Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 29 минута, Аурор рече

Даља елаборација проблема:
 

65% европских муслимана верује да је шеријат важнији од закона земље у којој живе. (Линк)

Иако су само 12% популације Француске, муслимани сачињавају 70% затвореника. (Очигледно су француски полицајци огромни расисти и то је прави проблем. ;) ) (Линк

У истом тексту који наводи те проценте стоји и следеће:

"The high percentage of Muslims in prisons is a direct consequence of the failure of the integration of minorities in France," said Moussa Khedimellah, a sociologist who has spent several years conducting research on Muslims in the French penal system.

...

French prison officials blame the high numbers on the poverty of people who have moved here from North African and other Islamic countries in recent decades. "Many immigrants arrive in France in difficult financial situations, which make delinquency more frequent," said Jeanne Sautière, director of integration and religious groups for the French prison system. "The most important thing is to say there is no correlation between Islam and delinquency." ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 38 минута, Аурор рече

Даља елаборација проблема:
 

65% европских муслимана верује да је шеријат важнији од закона земље у којој живе. (Линк)

Nope.

Direktan citat iz izvora tvog izvora:

"and 65 per cent say that religious rules are more important to them than the laws of the country in which they live"

Verovatno bi veći procenat Srba pravoslavaca rekao da su im verska pravila važnija od zakona Republike Srbije (ili druge zemlje u kojoj žive).
 

Цитат

Иако су само 12% популације Француске, муслимани сачињавају 70% затвореника. (Очигледно су француски полицајци огромни расисти и то је прави проблем. ;) ) (Линк

 

Citat iz tvog izvora:

"As a matter of policy, the French government does not collect data on race, religion or ethnicity on its citizens in any capacity, making it difficult to obtain precise figures on the makeup of prison populations. But demographers, sociologists and Muslim leaders have compiled generally accepted estimates showing Muslim inmate populations nationwide averaging between 60 and 70 percent."

Nigde ne mogu da nađem bilo kakav izvor ove tvrdnje, samo se svuda ponavljaju te cifre.

 

Цитат

25% америчких муслимана каже да је насиље против грађана САД оправдано као део глобалног џихада. (Линк)

“Violence against Americans here in the United States can be justified as part of the global jihad."

Ne da je opravdano, već da MOŽE da bude opravdano... sasvim sam siguran da bi veći procenat Srba odgovorio da nasilje protiv građana Amerike može da bude opravdano...

Inače, 64% je tu reklo da nasilje protiv građana SAD ne može da bude opravdano kao deo globalnog džihada.

 

Цитат

29% америчких муслимана верује да је насиље према онима који вређају Мухамеда оправдано. (Линк)

“I believe that violence against those that insult the prophet Muhammad, the Qur’an, or Islamic faith is sometimes acceptable.”

... je PONEKAD opravdano... i opet, daleko veći broj Srba bi rekao da je nasilje prema onima koji vređaju Svetog Savu ponekad opravdano...

 

Цитат

80% младих холандских муслиманa не види ништа спорно у џихаду, или светом рату, против неверника. (Линк

Neozbiljan izvor....

 

Ako nisi do sada primetio, ja pročitam pažljivo izvore koje postaviš... ovi nisu baš tako strašni blamovi kao onaj gde je u naslovu pisala cifra koje nema nigde u tekstu... ali dokle ćeš da se blamiraš?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Avocado рече

Direktan citat iz izvora tvog izvora:

"and 65 per cent say that religious rules are more important to them than the laws of the country in which they live"

Pritom se ne radi o 65% 'evropskih muslimana' već o studiji o imigrantima u 6 evropskih država iz 2 'islamske' države - Maroka (mmm... 'ajde...?) i Turske (?!?).

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Ne da je opravdano, već da MOŽE da bude opravdano...

 

пре 4 минута, Avocado рече

PONEKAD opravdano

Straobalno jaka opovrgavanja...  :)

пре 5 минута, Avocado рече

i opet, daleko veći broj Srba bi rekao da je nasilje prema onima koji vređaju Svetog Savu ponekad opravdano...

Jedan način da otkrijemo.

Šta čekaš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je radikalna feministkinja. Još kao mala igrala se sa Srpom i Čekićem umesto sa lutkama.  Danas je član "prve feminističke vlade na svetu".

-Ode u Iran, pokrije se maramom.

_94625808_annlindeirna.jpg

#(Tolerancija kao znak izumiranja)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Аурор рече

Straobalno jaka opovrgavanja...  :)

Kako te bre nije blam? Da upadaš u najklasičniji stereotip islamofoba - mladog belca srednje klase koji kopa po internetu sporna i nestručna istraživanja protiv muslimana i onda ih još sasvim očigledno pogrešno dalje predstavlja?

