Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 17 минута, Avocado рече

Da se malo igram "đavolovog advokata"... u odbrani Boga  :D  ... imaš u SiG priči deo gde Avram ubeđuje Boga da poštedi ove gradove pa se pogađaju da li će poštedeti ako tamo ima 45 pravednika, pa 40, 30, 20 i na kraju 10 i Bog pristane svaki put (ili zato što se folira i praktično vara Avrama budući da zna unapred koliko ih ima ili zato što ga pisci tih najstarijih priča nisu smatrali sveznajućim)... elem, tek kad je Bog poslao anđele u Sodomu da utvrde koliko ima pravednika, pa se ispostavilo da je to samo Lot (žene i đeca se ne računaju), onda je Sodoma stradala... dakle, Boki bi mogao da ti odgovori da u svakom od današnjih gradova ima bar 10 pravednika i da nas zato Bog nije pokosio... u međuvremenu je evoluirao, postao sveznajuć, pa ne mora da šalje anđele da utvrđuju koliko ima pravednika u kom gradu..

Yeah... well... Taj "pravednik" je posle kresn'o ćerke svoje tako da...ono... :)

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 41 минута, Јанко рече

Разумео.

Знаш где је друга квака? У слободи.

АКО направи после мотора напред ( који се показао као лош) мотор напред, онда је ОЧИГЛЕДНО ИНТЕРВЕНЦИЈА, тј ЗНАШ да има Бога, не верујеш. Отпада слобода да му кажеш ТИ НЕ ПОСТОЈИШ, јер ЗНАШ да постоји.

Da, ali to je problem za talibane koji tvrde da imaju dokaze (naučne i/ili filozofske) o postojanju Boga... oni su u kontradikciji po kojoj Bog neće da se razotkrije da bi nam ostavio slobodu i istovremeno se potpuno razotkrio onima koji su dovoljno inteligentni da skapiraju njihov filozofski dokaz ili dovoljno pošteni da prihvate njihov naučni dokaz...

Takođe, iako cenim vašu teologiju i apologetiku, ta priča sa slobodom me ni najmanje ne impresionira... ne znam kako ste uspeli da ubedite toliko ljudi u to da je ostaviti ljudima slobodu da ne znaju da neko postoji nešto razumno, pa još i vrlina... zamisli da te roditelji od rođenja drže u nekom podrumu i samo ti ubacuju hranu i vodu i jednog dana se razotkriju sa pričom: ostavili smo ti slobodu da ne znaš da li postojimo... jezivo... ili treba sad Zorana Đurovića da napadnemo što nam je svima uskratio slobodu da slobodno verujemo da li on postoji ili ne postoji?

Priča od koje je ova verovatno potekla ima smisla... naime, bilo bi veoma lepo i skromno od strane svemogućeg bića da nam ostavi slobodu da ga volimo ili ne volimo, da ga poštujemo ili ne poštujemo, da uđemo u lični odnos sa njim ili da ga na tom planu ignorišemo.... ali ostaviti nekom slobodu da ne zna da li postojiš - tu nema ništa lepo, plemenito i dobro, već je (ako postojiš) prilično besmisleno...

U vezi sa tim, nemoj da ti padne na pamet da pogrešno držiš da bi morao da ga volim i poštujem ako bi bio siguran da postoji... :)

 

Цитат

Е сад прва квака. Интелигентни дизајнер је (просто теоријски разматрамо) направио мултиверзум и у свакој од паралелних стварности (које зависе од наших слободних избора) неке од карактеристика тих бића имају своју функцију. Дакле, бића су фул-функционална за све стварности збирно. Појединачно, изгледају слабо функционална... А реалност је трен-за-треном, тј збир диференцијалних вредности тих паралелних стварности зависно од наших слободних избора.

Теоријски разматрамо...

Ođe te ič nisam razumeo...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, cloudking рече

Yeah... well... Taj "pravednik" je posle kresn'o ćerke svoje tako da...ono... :)

Pa vidiš koliko su niski kriterijumi, a treba samo 10 komada takvih i ti se još pitaš zašto ne uništi danas sve gradove!?!?!? ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боооже, ови наши атеисти су још увек старозаветни људоВи....али ако, ако ....битно је да су библијски....:ani_biggrin:    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, cloudking рече

Sudnji dan? Znači ipak nema ništa od one priče da se bog ne meša jer poštuje našu slobodu...

У вези  човека Божјег и родоначелника Моаваца и Амонаца, праведног Лота, на кога си похулио из своје глупавости и необразованости, Бог да ти не узме за грех, био је по сведочењу Светог Писма опијен вином (помешаним са  буникама и другим биљем, по јеврејском предању) од стране својих кћери, па су легле са њим и од њега примиле семе без његовог знања и сагласности, а у својој лудој жељи и  размишљању да  оцу подаре сина тј.  потомка који потиче од њега. 

