Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

ПА ШТО МУ ОНДА ГОВОРИШ ДА ЈЕ СЛУГА СТВОРЕЊУ ВРЕМЕНУ ???

Син Божји је и господар времена он је времену СЛУЖИО ИЗ ЉУБАВИ ДОК ЈЕ ХОДАО ЗЕМЉОМ АЛИ ГА ТО СТВОРЕЊЕ ВРЕМЕ НЕ МОЖЕ ОГРАНИЧИТИ А ТИ ГА ОГРАНИЧАВАШ ЈЕР ГОВОРИШ ДА НЕ МОЖЕ БИТИ ТЕЛЕСНО У СВОМ ВРЕМЕНУ И ПРЕ СВАКОГ СТВОРЕЊА КАО ПРВИ И ПОСЛЕДЊИ КАО АЛФА И ОМЕГА.

Син Божји кад каже да је први и последњи мисли на комплетно стварање и мисли на себе у Телу ту је крај времена ту је и Алфа и Омега не само за човека него за све што је икада створено.

Зато Павле каже да је све створено кроз Исуса Христа оваплоћеног Логоса јер Исус није СЛУГА НЕГО ГОСПОДАР СТВОРЕНОГА.

 Kako ne govorim da ne moze biti telesno u vremenu ? Zar Ovaplocenje nije bilo u vremenu ?

Kako moze biti telesno i pre svakog stvorenja kao prvi i poslednji ? Kakav je Sin Boziji bio pre vremena , a,  kakav je bio posle stvaranja coveka ? Da li je bio i pre vremena u nekom 'telu' ? Da li mozemo da 'zamisljamo' u nasem umu i da sozercavamo , neku telesnost Sina i pre vremena i pre stvaranja bilo cega ?

Ne znam, ne vidim da je sve jos spojeno u jedno bezvremeno i beskonacno stanje. Ono, kaze se ,......А кад му се све покори, онда ће се и сам Син покорити ономе који му је све покорио, да буде Бог све у свему......tek na kraju vremena sve ce se sliti u to stanje kada ce Bog biti sve u svemu.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 10 минута, Bokisd рече

am, ne vidim da je sve jos spojeno u jedno bezvremeno i beskonacno stanje. Ono, kaze se ,......А кад му се све покори, онда ће се и сам Син покорити ономе који му је све покорио, да буде Бог све у свему

Vidis da akcija I reakcija nije vise na Sinu nego na nama svakog od nas pojedinacno I kolektivno na kraju jer niko nece moci izbeci akciju I reakciju. Sin ovde stoji nepomicno I nepromenljivo u vecnosti. Vidis li I ti tako iz ovih stihova.

Nema vise akcije I reakcije za Sina, nego je to ostalo jos samo na nama da ucinimo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БЕСЕДА
о Првом и Последњем, Живом
Не бој се, ја сам Први и пошљедњи, и живи.
И бијах мртав и ево сам жив ва вијек вијека, амин. (Откр. 1. 18)


Тако рече Господ Исус Своме љубљеноме ученику Јовану у визији на острву Патмосу. Чега не бој се? Не бој се гоњења цркве од стране незнабожаца. Не бој се мучитеља, који муче Моје верне на све стране. Не бој се царева, који дижу гоњење на хришћане. Не бој се насилних велможа овога света, који заслепљују људе страстима те не виде истину коју Ја донесох у свет. Не бој се ничега!
Како да се не бојим, Господе! Кад је сав свет до зуба наоружан и окупљен против нас, малобројних и ненаоружаних, како да се не бојим?
Не бој се, јер Ја сам први и последњи, алфа и омега.
А све те војске наоружане против вас нису ништа до један пролазан вихор мртваца. Ја сам од пре времена и Ја сам после времена, пре почетка свега и после свршетка свега створенога, Ја сам. А они су сви закључани у један педо времена који сам Ја свакоме створеноме одмерио, и ван тога педла не могу се пружити.
Не бој се, јер Ја бејах мртав и ево сам жив. Ни смрти се не бој. Ја сам пре смрти и после смрти. Смрт је слуга Мој, и Ја пустих слугу Свога у свет да Ми послужи. И Ја се предадох Своме слуги за три дана, и наредих му да Ме пусти, и ево сам жив. Ја сам власник смрти као и живота. Ја сам власник времена као вечности. Не бој се! Ва вијек вијека Ја сам жив. И ти ћеш бити жив са Мном. И сви они који Ми остану верни и не убоје се, биће живи са Мном. Не бој се, Ја сам – алфа и омега.
Господе вечни и бесмртни, дај да ове Твоје свете речи вазда звуче у души верних Твојих кад год се подигне гоњење на свету Цркву Твоју. Да се не убојимо, држећи се Твоје десне руке. Теби слава и хвала вавек. Амин.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Vedran рече