P.S. Nisu nikakva "opovrgavanja"... samo sam ukazao na to šta zaista piše... što ne odgovara onome što si ti napisao... ti najbolje znaš zašto nisi verno preneo... a ako nisi ni svestan zašto si to drugačije preneo, ja nisam stručan da ti pomognem...

 

Цитат

Jedan način da otkrijemo.

Šta čekaš?

Mislim da su ovi iz AS već otkrili, onda kad su napravili plakat za tribinu sa Svetim Savom i duginim bojama...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, pedja257 рече

Ovo je radikalna feministkinja. Još kao mala igrala se sa Srpom i Čekićem umesto sa lutkama.  Danas je član "prve feminističke vlade na svetu".

-Ode u Iran, pokrije se maramom.

_94625808_annlindeirna.jpg

OK, pošteno. Da li bi ti na njenom mestu smatrao da je razumnije da prekineš bilateralne odnose sa Iranom nego da poštuješ zakone koje Iran ima?

Ozbiljno pitam. Svi bismo mogli da ne pijemo alkohol tokom posete Iranu, ali ovo je drugo. A znam i sad mnoge žene koje ne pokrivaju glavu inače ali to učine ako ih primoraju u manastiru u kom prisustvuju krštenju ili venčanju koje im je bitno. Možda nije isto par sati i par dana, ali eto.

Ja, iskreno, nemam pojma šta bih radila u njihovoj koži. Jedno je odbiti da uopšte odeš u Iran kad si šahistkinja - a drugo kad si deo vlade. Druge su odgovornosti u pitanju. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Paradoksologija рече

OK, pošteno. Da li bi ti na njenom mestu smatrao da je razumnije da prekineš bilateralne odnose sa Iranom nego da poštuješ zakone koje Iran ima?

Ozbiljno pitam. Svi bismo mogli da ne pijemo alkohol tokom posete Iranu, ali ovo je drugo. A znam i sad mnoge žene koje ne pokrivaju glavu inače ali to učine ako ih primoraju u manastiru u kom prisustvuju krštenju ili venčanju koje im je bitno. Možda nije isto par sati i par dana, ali eto.

Ja, iskreno, nemam pojma šta bih radila u njihovoj koži. Jedno je odbiti da uopšte odeš u Iran kad si šahistkinja - a drugo kad si deo vlade. Druge su odgovornosti u pitanju. 

Ма бона, полако са тим здравим разумом. Не даш им да критикују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

“I believe that violence against those that insult the prophet Muhammad, the Qur’an, or Islamic faith is sometimes acceptable.”

... je PONEKAD opravdano... i opet, daleko veći broj Srba bi rekao da je nasilje prema onima koji vređaju Svetog Savu ponekad opravdano...

Stvar je u tome što su (savremeni) Srbi, kao što je poznato, jaki na rečima a slabi na delima. Kao npr. što su mnogi Srbi sa Kosova bili u fazonu "Kosovo je srce Srbije" pa onda prodaju stan Šiptaru i presele se u Beograd i onda nastave da srbuju.

Još važnije, nezavisno od konkretnog kolektiva, odnosno načelna stvar- ako neko kaže "da, da, smatram da je ponekad opravdano preduzeti nasilje prema svima koji vređaju X svetinju" to ništa ne govori o tome da li će taj neko zaista preduzeti nasilje i presuditi skrnavitelju.

Arapski muslimani su mnogo puta pokazali da zaista misle ono što govore. (Pričamo ovde o kolektivima a ne individuama) Kod njih se često nasilje aktualizuje, moraš priznati. Kad su neke danske novine objavile karikaturu Muhameda danske ambasade su završile u plamenu u mnogim islamskim zemljama. Kad je Charlie Hebdo objavio isto, znamo šta se desilo. U Orlandu je neki musliman odlučio da presudi gejevima- prethodno je slušao propoved svog muftije u istom gradu o tome kako je izraz milosti likvidirati gejeve! Masovna ubistva i mučenja u klubu u Parizu... kamion-masovni ubica u Nici... Silovanja u Rotherhamu. Silovanja u Kelnu. Hiljade i hiljade slučajeva na nivou svakodnevnice.

Hej pogodi kako je završio (istoimeni) čukununuk Tea Van Goga? Ubio ga musliman usred Amsterdama. Zašto? Zato što je napravio film u kom kritikuje položaj žena u islamskom svetu.

Sudbina Tea Van Goga ima i simboličku dimenziju. To je sudbina kulture i bića Holandije i Evrope.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

OK, pošteno. Da li bi ti na njenom mestu smatrao da je razumnije da prekineš bilateralne odnose sa Iranom nego da poštuješ zakone koje Iran ima?