Бог трпи и поштује нашу слободу избора, али пошто је такав избор смрт и промашај, ради се о томе да Он наставља да нас васпитава, управља ка ономе што је за нас добро, а што често нисмо свесни од својевољне помрачености грехом и ниским страстима и слилчним... Бог жели да се СВИ спасу, сведочи Свети Петар Апостол, и још тврди да је Господ Бог успео да спаси скор све оне који су се некада противили у време Нојево. О томе нам пише у Саборним посланицама. Дакле, Бог жели да схватимо, али не на присилан начин, већ спознајом, неко раније неко касније.... Време је дато за покајање, чистилиште (очишћење преминулих у вери по молитвама  и спознајом  љубави Сабрања Божјег (Цркве) према њима изражено кроз заупокојене молитве и Литургије, које делује отрезнујуће и  очишћавајуће на њихове душе, па чак и на душе безбожних људи у који су остави изван Врата раја),  преумљење, али када наступи вечност, неће бити промене, већ ће Бог бити пројављен  у свему и бити све, по Апостолским речима, дакле, бити сједињен са целокупном Стварношћу! За неке ће тада, нажалост, наступити вечни пакао...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Avocado рече
1 hour ago, cloudking рече

Pa da ali prica o sodomi i gomori ukazuje da i te mrznje i pustosi zapravo nisu toliko bas strasne... jer da jesu, Bog bi nas pokosio bas kao sto je pokosio sodomorce i gomorljane...

Da se malo igram "đavolovog advokata"... u odbrani Boga  :D  ... imaš u SiG priči deo gde Avram ubeđuje Boga da poštedi ove gradove pa se pogađaju da li će poštedeti ako tamo ima 45 pravednika, pa 40, 30, 20 i na kraju 10 i Bog pristane svaki put (ili zato što se folira i praktično vara Avrama budući da zna unapred koliko ih ima ili zato što ga pisci tih najstarijih priča nisu smatrali sveznajućim)... elem, tek kad je Bog poslao anđele u Sodomu da utvrde koliko ima pravednika, pa se ispostavilo da je to samo Lot (žene i đeca se ne računaju), onda je Sodoma stradala... dakle, Boki bi mogao da ti odgovori da u svakom od današnjih gradova ima bar 10 pravednika i da nas zato Bog nije pokosio... u međuvremenu je evoluirao, postao sveznajuć, pa ne mora da šalje anđele da utvrđuju koliko ima pravednika u kom gradu...

Moze replika. :D

Fora je, sto se Avram prvo obraca Bogu i trazi milost za Sodom, radi toga, da pravednik ne bi stradao sa nepravednikom. Jer,  postoje slucajevi u pismu i zivotu,.... kada i pravedni stradaju se nepravednim u nekim situacijama kada se kaznjavaju nepravedni ( ne moze se bas razdvojiti 100% pravedni i nepravedni ) i svako u tom slucaju  dobija nagradu ili kaznu, po svojim zaslugama.

Zbog toga bi Bog kaznio Sodom cak i da je bio neki pravednik u gradu, ( da Avram nije pitao i molio od Boga milost za pravednike ). Avram ima slobodu da pita sta zeli i u taj izbor se Bog ne mesa, cak i ako je svemoguc i sveznajuc. Zbog svega toga, Bog bi zaista postedeo Sodom da je u gradu bilo pravednika.

Cak je i postojala sansa za postedu, nevezano za razgovor Boga i Avrama,  jer su sami gradjani mogli da poslusaju Lota i ne cine zlo njegovim gostima. I za naizgled takvo malo delo, bili bi pomilovani, iako bi verovatno i dalje sodomski greh bio prisutan u samom gradu.

Problem je, bio u aktualizaciji tog greha prema Lotu i gostima,...nece Bog bas da ide po svetu i prebrojava sodomljane i da trazi pravednike ( :D ),....da ne bi sve kaznio, bez ikakvog izuzetka... 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И данас сваки Народ и сваки човек понаособ, у току овог живота, бива стављен на ТЕСТ, бива тестиран!

Слање двојице тајанствених гостију у Содом био је такав, својеврстан тест, на којем су делом требали да се ОСВЕДОЧЕ они који су праведни.

Сличан тест по наш народ била је и маршута миграната у којој смо ми као заједница и друштво прошли тест код Бога и биће нам од Бога узето у праведност! Такође и предсенику Вучићу који нас је у том, хришћанском ставу, бодрио и предстојатељем био. Јер, пред Богом ко се о гостољубље огреши од Бога се греши.

Овде је прича о гостољубљу и негостољубљу.   Нису чак Содомљани ни морали да их угосте, праведници би се на делу показали, јер Бог тражи дела, а не само веру, само да су их упозорили да није безбедно да преспавају на њиховом тргу, зато тајанствени гости упорно покушавају да остану на тргу не би ли се још неко осведочио као праведник. Али...  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Благовесник рече

Сличан тест по наш народ била је и маршута миграната у којој смо ми као заједница и друштво прошли тест код Бога и биће нам од Бога узето у праведност! Такође и предсенику Вучићу који нас је у том, хришћанском ставу, бодрио и предстојатељем био.

C3HjGZaW8AQs5xv.jpg

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Благовесник рече

Овде је прича о гостољубљу и негостољубљу.

Ovo je posebna prica, mozda i jedna od najvaznijih stvari u vezi ( price ) oko Avrama, Boga, Sodomljana, Lota i njegovih gostiju.

