Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Гризли упорно покушава да садшње стање у Украјини , пројектује у некакву комунистичку руску ујдурму...што нема везе са животом...

 

Руси се по мом мишљењу пре свега боре да им америчка стока не дође пред сам врата земље, америка која је од 2св рата водила преко 30 ратова у разним земљама широм света, и при том уништила и разорила привреду, или су им исрпели све природне ресурсе...

 

Да не причамо која земља на свету има највише природних богастава, али хвала Богу, довољна јака да се супростави америчком шљаму!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси се по мом мишљењу пре свега боре да им америчка стока не дође пред сам врата земље,

 

То је суштина проблема. 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси се по мом мишљењу пре свега боре да им америчка стока не дође пред сам врата земље,

 

Istina. Napoleonov pohod u 19. veku i Hitlerov u 20. je duboko urezan u (pod)svesti ruskog naroda. Sada povlace poteze ciji je smisao sprecavanje borbe za opstanak pred Moskvom...sto vise ne bi bilo ni moguce usled svih tih raketa i cuda xD

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси се по мом мишљењу пре свега боре да им америчка стока не дође пред сам врата земље,

 

По мом мишљењу они су само искористили невољу комшије да му отму део имања. Мада не спорим право народа Крима да се слободно определи где и са ким жели да живи. Бојим се само сутра ако реше да се одвоје од Русије да неће ићи тако лако...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А чудно је то... Кад питаш да ли је Русија умешана одговор је "ма нееееее..."

А овамо је интерпретација догађаја како се "Русија брани од америчког шљама"

 

Па чекај - је л` умешана или није? Ако није, како се онда то "брани"?

 

Истина је - нема то никаве везе са "одбраном од америчког шљама", већ је обична отимачина територије. Украјина има унутрашњих проблема и лешинари користе прилику.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишљењу они су само искористили невољу комшије да му отму део имања. Мада не спорим право народа Крима да се слободно определи где и са ким жели да живи. Бојим се само сутра ако реше да се одвоје од Русије да неће ићи тако лако...

 

Ајд молим те, у ту причу ни сам не верујеш, али је потпуно јасно зашто браниш оне који те хлебом хране... :stadaradim:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене хлебом хране купци који су из целог света, па и из Русије, тако да тих проблема немам. :)

 

Вас ко храни не знам, ал` проверите да вам није ставио нешто...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене хлебом хране купци који су из целог света, па и из Русије, тако да тих проблема немам. :)

 

Вас ко храни не знам, ал` проверите да вам није ставио нешто...

 

Ма супер,драго ми је због тебе,ја лично из те кухиње не бих јео да ме милионима плаћају...

 

Али ето,за твоју знатижељу,рећи ћу ти... Србе а и Русе храни Христос,значи нема глади ... :good2:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али ето,за твоју знатижељу,рећи ћу ти... Србе а и Русе храни Христос,значи нема глади ... :good2:

 

Ја мислио да Христос храни хришћане. Изгледа нисам упућен...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

САД преузимају главну реч у Украјини

 

Улога САД и њених обавештајних служби у украјинској кризи од јуче се другачије тумачи у обавештајним центрима Европе

 

Дан пошто је Бела кућа званично потврдила да је директор Централне обавештајне агенције (ЦИА) Џон Бренан прошлог викенда боравио у Кијеву, новинарима се нуде индиције и полудокази, по којима ЦИА вуче конце у „малој Русији” – што је име за Украјину у обавештајном жаргону САД. Ово име је преузето из времена између 1859. и 1862. године, када је каснији пруски канцелар и ујединитељ Немачког царства Ото фон Бизмарк боравио у Санкт Петербургу, као амбасадор Берлина.

 

„Не само да Вашингтон до данас титулише Украјину по пруском рецепту, већ се равна према закључку из једне Бизмаркове депеше, по којој моћ Русије може бити каналисана само ако се одвоји од ’мале Русије’”, тврде извори из окружења немачке обавештајне службе БНД.

