Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Када неко не верује у данашња Божија чуда како ће тек да поверује да је исти тај Бог створио овакав чудесан свет.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 13 минута, cloudking рече

mislim da prica o coveku kome je irasla ruka apsolutno neistinita. 

Nemas nikakav dokaz da se to stvarno desilo.

Ti hoćeš da kažeš da biografija napisana par vekova kasnije nije dokaz?  :unbelieveble:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Branka62 рече

Ja nisam:blush:.

Svaku bolest koju izleči naš imuni sistem, izleči tek tako - sam od sebe. Već sam napisala - to mu je funkcija.

Znaci, oni koji imaju tesku bolest, treba da puste da imuni sistem, sam od sebe izleci bolest ?

Valjda treba i neka stimulacija imunog sistema, zar ne ?

( pogledaj po netu za samoizlecenja )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Просечан србенда рече

Када неко не верује у данашња Божија чуда како ће тек да поверује да је исти тај Бог створио овакав чудесан свет.

Uzrocno  - posledicno,...stanje stvari,.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Bokisd рече

Evo, imas i ovde o 'gvozdenim kolima' ( sad sam upravo pronasao , Knjiga Isusa Navina 17, 16 - 18 )

16   А синови Јосифови рекоше: Неће нам бити доста ова гора; а сви Хананеји који живе у долини имају гвоздена кола; и они који су у Вет-Сану и у селима његовим и они који су у долини језраелској

17  А Исус рече дому Јосифовом, Јефрему и Манасији, говорећи: Велик си народ и силан си, нећеш имати једног дела.

18  Него гора нека буде твоја; ако је шума, исеци је, па ћеш имати међе њене; јер ћеш изагнати Хананеје, ако и имају гвоздена кола, ако и јесу јаки.

 

Vidis, sad je vreme da se vodi boj sa onima koji imaju gvozdena kola i ako i jesu jaki,....i, bice njihova ( Jevrejska ) i gora i suma i ona dolina u kojoj su ziveli ,....oni koji imaju gvozdena kola,.... :945729:

Jer , ....Velik si narod i silan ( i Bog je sa tobom )....

Imaš u Sud. 4 kako su ih pobedili... posle 20ak godina neuspeha su skupli 10.000 vojnika i pobedili ih uprkos tome što su ovi imali 900 gvozdenih kočija... ali naravno uz Božiju pomoć... :)

Tako da su Jevreji prvo pobeđivali uz Božiju pomoć ali samo u gorama, a u dolini uz Božiju pomoć nisu mogli da pobede jer su Hananci imali gvozdene kočije, ali su posle nekog vremena Jevreji ipak uspeli da ih pobede kada su skupili dovoljno veliku vojsku, naravno uz Božiju pomoć...

Sad samo skloniš "uz Božiju pomoć" iz prethodne rečenice i onda ima mnogo više smisla... a u najmanju ruku je suvišno... evo vidi:

Tako da su Jevreji prvo pobeđivali ali samo u gorama, a u dolini nisu mogli da pobede jer su Hananci imali gvozdene kočije, ali su posle nekog vremena Jevreji ipak uspeli da ih pobede kada su skupili dovoljno veliku vojsku...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Imaš u Sud. 4 kako su ih pobedili... posle 20ak godina neuspeha su skupli 10,000 ljudi i pobedili ih uprkos tome što su ovi imali 900 gvozdenih kočija... ali naravno uz Božiju pomoć... :)

Tako da su Jevreji prvo pobeđivali uz Božiju pomoć ali samo u gorama, a u dolini uz Božiju pomoć nisu mogli da pobede jer su Hananci imali gvozdene kočije, ali su posle nekog vremena Jevreji ipak uspeli da ih pobede kada su skupili dovoljno veliku vojsku, naravno uz Božiju pomoć...

Sad samo skloniš "uz Božiju pomoć" iz prethodne rečenice i onda ima mnogo više smisla... a u najmanju ruku je suvišno... evo vidi:

Tako da su Jevreji prvo pobeđivali ali samo u gorama, a u dolini nisu mogli da pobede jer su Hananci imali gvozdene kočije, ali su posle nekog vremena Jevreji ipak uspeli da ih pobede kada su skupili dovoljno veliku vojsku...

