Jump to content

ПАЖЊА - Хришћанске вести - ПОТРЕБАН ПРЕВОД!

Оцени ову тему


Guest - . . .-

  

13 члановâ је гласало

  1. 1. Енглеси,али са преводом?

    • Да
      8
    • Не
      5


Препоручена порука

Све чешће се постављају текстови,поруке,статуси и слично на форуму , на енглеском језику,и мислим да се са том праксом мора прекинути!

Ако већ неко жели да прича на енглеском,онда ,нека обавезно иде превод на српски!

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 152
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Све чешће се постављају текстови,поруке,статуси и слично на форуму , на енглеском језику,и мислим да се са том праксом мора прекинути!

Ако већ неко жели да прича на енглеском,онда ,нека обавезно иде превод на српски!

Добро! Не можеш баш "наредити" такво што, али свакако препоручити треба...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро! Не можеш баш "наредити" такво што, али свакако препоручити треба...

 

То што се теби чини да је наређивање,више је мој револт,па звучи тако...

 

А револтиран сам,што је  форум постао НЛСПМ- нова либерална српска политичка мисао (пожељно писање на  енглеском)

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иако је пожељно да сви текстови буду на српском, наводи се доста извора и нема се времена (а ни воље) да се све то преводи. Ако неког нешто посебно заинтересује, онда се то углавном и преведе.

Уосталом, можда неко и научи нешто од енглеског када је стално изложен. :)

 

Данас је енглески што је некад био грчки и латински. Тако да је пожељно да га образован човек зна или научи.

 

А то што си револтиран либералном мисли, то је зато што не познајеш сопствену историју и не знаш велике Србе који су имали либералне погледе на свет.

 

Чак ни цар Лазар не наређује да се иде на бој на Косово него позива...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje stvari koje jednostavno nemaju smisla kada se prevedu, tj gube smisao i duh koji treba da imaju i ono što označavaju, neki delovi internet kulture koji su na internetu postali kao dobar dan, gube smisao ako se prevedu.

 

Није овде реч о сленговима , филмским цитатима,насловима песама, и сличним стварима на енглеском, али не видим разлога да се цели текстови пишу на енглеском,и не видим на који начин би изгубиле смисао , ако би се превеле?!

  • Волим 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба времена да се нешто преведе. Ја се трудим колико могу, некад употребим Google Translate па шта испадне... Али је опет боље нешто занимљиво поставити, макар и на страном језику, него уопште не поставити.

 

Што се НЛСПМ-а тиче, чини ми се да је овде свако слободан да изнесе своје идеје и да се о њима расправља. И не видим какве везе има са енглеским...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

А то што си револтиран либералном мисли, то је зато што не познајеш сопствену историју и не знаш велике Србе који су имали либералне погледе на свет.

 

Чак ни цар Лазар не наређује да се иде на бој на Косово него позива...

Већ сам се забринуо,да се нећеш јавити...

Да цар Лазар није наређивао,већ је пролкињао, ваљда то знаш као врсни познаваоц своје историје...

  • Волим 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није овде реч о сленговима , филмским цитатима,насловима песама, и сличним стварима на енглеском, али не видим разлога да се цели текстови пишу на енглеском,и не видим на који начин би изгубиле смисао , ако би се превеле?!

E dobro već za cele tekstove si u pravu, mislim da budem iskren meni lično ne smeta, ali ono ipak neki možda imaju problema sa podugačkim tekstovima na engleskom jeziku ono ove slengove i možeš reč po reč da prevedeš i ako ne znaš Engleeski, ali tekstovi idu malo teže. Mada opet ne vidim nešto mnogo tekstova na engleskom, jedino Grišo što kači ove tekstove, "novosti iz sveta medicine", "podforum stvaranje" inače retko ko to radi. Mislim da nije to toliki problem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ сам се забринуо,да се нећеш јавити...

Да цар Лазар није наређивао,већ је пролкињао, ваљда то знаш као врсни познаваоц своје историје...

Нисам ни тео да се јавим, јер видим да те нервирам. Али јавио сам се јер видим да спомињеш НСЛПМ, а те теме су ми занимљиве. :)

 

Јесте проклињао, али није наређивао, терао и слично.

 

Да ли знаш да је отац Слободана Јовановића био убеђени либерал. Зато је он први Србин који је сина назвао Слободан. Имаш и тему о либерализму краља Петра I. Човек је на српски превео дело које се зове О слободи и почиње речима "Предмет овога списа није слободна воља, већ грађанска и друштвена слобода; а то ће рећи: природа и границе власти, коју би могло извршавати друштво на појединцу." Да ли имаш нешто о томе да кажеш?

 

Када би без предрасуда прочитао оно што је писано по форуму, видео би, прво да ти ништа лоше не мислим нити те третирам са мање поштовања него било кога другог на форуму и друго да има доста истине у ономе што пишу чланови НСЛПМ.

Да ли можеш и желиш да читаш и размишљаш без предрасуда?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајд, ово је најближа тема где могу да ставим глупост коју сам сада видео.

 

Реченица у једној вести са Политике:

"Виноградов новинарима у Звезданом Граду (Стар Цитy) у московском региону, месту познатом по томе што се од шездесетих година прошлог века ту обављају припреме руских космонаута."

 

Стар Циту!!!??

Значи енглески превод руског града су транскрибовали на српски?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...