Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Ko misli da je Islam u svojoj tvrdoj struji kompaktibilan sa modernom civilizicacijom gresi i to jako. Zapravo je dobro pitanje da li ovaj termin ,,tvrda" ima nekog smisla ili zapravo sam po sebi nije prihvatljiv. Ljudi cesto (ne)namerno ostavljaju po strani cinjenicu da islam nije samo veroispovest, vec i skup zakona odredjenih za svetovni zivot kojih se musliman mora pridrzavati. Mislim da je svakome jasno da dva dijametralno suprotna zakona i sistema vrednosti u istoj drzavi ne mogu postojati. U Kuranu, za koji veruju da je sam Bog diktirao Muhamedu dakle ne ostavlja se prostor za greske, kazne za nevernike je smrt, za postovaoce knjige tj Hriscane i Jevreje je smrt, za homoseksualce i bludove smrt, za nepokrivenu zenu smrt... I ne samo da je kazna propisana nego se smatra da svaki musliman ima obavezu da tako i cini i sam sprovodi pravdu jer pise i da ce oni koji ne postpuaju tako biti kaznheni na onom svetu. E sad mislim da je svakome jasno sta to znaxi i koliko je to neprihvatljivo za bilo kakvu modernu civilizaciju. Da se razumemo ceo zivot sam se zapravo druzio sa vise muslimana, ali oni su to bili samo deklarativno tj folklorno i oni se jesu asimiliovali vremenom u ovakav sistem. Ovi ostali...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 сат, Avocado рече

Verovatno bi veći procenat Srba pravoslavaca rekao da su im verska pravila važnija od zakona Republike Srbije (ili druge zemlje u kojoj žive).

Вероватно да не би.

пре 1 сат, Avocado рече

sasvim sam siguran da bi veći procenat Srba odgovorio da nasilje protiv građana Amerike može da bude opravdano...

Сасвим сам сигуран да Срби не би то рекли у контексту новог крсташког рата, као што је овде случај, а разлика је огромна, признаћеш. 

пре 1 сат, Avocado рече

i opet, daleko veći broj Srba bi rekao da je nasilje prema onima koji vređaju Svetog Savu ponekad opravdano...

И опет, мислим да грешиш, а да си тога и сам свестан, јер се овде Свети Сава вређа на скоро дневној базуи, и ником длака с главе никад није фалила.

Нема потребе да статистику, каква год да је, оповргаваш релативизацијом, а посебно нема потребе да у све то увлачиш Србе, ни криве ни дужне, посебно не кад и сам знаш да ништа од свега што си навео нити може да се провери нити има изгледа да буде и приближно истинито.

Ако би да оповргнеш статистичке податке које Даре избацује, верујем да има далеко бољих начина него да народ земље у којој живиш и коме и сам припадаш вучеш по блату зарад "победе" у форумашком надгорњавању.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Филозоф рече

Ko misli da je Islam u svojoj tvrdoj struji kompaktibilan sa modernom civilizicacijom gresi i to jako. Zapravo je dobro pitanje da li ovaj termin ,,tvrda" ima nekog smisla ili zapravo sam po sebi nije prihvatljiv. Ljudi cesto (ne)namerno ostavljaju po strani cinjenicu da islam nije samo veroispovest, vec i skup zakona odredjenih za svetovni zivot kojih se musliman mora pridrzavati. Mislim da je svakome jasno da dva dijametralno suprotna zakona i sistema vrednosti u istoj drzavi ne mogu postojati. U Kuranu, za koji veruju da je sam Bog diktirao Muhamedu dakle ne ostavlja se prostor za greske, kazne za nevernike je smrt, za postovaoce knjige tj Hriscane i Jevreje je smrt, za homoseksualce i bludove smrt, za nepokrivenu zenu smrt... I ne samo da je kazna propisana nego se smatra da svaki musliman ima obavezu da tako i cini i sam sprovodi pravdu jer pise i da ce oni koji ne postpuaju tako biti kaznheni na onom svetu. E sad mislim da je svakome jasno sta to znaxi i koliko je to neprihvatljivo za bilo kakvu modernu civilizaciju

Оно што је такође битно запамтити ( а иначе апсолутно се слажем са овим што си написао, али да додам... ) јесте да је и хришћанство давно било у фази у којој је ислам данас. Хришћанство је у Средњем вијеку имало свеприсутан утицај на скоро све сфере живота дјелујући преко државног апарата или уз дозволу државног апарата. Црква је била морална полиција и судија, у неким земљама је прописивала тачно шта се треба у сексу радити и када се треба спавати са женом ( што је залажење у такав ниво детаља у који и ислам данас залази ), свештенство и црква су имали јасне претензије да утичу на свјетовну власт и да је потчине својој вољи, или макар натјерају да уради нешто што им одговара, итд. итд.