Изгледа да сам ја био испуштен кад су делили приручник са правилима. Која су то правила и ко их је успоставио?

Sasipali ste Kratosa unakrsnim ispitivanjem, i niste preformulisavali pitanja, ;ak ni kada su ona bila dvosmislena. Dakle, u svakom diskursu se formiraju neformalna pravila.

 

пре 49 минута, Vedran рече

Желиш појаснити зашто мој захтев да преформулише питање није у реду?

Ne. Prosto mu odgovori na pitanje. Ili se vratite na početak diskusije i utvrdite grupu spornih termina, pojmove na koje isti referiraju i entitete koji se sa tim pojmovima mogu upariti. Ovo je jedini način da vodite smislenu diskusiju. Jer ja i dalje mislim da ovde niko nije jeretik, već samo koristite terminologiju koja može biti dvosmislena. Ali ako to ne želite da uradite, budite spremni na ovakva pitanja. Kratos samo koristi legitimnu taktikuunakrsnog advokatsakog ispitivanja. Nisam ja kriv što je on prilično inteligentan, pa sa njim ne izlazite na kraj.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Матусал рече

БЕСЕДА
о Првом и Последњем, Живом
Не бој се, ја сам Први и пошљедњи, и живи.
И бијах мртав и ево сам жив ва вијек вијека, амин. (Откр. 1. 18)


Тако рече Господ Исус Своме љубљеноме ученику Јовану у визији на острву Патмосу. Чега не бој се? Не бој се гоњења цркве од стране незнабожаца. Не бој се мучитеља, који муче Моје верне на све стране. Не бој се царева, који дижу гоњење на хришћане. Не бој се насилних велможа овога света, који заслепљују људе страстима те не виде истину коју Ја донесох у свет. Не бој се ничега!
Како да се не бојим, Господе! Кад је сав свет до зуба наоружан и окупљен против нас, малобројних и ненаоружаних, како да се не бојим?
Не бој се, јер Ја сам први и последњи, алфа и омега.
А све те војске наоружане против вас нису ништа до један пролазан вихор мртваца. Ја сам од пре времена и Ја сам после времена, пре почетка свега и после свршетка свега створенога, Ја сам. А они су сви закључани у један педо времена који сам Ја свакоме створеноме одмерио, и ван тога педла не могу се пружити.
Не бој се, јер Ја бејах мртав и ево сам жив. Ни смрти се не бој. Ја сам пре смрти и после смрти. Смрт је слуга Мој, и Ја пустих слугу Свога у свет да Ми послужи. И Ја се предадох Своме слуги за три дана, и наредих му да Ме пусти, и ево сам жив. Ја сам власник смрти као и живота. Ја сам власник времена као вечности. Не бој се! Ва вијек вијека Ја сам жив. И ти ћеш бити жив са Мном. И сви они који Ми остану верни и не убоје се, биће живи са Мном. Не бој се, Ја сам – алфа и омега.
Господе вечни и бесмртни, дај да ове Твоје свете речи вазда звуче у души верних Твојих кад год се подигне гоњење на свету Цркву Твоју. Да се не убојимо, држећи се Твоје десне руке. Теби слава и хвала вавек. Амин.

 

Бог нек те благослови брате!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Што се тиче Матеја, ствар је проста. Мртваци који су устали после васкрсења, устали су после васкрсења. Које се описује касније. Јеванђеље нема строго дискурзиван , већ више проповедно-декларативан карактер. Наравно, оно је поетска историја, али не анали. Строго хронолошки морамо приступати само аналима и полицијским извештајима. Јеванђеља то нису. 

