Jump to content

ПАЖЊА - Хришћанске вести - ПОТРЕБАН ПРЕВОД!

Оцени ову тему


Guest - . . .-

  

13 члановâ је гласало

  1. 1. Енглеси,али са преводом?

    • Да
      8
    • Не
      5


Препоручена порука

                                           О Матејевској еклисиологији

 

                                                    Старац Јефрем Филотејски

 

У скиту Светог Василија у усамљености своје ћелије, Старац (Јосиф Исихаста) је често знао шта се дешава у спољашњем свету боље него они који су се трудили да сазнају о таквим стварима. Једног дана, Отац Матеј, који је био вођа групе зилота којима је Старац припадао, почео је да исповеда неке екстремистичке позиције. Он је био вешт говорник који је мамио многе са својим мишљењима. Али кад је Старац чуо те његове ставове, постао је забринут и почео је да се моли Богу за њега. После неког времена, Бог је открио истину Старцу у визији:

Видео сам да су тамо два пута која су Оци зацртали: киновијски и аскетски. И видео сам да је брат  пратио ниједан од та два него други пут, али је рекао, „Ја ћу овде!“ Онда је кренуо низбрдо кроз грмље које се спушта до мора. И тамо је био неко поред њега који ми је рекао:“Да ли га видиш? Пут који је узео води га у дубине!“

У исто време, такође сам видео да сам у Светом Василију, горе у скиту. Видео сам страшан пожар који је горео целим скитом. Па сам рекао са болом:“Ко је запалио ову ватру која гори доле целим скитом? Онда ми је неко рекао:“Отац Матеј ју је запалио, покушавајући да подржи његов начин размишљања!“

Визија је помогла да Старац разуме да ствари нису добре са начином живота оца Матеја, и то је такође натерало Старца да постави питање о његовим еклисиолошким ставовима. (Мој Старац Јосиф Исихаста, стр. 164-165)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...
  • Одговори 152
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

moze li neko da prevede..?

 

Γράφει ο π.Διονύσιος Ταμπάκης-Ι.Ναός Παναγίας Ναυπλίου
Στο Ιερό Βιβλίο της Αποκαλύψεως αναφέρεται ο δυσώνυμος αριθμός Χ Ξ ς (666) ως η ταυτότητα του Αντιχρίστου με τον οποίο θα θελήσει να σφραγίσει και να οικειοποιηθεί τους ανθρώπους στα έσχατα χρόνια.

Όμως μας διαφεύγει και μία άλλη ερμηνεία του αριθμού αυτού που επίσης αναλύεται ως ΧΞς δηλαδή:

Χ ριστός Ξ ένος Στ΄αυρού.

Αυτός είναι και ο πιο γλυκός και επικίνδυνος πειρασμός όλων των εποχών και ιδιαιτέρως των εσχάτων.

Αυτός ήταν και ένα από τους τελευταίους πειρασμούς του Κυρίου μας πάνω στον Σταυρό.

Όλοι
επιζητούμε Τον Χριστό, χωρίς όμως την ταυτότητα του Σταυρού . Θέλουμε έναν Χριστό βολικό, στα μέτρα μας, δίχως θυσίες, μαρτυρία και ομολογία. Μία πίστη που και εδώ θα μας εξασφαλίσει μία άνετη ζωή αλλά και στον παράδεισο θα μας πάει. Μία πίστη που στήνει γέφυρες μεταξύ της συνείδησής μας και της προδοσίας μας.Έναν Χριστό ακίνδυνο δίχως τα αποτυπώματα από τα καρφιά επάνω του.

Έτσι και οι Φαρισαίοι προκάλεσαν τον Κύριό μας πάνω στον Σταυρό λέγοντάς του «Κατάβηθι από του σταυρού»(Ματθ, κζ΄40)

Ο μοναδικός λοιπόν δρόμος για τον Χριστό είναι ο Σταυρός γι’αυτό και πρέπει να αποτελεί για εμάς ύψιστη τιμή και πρόσκληση όταν ο Χριστός μας καλεί με την φωνή του τιμίου Σταυρού και της θυσίας για να μας φέρνει κοντά του.

Ο γλυκύς Ιησούς μέσα εις τας θλίψεις γνωρίζεται! (π.Ιωσήφ ο Ησυχαστής)

ΕΥΧΕΣΘΕ!

http://www.inewsgr.com/96/christos-xenos-stavrou.htm

 

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

@Jace Jerimoth

Пише о. Дионисије Табакис, свети храм Пресвете Богородице Нафплиотијске.

У светој књизи Откривења омражени број  Χ Ξ ς (666) наведен је као ознака идентитета Антихристовог, којим он жели да означи (=запечати) и присвоји себи људе последњих времена.

Међутим, измиче нам још једно тумачење овог броја, ког можемо размотрити на следећи начин у виду  Χ Ξ ς:

Христос коме је стран/туђ/далек Крст (= Христос коме је Крст нешто страно/туђе/далеко).

Ово је најслађе и најопасније искушење свих еопха, а нарочито последњих времена.

То беше и једно од последњих искушења нашег Господа, на Крсту распетог.

Сви ми тражимо Христа, али без уподобљења Крсту. Хоћемо неког Христа који је скројен по нашој мери, без жртвовања, сведочења и исповедања. Хоћемо веру која ће нам пружити удобан живот на овом свету, али нас истовремено одвести у рај. Неку веру која ће премостити нашу грижу савести и наше издајство. Неког млитавог Христа без рана од ексера на Њему. 

Чак су и фарисеји изазивали Господа нашег, на Крсту распетог, говорећи му: "Сиђи са Крста" (Мт. 27, 40).

Крст је, дакле, једини пут ка Христу; стога су за нас најузвишенија част и позив када нас Христос призове гласом свога часног Крста и жртвоприношења да се приближимо Њему.

Слатки Исус се спознаје у невољама! (о. Јосиф Исихаста)

Хвала!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...