Хоћу рећи, ово стање у којем се ислам данас налази није својствено само исламу, већ аврамовским религијама уопште. Што је религија млађа, то је буквалистичкија. Јевреји су имали сулуде законе за данашње стандарде које би, тако рећи правноформално, требали поштовати - а то не раде ( осим оних Хасидских Јевреја или како се већ зову, но свака религија има своје чистунце ). Хришћани би требали другачије се понашати него данас што се понашају - па опет ни сама црква не позива на буквалистичко тумачење. Али исламом влада буквализам. Зашто?

Ваљда зато што је најмлађа аврамовска религија која није прошла кроз доба реформе и прилагођавања свијету. А ка томе се креће већ, што се може сасвим логично претпоставити ако се узме у обзир историја јудаизма и хришћанства. Те религије су се реформисале након што су претрпјеле огромне штете управо из вјерских разлога ( за хришћанство је задњи клин у ковчегу био Тридесетогодишњи рат, након којег је вијековима расла одбојност ка ратовању са неким ради вјере ). Ислам је управо сада у фази када трпи, како физички и материјално због силних ратова, тако и филозофски и у угледу. Доћи ће се једном до тако ниске тачке да ће муслиманима прекипити па ће се појачати реформаторски гласови. Први знаци тога су већ видљиви - рецимо Маџид Наваз, који је бивши исламски екстремиста, је највећи глас за реформу у исламу. Забога, мрзим ово признати, али један од најранијих заговарача реформе ислама у каквом-таквом правом смјеру је и Алија Изетбеговић ( то је чудо једно читати како спочитава свештенству сва сагрјешења и штету коју је донијело исламу са својим буквализмом )! Чак ако се узму године колико хришћанство и ислам постоје, мала је разлика у трајању тих фаза. Хришћанство је доживјело експанзију и било је реформаторско и револуционарно, али и уједињујуће и јако првих 1000 година, а онда је запало у устајалост и реакционарност све до зачетака Ренесансе, и било је у спором паду све до 18-19 вијека. И онда се почело реформисати и прилагођавати. Ислам је био јак такође у првих 1000 година свог постојања, а онда је пропао заједно са Османским царством и запао у кризу која се кувала сво вријеме док су муслмани били под колонијалном влашћу. И сада је у фази реакционарства који означава почетак слободног пада. И једном ће људима једноставно допи***ти да их ускоумне хоџе вуку за нос.

Ислам је у дубокој кризи и слиједи му сад најмање један вијек тешке борбе за реформу и напредак. А до тада, ми ћемо бити ту... да уклонимо сваки лоши кебаб ако устреба.

А могућа је реформа. Босна је доказ:

Meanwhile in Bosnia.jpg

Није харам. И хоџа воли понекад :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, RYLAH рече

Вероватно да не би.

Сасвим сам сигуран да Срби не би то рекли у контексту новог крсташког рата, као што је овде случај, а разлика је огромна, признаћеш. 

И опет, мислим да грешиш, а да си тога и сам свестан, јер се овде Свети Сава вређа на скоро дневној базуи, и ником длака с главе никад није фалила.

Нема потребе да статистику, каква год да је, оповргаваш релативизацијом, а посебно нема потребе да у све то увлачиш Србе, ни криве ни дужне, посебно не кад и сам знаш да ништа од свега што си навео нити може да се провери нити има изгледа да буде и приближно истинито.

Ако би да оповргнеш статистичке податке које Даре избацује, верујем да има далеко бољих начина него да народ земље у којој живиш и коме и сам припадаш вучеш по блату зарад "победе" у форумашком надгорњавању.

