Jump to content

Још мало па пост...На чему ћете се трудити у посту?


Препоручена порука

Видим ти си је већ припремио,спреман на осуду... Just_Cuz_19

Као друго,храна није мали проблем , а празнији стомак има итекако утицај на (припрему) душе...Чак је и Христу био важан телесни пост,приликом искушавања у пустињи,имаш у евангелију о томе... ;)

Meni nije jasno,Hrist nije postio na isti način kao mi,a on bi trebao da nam bude uzor u postu i postimo naravno zato što je on postio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovih dana sam se bacila u pripremu raznih pekmeza i dzemova. Od sljiva sa cokoladom i rumom( sve sto sam pre napravila se pojelo do sad) narandzi, grozdja, limuna a nasla sam jedan od mandarina,narandzi i banana kao i od kivija i limuna sa biberom sto cu veceras da pravim. Tako da sto se nas tice mi smo spremni. Posto i klinci poste prvu i zadnju nedelju ,kao i sredu i petak to mi je najbolje da im spremim za uzinu,a i imam vec jedan gotov obrok na dan. :)

А где беше станујеш? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове недеље покладе па онда цврц... нема једеш ... нема причаш... нема гунђаш... нема немаш...

Што волим православље... мало се стрпим за време поста и онда после ко човек оговарам, псујем, осуђујем, пијем. То је супер.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi ako cemo pravo post traje cele godine. Nece nas spasiti posna hrana. Ocekujem da me utepate zbog ovoga. Navalite sHa_sarcasticlol 29dz8zk

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Boba, мислиш на http://www.bajsa.net/indexsr.html?, то може, са оваквим мотивом није ми много далеко :)

Наравно, госту се и спакује нешто кад крене..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam se pošteno pripremio, nekolika dimljena šarančića, i to je to :)

Таман лепо да угодиш стомаку. Једном поједох димљеног шаранка мало,али је био пресољен,и цео дан сам пила воду. хехехе,постих и на води уједно... 4869

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уместо што се бацате на припреме хране и психички се спремате да не једете ништа животињског порекла, боље припремите душу своју. Храна је ту апсолутно најмањи проблем.

Што се тиче душе, њу припремам (стварно се трудим) 365 дана у години. Кад је преступна, онда свих 366 дана.

А, што се тиче хране, немам дилему да ли ћу издржати или не - наравно да хоћу, али признајем да је то прави подвиг. Волим, брате мас' и лебац, и сл.

Припрема хране на води - ту сам експерт, и са становишта разноврсности, и у вези укуса. Усавршила сам се кад ми је старији син имао мононуклеозу, па је дуго био на дијети.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

je l neko jeo humus... zdrav je

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo dodji ,moju kucu ne mozes da promasis.Jedina ima crkvu u dvoristu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...