Read more  

Да је Мт одломак прост, ти си једини аутор код кога то прочитах! Избегавање у отаца, а и модерних коментатора, да се то протумачи, него се иде да се забашури, говори сасвим супротно. О библијским жанровима и начину изражавања мени не треба да говориш, ипак сам нешто више студирао од тебе о томе, али је проблем што дајеш Бокситу и Кратосу оружје које ће их убити. То је као да даш детету од 5 година да се игра на напуњеним пиштољем. Сети се да кад су чули да постоји више тумачења, онда су изјавили да су сва једнако валидна... Дакле, нема могућности нешто да се докаже на основу текста. Као кад су чули за чаробну реч: теологуменон. Ти их уствари штитиш од онога на шта их ја силим, а то је употреба мозга.

Сада да се вратим на твој предлог решења овог проблема. Његова основна слабост се састоји што не чита текст у себи. Не разумеш да се сваки од 4 описа страдања морају читати засебно. Најпре се утврди шта је аутор рекао, а не да се полази из неке конкордације и из наших теолошких претпоставки. Јер је такав приступ опасан зато што лако може да изгуби историјски основ. И онда ћемо брзо доћи до онога да јеванђелисти лажу, а то ти свакако није намера.

Нећу поредити све елементе из Мт 27, 40-61; Мк 15, 28-43; Лк 23, 33-53; Јн 19, 17-38, него само нагласити неке. Помрачење имамо у Мт, Мк и Лк. Исто и цепање завесе, крик Исусов и исповедање центурионово. Само у Мт земљотрес и, у последично, разваљивање гробова из којих устају тела светих. Ништа из ових синоптичарских момената нема у Јн осим помена 2 разбојника, а само Лк говори о покајаном злочинцу. А Јн себе представља као очевидца, јер види пробадање копљем (34-35).

Правило: Не фаворизовати један у односу на други извештај него видети шта сваки за себе хоће да каже. Јако је опасно ако узмемо да говоримо о томе како је аутор нешто измислио (тако су неки модерни рекли, због тешкоћа које се налазе у Мт, да је то његова најобичнија фантазија која нема никаквог историјског основа) јер онда тешко да може да се утврди критеријум за разграничавање шта је истинито а шта није. Нпр. Јн не помиње никакве феномене (помрачење, земљотрес, нити чак исповедање центуриона). Зар је могуће да тако битне ствари превиди? Вероватније је да су синоптичари ово измислили да би алудирали на Дан Јахвеов кога слично описује Амос 8, 8-10; 9, 1. Видиш како се може зачас упасти у Клоудинг сумњичења и порицања?

Сада, пошто ми ипак верујемо да јеванђелисти нису били преваранти, ваља да разумемо текстове у себи. Ти си дао једно тумачење које се налази у I quattro vangeli, Curatore, Bernadetto Prete, ed. BUR Biblioteca Univ. Rizzoli, 2005, pp. 275-6. Ту он вели да Хр васкрсење, као и ово од светих, није се десило кад је он издахнуо, него кад је васкрсао (тако он повезује). Бесмислено је, како верује Прете, да ови мртви чекају Хр васкрсење у гробу, па су зато устали после њега, а Мт је вероватно спојио ова два момента јер му је било згодно да их овде помене зато што се после није враћао на исте и тешко би их уклопио. О судбини ових васкрслих се не зна ништа, мада се не да искључити претпоставка да су са Ис узашли на небо у телима - мада, вели Прете, ово нису проблеми за историчара него теолога.

Не помињем ти Претеа да бих се спрдао са тобом како мислиш као неки проклети јеретик католик :)), него да то као предлог за решење овог проблема постоји. Али користим прилику да оладиш од оног талибанског става да кад ти неко наведе Тертулијана, Оригена, Диодора итд. ти скочиш као опарен и нећеш ништа да чујеш. Као да си заборавио да не би било кападокијаца да није било Оригена. Него, да се вратим на проблем.

