalnost svih organa od kojih je sačinjen čovjek diveći se inteligenciji Božijoj, a zapravo ta funkcionalnost nastupa tek onda kada se desilo nešto što se nije trebalo desiti. confused1

Opet u funkciji đavolovog advokata: ignorišeš to da je Bog sveznajuć. Ako je sveznajuć, znao je da će doći do Pada, pa je mogao da životinje dizajnira za period posle Pada... uz neke modifikacije... samo onda se javljaju drugi problemi vezani za priču o Padu, ponašanje Boga pre toga i u vezi sa tim, slobodnu volju Adama i Eve, itd...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

лежим у кревету, нога ми одузета, болови несносни

Оче, желим ти од Бога оздрављење. Ово није иронија. То што треба да се држиш патрологије и да се не петљаш много у апологетику је једна ствар, а кад крену болови нешто сасвим друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, grigorije22 рече

To nije kreacionisticko vec otacko tumacenje. Nakon sveopsteg vaskrsenja ljudi ce da imaju sve organe kao sto ih imaju i sada koji nece da budu funkcionalni. Bog nece da nas stvori oble kao balone. 

Kako misliš neće biti funkcionalni, šta će ostati od čovjeka budući da je svaki milimetar ljudskog tijela prilagođen smrtnoj tvorevini? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, grigorije22 рече

To nije kreacionisticko vec otacko tumacenje. Nakon sveopsteg vaskrsenja ljudi ce da imaju sve organe kao sto ih imaju i sada koji nece da budu funkcionalni. Bog nece da nas stvori oble kao balone. 

"Варате се јер не знате Писма, јер ће тада људи бити као анђели".

Дакле, Господ или ти твоји оци?

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...