Ja se izvinjavam jer zaista nisam objasnio (mada negde podrazumevam da se podrazumeva da svoj narod volim) ali nismo se razumeli.... poenta nije bila da su Srbi loši, nego da ti rezultati uopšte ne čine muslimane lošima... iste takve ili slične rezultate bi dobio u svakoj zemlji sa sličnim pitanjima (podešenim za tu zemlju/naciju/veru)... šta više, da Amere pitaš “Violence against Muslims in the Middle East can be justified as part of the war on terrorism" ili ubeđen sam da bi potvrdan odgovor bio sigurno natpolovičan, a možda i preko 2/3... ili npr. ""Violence against civilians in Syria can be justified as part of the war against Assad."

25% ili 29% idiotskih odgovora možeš da očekuješ na skoro svako pitanje u svakoj zemlji... a pogotovo kada su pitanja tako formulisana... "da li može da bude opravdano"... "da li je ponekad opravdano"... i slično...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ћириличар рече

Зашто је то крај Европе? Је ли зато што ће нестати "етнички" Европљани као већина ( Европљанин није етнос, али у недостатку боље ријечи да се тако изразим )? Је ли зато што ће нестати европске вриједности? Је ли то значи да је Европа неспособна одбранити себе и своје вриједности?

Ако је у питању демографска слика - познат је тренд мањих породица како се асимилација и интеграција повећавају и како се побољшава економско стање конкретне популације, и видљив је и код муслимана у Европи. Дакле демографски аргумент не стоји.

Ако је у питању нестанак европских идеја, што уништавањем од стране туђе културе, што ерозијом изнутра - једино је сигурно да исламске назадне идеје не могу добити превласт у Европи управо због немогућности да радикална конзервативна муслиманска популација постане доминантна - управо због овога што рекох да побија демографски аргумент. Једноставно, не могу се намножити толико ако се асимилују па почну водити савремени живот. А то докле ће постомдерна са социјалним (де)конструктивизмом догурати јесте отворено питање.

Дакле, зашто је ова навала миграната у задње двије године крај Европе? Зар се Европа не може одбранити? Зар се Европа већ не почиње бранити?

Аха. 

Тако се и Косово није већински населило шиптарима после `45 и не стоји данас демографски аргумент...

Симптоматично је да су код нас према муслиманима изразито толерантни углавном теоретичари из поприлично хомогених средина без муслимана или пак они из хетерогених са католицима и протестантима, док су мање толерантни они из Санџака или са Косова. Ко ту слабије влада материјом, теорија или пракса?

П.С. А шта ако НЕЋЕ да се асимилују, али хоће да уживају у благодетима савременог живота? Ви као да жмурите на суштински изворно учење ислама где асимилација у домаћу средину не постоји као опција, постоји само ширење ислама. Није то хришћанство које позива да робови буду робови и да се моле за господара... Коју опцију тада предлажете, кад их буде тушта и тма и захтевају - по европским стандардима - своја демократска европска права у срединама где су већина? 

Отац ми је био из тих крајева (у ЦГ), цео живот је трговао са муслиманима и хвалио их да су поштенији као трговци од наших... Али није дао као опцију да се родбински, фамилијарно или било како присније мешамо. Вековно искуство, потврђено касније у Босни и на Косову кад је дошло до пуцања по шавовима... Искуство које тренутно игнорише и/или занемарује демографски остарела Европа. А Европа није Америка, има другачију традицију, корене и ставове. Хуанито је, на пример, негде помињао став Холанђана према било ком странцу...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Ja se izvinjavam jer zaista nisam objasnio (mada negde podrazumevam da se podrazumeva da svoj narod volim) ali nismo se razumeli.... poenta nije bila da su Srbi loši, nego da ti rezultati uopšte ne čine muslimane lošima... iste takve ili slične rezultate bi dobio u svakoj zemlji sa sličnim pitanjima (podešenim za tu zemlju/naciju/veru)... šta više, da Amere pitaš “Violence against Muslims in the Middle East can be justified as part of the war on terrorism" ili ubeđen sam da bi potvrdan odgovor bio sigurno natpolovičan, a možda i preko 2/3... ili npr. ""Violence against civilians in Syria can be justified as part of the war against Assad."

25% ili 29% idiotskih odgovora možeš da očekuješ na skoro svako pitanje u svakoj zemlji... a pogotovo kada su pitanja tako formulisana... "da li može da bude opravdano"... "da li je ponekad opravdano"... i slično...