Мт описује свој догађај васкрсења. Ништа у том опису не допушта да се помисли како се он односи на неко послетридневно васкрсење. То што се не уклапа у логику Претеа или твоју, није Мт проблем. Он говори о феноменима који су довели до тога да центурион исповеди Ис као Сина Божијег. Њему су се одсекле ноге као апостолима на Тавору. Присуствовао је нечему: мраку и разбијању земље, васкрсењу светаца. Иако је све било мирно, сунце наставило да сија, Ис је остао да виси на крсту и ништа се није десило, како вели Јн. А није имао визију, ништа му се није причинило. Никаквих пак ових феномена немамо у Јн па зато нема ни центурионовог исповедања. Нема екстрахришћанске потврде васкрсења. У Лк је то сведочанство слабије, иако је "праведник" захтеван термин, односно одговара нашем свецу.

Битан је Лк извештај о разбојнику који тог дана, дакле, када Ис умире иде у рај са њиме. И то су све васкрсења, а она су увек у телу. О томе сам вам ја тупио. Сада, можемо све да алегоризујемо и оплићимо. Али, ови извештаји Јеванђелиста свакако не иду у прилог вама.

Пошто је Отац створио свет кроз Исуса Христа, њега предодредио од вечности, све створено зарад њега и у погледу на њега, Богочовека који је Алфа и Омега, Онај који јесте, Јахве, мислим да ти је време да поразмислиш о овим стварима. Тако ћеш видети Васкрсење и учествовати у њему. Видећеш да је Царство Божије у теби, али да онда нема зезања него мора да се крваво ради да би се усагласило са тиме што нам се у садашњим условима нуди, а што нам је по божанском промислу уклоњено из видокруга да би могли да се развијемо и постанемо савршени Божији људи.                  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bokisd рече

А кад му се све покори, онда ће се и сам Син покорити ономе који му је све покорио, да буде Бог све у свему

Можеш ли ми рећи како ти разумеваш ове речи?

Ја их разумевам, да се људи имају покорити Исусу Христу као слуги који служи из љубави створењима својим али који Јесте ваистину Ипостасно Господар свега створеног.

Исус Христос је Ипостасно господар створеног, Исус Христос је Ипостасно господар и времена као створења, Исуса Христа ништа не ограничава ни то што је слуга из љубави а не зато што Ипостасно Јесте слуга.

Дакле ако ја власт над тобом имам ти мораш бити имбецил да верујеш како ти ја перем ноге зато јер сам себе таквог створио а не да ти перем ноге из љубави моје коју теби дарујем и показујем.

Колико сам успео да приметим ти тврдиш да се Логос оваплотио и постао слуга ограничен категоријом што је људску природу узео на себе. Да је Логос направио свесну жртву пре свог Оваплоћења и да се ОСУДИО да буде СЛУГА и времену као створењу и човеку као створењу који живи у том времену и не само то него да буде слуга и простору у који долази.

Неће бити тако, Логос се оваплотио као ГОСПОДАР СВЕГА СТВОРЕНОГ, ТО ЈЕ И ОСТАО У ПУНОМ СМИСЛУ ТЕ РЕЧИ И КАО ОВАПЛОЋЕНИ СИН БОЖЈИ СИН ЧОВЕЧЈИ.

Син Божји Син Човечји је био слуга из љубави а не зато што је био условљен природом. Ти велиш знао је да ће бити условљен природом и из љубави према свету се оваплотио да буде условљен као слуга. А ја ти велим, величина Сина Божјег је управо у томе што је као Син Човечји био Господар али је из љубави служио и био слуга створењима које је толико волео. То је исправна и права величина све остало је условљеност макар долазила и добровољном одлуком од самог Логоса пре оваплоћења.

Кад смо решили то да је Син Човећји био и господар природних сила и природних закона, кад смо решили то да је Син Човечји СВОЈОМ ВОЉОМ ИШАО НА СТРАДАЛНИ КРСТ А НЕ ЗАТО ШТО ЈЕ БИО УСЛОВЉЕН СА НЕБА КАКО ТИ НАМА ГОВОРИШ МАКАР ТО НЕБО БИО ОН САМ, онда би могао да анализирам речи које си наводио у свом цитату.

А кад му се све покори, онда ће се и сам Син покорити ономе који му је све покорио, да буде Бог све у свему

У Сину је већ све завршено Син седи са десне стране Оца Синово успење никада неће бити свршено, јер Оца нико не може видети осим Сина.

