Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Геније је у праву, зауставиће се сами се кад изгубе публику.

 

Иначе, не разумем толику количину негативних коментара. „Парови“ су нешто најквалитетније и најпоучније што је иједан домаћи телевизијски канал понудио већ пар година, а можда и дуже. Зар је могуће да нико други то не види?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За једно 50 година... а за то време ће клинци који то гледају постати људи којима је то нормално, и њихова деца ће такође то доживљавати као нормално.

 

Неће.

 

Разумем твоју бригу и немој мислити да ти контрирам ради расправљања, али заиста неће. Као што нису постали културнији од обавезног „Концерта у подне“ на првој и јединој телевизији, или од строго контролисаног културног и пропагандног програма. Гасили су телевизор. Сећаш се и сам како је било „Гаси телевизор, да не троши струју“, што је у преводу значило „Не занима ме оно што је на њему“. А данас се телевизор не гаси.

 

Уосталом, сама намена телевизије је заглупљивање или бар затупљивање маса. Разумео бих твоју бригу да имамо доказану чињеницу да је уз културан програм и народ културнији, али није. А „Парови“ су ту најмање зло. Човек са оштрим оком је преко „Парова“ више научио и разумео о Србији, него да је 6 месеци по њој разговарао са људима. Као војска — и не знаш какви све људи постоје у Србији док их не ставе код тебе у вод.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па шта, треба да се убеђујем са неким да је порнографија (дрога) дно дна и није вредно ни погледа ни погледа (окушања), а камо ли вишеминутног гледања (сталног конзумирања)? А о укусима не вреди расправљати. Ко воли, нек изволи, а то што већина људи гледа порнографију ( дрогира се) јесте слика и прилика  духовног стања народа....Тога је било и биће док је света и века...

Pa jeste.Ti ako misliš da možeš da napraviš neku revoluciju imaš moj lični blagoslov i nek ti je sa srećom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта бисмо могли учинити?

Ништа брале.

 

Пре десетак година сам био у великом искушењу да дохватим телевизор и избацим га кроз затворен прозор. А гледао сам РТС 1. Да не описујем сад овде шта је било на програму у јутарњим сатима. Нисам га избацио само да ме комшилук не би третирао као потпуног лудака. Једва сам се уздржао.

Е сад, што се тога тиче ја сам се предао. Спустио сам оружје. Нека раде шта им падне на памет. Телевизор је за мене више украс у кући него уређај који користим. Што је још луђе, пре неки дан ми је црко телевизор (који и онако ретко користим) и пуко сам 20 евра за оправку. Еј животе луталицо...

Ови "моји" имају други телевизор и гутају све емисије. Ако. Нека их. Бар ме информишу о свему.

Можда би ти било интересантно да знаш да сви људи немају телевизор у кући. Ја лично познајем неколико таквих. То нису сиромашни или необразовани људи. Сви они су завршили факултет или имају докторат. Раде у медицини и просвети.

Немој много да се цимаш око глупости. Глупости то не заслужују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види, ако је теби небитно што је та проститутка на банани у седам сати увече "објашњавала" мојој ћерки како треба да уради нешто, мени је битно.  И тако даље и томе слично. Ја из тога нисам ништа научио о Србији и не желим да одатле било шта научи ни моја ћерка, ни ћерка мог комшије, нити ичија ћерка, ни она која је случајно у седам увече окренула тај програм и видела ту сцену. И постоји само један начин да ничија ћерка од 5 или 7 или 9 година не учи то што јој та јадница "објашњава" на банани. А то је да се такве фекалије забране.

 

Овај, ја бих заиста да о овој теми разговарамо као пријатељи, надам се да није чудно што то тражим. Ја мислим да си ти у праву, немој да мислиш да ја говорим са супротног становишта. И не говорим да је то небитно, или да је глупо што те то нервира, имаш сваки разлог за то. И у том пријатељском контексту ћу прокоментарисати ово са ћерком, немој никако то да схватиш као моје мешање у твоју породицу. Као прво, ћерки ако је малолетна треба ограничити гледање телевизије, а не би никаква штета била и потпуно је укинути и оставити само један ТВ апарат у дневној соби где ће сви да гледају исти садржај, а не телевизоре по кухињама и дечијим собама. Јер нису „Парови“ једини проблем, телевизијски програм је генерално штетан, чак и онај са РТС-а и веома је битно ТВ гледати у што већем и шаренијем друштву и коментарисати оно што се гледа. Друго, пошто сам у приличној мери пратио реалити „Парове“ могу да ти дам реч да су те ствари са бананама емитоване после поноћи и са обавезном ознаком 18+. Где чак и такве, по свом простаклуку и сексуалној експлицитности, нису испред тв-серија попут „Секс и град“ или „Калифорникација“, а које се емитују на угледнијим телевизијама од „ТВ Хепи“. Треће, имам утисак, а ти ми потврди да ли грешим, да о „Паровима“ невољно сазнајеш информације читајући дневне новине Блиц и Курир, које просто бомбардују СЕНЗАЦИОНАЛНИМ! новим догађањима из „Парова“ и света естраде, чак и кад стварне сензације уопште и нема. Оно са бананом је стављено у наслов и од тога направљена вест, док у „Паровима“ ништа експлицитно од тога није било. Чак се и цео реалити константно емитовао са неколико секунди закашњења, како би гасили звук при свакој изговореној псовци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види, ако је теби небитно што је та проститутка на банани у седам сати увече "објашњавала" мојој ћерки како треба да уради нешто, мени је битно.  И тако даље и томе слично. Ја из тога нисам ништа научио о Србији и не желим да одатле било шта научи ни моја ћерка, ни ћерка мог комшије, нити ичија ћерка, ни она која је случајно у седам увече окренула тај програм и видела ту сцену. И постоји само један начин да ничија ћерка од 5 или 7 или 9 година не учи то што јој та јадница "објашњава" на банани. А то је да се такве фекалије забране.