( ne treba zaboraviti da je gostoljubljem Avram primio i bio pocastvovan od strane sv.Trojice ,... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Благовесник рече

Бог жели да се СВИ спасу, сведочи Свети Петар Апостол

Зајебах се и узех да прочитам овај твој ком. Ти си само шарлатан који не зна шта блебеће. Провери који је Апостол. 

Као што си лупетао око Каина, а знамо да га Бог обележи да га не би рокнули у некој другој насеобини. Дакле, било је мноштво људи који не потичу од Адама и Еве, а ти лупеташ како Каин поби трећину људи. Не знам на којим си дрогама. Свакако ти нећу више отписивати, јер ниси ни на Бокситовом нивоу који у 100 коментара уме нешто сувисло да каже.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

hehe, znaci slucajno...

То си ти рекао, ја сам признао да сам погрешио

 

пре 2 часа, cloudking рече

Bog je iznad svake fizike, upamti jeretiku!

Бог исцељује у манастиру Туман па ти не признајеш. Благодатни огањ у Јерусалиму је исто Божје дело и у почетку паљења нема температуру обичне ватре већ знатно нижу па ти не признајеш. Црква је исто Богочовечанско тело. Физички закони су исто Божији. Флаша ће се разбити по законима физике. Наравно да Бог одржава те законе у постојању и управља њима па тако може да се деси чудо и да у појединим догађајима Божијом интервенцијом природни закон буде не важећи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Благовесник рече

Такође и председнику Вучићу који нас је у том, хришћанском ставу, бодрио и предстојатељем био.

:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Branka62 рече

Još jedan poraz TE :ani_biggrin:

https://phys.org/news/2018-10-trio-nobel-chemistry-prize-evolution.html

Trio win Nobel Chemistry Prize for research harnessing evolution

То ти је оно Ја теби сердаре, ти мени војводо. Наравно да ће еволуционисти добити Нобелову награду, то је нешто сасвим очекивано за свакога ко прати ову тематику. Оно што треба да се неко запита је зашто је нису добили Паулеску за инсулин и Дамадијан за магнетну резонанцу иако су је заслужили.

 

Nicolae-Paulescu1.jpg

 

PrototypeDamadian-lge.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Takođe, iako cenim vašu teologiju i apologetiku, ta priča sa slobodom me ni najmanje ne impresionira... ne znam kako ste uspeli da ubedite toliko ljudi u to da je ostaviti ljudima slobodu da ne znaju da neko postoji nešto razumno, pa još i vrlina... zamisli da te roditelji od rođenja drže u nekom podrumu i samo ti ubacuju hranu i vodu i jednog dana se razotkriju sa pričom: ostavili smo ti slobodu da ne znaš da li postojimo... jezivo... ili treba sad Zorana Đurovića da napadnemo što nam je svima uskratio slobodu da slobodno verujemo da li on postoji ili ne postoji?

 

Ne mogu da odolim da citiram ovu nadasve jeretičku seriju:

c50e204a0f87208ffc25f05a53ec8a3c--in-the

(ovaj drugi je Bog, kreator kosmosa :D)

  • Оплаках :)) 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, као покретач ове теме рећи ћу да се ја овде обраћам уистину слободним духовима, а затуцаних има међу атеистима/еволуционистима( иста ствар, само друго паковање) управо највише. То су( слободни духови) они о којима св.Павле говори када говори о слободи у Христу. Најмање што сам желео је да се на овој теми блебеће, али неки су једноставно недоказани комплексаши и не можеш да им објасниш неке ствари. 

Такође, пошто се тема јако расплињује кога занимају нечије трећеразредне интерпретације св.Отаца може слободно да покрене неку нову тему, широко је поље овог форума, има места за све теме. Ја се упорно држим теме која је потпуно јасна. Сведочанства доказаних теолога и научника са врло конкретним резултатима, признањима и наградама говоре сама за себе. У овако комплексној теми треба износити pro et contra аргументе да би читаоци могли да чују обе стране. Страну еволуције су имали прилике да чују у свим школама када су лагани о Хекеловим ембрионима, Милер-Уријевом експерименту и осталим преварама којима су се индоктринирала деца, а ја сам се потрудио да овде изнесем мишљења оних који се не слажу са истом. Такође, имају прилике да чују и мишљење атеиста па нека сами донесу закључак о целој теми. Ја сам лично одавно изградио своје мишљење и нисам уопште ни дужан на крају крајева да пишем овде, постоје књиге о овој теми па нека читају људи ако их интересује.

Такође, ја се људске злобе, пакости, покварености, уцена и сл. не плашим тако да поједини не губе своје( вероватно) драгоцено време на такве ствари. Ја бар немам времена за бацање, зато сам и врло конкретан и јасан у својим порукама. Колико ћу са неким или нећу да дискутујем, то је до мене и мог избора, као и сваког другог према мени, у томе сам кристално јасан. Нисам дужан никоме да одговарам ако га сматрам за неозбиљног саговорника. Ако се то некоме не свиђа-његова ствар. Имају своје парохијске свештенике па нека се консултују са њима о овој теми ако их нешто интересује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...