Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 часа, Матусал рече

 Занима ме једна ствар када сте већ код ове теме. Да ли је Мелхиседек цар Салимски био праобраз Христа кроз неку другу личност или пак Сам Христос?

Мелхиседек је загонетна личност. Постоје разне претпоставке о њему. Питање је да ли је он уопште историјска личност. Неки су сматрали да је он био сам Христос, неки су га схватали алегоријски. Постоји и мишљење да је он био Сим Нојев син. Неки адвентисти су тврдили да је Мелхиседек био Свети Дух.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 15 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

 Hriste Isuse seti me se u svojoj slavi molim te!

Brate, mozda te se tesko seti svih vaznih detalja kada na sudu. :ani_biggrin: Ali sigurno ce te se setiti

kroz nekog drugog, koga ti poznajes, a zove se Tanja1.:)):):mahmah:

Tesko da ce razumeti : D

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, елТорнеро рече

Васкрсење му је потребно јер је пао, да није пао не би ни било Васкрсења. Поставља се питање ко је крив за пад Адама? То је страшно питање које се провлачи кроз ову тему, и о коме нико да бекне. Да није пао Адам би био бесмртан, да му није дата слобода да изабере, кроз забрањено дрво, био би као кокошка.

Написао сам да сматрам да би се Христос оваплотио без обзира да ли је Адам сагрешио или не. Тако је писао Булгаков. Ти мислиш исто као старац Софроније. Он је сматрао да се Христос не би оваплотио да Адам није сагрешио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жика рече

Написао сам да сматрам да би се Христос оваплотио без обзира да ли је Адам сагрешио или не.

Свестан си да би то изменило Символ Вере, јер се ради о телу које се у Символу, пре оваплоћења, не помиње.? Значи не ради се само о мишљењу. И зашто би се Христос оваплотио, зар да подигне Адама из Раја, или мислиш да би Адам био бачен овде без греха.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, елТорнеро рече

Свестан си да би то изменило Символ Вере, јер се ради о телу које се у Символу, пре оваплоћења, не помиње.? Значи не ради се само о мишљењу.

Што би Христово оваплоћење без обзира да ли је Адам сагрешио или не изменило Символ вере? Наравно да не би.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Што би Христово оваплоћење без обзира да ли је Адам сагрешио или не изменило Символ вере? Наравно да не би.

Христос се оваплотио не да би показао да то може, него да би подигао палога Адама, каква би иначе била сврха оваплоћења? Да је тако Символа не би ни било.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, елТорнеро рече

Христос се оваплотио не да би показао да то може, него да би подигао палога Адама, каква би иначе била сврха оваплоћења? Да је тако Символа не би ни било.

Попе, све си у праву. Једино што у Симболу вере не пише верујем у Адама и у бесмртност душе... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, елТорнеро рече

Христос се оваплотио не да би показао да то може, него да би подигао палога Адама, каква би иначе била сврха оваплоћења?

Sto bi' rekao Kratos, nisi upoznat sa savremenom teologijom,.....pa, da bi odrzao svet i coveka da ne ode u nebice...ma, sta to konkretno znacilo....Just_Cuz_19 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Попе, све си у праву. Једино што у Симболу вере не пише верујем у Адама и у бесмртност душе... 

Ако можеш објасни нам у чему погреших.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, елТорнеро рече

Христос се оваплотио не да би показао да то може, него да би подигао палога Адама, каква би иначе била сврха оваплоћења? Да је тако Символа не би ни било

Koji je radi nas ljudi i radi nasega spasenja sisao sa nebesa. 

Ne kaze se koji je radi naseg spasenja sisao s nebesa. 

Primarni cilj ovaplocenja nije podizanje Adama vec krajnji i konacni cilj jedinstva Boga i covjeka. Uzdizanje Adama je samo usputna radnja popravljanje nastale stete, a sjedinjenje Boga i covjeka primarni cilj. Zato se kaze da bi covjek sreo ovaplocenog Hrista i da taj navodno istorijski Adam nije zgresio. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, елТорнеро рече

Ако можеш објасни нам у чему погреших.

Попе, па ти си учитељ у Израиљу, зар не знаш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

 Koji je radi nas ljudi i radi naseg spasenja sisao s nebesa. 

Primarni cilj ovaplocenja nije podizanje Adama vec krajnji i konacni cilj jedinstva Boga i covjeka.

Ово из твоје прве цитиране реченице сам рекао другим речима "подизање Адама", не видим битну разлику.?

Одричеш могућност "јединства Бога и човека" без човековог пада и оваплоћења Бога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, елТорнеро рече

Одричеш могућност "јединства Бога и човека" без човековог пада и оваплоћења Бога?

Sta znaci jedinstvo Boga i covjeka, bez ovaplocenja?

Ispunjavanje zapovjesti, slusanje glasa sa nebesa, komunikacija sa privdjenjima...imenuj.

Predanje stalno trubi kako se Bog poznaje kroz Sina, Sin je Logos-Rijec, ....i onda odjednom ovaplocenje Boga nema smisla ako nije radi podizanja Adama. Ma nema sta fala Adamu sto je zgresio, da nije ne bi smo imali ni Gospoda Isusa Hrista. Da li je to poruka? Ili da nije zgresio krajnji domet nas ljudi bio bi klanjanje pet puta dnevno po instrukcijama iz knjige....Ono dodje ti Bog kao covjek u goste na najocigledniji nacin, ulaskom u kucu, a ti kazes sta ce mi to mogli smo se cuti preko sms poruka... zaista vas ne razumjem. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, елТорнеро рече

Христос се оваплотио не да би показао да то може, него да би подигао палога Адама, каква би иначе била сврха оваплоћења? Да је тако Символа не би ни било.

Булгаков сматра да је оваплоћене укључено у предвечни Божији савет о свету. Апостол Петар пише да је "Христос Јагње непорочно и безазлено, предназначено још пре постања света, а јављено у последња времена ради нас"(1.Петрова 1,19-20). Апостол Павле пише:" 4. Као што нас и изабра у Њему прије постања свијета да будемо свети и непорочни пред Њим, у љубави, 5. Предодредивши нас себи на усиновљење кроз Исуса Христа, по благонаклоности воље своје, 6. На похвалу славе благодати своје, којом нас облагодати у Љубљеноме" (Ефесцима 1, 4-6). Такође, у Првој Коринћанима пише:" 7. Него говоримо премудрост Божију у тајни сакривену, коју предодреди Бог прије вијекова за славу нашу."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...