Па зашто дозвољавате кћерки да гледа шта јој та банана на проститутки "објашњава" како кажете? Свашта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, ти си се, кажеш, предао...Твоја ствар. 

Ја нисам и мислим да не треба. Све време објашњавам да то нису глупости, јер све што се дешава у јавном простору јесте поље интересовања друштвено одговорних појединаца, група, установа...Нема апсолутно никакве разлике између између овог тровања и нпр. тровања воде фенолом у Краљеву или ваздуха у Панчеву. Заиста ми је жао да људи то не увиђају...

Увиђам брате и ја али ми то ништа не вреди. Процењујем да би ми то била узалудна трка па и не стајем на црту. Некако ми се чини да ћу бољи ефекат направити ако утичем на гледаоце а не на телевизију. То је посао доживотни. Радим га већ дуго и још увек нема видљивог дејства. Али нема везе - не предајем се. Јасно ми је да моје методе делују кумулативно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

вас се то не тиче, ни Цркву се то не тиче.

 

Crkvi nije zadatak uopste da nekog sili na nesto. Ako narod hoce da gleda Parove i sodome, ne moze Crkva da ode drzavi i da trazi zabranu toga. Znas li ti sta znaci kad se nesto zabrani? To znaci mogucnost nasilja nad nekim ko pokusava da to ponovo pokrene. A jel nasilje u skladu sa Crkvom? 

 

Jedino sto Crkva moze i treba da uradi jeste da izadje u taj narod i propoveda, a ne da uz ruku pod ruku sa drzavom sprovodi silu. 

Uopste nije hriscanski zabraniti nekome da gleda Parove, da se drogira, da se prostituse. Ako ti nekoga uzmes na silu, ubijes boga u njemu sto se drogira, jel to hriscanski? Mozes samo da propovedas, da mu pomazes oko njegovih problema, a ne da ga bijes i silis na nesto sto on nece. Ni sam Bog nikoga ne sili na nesto, jer ako je Bog ljubav on nije silovatelj. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема апсолутно никакве разлике између између овог тровања и нпр. тровања воде фенолом у Краљеву или ваздуха у Панчеву. Заиста ми је жао да људи то не увиђају...

 

Увиђају, Велизаре. :) Само за тровање воде и ваздуха не постоји даљински, па да га људи укључе или искључе. Телевизија није позитивна ствар, да се упореди са водоводом или дотоком ваздуха. Она је увек доток отрова или антестетика, само у мањој или већој мери.

 

Веровао или не, „Парови“ део рејтинга дугују и људима који мрзе ту емисију и који се задржавају на каналу само због тога што не верују шта се приказује на телевизији и гледају то и псују. Али опет гледају, по томе се не разликују од оних који их гледају јер их воле. У САД је радио (и још увек ради) један контроверзан радио-водитељ за кога се испоставило да га више слушају људи који га не подносе. Редакција је била преплављена жалбама слушалаца, гневним писмима и захтевима да се удаљи са станице, али су га задржали јер су били свесни старог маркетиншког правила да не постоји лош публицитет. Људи се жале, али својим понашањем сведоче да уопште не намеравају да промене канал. Напротив, били су упознати са сваким новим инцидентом и сваким новим увредљивим понашањем, упорно су га слушали. Уопште није битно зашто неко гледа неки програм, битно је да се на том програму што дуже задржи. „Парови“ су такви. Када случајно стане канал, и онај ко мрзи ту емисију, задржаће се минут-два да види шта ће сад ти кретени да извале и до ког дна нам је држава пропала кад такве будале пушта на телевизију. Па ће ући у статистику гледаности преко дигиталних мерача и телевизији повећати рејтинг, чиме ће она рекламни простор продавати скупље. Ја сам одушевљен реакцијама људи на „Парове“. Нема тог човека који има изразито негативан став о емисији, а да не зна да именује бар 7-8 учесника и нешто што је неко од њих рекао. Ту је ТВ Хепи победила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам рекао да Црква примењује силу. Рекао сам да смо ми чланови друштва и да имамо одговорност за оно што се у друштву дешава. Нисам рекао да бих ја забранио било коме да гледа Парове, нити да се дрогира. Објашњавао бих. Али бих забранио приказивање Парова, забранио бих производњу и продају дроге. То није исто. 