 

900 jedinica gvozdenih kocija,.....a, ovamo 10.000 ljudi ,.....recimo, to moze plasticno da se objasni,....kao da 10.000 vojnika sa puskama u rukama ( :pucpuc2:) krenu na motorizovanu mehanizovanu  vojsku od 900 jedinica raznih borbenih sredstava,... :smeh1:

Inace, nisu bile samo gvozdene kocije, nego, i,..... И Сисара скупи сва кола своја, девет стотина кола гвоздених, и сав народ који беше с њим од Аросета незнабожачкога до потока Кисона......

Sav neznabozacki narod, ....znaci motorizovana brigada i naoruzana vojska,.....protiv 'golorukih' i verovatno malobrojnijih  Jevreja ( jer su neznabozci bili vecinski narod u tim zemljama ),.... bas je jednaka sila u pitanju,.... :D

I, da ne bese Bog sa njima, kako bi pobedili takvu silnu vojsku ( silniju od njih samih ) ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Bokisd рече

900 jedinica gvozdenih kocija,.....a, ovamo 10.000 ljudi ,.....recimo, to moze plasticno da se objasni,....kao da 10.000 vojnika sa puskama u rukama ( :pucpuc2:) krenu na motorizovanu mehanizovanu  vojsku od 900 jedinica raznih borbenih sredstava,... :smeh1:

Inace, nisu bile samo gvozdene kocije, nego, i,..... И Сисара скупи сва кола своја, девет стотина кола гвоздених, и сав народ који беше с њим од Аросета незнабожачкога до потока Кисона......

Sav neznabozacki narod, ....znaci motorizovana brigada i naoruzana vojska,.....protiv 'golorukih' i verovatno malobrojnijih  Jevreja ( jer su neznabozci bili vecinski narod u tim zemljama ),.... bas je jednaka sila u pitanju,.... :D

I, da ne bese Bog sa njima, kako bi pobedili takvu silnu vojsku ( silniju od njih samih ) ?

Tekst ne kaže da su pobedili silniju vojsku. Naprotiv, jasno kaže da dugo vremena (dok su Hananci bili jači), Jevreji nisu mogli da ih pobede... i navodi veoma eksplicitno razlog zašto su Hananci bili jači... što Božiju pomoć u celoj priči čini prilično irelevantnom... a ako to ne kontaš, ja ne umem bolje da ti objasnim od onoga što sam ti već rekao...

Takođe, molim te mani me se svojih fantazija o tome šta bi moglo da bude objašnjenje, poput "golorukih i verovatno malobrojnih" i slično... možemo da razgovaramo o tome šta tu piše ali (kao i svaki put do sada) baš nemam nikakvu nameru ni volju da razgovaram o tome šta Bokisd zamišlja da se tu desilo... te ne znam zašto uvek insistiraš na tome da podeliš svoje fantazije sa mnom...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.9.2018. at 15:12, Avocado рече

Pre svega ne govorimo o milionima već o milijardama godina (i ako pričamo o starosti univerzuma i ako pričamo o starosti života na Zemlji)...

Eво мало оповргавања догме о тачности процене старости земље и фосила. Па нека је и само пола или де овог текста тачно, довољно је да се човек мало замисли колико је наука варљиве природе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Avocado рече

Tekst ne kaže da su pobedili silniju vojsku. Naprotiv, jasno kaže da dugo vremena (dok su Hananci bili jači), Jevreji nisu mogli da ih pobede... i navodi veoma eksplicitno razlog zašto su Hananci bili jači... što Božiju pomoć u celoj priči čini prilično irelevantnom... a ako to ne kontaš, ja ne umem bolje da ti objasnim od onoga što sam ti već rekao...

Takođe, molim te mani me se svojih fantazija o tome šta bi moglo da bude objašnjenje, poput "golorukih i verovatno malobrojnih" i slično... možemo da razgovaramo o tome šta tu piše ali (kao i svaki put do sada) baš nemam nikakvu nameru ni volju da razgovaram o tome šta Bokisd zamišlja da se tu desilo... te ne znam zašto uvek insistiraš na tome da podeliš svoje fantazije sa mnom...