Дакле Син Човечји илити Син Божји је већ у вечности са Оцем Ипостасно у две природе, Његова Божанска природа се никада није одвајала од Оца а Његова Човечанска природа је природа која је завршила стварње Обоженог света. Ту се у Христу Сину Божјем који је  у Телу Сина Човечјег сео са десне стране Оца подигло и време историја стварња света у свршену једну линију са бескрајем. Тај бескрај у које се претворило и време историја човечанства историја свега створеног има почетак и крај у Сину Божјем у Сину Човечјем. Син Човечји се успиње до Оца али то успињање нема краја јер је бескрајно, ми Оца не можемо видети значи не можемо до краја успети се к Оцу, то може само Син Божји и зато је он и нека врста Границе где почиње суштина Божанске природе Тројице коју нико не може ни појмити али и ГАРАНТ ВЕЧНОМ УСПИЊАЊУ и то зовемо БЕСКРАЈАН И ВЕЧАН ЖИВОТ, ВЕЧАН У СМИСЛУ ЈЕР КРАЈА ЗА НАС НЕМА. Нема краја управо у томе што се СИН ЧОВЕЧЈИ УСПИЊЕ КАО ОЦУ ВЕЧНО И БЕСКРАЈНО АЛИ ЈЕ ИСПОСТАСНО КАО СИН БОЖЈИ СЈЕДИЊЕН СА ОЦЕМ И СВЕТИМ ДУХОМ.

Дакле Син Човечји Син Божји је све већ завршио на нама је да се у Исусу Христу УСПИЊЕМО СА ЊИМ И ДА БУДЕМО УЧЕСНИЦИ СВЕГА СТВОРЕНОГ КОЈЕ ЈЕ СИН ЧОВЕЧЈИ ВЕЋ ПОДИГАО СА СОБОМ ЈЕР ЈЕ КРОЗ ИСУСА ХРИСТА СВЕ ПОСТАЛО У ТОЈ ЛИНЕАРНОЈ РАВНИ ГДЕ ЋЕ СТАРИ АДАМ И БОКСИД МОЋИ ЈЕДАН КОД ДРУГОГ НА КАФУ И У ВРЕМЕНУ И У ЛИНЕАРНОЈ ВЕЧНОСТИ ПОДЈЕДНАКО.

Како ћемо се ми покорити Сину? Тако што ћемо му признати да је Бог у свему па и Бог створења као што је време штоперица сат година век човек. Или мислиш да му се само ветар покорава или море рецимо док корача морем? Можда је и прелазио океан тада кад је ходао по води сигурно је имао важна посла није вероватно то радио да фасцинира ученике.

Дакле природа се има покорити Сину као што му се и покорила, савладао је природне законе савладао је чак и природну телесну смрт савладао је чак и грех који није природна нужност него ствар воље. Сабладао је све и покорило му се све чак и човек али му се човек покорава изгледа на два начина један из љубави коју посведочо Петар за Живот вечни а један за грех који посведочи Јуда за смрт вечну.

АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА НИЈЕ ВИШЕ НА СИНУ, АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА ЈЕ НА ЧОВЕКУ ПРЕКО КОЈЕГ СЕ ОБОЖУЈЕ СВА ТВАР ИСТОРИЈА СА СВАКИМ ПОЈЕДИНЦЕМ ПОНАОСОБ ЈЕР ДРУГАЧИЈЕ НИЈЕ СИНОВА НИ ОЧЕВА ВОЉА СВАКИ ПОЈЕДИНАЦ ЈЕ САМ ПИТАН ОД СУДА А КОЛЕКТИВНО ЈЕР СЕ СВАКО ИМА ИЗЈАСНИТИ НА КОЈИ НАЧИН ЋЕ СЕ ПОКОРИТИ И ТАДА СИН ЈЕСТЕ ЗАИСТА БОГ СВЕ И У СВЕМУ НЕ ЗАТО ШТО ЈЕ ТО ПОСТАО ТЕК ТАДА НЕГО ЗАТО ШТО ЈЕ ТО БИО СВЕ ВРЕМЕ ИСТОРИЈЕ.

