Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 11 минута, о.Горан рече

Проблем еволуционе бајке је управо у томе што се "заглавила" у 19. веку. Данашње знање и знање у 19. веку су неупоредиви па Дарвин није имао појма о генетици, биохемији, цитологији и осталом( наспрам данашњег знања) што је суштински битно за ову тему. Нпр. није знао ни за Менделове радове, а камоли за све оно што је после дошло.

Zato ga i smatramo velikanom... zato što nije znao ništa od pomenutog, a postavio je hipotezu koja se u svojoj suštini održala i ispostavila kao tačna nakon što smo sve ovo otkrili... upravo je suština nauke da postavi predikcije u vezi stvari koje još uvek ne znamo i suština valjane nauke u tome da kasnije te stvari otkrijemo i tako potvrdimo hipotezu.

 

пре 11 минута, о.Горан рече

Он је постулирао нешто што је једноставно неодрживо када се имају у виду сва научна открића после његове смрти.

Za takav zaključak bi bilo potrebno da navedete neku utvrđenu činjenicu koja ne bi smela da postoji ako je Darvin bio u pravu... a evo već duže od 150 godina pokušavate... pri čemu stalno otkrivamo nove činjenice o živim bićima... i nikako vam ne uspeva...

 

пре 11 минута, о.Горан рече

Дакле, он сам није крив ништа, као и сваки научник је поставио хипотезу, научни предлог па се види да ли је иста тачна или не.

I ispostavilo se da je "tačna" tj. nije još uvek osporena bilo kojim otkrićem...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Стварност, суштаство или свет, назови како хоћеш, се мења! То јасно показује да је морао бити покренут од трансцедентне Силе која разлог свог постојања носи у Себи, те се не мења, неусловљена је!  Бог је од вечности у  мировању и зато је непроменљив, то га и одаје да је одувек, од вечности, Апсолут!  А да се мења као овај свет или човек показао би тиме да је покренут, условљен и да разлог (живот) свог постојања нема у себи. (Сад да неко не каже, а Исус? Господ Исус је усвојио створено суштаство, човечанску природу, без мењања природе коју као Божанствени Логос Божји, Бог Логос, има од Оца, зато је Бог такав, Света Тројица, од вечности,стога и непроменљив! У Христу се трансецедентна Сила, Сила од које нема веће и више,  открила и постала иманетна). 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Zapravo nalazi se svuda u isto vreme dok je ne pogledas ;)

Вау. Однос са Богом. Док га не угледаш. ("Јер, гле, Царство Божије унутра је, у вама").

Хвала што ми још више утврђујеш веру.

Угао гледања је ЧУДО. ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

To tvrdi Vilijem Lejn Kreg, mada ne baš tako tj. ne misli to za sve sveštenike, nego samo za one koji smatraju da je Zemlja stara desetak hiljada godina... šta više, kaže da su sramota za hrišćanstvo...

Пази, ја не инсиситирам уопште нпр. толико на тој младој земљи колико ови злонамерни то фантазирају. Ја управо износим сведочења свих оних научника који говоре о Стварању и Створитељу, без обзира да ли су млади, стари креационисти или ИД. Нпр., стављао сам линкове везане за Ленокса, Лејн Крега, Мејера, Дембског, Берлинског, Роберта Маркса другог итд. итд. Ниједан од њих није заступник младе земље. Кад сам већ поменуо овог последњег ево шта он каже у Expelled: No intelligence allowed:

"I`m an old guy. I have tenure.I am academically safe. But the young people and what is happening in America right now because of this scientific gulag is really terrible."

 

Bob_2007.jpg

 

Ево о коме је реч:

Robert Jackson Marks II is an American electrical engineer. His contributions include the Zhao-Atlas-Marks (ZAM) time-frequency distribution in the field of signal processing,[1] the Cheung–Marks theorem[2] in Shannon sampling theory and the Papoulis-Marks-Cheung (PMC) approach in multidimensional sampling.[3] He was instrumental in the defining of the field of computational intelligence and co-edited the first book using computational intelligence in the title.[4][5] A Christian[6] and an old earth creationist,[7] he is a subject of the 2008 pro-intelligent design motion picture, Expelled: No Intelligence Allowed.

 

Marks is a Distinguished Professor of Electrical and Computer Engineering at Baylor University and proponent of intelligent design. From 1977 to 2003, he was on the faculty of the University of Washington in Seattle. He was the first president of the Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Neural Networks Council (now the IEEE Computational Intelligence Society.[8] He is a Fellow of the IEEE [9][10] and the Optical Society of America.[10][11]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_J._Marks_II

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

S jedne strane kazete da se bog ne mesa  u nase zivote jer bi u suprotnom narusio nasu slobodnu volju.

Onda kazeter da se bog itekako mesa ali ni time nekako ne narusava slobodnu volju

A ako se mesa, pitam ja, sto se ne umesa u neku deciju bolnicu ili sirotiste?

Onda vi kazete, tako bi povredio nasu slobodnu volju a on to ne zeli jer nas mnogo voli

 i tako u krug

 

Evo ja te pitam... ako mu vec nije problem da pali ognjeve, iscrtava bogorodice po panjevima i memljivim zidovima i isceljuje babe po manastirima... sto ne izleci svu decu koja boluju od neizlecivih bolesti?

Мали милион појединачних разлога у прошлом, садашњем и будућем односу са Творцем.