 

( opet je mnogo manja vojna sila, bila na strani Jevreja,....i, onda, opet se postavlja pitanje, ...a, zbog cega su bas tada krenuli na toliko veliku silu - 900 gvozdenih kola koje je u to vreme , kako se danas kaze, bilo savremeno naoruzanje, koje nisu Jevreji posedovali,.... plus vojna sila sa njihove strane ....kada  Jevreji, opet, nisu imali nadu na pobedu, kao i u ranijem vremenu,.... znaci, nesto drugo ih je nateralo da veruju u pobedu ... )

A, o tome pise u samoj prici.

Jevreji su bili su slabiji u to vreme od svojih neprijatelja ( neznabozaca ) jer , kako se kaze , na samom pocetku,....sinovi Izrailjevi su opet cinili zlo pred Gospodom i Bog ih je predao u ruke neznabozcima ( sa 900 gvozdenih kola ). Logicno, da su bili sa Bogom, ne bi bili vojno porazeni i porobljeni,.... i onda ne bi morali ponovo se oslobadjati...,..:laie_14:)

Tako pise, i tu mozemo odmah i da zavrsimo pricu.... :D

( i mora malo da se ukljuci u zakljucivanje, sta i kako je bilo,...... i kontekst cele price i realnog stanja na terenu, jer, ako su Jevreji kao malobrojniji od neznabozaca na toj odredjenoj teritoriji, mogli da skupe 10.000 vojnika, ....koliko vise su mogli da skupe neznabozci, koji su bili brojcano veci u ljudima ....i, zbog svega toga , uvek u pripovesti  ratova i bitaka koji su Jevreji vodili  sa neznabozcima bili su vojno i brojcano slabiji... )

Zbog toga i moze da se ukljuci u ovoj prici i Bozija intervencija ( pa, tako i pise u samoj prici, bre,..... Тада рече Девора Вараку: Устани, јер је ово дан, у који ти даде Господ Сисару ( 900 gvozdenih kola ili ,...tenkova,.....:D ),  у руке. Не иде ли Господ пред тобом?.....)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Просечан србенда рече

Eво мало оповргавања догме о тачности процене старости земље и фосила. Па нека је и само пола или де овог текста тачно, довољно је да се човек мало замисли колико је наука варљиве природе

A ako je pola ili deo ili ceo tekst netačan, to neće biti dovoljno da se malo zamisliš zašto kreacionisti imaju potrebu da lažu, jel da?

Komentarisaću samo bitne stvari:

Цитат

Метода радиоактивног угљеника - позната као метода C-14 - аутора Американца Либија (W.F.Libby) којом се одређује старост фосила,

Ovom metodom se određuje starost nekih "mlađih" fosila jer kao što se u daljem tekstu vidi, njome ne može da se ide daleko unazad.

Starost starijih fosila, kao i stena se meri nekim drugim metodama...
 

Цитат

Време полураспада C -14 износи 5.730 година. После 10 времена полураспада, дакле, после 57.300 година остаје само 0,01% првобитне количине атома C -14. После 7 времена полураспада, дакле, после око 40.000 година преостаје још 0,78% првобитне количине атома C -14, проценат који је премали да би га се могло прецизно мерити. C -14 се може поуздано утврдити само до три времена полураспада.

Naučnici tvrde da mogu precizno i pouzdano da mere do 10 vremena poluraspada.

 

Цитат

Космички зраци, продукција атома C -14, број атома C -12, време полураспада атома C -14, су током година имали различите вредности.

To naučnici znaju (iako govorimo o sitnim promenama vrednosti) i zato i jesu kalibrirali ovu metodu uz pomoć drugih metoda.
 

Цитат

Сви поступци одређивања старости почивају на хипотези да се од настанка Земље - према данас важећем мишљењу од 4,5 милијарди година - до данас ништа није изменило у спољним условима.

Ne. Počivaju na hipotezi da se prirodni zakoni i konstante nisu menjali, a ne da se ništa nije izmenilo.