Тебе мучи како је то Син Божји успео да буде Господар природних закона и Господар векова а не мучи те да тиме доводиш и себе и друге у сумњу да је Син Божји Истинити Бог у Божанској и Човечанској природи коју носи по Ипостасти својој.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Можеш ли ми рећи како ти разумеваш ове речи?

Ја их разумевам, да се људи имају покорити Исусу Христу као слуги који служи из љубави створењима својим али који Јесте ваистину Ипостасно Господар свега створеног.

Исус Христос је Ипостасно господар створеног, Исус Христос је Ипостасно господар и времена као створења, Исуса Христа ништа не ограничава ни то што је слуга из љубави а не зато што Ипостасно Јесте слуга.

Дакле ако ја власт над тобом имам ти мораш бити имбецил да верујеш како ти ја перем ноге зато јер сам себе таквог створио а не да ти перем ноге из љубави моје коју теби дарујем и показујем.

Колико сам успео да приметим ти тврдиш да се Логос оваплотио и постао слуга ограничен категоријом што је људску природу узео на себе. Да је Логос направио свесну жртву пре свог Оваплоћења и да се ОСУДИО да буде СЛУГА и времену као створењу и човеку као створењу који живи у том времену и не само то него да буде слуга и простору у који долази.

Неће бити тако, Логос се оваплотио као ГОСПОДАР СВЕГА СТВОРЕНОГ, ТО ЈЕ И ОСТАО У ПУНОМ СМИСЛУ ТЕ РЕЧИ И КАО ОВАПЛОЋЕНИ СИН БОЖЈИ СИН ЧОВЕЧЈИ.

Син Божји Син Човечји је био слуга из љубави а не зато што је био условљен природом. Ти велиш знао је да ће бити условљен природом и из љубави према свету се оваплотио да буде условљен као слуга. А ја ти велим, величина Сина Божјег је управо у томе што је као Син Човечји био Господар али је из љубави служио и био слуга створењима које је толико волео. То је исправна и права величина све остало је условљеност макар долазила и добровољном одлуком од самог Логоса пре оваплоћења.

Кад смо решили то да је Син Човећји био и господар природних сила и природних закона, кад смо решили то да је Син Човечји СВОЈОМ ВОЉОМ ИШАО НА СТРАДАЛНИ КРСТ А НЕ ЗАТО ШТО ЈЕ БИО УСЛОВЉЕН СА НЕБА КАКО ТИ НАМА ГОВОРИШ МАКАР ТО НЕБО БИО ОН САМ, онда би могао да анализирам речи које си наводио у свом цитату.

А кад му се све покори, онда ће се и сам Син покорити ономе који му је све покорио, да буде Бог све у свему

У Сину је већ све завршено Син седи са десне стране Оца Синово успење никада неће бити свршено, јер Оца нико не може видети осим Сина.

Дакле Син Човечји илити Син Божји је већ у вечности са Оцем Ипостасно у две природе, Његова Божанска природа се никада није одвајала од Оца а Његова Човечанска природа је природа која је завршила стварње Обоженог света. Ту се у Христу Сину Божјем који је  у Телу Сина Човечјег сео са десне стране Оца подигло и време историја стварња света у свршену једну линију са бескрајем. Тај бескрај у које се претворило и време историја човечанства историја свега створеног има почетак и крај у Сину Божјем у Сину Човечјем. Син Човечји се успиње до Оца али то успињање нема краја јер је бескрајно, ми Оца не можемо видети значи не можемо до краја успети се к Оцу, то може само Син Божји и зато је он и нека врста Границе где почиње суштина Божанске природе Тројице коју нико не може ни појмити али и ГАРАНТ ВЕЧНОМ УСПИЊАЊУ и то зовемо БЕСКРАЈАН И ВЕЧАН ЖИВОТ, ВЕЧАН У СМИСЛУ ЈЕР КРАЈА ЗА НАС НЕМА. Нема краја управо у томе што се СИН ЧОВЕЧЈИ УСПИЊЕ КАО ОЦУ ВЕЧНО И БЕСКРАЈНО АЛИ ЈЕ ИСПОСТАСНО КАО СИН БОЖЈИ СЈЕДИЊЕН СА ОЦЕМ И СВЕТИМ ДУХОМ.