 

Све указује на закључак да су САД преузеле тактику коју је Берлин следио пре стотину и више година, упркос чињеници да је тек залагањем Русије, а уз противљење Француске, Велике Британије и Аустрије, омогућено уједињење Немачке под царском заставом Берлина, то јест припајање немачких регија које су до тада биле у склопу такозване царинске уније Беча.

 

Професионални обавештајци, од европских служби до израелског Мосада, кажу да је посета шефа ЦИА Кијеву била планирана као сигнал Москви да САД преузимају такозвану агенду од Брисела.

 

„Они сада воде реч о будућој позицији Украјине између Истока и Запада”, рекао је у телефонском разговору један од „Политикиних” саговорника који није желео да буде именован.

 

Као доказ реченог указао је на „прозирну камуфлажу” Бренана, који је допутовао у Кијев под лажним именом, али при том није ни покушао да прикрије своје присуство у украјинској престоници.

 

Други извори додају да је посета Бренана била демонстрација америчког присуства у (будућим) одлукама прелазне украјинске владе.

 

„Објашњење Беле куће за јавност, по којој је посета Бренана Кијеву била рутинска, скрива поруку коју је Москва извесно разумела. Ако шеф ЦИА ’рутински’ посећује Украјину, то значи да у тој земљи има своју филијалу и да између тамошњих служби и америчке централе постоје партнерски односи”, каже извор „Политике”.

 

У бечким обавештајним круговима указује се на телефонски разговор између представника власти у Кијеву и америчких изасланика који је регистрован у војној прислушној опсерваторији „Кенигсварте” на самој аустријској граници према Словачкој. Изградња ове прислушне станице финансирана је од стране САД, одакле потиче и технички најсавршенија опрема која омогућава надзор етра од западног Балкана до Москве. Аустријанци су, као што је познато, техничко особље, а само део добијених информација је приступан Бечу. Лавовски део се прослеђује „на невиђено” америчким партнерима, у склопу уговора о дугогодишњој војно и обавештајно-техничкој сарадњи.

 

У поменутом, прислушкиваном разговору, украјинској страни је наводно предочено да је налог за путовање Бренана у Кијев садржао реченицу „срећан пут, Џон”. Према објашњењу обавештајних зналаца, тако се у САД „потписују” налози за путовања обавештајних званичника у иностранство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А чудно је то... Кад питаш да ли је Русија умешана одговор је "ма нееееее..."

А овамо је интерпретација догађаја како се "Русија брани од америчког шљама"

 

Па чекај - је л` умешана или није? Ако није, како се онда то "брани"?

 

Истина је - нема то никаве везе са "одбраном од америчког шљама", већ је обична отимачина територије. Украјина има унутрашњих проблема и лешинари користе прилику.

 

Колико ми се чини, твоја домовина и ЕУ су прве почеле, тако што су инспирисале, планирале и креирале сукоб, и насилно довеле на власт своје марионете желећи да целу Украјину ставе под своју директну политичку, економску и војну зону утицаја, и поред давнашењег упозорења Русије (то је опште позната ствар) да то не раде са Украјином која је геополитичком смислу својеврсна тампон зона. Твоја домовина (која уосталом прави ср*** свуда по свету!) безочно  је искористила постојеће унутрашње проблеме у Украјини, не бринући се за постојеће и будуће жртве сукоба којег су они створили. Русија има право да брани своје геополитичке интересе од оних који очигледно остварују, и то на најперфиднији и најочигледнији начин, своје далекосежне интересе, не бринући се за штету и жртве које народи подносе због љих и искључиво због њих!...како ли вам се више не смучи да по сваку цену, по цену здравог разума и образа, браните некога ко је осведочени планетрани предатор "број један"? :) Стварно вам не вреди више да се извлачите и тврдите како то "није истина"...свима сте већ познати и то добро познати. ;)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја домовина је планета Земља, а колико знам она још никог није напала. :)

 

Иначе никога не браним, већ сам сто пута псовао лидере САД за злодела које чине, само је изгледа некима проблем да се осуде исти такви лидери Русије јер пате од Едиповог комплекса према "мајци Русији".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...