 

Цитат

То у нашем случају значи:

- да је садржај CO2 од настанка атмосфере морао увек бити исти,

Ne znam odakle uopšte ideja da je to nužna pretpostavka za C14 datiranje, osim ako se ne odnosi na sledeću stavku.

 

Цитат

- да однос стандардног угљеника C-12 према нестабилном угљениковом изотопу C14 никада није био другачији него данас,

Naučnici znaju da jeste bio drugačiji... uzimaju to u obzir...

 

Цитат

- да је C-14 од самог почетка имао исто време полураспада, дакле, 5.730 година,

Ovo jeste tačno.

 

Цитат

- да је садржај азота у ваздуху одувек био константан,

Ne znam odakle uopšte ideja da je to nužna pretpostavka za C14 datiranje.

 

Цитат

- да се после смрти угљеник више не може апсорбовати.

Ovo jeste tačno.

 

Цитат

Све горе наведене претпоставке научно се не могу доказати.

Mogu (one koje jesu pretpostavke, a ne izmišljotine autora teksta) i dokazane su na jedini način na koji nauka može bilo šta da dokaže... time što svi podaci koje imamo u potpunosti odgovaraju modelu... npr. svaki put kada smo merili poluraspad dobili smo istu cifru i kako god da smo pokušali da ga skratimo ili produžimo, nije nam pošlo za rukom.

 

Цитат

Садржај стандардног угљеника C-12 је у атмосфери у протеклим миленијумима морао бити знатно већи. Претпоставља се да је некада на Земљи било више копнене него водене површине. Тада су флора и фауна постојали у изванредно великом спектру врста. У суптропским појасевима наше Земље живеле су неупоредиво веће животиње и расле огромне биљке и дрвећа. Потреба за CO2 је у то време морала бити огромна.

Veća količina CO2 ne bi imala nikakvog efekta na ovo merenje jer ono posmatra odnos C-12 i C-14, a ne puku količinu. Jedino što bi moglo da poremeti metodu je ako bi odnos C-12 i C-14 bio drugačiji. Takođe, vreme o kojem ovde priča nije bilo pre 50ak hiljada godina (za koji period koristimo ovu metodu), već mnogo dalje u prošlosti.

 

Цитат

О томе говори Хенри Морис у " Scientific Creationism ", стр.162:

"Код методе C -14 се претпоставља да однос атома C -12/ C -14, установљен за живе организме, важи до тренутка њихове смрти. Да то, међутим, није тачно, показало се већ у многим случајевима. Тако на пример, шкољке живих мекушаца могу приликом примене методе C -14 да показу старост до 2.300 година. Ово очигледно значи да мора да постоји неки облик размене угљеника између ових организама и наслага карбоната са веома малим садржајем C -14 или без садржја C -14. Уколико постоји могућност размене угљеника, онда је и старост таквих организама одређена помоћу методе C -14, превисока за меру једног непознатог чиниоца".

Stari dobri prevarant Moris ovde propušta da pomene da su naučnici daleko pre njega utvrdili da bića koja se hrane u vodi imaju poremećen odnos C12 i C14 i utvrdili i zašto je to tako. Zato što se u vodi prave tzv. rezervoari ugljenika. Guglaj "Carbon exchange reservoir" ili "Reservoir effects"...

Šta više, taj podatak o tim školjkama je i prepisao iz naučnog rada u kojem se objašnjava zašto starost školjki mekušaca ne treba meriti ovom metodom.

Inače, za sve ove pretpostavke, svako ko želi naučno da ih opovrgne može to jednostavno da učini: samo treba da osmisli model u kojem je vreme poluraspada ugljenika nekada bio samo 200 godina i pogleda da li se podaci koje imamo mogu uklopiti u takav model.

Spoiler:

Спојлер

Ne mogu nikako. Zato niko nije ni izneo neki drugačiji funkcionalan model nego samo trabunjaju kako su pretpostavke ovog nedokazane.  :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Sto ti ne odes  u neku dzamiju pa da vidis kako njihov Alah isto ko tvoj bog leci neizlecive bolesti?

Не би Шиптари, и Турци пре њих, долазили у наше Косовскометохијске манастире на исцељења у оноликом броју записаном и код њих, али и код нас у манастирским летописима, на исцељење. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...