Proizvodnja i prodaja droge je već zabranjena pa ipak se konzumira....isto bi  važilo i za parove.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ Зелензуб Да, то је чувен одговор, постоји даљински управљач- Али, драги мој, ми овде не говоримо о нечему што је ствар укуса, као да је у питању рок или фолк музика. Па ако ти се не допада једно, промени канал и слушај друго. Овде се ради о објективној опасности по друштво, и што гледа и до милион људи (из било ког разлога - досаде, глупости, навике...). То што ти предлажеш је отприлике као кад би рекао - види, код Плавог моста је легло проституки, ако ти се то не свиђа, немој да пролазиш туда. Или - неко се унереди пред улазом у твоју зграду, а ти кажеш - ако ти смета, ти заобиђи. Разумеш да није решење у томе да се затваре очи или да се избегавају одређене друштвено штетне појаве?

 

@ Велизар Али, од свих драгих најдражи мој, толико је ту објективних опасности да сам се скоро и навикао на ове плеоназме.

( мало ме бламчица ишта и да коментаришем, пошто не'м појма о чему пишете, али би по учесталим жалопојкома типа "парови" оно/ово рек'о и да превише времена проводите испред малих екрана ваших великих тевепријемника, нажалос' )

 

a podrayumeva reformu obrazovanja i edukaciju od malih nogu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје многа мишљења о ријалити шоу. Неки то зову ниска култура и не желе да телевизије имају ту врсту понуде у програму.
Ја се дубоко слажем са њима. Стварност је међутим другачија, многима су веома фасцинантне неке ствари, које окупљају људе. Други су пре-фини да гледају такве програме. На пример, прва ја сам префина 0510_music и  не гледам ријалити програме -  гледала сам само једном, и то "Фарму" када је учествовао певач Милош Бојанић, неколико прилога и наравно, због никог специјално, него тада, које године сада се не могу сетити. Мислим да такве програме гледају људи који никада нису имали приступ медијима, који желе славу. На много начина, мислим да помаже јачању и ширењу демократске распојасаности и ослобађа, него када су програми - дебате интелектуалаца.  У Србији је, судећи по новинарским чланцима, ријалити, породична традиција, свако има своје фаворите. Да ли је то заиста посао телевизије да шаље такву врсту програма? Могуће је да је у друштву попут "заосталих" земаља, хајде да лупим, Буркина Фасо,  феномен "Фарма" или "Парови" и добро за демократију, али у друштву, као што је Србија, заглупљује, а већ многи не знају 4-ог разреда математику. Може се зауставити - негледањем! Конкретно, дајем себе за пример.

Иначе, не посећујем људе који када дођем у госте седе и гледају телевизију (осим ако се нисмо договорили за дружење уз тв) или седе за компјутером и куцкају.  :D Деси ми се можда само једном, и више никада. Скоро да не гледам тв.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и мене је блам, драги мој, да било шта коментаришем , пошто и ја немам појма о чему ти пишеш...

 

 

Е ал си га потрефио, свака част...

 

Дефинитивно сам фасциниран начином на који се проналази оправдање за нереаговање или за багателисање овога о чему причамо.

Значи, ниједно потпуно слагање, ниједан амин...

Све време: разумем твој став, али

1) имаш управљач

2) не можемо ништа променити;

3) није важно

4) није хришћански забрањивати нешто

5) пробај сам ако мислиш да ћеш успети

...

 

Добро, хвала на пажњи и извините на узнемиравању

A šta bi po tebi bila adekvatna reakcija?  Da spalimo Heppy Tv i Marića sa sve Peconijem na lomači na terazijama?Niko ovde nije rekao da je to dobar program.Ne razumem kakvu si ti reakciju očekivao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и мене је блам, драги мој, да било шта коментаришем , пошто и ја немам појма о чему ти пишеш...

Па добро, шта сад... Без трунчице бламчице бих сад ту дод'о и рецимо неко реторско а при том и реторичко питање: Како би ви уопште тако елоквентни и били свесни својих необично многобројних супериорности да вам кроз те мас-медије не сервирају којекакве сплачинице? Да сам неки глобализам, и да којим случајем не постоје ти "парови", ја бих вам их вероватно и измислио. Чисто, ето тако - да се мало замајавате. А пошто већ немате паметнији посли, поскупео бих вам и струју да вам то задовољство буде још веће. Срећом те ме нико ниш' не пита, иначе би ви вид'ли...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije to najgore sto nam se desava... Poslednji rijaliti pratilo je preko pet milona ljudi, iz zemlje i inostranstva... Jedan od razloga zasto postoje ovakve emisije je privikavanje narodnih masa na "voajerizam" zbog nadgledanja i kontrole sirokih narodnih masa iz jednog centra, pracenje njihovog ponasanja,oblikovanje svesti,itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...