Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, todor рече

Мислим на то да не мораш да будеш верник да би веровао у излечење.

Nije sporno da svako može da veruje u izlečenje. Nego mi je "zazvučalo" kao da kažeš kako se izlečenje može dogoditi zahvaljujući toj "snazi vere" - dok verujem da ću se izlečiti, do samoizlečenja može doći a kad prestanem da verujem ništa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Avocado рече

Kako ne razumeš - vera je odgovorna za spontana izlečenja, osim kada se dese bez vere ili bez ispravne vere... ako zaista veruješ i odeš u Ostrog i pomoliš se za izlečenje, izlečićeš se, osim ako se ne izlečiš... šta ti tu nije jasno?   :)

@cloudking Da dopunim gore navedeno... ovaj princip ti je čak objašnjen i u Bibliji (ovo što mi piše u potpisu):

И Газу узе Јуда с међама њезинијем, и Аскалон с међама његовијем, и Акарон с међама његовијем.

Јер Господ бјеше с Јудом, те освоји гору; али не изагна онијех који живљаху у долини, јер имаху гвоздена кола.

Dakle, ako imaš Boga na svojoj strani pobedićeš svoje neprijatelje zahvaljujući tome, osim kad ih ne pobediš... kad ih ne pobediš iako je Bog na tvojoj strani, to je zato što oni imaju gvozdene ratne kočije, a ti nemaš... jer gvozdene kočije su neka vrsta kriptonita za svemoćnog Boga ili tako nešto... ko zna šta je sve kriptonit u vezi sa izlečenjem... čudni su putevi Gospodnji... ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, cloudking рече

Kao prvo, ja ne kazem da spontanih izlecenja nema. Ima ih. Ali ih ima i na ostrogu i u dzamiji u Iranu i u crkvi u masacusetsu kao i u grupama ljudi kojinemaju nikakve veze ni sa kakvom religijom.

A kao drugo, ajde da pretpostavimo da si u pravu. Ajde na primer, da kazemo da hriscasnka molitva spasava zivote stvarno... znaci citam clanak sa ALO-a (sjajan izvor informacija btw, keep it rolling) i tamo vidim da ljudi SVAKODNEVNO dolaze u manastir. Znaci to je hiljade  i hiljade bolesnih ljudi koji dolaze u ostrog a eto ti na- samo "vesna" se "izlecila"! Za svemogucnog boga, svedrzitelja i iscelioca to je vrlo porazavajuca statistika :D

Gde su te hiljade izlecenih?

 

Ps. Pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus, pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus, pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus...

Spontana izlecenja, su odlozeni plod vere. ( znaci i nisu bas tako spontana )

Ako ih ima u raznim crkvama ili u drugim religijama ( ali, ipak, po prevashodstvu su cuda i cudesna izlecenja vezana za hriscansku veru ) onda znaci da gde je vera u Bozije bice i postojanje, tamo su i izlecenja, znaci objekat kojim se upucuje za nacin izlecenja je van coveka, prema drugom objektu.

Spnontana izlecenja van religije, koliko znam moze da se desi kao plod 'placebo' efekta ili samovere u svoje mogucnosti.

Hiljade i desetine hiljada dolaze u neku svetinju za izlecenje, ali, samo par njih dobije izlecenje od svoje teske bolesti. Zasto Bog tako postupa, kada je poznato da moze i ima svemogucnost da izleci bilo koga ?

Pa, prvo je ono unutrasnje kod vernika, jaka i pravilna vera koja trazi izlecenje ( sto je kod vecine na vrlo upitnom nivou i zbog toga je i mali procenat izlecenja ) i drugo Boziji promisao o coveku, ali, i stvarima tj. kako i zasto je covek bolestan,. tj, da li ce mu njemu licno i drugima oko njega, izlecenje biti na dusevnu i duhovnu korist ili na duhovnu propast.

Nije kod vere i Isusa cilj cuda izlecenja samo po sebi, cudesa radi cudesa, pa, hajde da preokrenemo sav svet kroz cudesa ....jer, ima i ljudi koji traze znake i cudesa samo radi kusanja Boga,..... kao sto su Jevreji uprazno trazili znak i cudo od Gospoda sa neba,.... dakle, ne bi svi ni poverovali i da se sad neki prorok zaustavi Sunce na nebu,....opet ce' se naci razlog protiv verovanja,...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, cloudking рече
пре 52 минута, Branka62 рече

Objasnio ti je Boksid 

"To je onda 'pogresna' primena i percepcija molitve ( sto je moze da bude cest slucaj )"

 

Drugim rečima -  sami su krivi.

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

Koliko ima samoizlecenja van vere, pa, se ne odbacuje , takvo izlecenje ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Avocado рече
пре 47 минута, cloudking рече

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

Kako ne razumeš - vera je odgovorna za spontana izlečenja, osim kada se dese bez vere ili bez ispravne vere... ako zaista veruješ i odeš u Ostrog i pomoliš se za izlečenje, izlečićeš se, osim ako se ne izlečiš... šta ti tu nije jasno?   :)

Ali, drugacije je u veri, gde objekat vere u izlecenje nije u nama samima, nego u drugom.

Sta je sa direktin izlecenjima ? 

( ispravna vere ne igra 100% ulogu u cudesa izlecenja )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Koliko ima samoizlecenja van vere, pa, se ne odbacuje , takvo izlecenje ?

Ne razumem - što bismo odbacivali samoizlečenje? Izbori se naš imuni sistem sa sijaset bolesti. To mu je, valjda, i funkcija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Branka62 рече

Ne razumem - što bismo odbacivali samoizlečenje? Izbori se naš imuni sistem sa sijaset bolesti. To mu je, valjda, i funkcija.

( pa, to upravo i kazem, da ne treba da odbacujemo )

Da, jer covek sam sebe ubedi i snagom volje i psihe i putem mentalne snage uspeva da animira organizam za izlecenje ( preko imunog sistema ili neceg drugog )

U veri, objekat je na necem drugo, spoljasnjem, ka' Bogu, koji takodje daje' izlecenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Branka62 рече

Nije sporno da svako može da veruje u izlečenje. Nego mi je "zazvučalo" kao da kažeš kako se izlečenje može dogoditi zahvaljujući toj "snazi vere" - dok verujem da ću se izlečiti, do samoizlečenja može doći a kad prestanem da verujem ništa.

То и јесам рекао, да је самоизлечење управо последица вере, неки то зову оптимизам или како већ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

Ti si siguran u ovo?

Pretpostavljam da utice na organizam i na imunitet. ( i ja sam nesto boleciv vec godinama i imam neka iskustva )

Naravno, moze i nesto drugo ( mozda nauka ima neko objasnjenje ) u svakom slucaju covek se verom i pouzdanjem u svoje snage moze izleciti ( ali, i tu je procenat vrlo mali .... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите, сви су у крајњој линији верници. Није верник само онај који је православан, атеиста је такође верник тј. верник који верује да Бога нема. То што се они бусају у груди као да то знају, то је обично самоохрабривање. И еволуција је заснована на некој врсти вере, додуше то је лаковерност, слабоверје и празноверје, три у један хах. Али то је одувек било, чега се паметан стиди..... Други део сви знате...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...