 

Брате, ја не сумњам да си ти разуман човек, нити сам једног момента претпоставио да волиш свој народ. Ово је стварно било добронамерно што сам рекао, јер нема потребе увлачити народ у целу причу и изједначавати Србе са некима који би, макар по статистикама, да верски закони буду претежнији од државних и који подржавају верске ратове, макар у неким случајевима. То, наравно, под условом да је анкета тачна и урађена методолошки исправно, у шта ми је тешко да поверујем, мада се нисам упуштао.

Капирам жар борбе на форуму, не мислим ништа лоше о теби, само контам да нема потребе Србе баш у све увлачити, посебно не у овакве ствари, јер су већ довољно окаљани, доста пута с разлогом, много пута без разлога, не треба нам још свест да би четвртина или половина наших људи подржавала верске ратове или да су им верски закони битнији од државних, јер то једноставно не стоји.

А као што сам рекао, статистике са Даретових алт рајт сајтова сигурно можеш да побијаш много лакше, јер сумњам да им је, ако ништа друго, узорак био изабран по правилној статистичкој методологији (највероватније да је стратификација изабрана тенденциозно).

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rile, 73% ljudi u Srbiji ne bi  ratovalo za Kosovo. Mislim da je ljudima dosta rata jer su uvidjeli da od toga nema nista. Čak i u Zverima i SRS-u pola ili više od toga ne bi ratovalo mada su oni manjina. Tako da su Srbi daleko od bilo kakve agresivnosti jer bi samo 10 % ratovalo i to su većinom mladji ispod 30 godina, napaljeni i neotesani.

Istraživanje: 73 odsto Srba ne bi ratovalo za Kosovo

Beograd -- Velika većina građana Srbije smatra da ne bi bilo opravdano ući u oružanih sukob da bi Kosovo i Metohija ostali u sastavu Srbije.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 13.02.2017. | 07:49
  
Foto: GettyImages
 
Foto: GettyImages

To pokazuje istraživanje Beogradskog centra za bezbednosnu politiku.

Da ne bi trebalo ići u rat zbog KiM smatra 73 odsto anketiranih, 17 odsto "ne zna" a 10 odsto smatra da bi trebalo.

Prema istraživanju, koje će biti predstavljeno danas, ni većina glasača desničarskih stranaka poput SRS i Dveri ne bi bila spremna da se lati oružja zbog južne srpske pokrajine, piše "Blic". 

Najratoborniji su mladi od 18 do 29 godina, od kojih bi 15 odsto išlo u rat zbog Kosova, pokazuje istraživanje koje je urađeno uz podršku Ministarstva spoljnih poslova Norveške u periodu od 26. decembra do 14. januara na uzorku od 1.403 punoletna stanovnika Srbije. 

Kada je reč o pripadnicima stranaka, 70,6 ispitanika iz SNS smatra da nije opravdano ući u oružani sukob kako bi KiM ostalo u sastavu Srbije, kod DS je taj procenat 86,5 odsto, a ovakav stav ima i 70,2 odsto ispitanika is koalicije SPS-PUPS-JS. 

Za Kosovo ne bi ratovalo 57,5 odsto ispitanika iz Dveri, 87 odsto iz LDP, SDS i LSV kao ni 50 odsto iz SRS. 

Najveći procenat negativnih odgovora na ovo pitanje dali su ispitanici iz DJB - čak 96 odsto.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Masovne demonstracije u Teheranu:

Добро је брате, не претерујмо :))) 

Од хиљаду транспарената где се позива на смрт Америкама, паљења америчке заставе које је готово ствар бонтона на скуповима по арапском и персијском свету, свакаквих увредљивих транспарената за америчке политичаре, сигурно ће да се нађу и два транспарента ове врсте, ал тешко да је то преовлађујуће мишљење у Техерану :))) 

Овакво черипиковање ником не помаже. Заправо, исто је ко кад ови алт рајт десничари праве "статистике" где изаберу педесет муџахедина и на основу њих креирају неко шатро јавно мњење у муслиманском свету.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Брате, ја не сумњам да си ти разуман човек, нити сам једног момента претпоставио да волиш свој народ. Ово је стварно било добронамерно што сам рекао, јер нема потребе увлачити народ у целу причу и изједначавати Србе са некима који би, макар по статистикама, да верски закони буду претежнији од државних и који подржавају верске ратове, макар у неким случајевима. То, наравно, под условом да је анкета тачна и урађена методолошки исправно, у шта ми је тешко да поверујем, мада се нисам упуштао.