Али, обзиром да чим се запати у мајчином стомаку свако ће постојати вечно, немамо егзистенцијални проблем. Само тренутну бол и патњу кроз коју се учимо - човекољубљу, трпљењу, помагању...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Jel bog napravio pakao?

Јоцк.

Пакао је стање... ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Благовесник рече

И то вера у којој човек мора да се ослободи разума да би могао веровати. Јер, разум је свестан да није могућ безброј догађаја у назад,

Možda tvoj razum... problem je što, da parafraziram Nila Degras Tajsona, univerzum uopšte nije dužan da tebi bude razumljiv... niti je za to da li postoji Bog bitno da li je moguć bezbroj događaja unazad...

 

пре 24 минута, Благовесник рече

е сад, ти можеш да верујеш у супротно али само ако се ослободиш разума који ти упорно тврди да то реално није могуће. Зато Реч тврди  за таквог - Рече безумник у срцу свом - Бога нема. (Псалтир, 53, 1).Безуман је онај ко не верује у Бога. Други безумник је богати човек који је река - Срушићу житнице моје и саградићу веће и сакупићу све моје жито и све моје добро, па ћу рећи својој души: ево, душо, много добра имаш, за многе године: уживај, пиј, једи и весели се! Али му је Господ Бог рекао: Безумниче. Ове ноћи тражиће душу твоју од тебе, коме ће остати све што си припремио? (Лк. 12, 20) Оба човека болују од исте болести –атеизма. Уместо да верују у Бога они верују у друго: у идола мамоне, своје богатство, снагу и здравље. 

Šta misliš da postižeš citiranjem Biblije kao "dokaza" za svoje tvrdnje u diskusiji sa ateistom? Očekuješ da će ateista da kaže: da, ako to piše u Bibliji, onda si ti 100% u pravu?

(ili zapravo diskutuješ sam sa sobom?)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Da li je svet  u kome zivimo dizajnirao bog?

Да.

Само, није исто оно што ВИДИШ и оно што ЈЕСТЕ.

Матрикс, бато. ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, о.Горан рече

:)) :)) :))

 

Naravno... a ako nisam u pravu, ti svakako možeš da umesto YT klipa izneseš neku utvrđenu činjenicu koja obara TE - nešto što postoji, a što ne bi smelo da postoji ako je TE tačna... i da objasniš zašto to ne bi smelo da postoji ako je TE tačna... nemoj 10, samo jednu, dovoljna je... izaberi neku nespornu tj. najjači dokaz protiv...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Šta misliš da postižeš citiranjem Biblije kao "dokaza" za svoje tvrdnje u diskusiji sa ateistom? Očekuješ da će ateista da kaže: da, ako to piše u Bibliji, onda si ti 100% u pravu?

(ili zapravo diskutuješ sam sa sobom?)

Па не обраћам се само вама, нисте ви једини на овом форуму, иако сте умислили да јесте, будући да сте на овом форуму ви најгласнији. Има овде и других, верног народа Божјег, који је и овде и у Србији, хвала Богу, 80 % у већини, а само 3, 5 -  4 % је убеђених атеиста.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

да је причао чини ми се са неком госпођом која је хвалила научна достигнућа тог доба он јој је показао свој длан рекавши да је то нешто далеко прецизније од било ког инструмента који је човек изумео.

Аха!

Длан, баба...

Шта сам вам прич'о?!?

Јехова, бато...

:)))

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Naravno... a ako nisam u pravu, ti svakako možeš da umesto YT klipa izneseš neku utvrđenu činjenicu koja obara TE - nešto što postoji, a što ne bi smelo da postoji ako je TE tačna... i da objasniš zašto to ne bi smelo da postoji ako je TE tačna... nemoj 10, samo jednu, dovoljna je... izaberi neku nespornu tj. najjači dokaz protiv...

 

 

:))

Престани да ме засмејаваш, таман те похвалих, а ти одмах почео да причаш којешта. Ваљало би да се крстиш иначе. У православној цркви наравно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, о.Горан рече

Проблем еволуционе бајке је управо у томе што се "заглавила" у 19. веку. Данашње знање и знање у 19. веку су неупоредиви па Дарвин није имао појма о генетици, биохемији, цитологији и осталом( наспрам данашњег знања) што је суштински битно за ову тему. Нпр. није знао ни за Менделове радове, а камоли за све оно што је после дошло. Он је постулирао нешто што је једноставно неодрживо када се имају у виду сва научна открића после његове смрти. Дакле, он сам није крив ништа, као и сваки научник је поставио хипотезу, научни предлог па се види да ли је иста тачна или не. А то што се нека мејнстрим наука ухватила за то као пијан плота и што су многи недоказани у томе, то је већ нека друга ствар. Веровао или не ја о Дарвину као научнику уопште немам лоше мишљење. Али са друге стране имам јако лоше мишљење о његовим следбеницима данас, мислим на науку, не персонално.

 

У вези тога је лепо прочитати овај чланак Would Darwin be a Darwinist today?

6913darwin.jpg

Као секташ.

Истргне реч, па настави у свом правцу.

Може везе са мном и мојим питањима.

Већ прелази у патологију...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Avocado рече

Zato ga i smatramo velikanom...

Нисам рекао да је великан, а и није. Рекао сам да он њему немам лоше мишљење као научнику. Великани науке су нпр. Њутн, Паскал, Лајбниц, Ојлер, Бојл, Планк, Фарадеј, Тесла, Пупин итд. итд. итд. Дарвин је испод њих дефинитивно и испод многих других. Имао је црту генијалности, али сигурно није био геније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...