Дакле Син Човечји Син Божји је све већ завршио на нама је да се у Исусу Христу УСПИЊЕМО СА ЊИМ И ДА БУДЕМО УЧЕСНИЦИ СВЕГА СТВОРЕНОГ КОЈЕ ЈЕ СИН ЧОВЕЧЈИ ВЕЋ ПОДИГАО СА СОБОМ ЈЕР ЈЕ КРОЗ ИСУСА ХРИСТА СВЕ ПОСТАЛО У ТОЈ ЛИНЕАРНОЈ РАВНИ ГДЕ ЋЕ СТАРИ АДАМ И БОКСИД МОЋИ ЈЕДАН КОД ДРУГОГ НА КАФУ И У ВРЕМЕНУ И У ЛИНЕАРНОЈ ВЕЧНОСТИ ПОДЈЕДНАКО.

Како ћемо се ми покорити Сину? Тако што ћемо му признати да је Бог у свему па и Бог створења као што је време штоперица сат година век човек. Или мислиш да му се само ветар покорава или море рецимо док корача морем? Можда је и прелазио океан тада кад је ходао по води сигурно је имао важна посла није вероватно то радио да фасцинира ученике.

Дакле природа се има покорити Сину као што му се и покорила, савладао је природне законе савладао је чак и природну телесну смрт савладао је чак и грех који није природна нужност него ствар воље. Сабладао је све и покорило му се све чак и човек али му се човек покорава изгледа на два начина један из љубави коју посведочо Петар за Живот вечни а један за грех који посведочи Јуда за смрт вечну.

АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА НИЈЕ ВИШЕ НА СИНУ, АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА ЈЕ НА ЧОВЕКУ ПРЕКО КОЈЕГ СЕ ОБОЖУЈЕ СВА ТВАР ИСТОРИЈА СА СВАКИМ ПОЈЕДИНЦЕМ ПОНАОСОБ ЈЕР ДРУГАЧИЈЕ НИЈЕ СИНОВА НИ ОЧЕВА ВОЉА СВАКИ ПОЈЕДИНАЦ ЈЕ САМ ПИТАН ОД СУДА А КОЛЕКТИВНО ЈЕР СЕ СВАКО ИМА ИЗЈАСНИТИ НА КОЈИ НАЧИН ЋЕ СЕ ПОКОРИТИ И ТАДА СИН ЈЕСТЕ ЗАИСТА БОГ СВЕ И У СВЕМУ НЕ ЗАТО ШТО ЈЕ ТО ПОСТАО ТЕК ТАДА НЕГО ЗАТО ШТО ЈЕ ТО БИО СВЕ ВРЕМЕ ИСТОРИЈЕ.

Тебе мучи како је то Син Божји успео да буде Господар природних закона и Господар векова а не мучи те да тиме доводиш и себе и друге у сумњу да је Син Божји Истинити Бог у Божанској и Човечанској природи коју носи по Ипостасти својој.

Read more  

VSB ovo je rekod u duzini tvog posta, nikad ranije nisi napisao kilometarski post :))

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da sa sve Paraskevom mladencem koja ima 5 meseci u narucju.

Нешто није у реду са Поукама, или ме је стрефио неки вирус па текстови иду у шрех?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Нешто није у реду са Поукама, или ме је стрефио неки вирус па текстови иду у шрех?

Nije i ja vidim pobrkan tekst i to samo ovoj temi. Mislim da je doslo do atemporalnog ovaplocenja raniji postova u one kasnije napisane. 12:smeha:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

VSB sa svojim mega tekstom izbagovao forum. 0703_read

Uvijek je pisao kratke i tesko razumljive tekstove, sto mu je sad trebalo da napise dugacki i potpuno razumljiv tekst zbunio je i skriptu foruma. :))

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Nije i ja vidim pobrkan tekst i to samo ovoj temi. Mislim da je doslo do atemporalnog ovaplocenja raniji postova u one kasnije napisane. 12:smeha:

Е, а после кажу да нема а-темпоралне димензије! :)) Где је сада @Ivan Marković да порекне!? 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...