Капирам жар борбе на форуму, не мислим ништа лоше о теби, само контам да нема потребе Србе баш у све увлачити, посебно не у овакве ствари, јер су већ довољно окаљани, доста пута с разлогом, много пута без разлога, не треба нам још свест да би четвртина или половина наших људи подржавала верске ратове или да су им верски закони битнији од државних, јер то једноставно не стоји.

А као што сам рекао, статистике са Даретових алт рајт сајтова сигурно можеш да побијаш много лакше, јер сумњам да им је, ако ништа друго, узорак био изабран по правилној статистичкој методологији (највероватније да је стратификација изабрана тенденциозно).

Upravo sam i objašnjavao da pitanje nije ni bilo postavljeno u smislu da li bi verski zakoni trebalo da budu pretežniji od državnih... niti u smislu da li bi verska pravila trebalo da se primenjuju kao zakoni... već da li su ispitaniku važnija verska pravila od svetovnih zakona: "The rules of the the Koran are more important to me than the laws of (survey country).”

U tom smislu sam izneo i svoju tvrdnju... zaista smatram nespornim da su i našim hrišćanima npr. 10 zapovesti važnije od Zakona o PDV-u (pa i Ustava)... ili da su im hrišćanska pravila o nedozvoljenom stepenu srodstva za brak važnija od svetovnih zakona koji to (opuštenije) regulišu... i to nije ništa problematično. Naravno, kod hrišćana je razlika ta što verska pravila uglavnom nisu suprotna svetovnim zakonima.

Takođe, nisam rekao da bi Srbi podržavali verske ratove, već da bi neki sličan procenat iz nekih drugih razloga isto tako mogao da da opravda nasilje nad Amerikancima. (Ja mogu da zamislim situacije meni opravdanog nasilja nad Amerikancima).

Dakle, apsolutno se slažem sa tobom da četvrtina naših ljudi ne bi podržavala verske ratove niti se zalagala za uvođenje verskih zakona, ali to nisam ni rekao...

P.S. Razumeo sam poentu i u pravu si, sledeći put neću tako porediti, samo sam hteo da razjasnim šta sam napisao.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Филозоф рече

Znam, ali od prvih vekova u hriscanstvu postoji tumacenje verskih tekstova i slicno. Mene zanima kako moze da se reformise i drugacije shvati nego bukvalno nesto sto sam Bog govori muhamedu kao zakone?

 

Исто као што то Јевреји више не раде. Буквално, само се заузме став:"Океј, ово је превише средњевјековно и брутално. Узмимо у обзи и контекст времена.". Али то тако невино и благо звучи да се скоро увијек угуши у мору:"АЛИ БОГ ЈЕ ТАКО РЕКАО ОД РИЈЕЧИ ДО РИЈЕЧИ!", иако и није - јер доста шеријата се заснива на тумачењу других муслимана шта је Мухамед мислио тако што су гледали шта је радио, као и на законима који су постојали и прије ислама.

пре 9 часа, Јанко рече

Аха. 

Тако се и Косово није већински населило шиптарима после `45 и не стоји данас демографски аргумент...

Да си ти мени жив и здрав, Косово је било албанско увелико прије '45, а све због тога што је држава која је вијековима ту владала преферирала једно становништво наспрам другог. Да није било Турака, не би било ни албанске половине, па касније већине на Косову. Са друге стране, европске секуларне владе свакако преферирају домаће хришћане преко досељених муслимана, ако би морали бирати. Дакле упоређујеш неупоредиво, бабе и жабе.

пре 9 часа, Јанко рече

Симптоматично је да су код нас према муслиманима изразито толерантни углавном теоретичари из поприлично хомогених средина без муслимана или пак они из хетерогених са католицима и протестантима, док су мање толерантни они из Санџака или са Косова. Ко ту слабије влада материјом, теорија или пракса?