Ozbiljno pitam. Svi bismo mogli da ne pijemo alkohol tokom posete Iranu, ali ovo je drugo. A znam i sad mnoge žene koje ne pokrivaju glavu inače ali to učine ako ih primoraju u manastiru u kom prisustvuju krštenju ili venčanju koje im je bitno. Možda nije isto par sati i par dana, ali eto.

Ja, iskreno, nemam pojma šta bih radila u njihovoj koži. Jedno je odbiti da uopšte odeš u Iran kad si šahistkinja - a drugo kad si deo vlade. Druge su odgovornosti u pitanju. 

Potpuni promašaj. Upravo suprotno- ako se izjašnjavaš kao feministkinja (moguće i kao radikalna feministkinja), ako se hvališ da si član "prve feminističke vlade na svetu", onda ćeš kao predstavnik takve vlade zahtevati prekid bilateralnih odnosa sa takvom državom i nećeš otići tamo ILI ćeš jednostavno podneti ostavku. Šta fali toj mogućnosti?

A sigurno postoji mogućnost da pošalješ nekog zamenika, muškarca, da kao opunomoćenik obavi te poslove bez podizanja (diplomatske) prašine. Mada, kao što je poznato, doslednost, istinoljubivost i pravednost i nisu neki prioriteti feministkinjama i ostalim pripadicnima kulta Srpa i Čekića.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ћириличар рече

Зашто?

Nije ti jasno šta "simboličko" znači ili šta?

Pazi, sami EUropski zvaničnici govore da zbog toga što Evropljani ne rađaju decu potrebni su (muslimanski) migranti da nastave tu priču. (naravno mi nismo debilni pa znamo da islamske migrante ne interesuje osmočasovno radno vreme, gej parade i emancipovana žena). Ovo je kraj Evrope, boys and girls.

Sasvim je prirodno da kada na Zapadu zađe Sunce - niče Polumesec.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, pedja257 рече

Nije ti jasno šta "simboličko" znači ili šta?

Pazi, sami EUropski zvaničnici govore da zbog toga što Evropljani ne rađaju decu potrebni su (muslimanski) migranti da nastave tu priču. (naravno mi nismo debilni pa znamo da islamske migrante ne interesuje osmočasovno radno vreme, gej parade i emancipovana žena). Ovo je kraj Evrope, boys and girls.

Sasvim je prirodno da kada na Zapadu zađe Sunce - niče Polumesec.

Зашто је то крај Европе? Је ли зато што ће нестати "етнички" Европљани као већина ( Европљанин није етнос, али у недостатку боље ријечи да се тако изразим )? Је ли зато што ће нестати европске вриједности? Је ли то значи да је Европа неспособна одбранити себе и своје вриједности?

Ако је у питању демографска слика - познат је тренд мањих породица како се асимилација и интеграција повећавају и како се побољшава економско стање конкретне популације, и видљив је и код муслимана у Европи. Дакле демографски аргумент не стоји.

Ако је у питању нестанак европских идеја, што уништавањем од стране туђе културе, што ерозијом изнутра - једино је сигурно да исламске назадне идеје не могу добити превласт у Европи управо због немогућности да радикална конзервативна муслиманска популација постане доминантна - управо због овога што рекох да побија демографски аргумент. Једноставно, не могу се намножити толико ако се асимилују па почну водити савремени живот. А то докле ће постомдерна са социјалним (де)конструктивизмом догурати јесте отворено питање.

Дакле, зашто је ова навала миграната у задње двије године крај Европе? Зар се Европа не може одбранити? Зар се Европа већ не почиње бранити?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, pedja257 рече

Potpuni promašaj. Upravo suprotno- ako se izjašnjavaš kao feministkinja (moguće i kao radikalna feministkinja), ako se hvališ da si član "prve feminističke vlade na svetu", onda ćeš kao predstavnik takve vlade zahtevati prekid bilateralnih odnosa sa takvom državom i nećeš otići tamo ILI ćeš jednostavno podneti ostavku. Šta fali toj mogućnosti?

A sigurno postoji mogućnost da pošalješ nekog zamenika, muškarca, da kao opunomoćenik obavi te poslove bez podizanja (diplomatske) prašine. Mada, kao što je poznato, doslednost, istinoljubivost i pravednost i nisu neki prioriteti feministkinjama i ostalim pripadicnima kulta Srpa i Čekića.

Макијавелизам - прагматични интереси имају примат. Вођење чисте идеолошке спољње политике је, благо речено, дебилизам :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...