Други свјетски рат, Петровдан, муслиманске усташе су поклале породицу мога ђеда на селу, за славу ( јер ето, било им досадно ). Фризерка и тетка ( по тазбини додуше ) су ми Хрватице. Одмах ван мог градића има села гдје се муслимани враћају, након рата гдје их је мало ко дирао ( али се иселише након мира, или побјегоше током рата због наравно обавезних пар будала ). Чак напротив, ако је ико показивао нетолеранцију, то су били моји Срби када су овој мојој фризерки приговарали што каже "крух" или када су се усељавали у станове муслимана који су отишли пред почетак рата.

Такође је симптоматично да су највећи антиисламисти исто они из хомогених средина, јер не морају пазити шта причају о муслиманима, јер их ни нема у њиховој непосредној околини. СЛушам ја тако једном како мој цимер прича са неким Београђанином који је сав:"Ма ја бих те муслимане овако онако, шта они имају да причају, требали смо ми њих бла бла бла.", па кад му је овај мој слагао да сам ја муслиман ( а стајао сам поред њих ), момче се уклојало к'о да сам Шварценегер:"Па, па, нисам ја баш тако мислио...". Море :)

пре 9 часа, Јанко рече

П.С. А шта ако НЕЋЕ да се асимилују, али хоће да уживају у благодетима савременог живота?

Нико на то не жмури. Неће да се асимилују - прво друштвена санкција остракизма ( коју народ сам спроводи, без потребе за државом ). А ако притом још хоће да паразитирају или да праве проблеме - репатријација и адио ћао. Нико не жмури овдје, него се не хватамо сви одмах за флоскуле попут оних које АУрор стално изговара.Стварност је доста компликованија да би се чтиава аргументација свела на тако једноставан приступ. Иронија је што неки проказују исте симптоме као они љуцкоправашки крсташи на Западу - импутирају другима ставове које ти људи не држе ,али који су им потребни да се свађају. Тако они за све говоре да су фашисти, нацисти, хомофоби, јер они жарко желе да се боре против тих злобника да их замишљају на свкаом кораку. А ми, пошто смо вазда мимо свијета, обрнуто - умишљају се свуда ултраљевичаркси љуцкоправаши из круга двојке који би свим избјеглицама и мигрантима отворили врата само тако и који жмуре на криминалитет досељених арапских миграната. Нема таквих овдје на форуму. Не пројектуј своја очекивања да на Балкану постоје онакве постмодернистичке будале. Превише смо назадни за то, хвала Богу.

пре 9 часа, Јанко рече

Отац ми је био из тих крајева (у ЦГ), цео живот је трговао са муслиманима и хвалио их да су поштенији као трговци од наших... Али није дао као опцију да се родбински, фамилијарно или било како присније мешамо. Вековно искуство, потврђено касније у Босни и на Косову кад је дошло до пуцања по шавовима... Искуство које тренутно игнорише и/или занемарује демографски остарела Европа. А Европа није Америка, има другачију традицију, корене и ставове. Хуанито је, на пример, негде помињао став Холанђана према било ком странцу...

Исто и код мене у Босни. Само што је тај став исправан не из разлога што су муслимани некакво зло или превише другачији од нас ( јер нису, матер му, и они су балканске трибалистичке будале као и ми ), него зато што не постоји друштвена, етничка и/или нацонална кохезија са њима, нема јединства јер смо вијековима се сами дијелили по вјери. Нема то везе са исламском теологијом и сл., него са простим балканским трибализмом и однедавно национализмом.

истина, док сам био млађи нисам схватао такав став, да се избјегавају мјешовити бракови, али сада га схватам. Додуше, он је оправдан само због будала са друге стране које исто тако вјерују да се не треба мијешати. И сад само зависи на кога налетиш, на талибана или на човјека :stadaradim:

А то да су поштенији трговци од наших је истина. Код нас има стереотип да  су српске касирке зле и непријатне, а бошњачке да су к'о мед медени, што је и истина - осим ако је сарајка која је сазнала да си Србин :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ronald рече

Rile, 73% ljudi u Srbiji ne bi  ratovalo za Kosovo. Mislim da je ljudima dosta rata jer su uvidjeli da od toga nema nista. Čak i u Zverima i SRS-u pola ili više od toga ne bi ratovalo mada su oni manjina. Tako da su Srbi daleko od bilo kakve agresivnosti jer bi samo 10 % ratovalo i to su većinom mladji ispod 30 godina, napaljeni i neotesani.

Shilled cucks :smeh1:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...